Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

minka051
17. sep 2009

bzzmajka asi by si si mala dávať vždy nové lebo to už je potom vyprchané a nemá účinok. ja mám iné obklady.

marta222
17. sep 2009

bzzmajka, veď si nemusíš zohrievať všetko víno, stačí ti len toľko zohriať, koľko potrebuješ na ten obklad, nemyslíš 😉 ? Samozrejme, keď ho viac krát zohrievaš, tak už vyprchá ako píše minka051. Ja mám obklad z horúcej bielej pálenky - dám si tam vždy tak zo 2 polievkové lyžice. A koľko tam máš tie bylinky v tom sitku? Mne povedala, že stačí ich lúhovať 10-15 minút, nie dlhšie. A ešte ma napadla taká vec: niektoré píšete že bylinky máte počas toho prvého zaliatia aj inhalovať - mne nepovedala nič také. Inhalujete ich všetky? Myslíte, že mi to zabudla povedať?

minka051
17. sep 2009

marta222.....mne nekázala bilinky inhalovať. Nie všetky sa asi musia. ja tiež len dať tak medzi prsty zaliat a po desiatich minútach pomaly piť 3x denne. Ja mám zas zábaly z tvarohu a hladkej múky.

marta222
17. sep 2009

Ach tak... Tak ich asi nemám inhalovať. A ako píšeš - byliniek len tak medzi prsty a zaliať vriacou vodou. Po vylúhovaní si ich mám ešte raz zaliať vriacou vodou a znova vypiť. Ty máš 3x denne vždy z nových byliniek? Len som tu ešte zatiaľ nenašla nikoho, kto má taký istý obklad ako ja - iba z horúcej bielej pálenky.

minka051
17. sep 2009

marta222.......Ja si mám vždy robiť čerstvý čaj ...zliat nechať 10 min lúhovať scediť a pomaly piť. Tie obklady sú podla toho aký máš problém.

marta222
17. sep 2009

No, veď to mi je jasné 😉 . U mňa je to asi na posilnenie maternice alebo ktovie na čo? Keď tu písala bubulka, že to vyťahuje plesne a zápaly.

minka051
17. sep 2009

marta a ona mala tiež tvaroh a múku?

marta222
17. sep 2009

Nie, ona má horúcu pálenku zmiešanú s bravčovou masťou - píše o tom na predošlej strane.

minka051
17. sep 2009

ano máš pravdu už som si prečítala.

lusina
17. sep 2009

čafte kočky 😉
tak som jej skusila cinknuť, povedala, že po telefone mi neporadí, ale že u mňa by bolo treba posilniť maternicu.
tak ženušky raďte, ktorá ma okolo 30 rokov a papa alebo pije niečo čo jej ona poradila na posilnenie maternice. 🙂

marta222
17. sep 2009

ahoj lusina, a aký máš problém? Lebo asi aj mne treba posilniť maternicu - ja mám obklad z bielej pálenky - ako som písala vyššie a bylinky od nej - len neviem, čo je tam všetko namiešané - viem určite, že je tam alchemilka, lebo sa ma pýtala, či mám doma alchemilku a tú mi kázala si tam primiešať. A ako píšeš po telefóne ti asi veľmi nepomôže a namiešať si niečo sama alebo dávať si nejaké vlastné vymyslené obklady, to by som asi neriskovala 😉. Takže, zostáva ti len nájsť si čas a zájsť za ňou.

bubulka722
17. sep 2009

Ahoj marta!!!
Čo iné ti ešte kázala okrem obkladov? Ja mám od nej čaj, muž má ženšenový čaj a obaja pijeme čajík z orechových listov. Ja si potriem plienku s bravč. masťou, vylejem na ňu horúcu pálenku a hneď priložím na brucho. Obviažem si ho s elastickým obvazom a mám to celú noc. Čaj od nej si zalievam vždy čerstvý a pijem ho 1 x denne. A aké máš problémy, keď ti predpísala to isté?

bzzmajka
17. sep 2009

ja si obklad mám vínom pokvapkať, takže pár kvapiek nebude zohrievať, na spodok najmenšieho hrnčeka dáva...ale aj tak oproti tomu čo kvapkám dosť vyhadzujem...no neva
ja neinhalujem čajík..nekázala mi
byliniek mi kázala medzi prsty dať, nie vela, a pijem raz denne výdy nové.

marta222
17. sep 2009

ahoj bubulka722. Mám ešte od nej čaj, ktorý si mám 2 x zaliať a nechať vylúhovať, obklad z horúcej pálenky - tiež si to nakropím na takú handričku, dám ešte teplé na podbruško, ešte na to uterák a dám si na to elastické kraťasy, takže mi to drží až do rána. A ešte mi kázala užívať ascorutin a vraj môžem aj kyselinu listovú. No... ja som po 2 potratoch - 2. potrat v piatom mesiaci. Mám vrodenú vývojovú chybu maternice - maternicu predelenú prepážkou "uterus subseptus", časť ktorej mi už aj odstránili. Asi mám z tohto dôvodu oslabenú maternicu. A ty máš aký problém?

