Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

lubka0506
1. nov 2009

...niet za čo keby sa dalo viac pošlem viac... 😉

bettynka222
1. nov 2009

lubik dakujem, uz osm ti odpisala v druhej temicke 🙂

majka aj ja som hlasovala 😉

saksina
2. nov 2009

sylvi- tak to je spravny gynastan, aj ja mam ten. A je tam napisane, ze sa pije pri problemoch ms alebo v klimakteriu, ved koniec-koncov ako zensky caj 😉 Ja ho pijem 2x denne, tak mi doporucila p. Anka 😉

bettynka222
2. nov 2009

ahojte, tak pisem ako som slubila. vaock je na spravnom mieste, akurat ze osm v noci krvacala....hned osm si zaviazala maternicu, lebo na noc si to davam dole, lebo s ami to ajtak posuva smer zaludok 😀 no a vysleodk je ten, ze mam malo progesteronu, tak mi ichli agolutin a zvysili davky utrosu, tak vudidime, ci to mebrijko zvladne..len skoda ze to moj doki podcenil 😒

lubka0506
2. nov 2009

betty...je dobre že si to zvládla,to vieš niektorý doktori to berú na lahkú váhu...tak vela štastia... 😉

bzzmajka
2. nov 2009

Kto ešte nehlasoval
Možem Vás poprosiť , ak budete mať čas, dajte mi hlas na janbari.webnode.sk dole mám dve diela a na pravo sa dá hlasovať..prosím...z jedného Pc sa
číslo 22.

bzzmajka
2. nov 2009

betynka, gratulujem vám, dúfam že ležíš a ni sa nepohneš..len na wécko, to musíš..ha ha

nanenka
2. nov 2009

bubulka, dočítala som sa , že si z Očkova. To nebývame daleko od seba. Ja som z Čachtíc.

bettynka222
2. nov 2009

bbaulky dakujem. neboj majka, lezim a na wc chodim jak na klavir....furt 😀

bubulka722
2. nov 2009

Nanenka, noto snáď nemyslíš vážne. To je super náhodička! Ak chceš napíš viac do IP.
Betty, to je krásna správička, silno držím palce!!! Hlavne nestrácaj nádej v krásny koniec o 8 mesiacov. Si predsa v opatere p. Kopáčovej, tak to mylím vyzerá veľmi sľubne!!! 😉
Teším sa. Opatrujte sa!

saksina
2. nov 2009

BETTY - srdecne ti blahozelam!!!! 😵 Takze to mame hned dve zname tehulky od p.Anky 😉 Kto sa prizna dalsi?? 😉 Ja sa liecim uz 3.cyklus, ale mne pani Anka povedala,ze to moze trvat aj pol az tristvrte roka, takze ja mam este casuuuu, len keby to uz bolo....
Tento mesiac z toho zjavne zas nic nebude, lebo som mala ovu vlavo - tam, kde nemam vajcovod 😒 Tak snad nabuduce 😨

thehit
2. nov 2009

bzzmajka-ako ti mam poslat ten hlas?Ja som to skusala a vobec neviem kde to mam hlasovat.Na pravo je len forum.Mozem ti poslat az 2 🙂

thehit
2. nov 2009

saksina-ja som niekde na nete citala zevraj zena moze otehotniet kazdy mesiac aj ked nema jeden vajcovod.Ale neviem co je na tom pravdy 😒 niektore baby pisali ze im povedal doki ze ano a niektorym zase ze nie..tak si mozme vybrat 😀

bobjan
3. nov 2009

Ahojte🙂

Betty, to je prekvápko🙂 Tak cysta, hejj??????? Ty beťárka 😀

Ja sa už psychicky pripravujem, dnes idem na interné, zajtra ARO a ideme na to...
to by bol asi gól, keby mi na utz povedali, že sa vstrebala.. 😅 ale tak by som si to priala 😔

ninockaskv
3. nov 2009

ahojte, na cysty vraj pomaha aj aloe vera, teraz to skusam.. na niektore neduhy mi to pomohlo. ak by ste mali zaujem, tak poslem cislo na pani, ktora to predava

a este na gynekologicke vytoky, silnu menstruaciu, neplodnost v dosledku nepravidelnej ovulacie, na imunitu..

