Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

lahhel
28. júl 2009

Vanesska, zatial sa nechystam na UTZ ani kontrolu, nemam chut ist k mojmu dokimu...Tento mesiac budeme skusat prirodzene a zaciatkom septembra sa chystame na dalsie IVF, takze az tam sa ukaze ako to vyzera...
Ja si robim tie obklady poctivo kazdy vecer, momentalne mam druhy den mrchu, vtedy sa nerobia tie obklady...inac by som si ich mala robit stale. Miti pisala ze len 5 dni, mne povedala teta bylinkarka ze stale, aby to malo nejaky efekt, musi sa to robit dlhsie a pravidelne...Mne dala tento recept na endometriozu, ten mitin recept je na cysty...Ja som sice mala aj cysty a teraz opat prepukla endometrioza, ale tie cysty sa mi robia prave z nej, tak snad mi to pomoze...Inac musim povedat, ze tie tri tyzdne co to uzivam, ani raz ma nebol ani je´den vajecnik, kdezto predtym ma vajecniky v kuse boleli, pichali...teraz ani neviem ze ich mam, tak to mozno ucinkuje..

vanesska
28. júl 2009

Lahhel... veru aj mna pobolievaju vajecniky niekedy viac niekedy menej ale viacmenej kazdy den... takze asi vyskusam aspon nieco z toho... a mozno sa nakoniec aj ja objednam k tej tetuske...
a teda odporucala ti pit ten gynastan cajik? mozno by som skusila aj ja...
my si teraz v auguste ideme podavat ziadost a mozno v septembri by nam vyslo to IVF takze sme na tom podobne... budeme si drzat palce... 😉
ozaj a nevies da sa k nej objednat aj cez vikend? a kolko stej platili za tu jednu navstevu??

lahhel
28. júl 2009

Vanesska, ona mi namiesala caj ked som bola u nej a povedala, ze ked ho miniem, aby som si kupila gynstan, takze asi ma s nim skusenosti a je mozno podobny zlozenim ako dava ona...Tak si ho kludne kup...
Neviem ti povedat, ci sa da aj cez vikend, ale myslim ze hej...ale ved jej zavolaj, za to nic nedas a fakt je velmi mila...Za tu navstevu si viacmenej vypytala 4-5 EURA, lebo ze doteraz nebrala ziadne peniaze, ale ze zostala nezamestnana...ja som uz doma nachystala do obalky 10 EUR a dezert...Ked som jej dala dezert, peniaze si nechcela zobrat, tak som jej to tam niekde strcila..takze tak...Aj ja som velmi zvedava, co mi to tam dole robi,,dufam, ze je to len lepsie...
Ano budeme si veeeelmi drzat palceky 😉
A do ktoreho centra idete, ak mozes prezradit?

vanesska
29. júl 2009

cauko Lahhel,
tak som si kupila ten gynastan... mnam je dobry 😀 budem ho pit zatial 2x denne rano a vecer...
a este som si kupila E vitamin a med s materskou kasickou a este papam take ovocie sa to vola goji...posilnuje to imunitny system a je to silny antioxidant...
no a mam uz doma aj mlety zazvor na ten obkladik proti cystam... nuz ale este zohnat tu bravcovu mast 😅
ked tak citam tuto temu tak ak by sme zili v stredoveku tak by nas asi vsetky upalili ako carodejnice 😀 😀

inak ja chodim do gynfivu v BA... za 2 tyzdne tam ideme podavat ziadost... manzovi sa sice moc nas doki nepozdava... ale co uz... vyskusame a uvidime...
a ty kam chodis?? nechodis nahodou do brna?? zda sa mi ze som ta videla v nejakej takej temicke... 😕

pahu
29. júl 2009

Ahojte 😀
Včera som bola u tety Anky 😉 Nemôžem o nej povedať ináč, je tak stráááášne milááááá 😀 Cítila som sa tam ako na dedine u príbuzných 😀

Nakoľko my nemáme žiadny ziastený problém okrem toho že ja vraj vytváram protilátky na trofoblast a spermie, dostala som toto:
1. namiešaný čajík, piť 2 x denne + inhalovať 10 minút keď ho budem prvý krát lúhovať
2. papkať vitamín E 2 x denne
3. na celú noc uviazať zábal na podbruško: zemiaky uvarené v šupke rozmačkať so štipkou soli a kvapkou octu

