Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

zuzul77
20. apr 2011

my ideme v utorok do GYNFIVu na konzultaciu...uvidim ako to dopadne a potom sa chcem aj k p. Anke objednat, najlepsie je jej zavolat?

lucka654
20. apr 2011

@zuzul77 netreba volať.pracuje utorky a štvrtky, ale keď chceš mať istotu, tak jej zavolaj. je veľmi milá. 🙂

gombicka
21. apr 2011

@henika40 ahoj, robim si obklady od januara a myslim, ze to pomaha. donedavna som totiz mala pri mrske bolesti, ale posledne mesiace bolesti uplne zmizli. Nikdy predtym som o endo ani len nepocula, niezeby som tusila, ze to mam. Prislo sa na to az pri zistovani neplodnosti. mavala som klasicke bolesti pri mrske, asi ako kazda zena, dala som jeden ibuprofen a bolesti ustupili...potom neskor sa vsak pridalo hnede spinenie, ale to bolo vsetko.
Urcite v tom budem pokracovat aspon tych 9 mesiacov, ako odporuca pani Anka, ved penazi to vela nestoji, iba trosku namahy.

henika40
21. apr 2011

@gombicka som rada, ze si sa ozvala, priznaky mame rovnake... bolesti a hnede spinenie a neplodnost, proste endoska 😒 a aj sme v rovnakom veku, hm...
som rada, ze som vyfasovala recept s lanovymi semiackami, fajnova kasicka.. 🙂 . a ked citam o ucinkoch lanovych semiacok, tak nemam ziadne pochybnosti, moze to len a len liecit 😉 cajiky a obklady na prirodnej baze, konecne ziadne umele hormony...
daj vediet niekedy ako pokracujes, budem velmi rada 🙂

gombicka
24. apr 2011

@henika40 ja som si o tych lanovych semiackach vela nezistovala....co o nich vies? zaujimali by ma tie ucinky na ednosku...ale myslim toho lanu, nie samotnych obkladov, lebo tie viem, ze teplom maju rozpustat cysty. Ako dlho sa snazite? my uz 3 roky

sammira
26. apr 2011

kocky mozete mi napisat v akej casti Vrboveho tato pani byva?a ona vam dala bylinky,alebo vam napisala ake si mate kupit? a ako je to u nej financne?dakujem vam za kazde jedno info.

lucka654
26. apr 2011

@sammira ahoj.my sme vo Vrbovom trošku blúdili, ale našli sme to-spýtali sme sa miestnych ľudí. u pani anky sa neplatí. ak chceš tak jej dáš čo alebo koľko chceš. ja som jej zobrala bonbonieru, kávu a dala som jej 5€. ale nemusela som jej dať nič. bylinky dáva ako komu. ja som si ich musela objednať, pretože také nemala a dala nám aj liečbu-všetko sme si museli kúpiť v lekárni, ale oplatilo sa 🙂

sammira
26. apr 2011

@lucka654 dakujem si strasne zlatunka a som rada,ze sa oplatilo 🙂 chcem ist kratkej dobe ku nej...

henika40
28. apr 2011

@gombicka ahoj, nas recept s lanovymi semiackami je silne protirakovinovy, p. Anka nam ho poradila, lebo endoska je nezhubny rast tkaniva maternice mimo maternice, cysty a myomy su tiez nadory, ale taktiez nezhubneho charakteru... no ucinok je ten isty, oleje z lanovych semiacok sa dostanu tam, kde ich potrebujeme... o lanovych semiackach a ich ucinkoch sa mozes docitat na nete.. tak sa pomaly ale iste liecime 😉
@lucka654 ahoj, ked mozem otazku, za aky cas vam to vyslo s liecbou p. Anky? Gratulujem 🙂

lucka654
29. apr 2011

@henika40 za mesiac, ale bola som pripravená na pol roka až rok liečby, čo nám pomohlo odreagovať sa od toho a myslieť aj iné veci🙂

henika40
29. apr 2011

@lucka654 to nebude moj pripad, supriska - velmi kratka doba 🙂 si na PN, ci pracujes? aku ste mali dgn. a ako dlho ste sa snazili celkom?
ja som si dala cas 9 mes., co je do konca roka... a v sept. pojdeme na KET a pri neuspechu pokracujeme so zabalmi a cajikmi...

lucka654
29. apr 2011

@henika40 som na pn. u nás bola u oboch diagnostikovaná neplodnosť-zistilo sa to v centre, kde sme podstúpili 2x IVF a celková doba čakania na ten zázrak bola 6 rokov:

henika40
29. apr 2011

@lucka654 neuveritelne... co za 6 rokov nedokazala zabezpecit priroda, nedokazala ani medicina...
a potom za mesiac taky necakany zvrat 🙂 blahozelam a drzim vam palce..

darla27
29. apr 2011

@henika40 mne to trvalo dlhsie, az 2 mesiace 😀 , ostatne moje peripetie su takmer totozne s @lucka654 ako tak citam.
Mne pani Anka ale povedala, ze sa mam pripravit, ze musim vydrzat, aj keby som to mala robit aj 2 roky.
Ked som nasla na Vianoce // tak som bola inak sokovana. 😀 Urcite ju odporucam, ja uz som neverila ze by som sa dopracovala k miminu a vidis, zazraky sa deju alebo im treba trochu pomoct. 🙂
Chodila si do FC tusim, ze? 😉

henika40
29. apr 2011

@darla27 neuveritelne 😵
som pripravena na 3/4 roka, no celkom pozitivne naladena 😀
ano, chodime do ferti a teraz pauzujeme... aj Ty si tam chodila? mas za sebou aj IVF? a ako dlho ste planovali otehotniet?
... mne p. Anka povedala, ze k nej chodit nemusim, len musim s liecbou vydrzat... a keby som mala slabu chvilku, nech jej cinknem, alebo pridem... uz sa vidim, budem ako baterka, ked budem vybita, tak sa jej ozvem 😀

darla27
29. apr 2011

@henika40 ja som chodila aj do GF, aj do FC, nikde som neotehotnela az nakoniec doma,
comu doteraz nemozem uverit. 🙂 Snazila som sa otehotniet 6 rokov cca, takze tu o nahode po tom
co mam za sebou nemoze byt ani reci. Ked sa male narodi, pojdeme sa rozhodne pochvalit a podakovat. 😀
Mne povedala to iste co tebe, ze treba sa obrnit trpezlivostou a poctivo dodrziavat co mi povedala.