www.lr-slovak.com

bobjan, drzim palce, aj ja som mala endometricku cystu, tiez mi ju vyberali pred 3 rokmi, teraz ma strasne boli uz tyzden vajecnik, tak sa modlim, aby to zase nebola cysta, lebo riesit OP a kym sa z toho clovek dostane.. tak zase by som tehulkovanie musela posunut

a mame 2 tehosky od pani Janky? to je uzasna sprava, obom drzim palce...

lubka0506
3. nov 2009

ahojte... 🙂 bobjen včera som na teba myslela,tak sa ti to kráti...drž sa budem na teba mysliet... 😉 ...a ozaj možno sa ti to zapáči možno ti dajú do narkozy niečo dobručkééé a budeš mat krááásne sníčky... 😉 ...ale nie nezávidím ti... ☹ Tak sa drž!

thehit
3. nov 2009

bzzmajka-uz to dnes fungovalo mas to tam 🙂 odklepnute, odhlasovane zatial 5 hlasov 😀

bzzmajka
3. nov 2009

thetit dakujem, nám nešiel net, bola súm zúfalá z toho ale už som tu....mne má prísť menzes..tak čakám...

bzzmajka
3. nov 2009

a Dakujem všetkým za hlasi

ninockaskv
3. nov 2009

bzzmajka, to mozes aj ku nam prist spravit vianocnu vyzdobu.. je to rozkosne.. 🙂

thehit
3. nov 2009

bzzmajka-nieje zac 🙂 a budu pribudat dalsie 😀 ved preco nepotporit sikovne zienky ja veru na to cas nemam 😖
..uz som si zacala robit obklady a musim sa Vam pochvalit ako mi manzel vymyslel super vecicku.Zobrala som si jeho boxery to vpredu som roztrihla a tam si len vlozim vreckovku aj z tou hmotou, je to rychle prakticke a je to tam kde to ma byt 😀
aj Vas to tak chladi nad ranom?

bzzmajka
3. nov 2009

Dakujem...a to si nevidela okná atd. minulý rok sme konečne boli prvé vianoce sami dvaja.... 😀 😉
tak muselo byť všetko dokonalé..ale ja tak nebolo...ale neva, človek mieni..PánBoh mení

bettynka222
3. nov 2009

babule ale este mi moc negratulujte 😀 neviem ako to dopadne, ale samorejme myslim pozitivne, ved aj ked osm sa v noci zobudila na to krvacanie, tak miesto toho, aby som isla na pohotovost, tak som sa najedla a spala som dalej, som si povedala, ze sa na to nebudem radsej moc upinat....ale to neznamena, ze mi nebude luto ked s anieco prihodi....

bobi no najprv tumor, potom cysta, potom ze mimoamternicove -. bolo to pri rohu a ked mi vcera doki povedal, ze je to intrauterinne, tak som bola v takom soku, ze mi vobec ndochadzalo,z e ot je dobre 😀 a ty sa pekne drz, oki&, a necitlive ksichty zdravotakov si nevsimaj....milo sa usmej a vsetko hravo zvladnes. a mozno sa ti cysta premeni tak ako mne 😀 na tehotensku

jessica2225
3. nov 2009

Ahojte kočky aj ja sa pripájam k diskusii ak by vám to nevadilo. Píšem za moju sestru, pretože nemá internet. Viem Vás všetky pochopit prežívame to isté teda moja segra, ktorú mám strašne rada a ktorej pomáham po psychiskej stránke. Ona sa snaží už otehotniet 15 rokov a stále nič. Vymenila 2 doktorov bola aj na vložení embria do maternice, aj na umelom oplodnení v Blave a nič nevyšlo. Teraz zase podáva papiere na poistovnu a pojde na UO. Ale minuly týžden navštívila pani vo Vrbovom a dodala jej tolko energie a došla velmi vytešená. Dala jej užívat vit.A, E a ženský čaj Gynastan a prikladat vínové obklady . Ja velmi verím že toto jej pomože. Všetkým babám držím palce aby už konečne boli tehu a držali ten krásny vytúžený batožik v rukách.

lubka0506
3. nov 2009

ahoj bobjan... 🙂 mám ti odkázat že katka.he na teba myslí a drží ti palčeky... 😵

lejlika
3. nov 2009

Kde sa končí moderná medicína, nastupuje "posledná štácia"
08.07.2009 11:44

Množstvo fotografií bábätiek opatruje vo svojom albume bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového.
Deti, ktoré prišli na svet aj po jej zásahu, by mohla už rátať na stovky. Na bylinkárku sa ženy, ktoré nemôžu otehotnieť alebo donosiť dieťa, obracajú vždy vtedy, keď už strácajú nádej. Preto ju aj prezývajú "posledná štácia".

