Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

marta222
21. aug 2009

Weja, mne tiež tak povedala - len tak medzi prsty tých byliniek do štvrťlitrovej alebo 3 dl šálky a lúhovať cca 10 minút, ale o inhalovaní nehovorila nič.
Mne odporučila užívať Ascorutin a na tom je tiež napísané, že sa v tehotenstve nesmie užívať, ale keď som bola v nemocke s krvácaním v začiatku tehotenstva, tak tam mi ho dávali (aj každej tehotnej, ktorá krvácala) 3 x denne.
A keby si bola tehu a ešte by si o tom nevedela? To nevadí - v začiatkoch tehotenstva, kým ešte oplodnené vajíčko nie je uhniezdené a nevyživuje ho placenta tak nevadia žiadne "prehrešky".
A p. Kopáčová ešte povedala, že ak otehotniem, treba hneď prestať aj s čajíkmi aj s obkladmi aj liekmi - akurát som sa pýtala na kyselinu listovú - tú vraj môžem užívať stále.

maxii
21. aug 2009

Weji, ano bola som u nej, a chystam sa k nej znova, lebo tiez mi vravela ze ked otehotniem nech pridem, ste mi to teraz pripomenuli dakujem 😵 😵 leboja som bola u nej pred 8 rokmi (s problematickym menzesom) a potom uz nieco vyse roka dozadu kvoli otehu, dala mi navod na obklady, caje a naparovanie odspodu. kazala tiez vit.E.

Skusim k nej zajst tento vikend ak bude mat cas, nech mi este pomasiruje brusko 😉

danka24
21. aug 2009

wejka podla mna ked nevies ze si este tehu tak by nemal poskodit lebo do niejakeho 8tt babatko neprijma z potravy co ty.. 😉

weja
21. aug 2009

ďakujem, tak je to teda asi ok... 🙂
ale čo s tým, že ona kázala každý deň 1 tbl., ale na krabici je napísané dávkovanie každý druhý deň 1 tbl., aj to je 200% odporúčaná denná dávka 😅 no neviem... nieže sa zasa predávkujem vitamínmi... 😝
Maxii, len choď, hneď budeš mať lepší pocit, že si urobila všetko pre to, aby sa bábo malo v brušku ako vo vate... 😵

marta222
21. aug 2009

Weji, hádam to nebude až také strašné - predávkovanie sa vitamínmi 😉 . Ale, pre pokoj duše, zavolaj jej teda, či to máš užívať každý deň, po hube ti určite nedá 😀 😀 😀 (a ešte cez telefón).
maxii a ty si teraz prvýkrát tehotná? Dúfam, že nemáš skúsenosti s potratmi - ako my poniektoré. Držím silno palčeky. ...

danka24
21. aug 2009

wejka presne tak skus jej zavolat .. ja by som mozno zobrala tak ako je napisane na krabicke.. 😉

marta222
21. aug 2009

Danka24 a ty tiež chodíš k p. Kopáčovej? A teraz keď čakáš bábätko aj častejšie na nejaké masáže?

danka24
21. aug 2009

marta niee ja som nechodila k p.Kopacovej .. ja som len tak tu nakukla a wejku poznam tak som len ju chcela trosku uistit 😉

bzzmajka
21. aug 2009

ja ho nelúhujem a pijem ho teda asi silnejší, podrvila som si bylinky ako sa dalo a dávam si na spodok šálky, neviem či viete ale bývajú také kovové vajíčka na sypané čaje ale ja mám umelohmotný, lebo jedna bylinkárka mi povedala, že bylinky a kov nesmú byť spolu...tak to si asi vela dávam, že?

babajagaa
22. aug 2009

😵 😵 😵 😵 😵 Tak, už som priletela. Ako sa vám darí? Pijem čajík o dušu, ale už sa mi míňa, 😝 asi budem musieť navštíviť našu skvelú bylinkárku. 😅 🙂 Musím povedať, že sa cítim o moc fajn. Asi sú zápaly na ústupe. 🙂 Dajte vedieť ako sa cítite. 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😝

lubka0506
22. aug 2009

🙂 Ahoj kočky... 🙂 Pani kopáčová hovorila že ten caj nemá byt silný, má sa lúhovat 10 minút......... majka moc si ma nepotešila lebo včera som si kúpila to sitko a kovové... 😒