Je to zvláštne, viem, ale keďže lekári doteraz nepomohli (skoro 3 roky) a len nám predpisujú lieky napriek nezistenej príčine prečo sa nedarí (tie protilátky oni neuznávajú, robili nám ich v Prahe) tak verím, že toto by mohlo na niečo byť 😉

Odporúčam to každej z Vás, urobte si ten výlet, mne povedala že môžeme prísť kedykoľvek po 17,00 hod... Cesta je tam jednoduchá Bratislava - Piešťany - Vrbové (značené už od diaľnice), vo Vrbovom po ľavej strane benzínka, Lidl, hneď za ním doľava a posledná ulica pred poľom odbočiť vľavo, je to cca desiaty dom 😵 Myslím že číslo domu 356... Číslo na ňu: 0903 037 131

vanesska
29. júl 2009

Pahu... tak super...!
inak tebe tetuska nieco zistila co by mohlo byt pricinou? ci iba ti dala nieco na tu diagnozu co ti zistili lekari?
a dala nieco aj manzelovi?

pahu
29. júl 2009

Vaneska, dala mi len na to, čo mi zistili lekári... Pretože ako mi sama povedala, ona nie je veštica.. A keďže my nemáme problém s cystami, endo.... teda dúfam... tak mi nemá čo liečiť a ani zistiť hmatom v brušku...
Manžel so mnou nebol - mal by ale tiež papkať vitamín E-kvôli práci s počítačom, nabrala som si do auta ešte jednu koníčkárku 😀 Jej identitu neprezradím, počkám kým sa prihlási sama 😵

bzzmajka
29. júl 2009

Ani mne nič nezistili, takže asi mi nezistí ani ona nič...A ked otehotnieš na udržanie? bavili ste sa o tom?

pahu
29. júl 2009

Bzzzzzz 😉 Ona nezisťuje... Ale aj ak Vám nič nezistili, choď tam... Povieš jej čo všetko máte za sebou a minimálne ti dá čajík...z domácich byliniek a rady čo a ako... Neviem čo všetko máte za sebou a či aj nejaké stratené miminká, ale na posilnenie maternice ti určite niečo vymyslí. Odporúčam 😀 Aspoň teda pre pozitívnu energiu 😀

smejoocka
29. júl 2009

Ahojte, ja som tete uz tiez volala, zatial len tak informativne. Chcela som vediet, ci musim mat aj s manzelom za sebou vysetrenia. Povedala, ze nie. Pytala sa ma, ci uz som bola tehotna. Tak som jej povedala, ze ano ale v 12 tt som potratila. Potom som mala 6 mesiacov akoze pauzu a potom sme sa mohli zacat snazit...Medzitym som vymenila lekara a tento novy mi povedal, ze sme sa mohli do toho pustit hned po prvom cykle...to su rozdielne nazory. A odvtedy zial nic...Skusame aj Jonasovu metodu, kupila som si aj knihu od Mojzisovej ale akosi som leniva cvicit, ale mala by som sa prinutit. Zatial sme to nechavali na prirodu, ale uz som rozmyslala, ze pojdeme na vysetrenia. Este skusim tetusu, len neviem, ci bez akychkolvek diagnoz bude vediet co a ako... Tak sa chcem na pondelok alebo tak objednat...drzim Vam vsetkym palceky co ste u nej boli... 🙂 😉

riska
29. júl 2009

ahojte, tak ja som ta utajena identita, ktora bola s Pahu u tety Anky 😀

ja ju tiež odporúčam, je to velmi milá teta a nič za to nedate, ak to pôjdete vyskušať 😉 ja som dostala čajik a obklad na bruško si mam robiť z jačmenného šrotu, bravčovej masti a bielej pálenky. a raz do týždna sa zospodu naparovať nad horúcim mliekom

a dievčatá: teta absolutne neodporúča brať maternu a ani calibrum!!! maximalne kyselinu listovu alebo spominane E

tak sa držte, pite čajičky a snažilkujte 🙂

smejoocka
29. júl 2009

ahoj riska a bola si uz na vysetreniach alebo tiez len skusate a neide to?

riska
29. júl 2009

smejoocka, ja už mam za sebou všetky možne vyšetrenia, lebo my sa už snažíme 5 rokov

smejoocka
29. júl 2009

hmmm, to je mi luto, ze ti co tak chcu nemaju stastie. My sa snazime rok a pol...

