Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

elienocka
20. nov 2013

@bylinkarkaaa dobry den pani kopacova mi sme boli v tej cajovni medulienka a vtedy ste hovorili o levandule len som nepostrehla ci odpudzuje mole alebo pritahuje?dakujem

babaker
21. nov 2013

@elienocka pani anka na internet nechodi. levandula mole odpudzuje. je vo vsetkych prirodnych prostriedkoch proti moliam.

bylinkarkaaa
22. nov 2013

Najnovšie výskumy u pána doc. Thota v Bratislave zistili, že levanduľa nie je proti moliam a že lipa nie je potopudná. Mňa to veľmi prekvapilo, lebo to sú veci tisíce rokov vyskúšané. A tam som hovorila o tom, prečo je to vo výskumoch tak, kde je chyba.Spozdravom

alexaba
28. nov 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, či sa vitex jahnaci pije od 1.DC alebo až po menzese a či treba po ovulácii skončiť. Ďakujem 🙂

lucka654
29. nov 2013

@alexaba vitex a pije stále, bez prestávky.len pri obkladoch je prestávka.

lucka2405
29. nov 2013

@lucka654 ja to pijem aj pri obkladoch, robim chybu?? Tento cyklus mam bez liekov som zvedava uz som 20 DC ovu nikde to zasa bude.

lucka654
29. nov 2013

@lucka2405 vitex sa pije každý deň, aj pri obkladoch.len obklady sa nerobia počas menštruácie.

lucka2405
30. nov 2013

@lucka654 jasne to viem🙂

kissiska
3. dec 2013

@miti ahoj, ja mám tiež cysty na vaječníku a zaujalo ma to s tym zábalom..takže bravčovú masť natriem na balvnenu utierku a posypem zázvorom ( čerstvý, nastrúhaný?) a priložím na podbruško po dobu 5tich dní?? hociekdy, či počas ovulácie alebo ako? Ďakujem pekne za odpoved...

miti
3. dec 2013

@kissiska co si pamatam hoci kedy a ano suseny zazvor. Mne to pomohlo Urcite si to potvrd i sonom.

bylinkarkaaa
4. dec 2013

P O ZO R ! P O Z O R ! December a január som doma utorky a štvrtky od 15hod.- do 17hod. Od 19. 12. 2013 - do 7.1.2014 nie som doma. Dajte vedieť aj ostatným.Ďakujem Potom už budem doma utorky a štvrtky od 15hod.- do 18hod.

bylinkarkaaa
4. dec 2013

P O ZO R ! P O Z O R ! December a január som doma utorky a štvrtky od 15hod.- do 17hod. Od 19. 12. 2013 - do 7.1.2014 nie som doma. Dajte vedieť aj ostatným.Ďakujem Potom už budem doma utorky a štvrtky od 15hod.- do 18hod.

bylinkarkaaa
6. dec 2013

P O ZO R ! P O Z O R ! December a január som doma utorky a štvrtky od 15hod.- do 17hod. Od 19. 12. 2013 - do 7.1.2014 nie som doma. Dajte vedieť aj ostatným.Ďakujem Potom už budem doma utorky a štvrtky od 15hod.- do 17hod.

zunna
10. dec 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či aj vám niektorej p. Anka poradila v prípade otehotnenia ísť okamžite na PN a vyhýbať sa PC (nebyť v jednej miestnosti s počítačom či notebookom)? Ak áno, urobili ste tak?
Čo si o tom myslíte?
Lebo je to dosť zásadná vec, dať sa vypísať na dlhodobú PN ... približne 7 mesiacov ...
ďakujem za odpovede

lucka654
10. dec 2013

@zunna ja som bola pn z dôvodu, že som otehotnela po liečbe aj napriek tomu, že lekári povedali, že nikdy nebudeme mať dieťa a ďalším dôvodom bolo moje rizikové povolanie-práca s mentálne postihnutými ľudmi.ale som takého názoru, že ak žena chce mať dieťa a po dlhšom čase sa konečne podarí, tak by si to mala vážiť a urobiť všetko preto, aby to dieťa vynosila a porodila-čiže ostať na pn.je to v dnešnej dobe ťažké-čo sa týka financií, ale nič nestojí zato, aby riskovala.

bobjan
10. dec 2013

@zunna odporuca to kazdej, kto pracuje s pc. Ja som tak urobila vzdy, ked som bola tehu a teraz som tiez doma, lebo pracujem s pc. Bola som tehu 4x, mam jedno dieta a teraz cakame druhe;)

zunna
10. dec 2013

@lucka654 dík za odpoveď, ja s tebou súhlasím, že netreba riskovať... pýtam sa skôr preto, že všetci mi tvrdia, že je to nezmysel, že by tie žiarenia z PC mohli natoľko škodiť a ak by aj, že to mám jedno, ak bývam v bytovke v BA, tak som aj tak v dosahu všelijakých wifin susedov a vysielačov z okolia a pod. ... a myslím, že na tom niečo je
preto som chcela vedieť, či niekto zostal z tohto dôvodu doma na PN a či to pomohlo
ináč, ja nemám problém otehotnieť, ale donosiť ...