lenka618
17. sep 2009

Ahojte dievčatá. Ja som dnes na tejto stránke po prvý krát. Bohužiaľ, aj ja patrím do klubu snažiliek. Synček sa nám podaril na prvý šup, tak sme trošku prekvapení, že sa nám tentokrát nedarí. Začali sme v januári. Povedala som si, že do septembra nerobím paniku, ale už začínam byť z toho mesiac čo mesiac smutnejšia. Ja viem, nemáme na to myslieť a bla bla, ale vy iste najlepšie pochopíte, že sa to nedá. Táto pani bilinkárka ma zaujala, aj keď manžel je skeptik. Ale nahovorím ho. Ani neviem prečo vám píšem, chcem vám ale povedať, že som rada, že v tom nie som sama. Pevne verím ale, že sa každej z nás, čo po bábätku túžime, naše sny splnia. Prajem vám pekný deň.

marta222
17. sep 2009

Ahoj lenka618, tak vitaj medzi nami. Jasné, že nie si sama - je nás tu kopec. Aj tebe prajem, nech sa Ti čo najrýchlejšie podarí otehotnieť. Aj tebe pekný deň.

lenka618
17. sep 2009

A keďže nemám moc skúseností rada by som sa spýtala:
čo je to IVF a či sa spermiogram robí u urológa, alebo kde.
Ďakujem

nativa006
17. sep 2009

Ahoj riska.Nemam urcenu ziadnu diagnozu.uz 6rokov sa pokusame o babo a stale nic.Pani Kopacova mi povedala,ze mi pomoze,tak jej verim.Len kedy to pride to neviem.Ja som bola uz aj na IVF dva krat a nic,tak uvidime ci zaberie tato liecba.

harmanceky
17. sep 2009

Ahoj lenka, IVF je mimotelove oplodnenie (ľudovo povedané v skúmavke). A spermiogram urobí andrológ, alebo pokiľa budete navštevovať špecializované stredisko asist. reprodukcie, tak tam.

bubulka722
17. sep 2009

Vitaj lenka618 medzi nami!!! Ja verím,že sa časom pekne jedna po druhej presťahujeme do témy snažilky a verme, že nám v tom pomôže práve pani Anka.
Celé tie procedúry robím už skoro 2 mesiace a stalo sa to mojim každodenným rituálom. Už ma to vôbec neotravuje a beriem to ako samozrejmosť.

Marti222 u mňa lekári nezistili vôbec nič, stačilo keď prišli na problémy u manžela a mne nechceli robiť ani laparku. Vraj je to zbytočné... 😒 Keď sme navštívili prvý krát p. Anku, povedala, že máme v tele nejaký dlho trvajúci zápal, že máme lesklé oči. To teda riešime tými orechovými čajmi. Myslím, že ten čajík od nej je na celkové posilenenie maternice. Odkedy ho beriem, mám silnejšiu MS. Je pravda, že odkedy si dávam tie zábaly, zmizli mikózy s ktorými som zápasila pekne dlho.

riska
17. sep 2009

nativa, aj my sa snažime už 5, tiež verím, mne to pomohlo hlavne psychicky 😉

bubulka722
17. sep 2009

Riska, myslím, že psychicky to pomohlo aj mne. Cítim sa v pohodičke a verím vo výsledok!

bzzmajka
17. sep 2009

baby je víno ako víno? je z hrozna to issté ako jablčné?

nativa006
18. sep 2009

baby neviete ci sa neda ten caj od pani annky namiesat aj niekde v cajovni,lebo uz mi dochadza.pijem aj ten gynastan,ale ten nema take zlozenie. 😉

bzzmajka
20. sep 2009

asi nedá, musela by ti povedať persné gramáže byliniek a myslím, že ona nevie presne, ona si to dáva z rukou ako jej "srdiečko káže", takže skús jej zavolať.

bzzmajka
20. sep 2009

Baby, čo si myslíte o tom, či po ovulácii, ked sa vajíčko uhniezduje a vytvára sa tak túžobne očakávaný plod, nie je negatívne mať orgazmus? tie sťahy maternice atd...alebo pani Kopáčová nevravela niektorej niečo?

zuuuzana7
20. sep 2009

majka ja som sa pytala, a ona povedala, ze ked uz viem ze som tehu tak to trosku obmedzit, pretoze tie "narazy" skodia 😕

saksina
20. sep 2009

o orgazme neviem, ale nam povedala, ze v tehu nam to na prve 3 mesiace zakaze 😒 Vraj pre istotu, aby sa nic nestalo...

saksina
20. sep 2009

kočky, myslíte, že popri liečbe od pani Anky, môžem užívať kvapky Gynex alebo Femi Valovič? Inak, neviete, ktoré sú lepšie k otehotneniu? 😉

marrad
20. sep 2009

saksina,
ja tiez neviem, ja som pred tym pouzivala femigard a tiez neviem ci to mam pouzivat spolu s cajmi od pani Kopacovej