Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

ejuska79
28. jún 2010

@maticap. ak sa mozem zamiesat do debaty (nahodou som zbadala tuto temu-dcery pani kopacobej boli moje spoluziacky).. ja som kazdy mesiac pri menzese spustila hystericky plac, na nic ine som nemyslela, bala som sa aj sportovat (co som predtym aktivne, potom len opatrne), aby som nahodou neublizila babu, keby to vyslo.... potom sme sa dohodli v oktobri, ze v januari navstivime CAR, nech nas vysetria a uvidime...tak som to vypustila z hlavy, opat som sa zacala aktivne venovat sportu a o mesiac som bola tehotna... mna dost ukludnilo to, ze pojdeme na tie vysetrenia a zistia kde je problem... vela stastia prajem, urcite to vyjde...

tina4931
28. jún 2010

Lenže vypustiť to z hlavy po rokoch snaženia, s tým, že vek sa zvyšuje a všade čítate, že po 30-tke sa plodnosť znižuje každým rokom a keď sa to nedarilo v 25-ke, tak potom v 33 rokoch sa to len ťažko napraví z ničoho nič. Ale zázraky sa dejú.....s tým súhlasím. A veľa vecí uniká aj medicíne... 🙂 Ale predsa len, je to tlak na nervy, hlavne keď už pár navštevuje CAR - vtedy sa nedá na to nemyslieť podľa mna - samé vyšetrenia, odbery krvi, UTZ , plánovanie a pod. Fakt sa snažím aj ja, ale nejde to a neviem ako sa tých myšlienok zbaviť. Nemáte niektorá z vás skúsenosti s antidepresívami? Rozmýšľala som už aj nad tým....Aj som počula názor, že niektoré ženy otehotneli práve vtedy, keď začali užívať antidepresíva - po tom, čo sa upokojili....

maticap.
28. jún 2010

@mariynka Tak mozem vas ubezpecit, ze nas sexualny zivot je v poriadku a v pripade, ze by vaš manzel chodil na sluzobky, ktore si moze naplanovat, tiez by ste sa "snazilkovanie" (sory, ale neznasam to slovo) pokusili tak trocha naplanovat, nie? Okrem toho, neviem, ci si podstupila IUI..?Nie je to nic hrozne, skutocne je to pohoda. Az na to, ze kazde rano davas do seba hormony, po ktorych Ti nie je prave dvakrat najlepsie a to cely cas, az kym nepride MS, resp. kym neutekas na krv, ci to nahodou nevyslo. Taaaakze - ako potom na to nemysliet? A este jedna vec - to, ze sa snazime nevesiam na net - ja hladam infomacie, ktore mi pomozu otehotniet. Alebo to aspon vypustit z hlavy.
@ejuska79 A ten stav ako pises poznam takisto (nebojte, nezjedla som vsetku mudrost sveta), ale tak ako Ty som prestala riesit stavy typu: tak toto teraz nebudem robit, lebo co keby som naaaahodou bola tehotna a nieco sa stane.
Takze teraz sa snazim planovat veci tak ako ich citim a potrebujem urobit ja a nie podla toho, ci naaaaahodou nebudem v tom. 😉 Iba tolko. 😎 A stale tu nie je ziadna rada nad zlato ako na to nemysliet....

zibi
28. jún 2010

joj kocky..nejako to tu vrie ...vrrr 😉

zibi
28. jún 2010

@maticap. ja ta uplne chapem..sklamanie je vzdy hrozne.ono sa vzdy dobre radi tym ktore uz tehu su...a otehotneju ked na to zabudnu ked na to nemyslia..ale uz len tym myslis na tehu a otehotnenie ze vobec ides na tu stranku a prihlasis sa.je tazke nemysliet...clovek ma stale nadej..ze to vyslo do poslednej chvile..
kazdy ma pravo na svoj nazor...a mame sa tu vzajomne podporovat ..nie?vies aj moj mm chodi na tyzdnovky tka viem o com to je....naplanovat to tak aby to vyslo..a ono to akurat vtedy nikdy nevychadza je to des..a pochopi to len ten kto ma muza tiez prec a nie ten co ma muza doma a stale po ruke.. 🙂

maticap.
28. jún 2010

@zibi vdaka. 😔 som rada, ze su aj ludia, ktori to pochopia. 😔 nechcela som byt neprijemna - ak to tak vyznelo, tak prepacte. uz sa to nebude opakovat.

zibi
28. jún 2010

@maticap. mas IP

tina4931
29. jún 2010

Hm, zaujímavé je, že každá sme iná, proste individualita, každá to inak nesie, aj keď je to zložité pre všetkých....Tu má človek aspoň pocit, že v tom nie je sám a na týchto stránkach je veľa aj pozitívneho, čo sa naozaj oplatí čítať - aj stále dookola, na povzbudenie 🙂

mariynka
29. jún 2010

mati, ja som sa ta vobec nechcela dotknut.. 😒 😉 neviem ako ti poradit, aby si to pustila z hlavy.. na tom musis popracovat sama.. 😒 ja len viem, ze sa to da.. 😉 ja som sa dost zmenila-ale to sa tyka inej zalezitosti.. ked budes chciet, prestanes na to mysliet a nechas to plynut.. ale verim ti, ze pri tolkych "kurach" to nejde.. 😒 😒