@bobjan 🙂 tak to ti želám veľa šťastia. BTW moja kolegyna je na tom presne ako ty, čakajú v máji 🙂 ... Ináč, čo je zaujímavé a k tejto téme, ona sedí denne 5*v týždni min 10hod denne pred PC a ešte k tomu je hneď vedla serverovne, do ktorej si necháva otvorené dvere a babätko sa jej pekne vyvíja
... chápeš, aj preto uvažujem nad nevyhnutnosťou zostať doma počas tehu
ja som v kancli sama, nemusím stále sedieť pred PC, tak si myslím, že zase az o tak moc horšie ako doma by to nebolo
Nechápte ma zle, že by mi to bolo jedno a v pohode si zariskujem ... ja som z tych strát, ktorými som si prešla, tiež na tom nie uplne najlepšie ...

lucka654
10. dec 2013

@zunna aj práve preto to netreba riskovať.treba zostať na pn a neriskovať 🙂 my sa chystáme na druhé, tak som zvedavá, ako to pôjde po druhý krát, či navštívime zasa pani Anku🙂

bobjan
10. dec 2013

@zunna ja som mala 3x potrat, tak robím všetko preto, aby sa to nezopakovalo... pomohla mi k dieťatku a k prirodzenému otehotneniu po 7 rokoch p. Anka, takže nemám dôvod pochybovať a ani riskovať...
náhoda je blbec... drž sa!
Naposledy, keď som u nej bola pred mesiacom, tak mi rozprávala príheh o poškodení - zabití plodu žiarením PC... 2 hod pri PC/ntb je ako jeden rengen...
tak nech si každý uváži ako chce, ja riskovať nemienim a s mojou diagnózou ma dr. ani nenechá pracovať 😉

zunna
11. dec 2013

Dievčatá, váham a fakt silno uvažujem zostať doma, keďže aj moja gynekologička mi povedala, že v mojej situácii ma uvažuje radšej hneď vypísať na PN ... nechcem niečo riskovať, len mi to už príde trochu paranoidné predpokladať / veriť, že by PC mohli škodiť ... najma keď vidím, že iným tehotným kolegyniam neškodia.
Pýtala som sa aj jedného známeho, ktorý je fyzik, na jeho názor a kopírujem vam ho sem, ak to náhodou niektorú zaujíma, či bude zaujímať v budúcnosti.
"...mas pocit, ze elmag. ziarenie na Teba zle vplyva, prip. Ti to bylinkarka povedala, nebudem to nijako znevazovat, poviem Ti to tak, ze elmag. ziarenie je vsade okolo nas, pokial sa bojis, aku davku mozes dostat, to by si musela denno-denne sa okolo radarov tocit, aby Ti to nejako vazne uskodilo, aj ked ucinky na zdravie nie su exaktne dokazatelne alebo vyvratitelne. Co sa tyka monitora, tam uz nie su CRT ale LCD, resp. LED, pri tych by sa oci mali citit ako ked knihu citas, takze unava az natolko nehrozi a elmag. ziarenie je len svetlo (380 - 780 nm), pri CRT to boli aj vedlajsie ziarenia (ionizacne, RTG, atd., preto sa vseliake filtre vymyslali a tak ...).
Spalenie srdiecka to je vazne tvrdenie, hlbka vniku takeho ziarenia moze byt aj vysoka, napr. RTG, mikrovlny su ale najma povrchove, myslim si, takze najprv by muselo Tvoje tkaniva pred tym spalit, az potom tkaniva plodu.
Elmag. ziarenia predpokladam, ze mozes vynechat zo svojich uvah, mozno za tym PC sa clovek sustredi, stresuje, takze to moze mat psychicky vplyv a to uz moze tehotenstvo ovplyvnovat ... "

takže tolko fyzik...

ináč, včera som sa ešte pýtala pani Anky na ultrazvuk a povedala, že keďže je to len chvílu, tak to je v pohode

bobjan
11. dec 2013

@zunna ja robím všetko pre bábätko, a hlavne, aby som si niekedy nemusela povedať, že mohla som ešte urobiť to alebo to....
Niekto otehotnie, robí na PC, donosí, porodí a je všetko v pohode.... žiaľ to nie je môj prípad... možno, keby som nešla teraz na PN, tak by to tiež vyšlo, ale načo riskovať, keď nemusím 😉 užívam si to doma 😎

lucka2405
11. dec 2013

@bobjan gratulujem k tehu, ja stale bojujem ☹

bylinkarkaaa
11. dec 2013

Moje, žienky, mám chvíľu čas, tak sa zapojím do diskusie. Viem, že je ťažké byť na PN. Ale niekedy to musí byť. Nikdy som nepovedala, že PC škodí tehotným ženám, ALE tomu malému plodíku. To znamená, že z tehotnosti zostane, alebo zostáva zamľknutá tehotnosť. To je, že prestane biť srdiečko. Zväčša sa to stáva ženám čo robia s PC. Sú však ženy, čo nemajú problém. To znamená prirodze otehotnejú, a donosia zdravé dieťa. Keď sa nedá dlho otehotnieť, a žena si nedá pozor, príde potom ku katastrofe. Niektoré žienky musia celé tehu, preležať. Je to rôzne. 😵

zunna
11. dec 2013

p. Anka, ďakujeme za vysvetlenie

bobjan
11. dec 2013
karlito2
12. dec 2013

ahojte kočky som bývalá pacientka pani Anky a zostal mi Drmek 600g v originálnom balení, neotvorený, kto by mal záujem budem rada ak ho môžem niekomu poslať len za cenu poštovného, je mi to ľúto vyhodiť