saksina
22. aug 2009

Ahojte babulky, citam tu o p. Anke strasne mile veci, tak nad nou vazne rozmyslam aj ja 🙂 Ked dostanem ms, tak sa k nej objednam. Ja tiez nemam stanovenu ziadnu diagnozu, na vysetreniach som nebola. Pred polrokom som mala mimomaternicove tehu a odvtedy sa nam nedari 😒 Tak mozno by mi pomohli tie jej masaze, bylinky ci obklady... Som uplne nadsena z vasich slov o nej a vlastne ma to presvedcilo, ze k nej mam ist. Rozmyslala som aj nad jednou homeo, vraj tiez pomohla mnohym zenam otehu, ale najskor asi skusim pani Anku, ked ste o nej tak pekne vsetky pisali 🙂

babajagaa
22. aug 2009

🙂 Sitko môže byť asi aj kovové, veď prečo by to vyrábali. 😲 🙂

babajagaa
22. aug 2009

😕 😕 Saksina, možno, keď dáš dokopy homeopatiu a bylinkárku Anku, tak asi môže byť úspech o to skôr. 😀 😀 😀 daj vedieť ako sa rozhodneš. Mnohé sme zvedavé. Dobre by bolo, keby aj napísali tie ktoré už otehotneli, u nej, aby povzbudili a dali nám nádej. 😅 😅 😅

saksina
22. aug 2009

babajaga aj ja som take prispevky hladala, ze tu uz napise niekto, komu pomohla k tehotenstvu 😉

Nechcem to nejak kombinovat, najskor vyskusam rady pani Anky, nejak ma to k nej taha viac ako k homeopaticke 😵 A hlavne, ked tu mnohe z vas napisali, aka je mila a ochotna pomoct a hlavne to robi z nezistnych dovodov. Takych ludi je dnes malicko a ja si ich preto nesmierne vazim! 😵 Nejak tej pani Anke uz teraz doverujem viac 😉 Ved uvidim, ms by som mala dostat niekedy v prvej polovici buduceho tyzdna, tak potom by som jej zavolala a objednala sa.

Mozno v septembri tu uz budu pisat viacere, ze su tehotne 🙂 Ze po tom mesiaci-dvoch zabrali rady pani Anky 😉 Ved uvidime 🙂 Kazdopadne nam tu vsetkym hrozne drzim palce!!!

Inak to som sa este chcela opytat- viacere tu pisete,ze ste po potratoch, ale nedocitala som sa, ze by tu bola niektora, ktora ma za sebou MMT ako ja, tak ze ci jej nejak pomohla...

bzzmajka
22. aug 2009

Ja som jej povedala na rovinu, ja nepotrebujem rýchlo otehotniesť, ked aj zase za dva roky ale ja potrebujem šťastne donosiť a porodiť zdravé bábatko. Takže tak.
Mne dala tolko byliniek, že ich mám asi na dva či tri mesiace a pijem pravidelne.

Saksina- s mimomater. nemám skúsenosť, neviem.

lubka0506
22. aug 2009

...saskina vitaj medzi nami... Mám taký pocit z toho že nás tu je asi viac takých ktoré ešte ani tehotné neboli, ktorým sa nedarí... ☹ Pani Anku odperúčam...ja som sa jej strojila zavolat mesiac a ked som potom bola u nej tak som išla s velmi dobrým pocitom odtial... 🙂 ... Dúfam že s bylinkami od pani Anky aj ked nie v septembri ale aspon dokonca roka bode vela tehuliek... 😉

bzzmajka
22. aug 2009

Baby neviem už kde to bolo ale niekto písal, že ten Magne B 6 stojí okolo 100 korún ale ja som platila u nás 200..tak chcem vedieť, či som išla len do zlej lekárne alebo to je normálna cena

weja
22. aug 2009

holky a povedala niektorej, že si má dať pauzu v snažení? 😕 nám totiž povedala, že najlepšie by bolo teraz 3 mesiace sa nesnažiť, aby to všetko zabralo tak ako má... ale my sa už teraz snažíme o bábo 8 mesiacov, predchádzajúce 2 roky som 2x o mimi prišla, takže ozaj sa mi už nechce snaženie zasa odkladať... 😒 veď možno by sa to za tie 3 mesiace aj tak nepodarilo, ale ja to vnímam tak, že každý mesiac je príležitosťou a ja ju nechcem prepásť...

