Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

mata1001
25. okt 2009

ahoj lejlika a ky caj pijes?ja okrem gynastanu a alchemilkoveho caju nijaky iny nepoznam...

nellie_
26. okt 2009

ahojte.. 🙂
ja som bola nastivit "tetu bylinkarku" vo stvrtok...este s dvoma kamoskami 🙂
priznam sa, ze isla som tam viac menej zo zvedavosti...a velmi ma na panej prekvapilo co o mne povedala...
zevraj zo mna vyzaruje neskutocna pozitivna energia a ze bola strasne unavena a par minut so mnou ju uplne postavilo na nohy.. ze takych ludi ako ja je strasne malo a davno takeho nestretla a ze mam tuto energiu a usmevy rozdavat co najviac okolo seba... to bolo fakt velmi mile od nej... 😵 😵

u mna treba "vyriesit" pretocenie maternice.. mam ju dost dozadu otocenu - tak som nafasovala recept z muky, masti, praslicky a nejakeho alkoholu ktory si mam prikladat a 2x denne vitamin E a 3x denne zenske caje a ze nebude to dlho trvat a otehotniem.. 😅

fakt velmi mila, zlata pani... no bodaj by mala pravdu... 😉 🙂

a ked boli vo vnutri tie dve kamosky tak pri kazdej z nich mala teta telefonat - volali jej baby co zistili ze su tehotne.. 😉
takze efekt to urcite ma tieto jej rady... 😉 🙂

anikka
26. okt 2009

nellie,asi fakt treba hlavne pozitivne myslenie, co je u mna dost problem ☹ mozno si o par rokov budem vycitat ze som si to pokazila mojim pesimizmom
ale je dobre vediet ze sa to uz niekomu vdaka nej podarilo, ja uz akosi stracam vieru

ninockaskv
26. okt 2009

nellie, moja sesternica ma obratenu maternicu a otehotnela, sice s asistovanou reprodukciou, ale da sa tao 😉

a dufam, ze aj my budeme ochvilu volat p. Kopacovej, ze sme tehu.. snazim sa tomu verit.. 😉

saksina
26. okt 2009

ahojte, ja som pani Anke zabudla povedať, že mám otočenú maternicu. Myslíte, že by som jej mala zavolať? 😕 Mne kázala obklady z ľanového semena s mliekom. Myslíte, že by mi nejak zmenila obklady kvôli tej otočenej maternici, či čo? Som z toho trošku zmätená, že čo mám teraz robiť, či to nevadí alebo je to dôležité povedať jej o tom....

nellie_
26. okt 2009

saksina no ja som je to povedala lebo je to vlastne jedine co by mohlo branit v otehotneni.. ale na druhej strane, presne takto ju ma aj moja mamina (je to dedicne) a ona otehotnela uplne v pohode.. a mam kamosky co tiez maju otocenu a otehotneli v pohode...

no mne povedala ze ked si budem vyrabat tu masu - tak to pomaha na prevratenie maternice...

saksina
26. okt 2009

no vidis, a ja som jej povedala len, ze mam jeden vajcovod a som po mmt a ta otocena maternica mi ani nenapadla! 🙄 Tak jej mam zavolat? Myslis, ze mi da nejaky iny recept?

ninockaskv
26. okt 2009

saksina, to mmt bolo kvoli tej maternici?

dalsie bylinky na inspiraciu:

http://www.emimino.cz/modules.php?name=News&fil...

saksina
26. okt 2009

nie ninocka, oplodnene vajko sa mi zaseklo vo vajcovode a muselo aj s nim ist prec ☹ otehotnela som aj napriek otocenej maternici, tak preto mi ani nenapadlo, ze to mam pani Anke spomenut...

thehit
26. okt 2009

saksina,aj ja mam tu istu diagnozu ako ty a vravela som p.Anke ze som mala aj pretocenu maternicu a ze ju mam stale vzadu a dala mi ten isty obklad ako tebe 🙂 aj som sa jej na to pytala a vravela ze je to ok ze aj tento obklad je aj na to..
inac moja Maminka ma tiez otocenu maternicu a nakoniec nas je 6 surodencov 😀 a tiez neotehotnela hned