maticap.
30. jún 2010

ahojte, tak orechove listy som zohnala, kapucinku tiez, a namiesto gynastatu zostanem "verna" zenskemu caju od herbexu (ma rovnake zlozenie) a oddnes zacinam pit tieto cajove kury... a sa uvidi 😀

mariynka
30. jún 2010

mati, ja chcem skusit ten zensky caj.. dnes som si kupila knizku liecive rastliny, chcem popozerat, co je este na moje problemy dobre.. 😉 🙂 nieco zabrat musi.. 😅 😉

mariynka
30. jún 2010

kocky,

na nepravidelnu menstruaciu: ruta vonava,
pri neplodnosti: cajova zmes:alchemika,rebricek,salvia,imelova tinktura,
na vyvolanie meskajucej menstruacie: zmes: pamajoran, rebricek, plavun, alchemika,
na zapal vajecnikov: ciernohlavok obycajny.

inak ten caj co pijem sa mi podla obrazku podoba na alchemiku.. a vdaka nej vela dievcat otehotnelo..
ale zistim si to presne, ci je to alchemika.. 😉 🙂

zibi
30. jún 2010

@maticap. daj vediet ako sa dari

maticap.
30. jún 2010

@zibi jasne, ozvem sa! 🙂

zuzana76
30. jún 2010

@mirm vitamin E sa doporucuje na udrzanie plodu, ja som pred otehotnenim brala, sice som u bylinkarky nikdy nebola, ale docitala som sa o nom, brala som kyselinu listovu, vitamin E, zinok a ten vitamin E som brala este aj pocas prveho trimestra

mariynka
4. júl 2010

kocky, u draheho starkej som nasla staru knihu-liecive rastliny, nafotila som par stran a vycapila sem do albumu, ak chcete, kukucnite.. 😉 🙂 🙂

evkapo
5. júl 2010

ahojte babenky,
idem za p. Ankou buduci tyzden a uz sa na to tesim (a trosku sa aj bojim). Prosim, napiste mi niektora, ako to prebieha a ci si mam so sebou vziat aj vysledky nejakych vysetreni. dakujem 😉

chiguita
5. júl 2010

Ahojky Mariynko,prosím tě můžeš mi poslat do IP nějaké receptíky 🙂

mariynka
7. júl 2010

chiguita, kuk do albumu, pridala som.. 😉

bonaquaba
9. júl 2010

ahojte babule
citam tu o nejakej bylinkarke, ale len v rychlosti, neviete, ci by vedela poradit nieco na hojenie ran, lebo moojjej malej sa velmi pomlay a zle hoja rany, za info dik cavte

mariynka
10. júl 2010

bona, pozriem v mojej knizke a hodim do albumu.. 😉 🙂 🙂

bylinkarkaaa
11. júl 2010

bonaquaba zavolajte mi 0903037131 nepíšte, lebo nemám PC. Anka

bylinkarkaaa
16. júl 2010

😵

chiguita
18. júl 2010

Ahoj mariynka,děkuji za doplnění receptíků 🙂
když nějaký užitečný recept najdeš šup sem s ním 🙂
Hezký den.

evkapo
18. júl 2010

ahojte,
bola som u p. Anky a bola super. Namiesala mi cajik a mam si robit obklady z lanoveho semena,mlieka a bieleho alkoholu.Prosim, napiste mi niektora, ako si to uviazat,aby to drzalo celu noc. dakujem a dufam, ze sa coskoro pridam k stastnym, co maju za menom tt 🙂 drzim nam vsetkym palceky 😉

janka13ke
18. júl 2010

@evkapo
ja mam osvedcenu metodu - bavlnenu plienku, dat tu masu diagonalne tak, aby si rohy previazala okolo bruška.
Skús, mne to funguje bez problemov.

mariynka
19. júl 2010

kocky, cajikujete niektora aj na bolestive prsia? ak ano, sup sem s tipom,aky cajik na bolesti prsia.. 😅 😉 🙂

evkapo
19. júl 2010

janka13ke -
dakujem, vyskusam, len si neviem predstavit spat s tym kazdu noc 😖 Davas si nejake prestavky, alebo to robis poctivo kazdy vecer? Ozaj, netlaci ta vzadu uzlík (na tej plienke)?

evkapo
19. júl 2010

snazilky, este jedna otazocka - mam vitamin E 400 2x denne, nie je to vela? mam 50 kg a mam pocit, ze toto je pre mna prilis, uziva niektora take mnozstvo? hladala som na nete nieco o e-cku, vsetko je fajn, ibaze som nikde nenasla ako sa z tela vylucuje. nemozem sa nim predavkovat? p. Anka mi vravela, ze ho mam uzivat dlhodobo, ale 400 2xdenne sa mi naozaj zda vela ☹

bororka
19. júl 2010

Caute baby, tak po prestudovani temy som pozitivne naladena a zajtra volam Tetuske 🙂 Vidim, ze nejake baby ostali tehotne, resp. uz aj odrodili 🙂 Tak Vam uprimne gratulujem a nam "snazilkam" pevne nervy a hlavne disciplinu ;) To je moj hlavny problem.. Dufam, ze Tetus nam pomoze 🙂