ešte som sa chcela spýtať, či sa ten čaj môže užívať aj cez ms??? 😕 viem, že obklady sa vtedy nesmú, ale neviem, ako to je s čajom...
Bzzmajka, robíš už aj obklady?

bzzmajka
23. aug 2009

ahoj, ja si ich robím ale nie každý den alebo ked aj áno, tak za prví tri štyri hodiny si to podvedome dám dolu.

bzzmajka
23. aug 2009

Aj ja som o bábo pričlo dva krát za posledné dva roky, aj Ti niečo zistili? že prečo? mne nie a nepovedala nám že prestať v snažení

smejoocka
23. aug 2009

Ahojte :o) baby, ako si robite obklad s bielou palenkou? Teda tie, ktorym ich pani Anka naordinovala. Ako a v com si ju zohrievate? Ja mam teraz ms, tak ked skonci uz zacnem. Cajiky a vitaminky pijem a papam. 🙂

afrika
23. aug 2009

ahojte, chcem sa Vás opýtať či niektorej z vás pani Anka tiež kázala piť čaj z orechových listov+kúpať sa v orech. listov? na základe akej diagnózy vám to naordinovala. Inak som rada, že som u nej bola, je to veľmi príjemný človek

marta222
24. aug 2009

Ahojte, smejoocka, ja mám obklad z bielej pálenky. Zohrievam si ju v takom malom kastróliku na plynovom sporáku - dám tam tak zo 2 polievkové lyžice pálenky - to sa zohreje behom pár sekúnd. Ale, kým si to nakropím na tú utierku a dám na podbruško, obyčajne je to už studené, veľmi rýchlo to vychladne. A prosím ťa, povedala Ti p. Kopáčová, že na čo je dobrý takýto obklad?

weja
24. aug 2009

ahojte 🙂
tak po poriadku:
Afrika, čaj z orechových listov + sedacie kúpele z nich odporúčala aj mne, konkrétne keď som sa jej pýtala, čo by bolo dobré na všelijaké mykózy a infekcie, na ktoré som ja mimoriadne náchylná 😖 takže na to... 🙂 akurát, že neviem, kde ich zohnať, lebo v našich končinách sa orechom nedarí 😅 😕

ten obklad z bielej pálenky alebo z bieleho vína budem robiť tiež, ale čo je lepšie? domáca biela pálenka alebo kupované biele víno? 😕

Bzzmajka, nezistili nám nič... ale v mojom prípade nešlo o spontánne potraty.... no uvidíme...

afrika
24. aug 2009

weja ale ja mykózy a ani infekcie nemávam, tak neviem prečo to mám robiť aj ja 😒 .možnože to je dobré aj na niečo iné 😉 . zatiaľ som s tím nezačala ani ja. chcem začať až po menzese v novom cykle. dala ti aj nejaký čajík? mne áno, ale čo všetko tam je to neviem, lebo z byliniek som antitalent. viem len to, že tam je aj alchemylka

marta222
24. aug 2009

weja, a ty máš obklad z vína alebo z pálenky? Ja si myslím, že domáca biela pálenka je lepšia (je silnejšia 😀 😀 😀 ) ako kupované biele víno. (Ale, to je len môj hlúpy odhad 😉 ). Ale mne povedala, že si mám dávať obklad z pálenky (o víne vôbec nebola reč). Preto som chcela vedieť, že na čo je to dobré a prečo niektorá máme pálenku a niektorá víno a ešte všelijaké iné ingrediencie. A ty si nemala spontánne potraty? A keď si bola už v tom myslím 19-tom týždni, to už sa bábätko prestalo vyvíjať, nebilo mu srdiečko?

carmenuska
24. aug 2009

Ahojte kocky, nechystate sa niektora k p. Anke tento piatok?? Ja ano, tak by sme sa tam mohli stretnut 🙂

afrika
24. aug 2009

carmenuska ja som tam už bola, škoda tiež som z Martina

carmenuska
24. aug 2009

Afrika ty si po IUI??? a vysledky este asi nevies co? Drzim prsty,aby to vyslo. Ano som z Martina a Vrbove je od nas dost daleko. A kde si bola v Heliose?