thehit
26. okt 2009

ako dlho sa ti uz nedari otehotniet po tom mmt? ja to uz mozem ratat na roky 😒

bzzmajka
26. okt 2009

Ak by si mala čas skús jej zavolať...saksina

saksina
26. okt 2009

thehit - takze sa nemusim obavat, ten obklad mi pomoze aj na tu otocenu maternicu. Inak, ja som to nikdy nebrala ako nejaky problem. Ked mi to zistili, som sa pytala, ci to moze vadit pri otehotneni a uz vtedy mi povedali, ze nie, to som mala asi 21 rokov. Ani moj gyn. to nejak speci neriesil, tak som to nikdy za problem teda nepovazovala a este ked sa mi aj otehotniet podarilo...
A kolko sa nam nedari? Teraz sa snazime 8.mesiac 😒 Ja som vedela, ze to nebude hned, ale ratala som, ze tak do polroka otehotniem znova... A uz je koniec oktobra a ja som stale snazilka 😔 Zatial som nebola u dr. kvoli tomu, ze sa nam nedari, isla som najskor k pani Anke a ta mi povedala, ze nam to moze trvat tak pol- az tristvrte roka. Tak neviem, ci mam cakat este tak do konca roka a v januari ist k mojmu gyn. na vysetrenia, alebo mam ist uz teraz. Je to teraz pre mna dilema, chcela som ist pozajtra k nemu, ale potom si zas poviem, ze ved sa riadim liecbou pani Anky len 3.cyklus, tak mozno do toho januara by som mohla pockat a ist az potom k dr. Neviem sa rozhodnut, potrebovala by som radu...

ninockaskv
26. okt 2009

saksina, ved skus .. oni ti aj tak porobia rozne testy a priatelovi spermiogram a to trva a trva.. tak mozes cakat a pritom byt aktivna a pit caje od p. Anky..

a s tym mmt... to sa proste len nepodari dostat tam kam ma? ja mam totiz nepriechodne vajickovody a sanca otehotniet prirodzene je takmer miziva, ale aj tak mam stres, ci sa mi niekde kvoli zrastom na vajickovode nezasekne vajicko

a neda sa to riesit liekmi? to musel vajickovod hned ist prec?

anikka
26. okt 2009

ahojte, tak ja uz mam schvalene IVF, buduci tyzden idem do CAR, neviem ci sa mam tesit ze sa konecne veci pohli dopredu alebo sa mam bat 😲 , obklady a caje beriem len 2 mesiace, dufam ze to aspon trochu pomohlo.....

lubka0506
26. okt 2009

ahoj anikka...neboj ty si už dalej,ja som si bola ešte len v piatok pre papiere a objednaná som až skoro o mesiac...

anikka
26. okt 2009

lubka, nam ziadost schvalili uz za 3 tyzdne, nevedela som sa toho dockat a teraz neviem preco zmatkujem ze by som radsej este skusala len s tymi cajmi a obkladmi....

lubka0506
26. okt 2009

ja sa ti ani nejako nečudujem,lebo aj ja mám tak trochu strach...a do ktorého centra chodíš???ak smiem vediet... 🙂

anikka
26. okt 2009

teraz do Ferticentu, dlho som sa nemohla zmierit s tym ze to musim riesit cez lekarov, nakoniec som mala 3krat IUI, nikdy by som neverila ze moze byt taky problem mat vlastne babo

saksina
26. okt 2009

ninocka - to tak dlho trva, pokym sa clovek dozvie vysledky vysetreni??? To som teda fakt netusila 😕
s tym mmt je to tak, ze som mala zrejme zrasty vo vajickovode a tym ako vajicko rastlo a rastlo, tak sa jednoducho cez tie zrasty nedostalo do maternice, proste tam zostalo a rastlo. Da sa to myslim aj liekmi na rozpustenie plodu riesit, ale asi v uplne tom najskorsom stadiu, ja som bola na zaciatku 7tt a vraj ten vajcovod bol graviditou dost zniceny, tak mi ho museli zobrat 😖 Da sa aj tak, ze urobia rez do vajickovodu a vyberu plod, vajickovod sa potom sam zrastie, ale to tiez musi byt asi skor ako som bola ja... Je mi toho hrozne luto, uz som mohla mat take 2mesacne babatko a takto sa mi ani nedari 😢 Keby som uz aspon tehotna bola, tak by to bola taka utecha 😔