tina4931
29. apr 2011

@lucka654 Ahoj, zaujímavé, že neplodnosť diagnostikovali aj tvojmu manželovi - teda, ak som to dobre pochopila.....A predsa sa to podarilo prirodzene 🙂 Lebo, môj manž. bol v poriadku pri prvom spg. a za 3 mesiace mal výsledky veľmi zlé, čiže čakáme na IVF. Už si tým pádom myslím, že prirodzene sa nám to ani nepodarí, kvôli jeho výsledkom. Ja mám tiež problém niekde, ale Dr. nevedia, že čo mi je. Pravdepodobne nemám ovulku, aj keď HP mám v poriadku a nemám ani PCO a cyklus pravidelný. Ale vždy ma tak poteší, keď sa niekomu bábätko podarí, hlavne prirodzene a po dlhej dobe. Naozaj by som to priala každej jednej z nás.

henika40
29. apr 2011

@darla27 tvoje meno sa mi zdalo byt zname, vedela som, ze som citavala tvoje prispevky...
chapem, ze tomu nemozes uverit, lebo aj mne sa to zda byt neuveritelne 😵.... s luckou mate ozaj podobne osudy, sila!... tesim sa s vami babenky a prajem vam vela zdravicka a pohodoveho tehulkovania 🙂 🙂 🙂
len dufam, ze sa v tomto roku pridam do vasho radu 😅

henika40
29. apr 2011

manzel a ja kukame hokej, to su mi nervy 😕

darla27
29. apr 2011

Este nieco: moj manzel mal tiez kolisavy spermiogram, ale tie dva mesiace pil rozne caje
(zensen a kotvicnik co si spominam) a vyslo to. Ja som mala objednane aj aloe vera gel,
ale ten som uz nestihla dopit.
Henika cim skor zacnes s procedurami, tym lepsie. A nedaj sa znechutit skeptickymi ludmi, ktori na
taketo veci neveria. Urcite je to lepsi postup nez donekonecna chodit na IVF ktore nevychadza.
@tina4931 co sa tyka spermiogramu, este som nepocula, ze by niekomu v CARe vysiel dobre. 😀
Lebo to je pre nich biznis. Len pre srandu: Moj mal v CARoch od 9-21mil/ml a v statnych zariadeniach
mal spermiogram ako darca. 😀 😀 😀
Vsetci z nas tahali len peniaze, uz som toho mala plne zuby.

lucka654
30. apr 2011

@henika40 dakujem, ale som vďačná, že to medicína nedokázala.

lucka654
30. apr 2011

@darla27 hej, chodila som FC. Prečo?

lucka654
30. apr 2011

@tina4931 no môj manžel mal podľa spermiogramu strašne málo spermií a boli veľmi pomalé. no a mne sa netvorili vôbec vajíčka a to zistili pri IVF-pri odbere folikulov.ale som nesmierne rada, že sa IVF nepodarilo.

tina4931
30. apr 2011

@darla27 presne, aj mne sa to zdalo byť divné, že zrazu po 3 mesiacoch z ukážkového spg hotová katastrofa....a pritom nebol chorý, nebral lieky a nebol ani v strese, nefajčí a nepije. Je to tak asi, že ide len o peniaze.

tina4931
30. apr 2011

@lucka654 my to IVF ideme skúsiť 1x, ale keď sa nepodarí, nebudem sa hneď púšťať do druhého, radšej pôjdem znova k p. Anke a asi aj k môjmu gynek., ktorý by mi predpísal niečo na ovuláciu, lebo mne tiež nedozrievajú vajíčka. Vôbec nemávam ovulku. Ja som u nej bola ešte vtedy keď som presne nevedela čo mi je, tak teraz mi možno poradí niečo iné než vtedy, ktovie. Ale vitex som pila, len som to nevydržala dlhšie ako 3 mesiace, škoda. Teraz už budem zodpovednejšia 🙂

lucka654
1. máj 2011

@tina4931 určite je lepšie, ak tam pôjdeš s presnou diagnózou a ona ti dá vhodnú liečbu. držím palce 🙂

tina4931
1. máj 2011

@lucka654 ďakujem, aj ja. Nech sa vám s bábätkom darí 🙂

lenuska0000
2. máj 2011

Ahojte dievčatá, neviete náhodou či pani Anka lieči aj zápal močových ciest? 🙂 Mala som opakované zápaly a teraz ma urolog núti k tomu, aby som si dala rozšíriť močovú rúru, no vraj je to dosť bolestivé...

lucka654
2. máj 2011

@lenuska0000 Skús jej zavolať, ona Ti určite poradí🙂

zuzancao
3. máj 2011

@lenuska0000 áno Lenuska, lieči. mne najprv nastavila dvojtýždňovú liečbu na močové cesty, až potom som mohla začať s liečbou neplodnosti. Len za ňou smelo choď!