riska
29. júl 2009

ja som teraz tak strasne pozitivne naladena, že to proste musi vyjst a basta 😉

lubka0506
29. júl 2009

Ahoj kočky!!! 🙂 🙂 🙂 Ja som teraz tak navnadená že tej pani bylinkárke zavolám... Už som to oznámila aj manželovi že pojdeme na výlet... Na druhý týžden mam dovču tak sa tam objednám.... 🙂 Ozaj treba si tam zobrat aj nejaký zdravotný záznam?????????? 😉

venyska
29. júl 2009

Ahoj mohu se zeptat?koupila jsem manželovi Kotvičník nať jak často ho má pít?A sobě jeřáb ptačí kapky a maliník list a kontryhel čaj.Mohu to kombinovat?Co je z toho nej?A kdy ten jeřáb pít?

riska
29. júl 2009

lubka, ahoj 🙂 žiaden záznam, všetko maj uložene v hlave 😀

venys, netušim 😒 ale skus pohladať v starších temach, viem, že tam bola taka tema, tam sa určite niečo dozvieš

lubka0506
29. júl 2009

Riska Dakujeeem....

ellysa
29. júl 2009

ahojte, tak my sme boli za pani Ankou v pondelok. V podstate mi povedala to isté, čo Pahu a nám tiež nič nezistili, len protilátky proti štítnej žľaze tesne po druhom MA-to sa mi už upravilo, a v Prahe zníženú imunitu na spermie. Ja t skúsim, nič nemôžem stratiť, bylinky ani obklad zo zemiakov neublížia. Mna povedala, že mám pravdepodobne slabú maternicu a keď otehotniem mala by som k nej chodiť až 3 krát do týždňa na masáž a určite mám ostať doma celé tehu a nenamáhať sa.
A tiež mi zakázala tie vitamíny pre tehotné, ale ja ich už mám zakázané od endokrynologičky. 😀

ellysa
29. júl 2009

ja som začala cvičiť tú Mojžiško-asi mesiac snažím sa pravidelne, tak dúfam, že to pomôže 😀

bzzmajka
29. júl 2009

Babenky držím palce a rozmýšlam, či tam ísť teraz alebo sa ešte tento mesiac pokúsime po kyrete, vtedy je žena najplodnejšia a ísť tam až ked budem tehotná ale u mna je nereálne aj raz do týždna tam chodiť. Koli kilometrom.

callex
30. júl 2009

ahojte babenky.
ja som bola u nej vcera.pozeram ze tych zabalov na brusko je vela...ja si mam davat lanove semienka rozvarene v mlieku na kasu.takisto vitamin E, cajik co mi dala, tiez nad nim inhalovat a naparovat sa odspodu nad kamilkami.
vidim ze metody ma asi rovnake len ingrediencie sa menia.
tiez mi spominala ze calibrum nebrat..ze to sposobuje potraty.preco to lekari potom doporucuju?

bzzmajka
30. júl 2009

ten calibrum nie? prečo? hovorila prečo?

pahu
30. júl 2009

Hi hi... Predstavte si ze by sme sa spolu vybrali niekam na wellnes vikend 😀 Kazda by sa vecer naparovala nad hrncom s neidentifikovanou hmotou, na bruchach mali zabaly z roznych kasiciek...a rano na spolocnych ranajkach mali nosy ponorene v bylinkach, ktore by sme potom vypili 😀

callex
30. júl 2009

to by bol super wellness...hlavne keby nam to tam vsetko prichystali.

leonie28
30. júl 2009

pahu tak to som sa super zasmiala 😀 😀 😀

bettynka222
31. júl 2009

jeeej pahu, riska ahojteeee 🙂 prave som volala s teotu kopacovou. mam prist hned v pondelok o 5. kto sa prida? 😀

callex
31. júl 2009

bettynka222 neboj sa ze tam budes sama.my ked sme tam prisli tak jedna pani bola vnutri..dalsi par cakal...a po nas prisli dalsie dve.takze klucka sa tam podava velmi casto 🙂

pahu
31. júl 2009

Bettynka, super 😉 To tú energiu potom budeme rozdávať všade dookola 😀
Leonie, aj ja som si to živo predstavila, v spoločnej jedálni a na spoločnej izbe po dvoch 😀 😀