No a tie zrasty - vraj to vzniklo z nejakeho zapalu alebo tak, no ale ja som o nicom ani nevedela, nikdy som sa na ziadny zapal neliecila... Tak neviem, z coho to mohlo byt.... Pre mna to bolo take nepochopitelne ze az ☹

thehit
26. okt 2009

saksina-tak to sa este nepokusate velmi dlho takze bud v pohode.Ja som tiez predtym otehotnela bez problemov a ani som nevedela ze som tehotna ked som mala to mmt az ked ma brala zachranka som to zistila a hned som musela ist pod noze 😒 zacala som uz krvacat do maternice a popri tom som mala 6 cm cystu,,mozno preto bolo to mmt..a to som normalne menstruovala!!
v podstate mozem byt rada ze som medzi zivymi 🙂 mne uz sa nedari nejakych 8 rokov ☹ manzel je ok..ja som uz tiez bola na nejake vysetrenia ale este toho nemam vela za sebou.moze tam byt cokolvek co tomu brani ☹
ale snazim sa byt hlavne v pohode a netlacit na pilu 🙂 ja zacim s obkladmy zachvilu zatial som pila len cajik lebo sme boli na dofci a musela som si aj vsetko nakupit

ninockaskv
27. okt 2009

saksina, no tak to si ma teda nepotesila.. mne sa celu noc snivalo, ze som bola tehu, ale ze mi zistili mimoaternicove.. ja mam zrasty na vajickovodoch a preto nemozem otehotniet..

teda raz som tehu bola, ale o babatko sme po IVF prisli v 42tt.. tak teraz zaciname od zaciatku a neviem ci sa mam spolahnut len na ivf alebo aj skusat prirodzene.. ked sa dopracujem k nejakemu mmt.. tak sa asi zblaznim ☹

klaudia22135
27. okt 2009

ahojte babenky, už dlhšie chodím na túto stránku no až teraz som sa odhodlala napísat a pridat sa k vám... my sme boli u pani Anky koncom augusta. zodpovedne robím každý večer zábaly, pijem čajík, jem vitamíny... už roky sa snažíme o dietatko... dvakrát som potratila bolo to pred štyrmi rokmi a od vtedy sa nám nezadarilo... už by som o tom všetkom čím som prešla mohla napísat knižku... xi ... snažím sa mysliet pozitívne a hlavne verit. ale dost by mi pomohlo keby ste už začali prichádzat s dvomi čiarkami na testíku.... 🙂

bzzmajka
27. okt 2009

anikka, nemáš ísť pred IVF pani Anke? nech ťa na to pripravý?

ninockaskv
27. okt 2009

saksina, mne to prislo ako cela vacsnost.. kym boli vysledky.. ale aspon budete vediet a cajovat a obklady mozes robit popri tom

bzzmajka
27. okt 2009

baby a finančne je náročné IVF?

ninockaskv
27. okt 2009

no to zavisi od toho, aka je diagnoza.. hormony stoja tak 15.000 a potom zavisi od embryologickych technik a inych veci.. ale zvyknu za to pytat tak od 1.000 do 3.500.. tak sa to nazbiera

ale babule tu z konika, ktore si vycerpali 3razy so spoluucastou poistovne chodia do brna a vraj tam platis ako samoplatca tolko co tu s poistovnou... neviem preco

a nevedia si to tam vynachvalit, vraj pristup lekarov a kvalita su o 100% lepsie

anikka
27. okt 2009

bzzmajka, to prave neviem ci k nej este predtym mam ist, mne to nehovorila, len mi povedala ze ci nechcem radsej pockat a ist az na jar, ale uz sa snazime 2,5 roka, uz by som chcela aby sa konecne nieco podarilo, takze asi nevydrzim cakat do jari
ale niektore baby tu pisali ze im hovorila ze pred ivf k nej maju prist, tak asi jej zavolam a uvidim, do CAR ideme az buduci tyzden, takze neviem presne ako dlho bude trvat stimulacia, je to moje 1. ivf tak neviem co ma presne caka, do toho moj manzel ma ist na par dni na sluzobku, tak neviem ci to zosuladime 😖
mne Dr. prvy krat povedal ze budem platit len za lieky (okolo 160-180€) a druhy raz mi hovoril ze sa nieco doplaca za mrazenie, uz som z toho vsetkeho dopletena, ale nikdy to nikto nevysvetli podrobne a ked sa pytam potom si pripadam ako blb

bzzmajka
27. okt 2009

ja som myslela, že ked prvé tri razy platí poisťovna, tak nedoplácate nič

ninockaskv
27. okt 2009

no.. nie nie...plati sa za vsetko..

moja mama sa rozculuje, ze alkoholici maju 3x do roka plne hradeny pobyt v liecebni a ludia, co nemaju deti musia platit taketo peniaze ☹