Pred rokmi sama potrebovala pomoc, keď sa jej nedarilo donosiť vlastné dieťa. Ľudia jej poradili babku Konečníkovú z Krajného. Všetko dobre dopadlo. Práve babička Anne Kopáčovej poradila, ako pomáhať iným.

Prvá u Kopáčovcov zaklopala žena od Považskej Bystrice. "Vtedy som si povedala - keď to bude vôľa Božia, tak otehotnie," spomína po rokoch bylinkárka. Nešťastnej žene pomohla hmatovými technikami a dala jej aj bylinky. Do mesiaca prišiel ďakovný list od tehotnej ženy. Dnes by mal mať jej syn Peter už 22 rokov.

Ľudia ju niekedy skúšajú, či uhádne, čo ich trápi. Bylinkárka však zdôrazňuje, že nie je bosorka, veštica ani jasnovidka a nesľubuje ani zázraky. Verí v silu liečivých bylín, ktoré si sama nazbiera v prírode. "Pre každého človeka urobím bylinnú zmes individuálne po tom, čo sa s ním porozprávam o jeho ťažkostiach," prezrádza. S lekármi sa podľa vlastných slov do sporu nikdy nedostala.

Pri zbere začína na jar podbeľom a prvosienkou. "Potom zbieram všetko až do zimy. Aj v zime sa dajú zbierať šípky, ale aj kôry
reklama
stromov," vysvetľuje.

Nejaké bylinky rastú aj v záhrade Kopáčovcov. Bylinkárka však najviac verí v silu tých, čo si prinesie z voľnej prírody. Zbiera a spisuje si aj staré recepty a múdrosti predkov. Tak trochu zapochybuje len o tvrdení, že najväčšiu moc majú liečivé byliny na Jána, teda 24. júna. "To možno platilo v minulosti, ale kedysi jánske byliny dnes kvitnú aj o tri týždne skôr, to by som ich už zakvitnuté nestihla," vysvetľuje. Tradičnou jánskou bylinkou je ľubovník bodkovaný.

Kto požiada Annu Kopáčovú o radu, dočká sa jej. Doteraz vyhnala z domu len jednu návštevníčku. Prišla si pýtať bylinku na potrat.

Text a foto: Pavol Machovič pre Pravdu

lubka0506
3. nov 2009

ahoj jessica2225 vitaj 🙂 odkáž sestre nech verí že to pomáha a robí všetko to čo jej pani anka povedala...ved nám sa tu rozmáha vírusík od pani anky...konečne... 🙂

lejlika
3. nov 2009

😀 Tak toto nachádzam na internete. Samé chváli o pani Anke. Dúfam, že nás to povzbudí vo viere.
Bylinkárka radí: Jedzte cesnak ako pažítku
28. 02. 2009 18:07 hod

Autor: V.Dusíková
kopacova 09

kopacova 09

V mestskej knižnici sa o svoje skúsenosti s pestovaním byliniek, ale aj správnym zaobchádzaním pri zbere, sušení a príprave čajov i extraktov s piešťanskými záhradkármi porozprávala bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového.

Táto žena má vo svojej bylinkovej záhrade viac ako 70 druhov byliniek. Okrem doma dopestovaných liečiviek však do sypaných čajov, ktoré pripravuje chorým ľuďom z celého Slovenska, pridáva aj bylinky nazbierané v chotári Vrbového a Chtelnice . „Tento rok som si z byliniek pripravila tinktúru - ja jej hovorím slovenské kvapky. Z každej bylinky, ktorú doma mám, som odtrhla kúsok, rastlinky som natlačila do veľkej fľaše, zaliala ražným páleným - krásne vonia," pustila sa do rozprávania Anna Kopáčová. Poslucháčov zaujímalo, aké účinky má slovenská bylinka vŕbovka malokvetá. „Je to veľmi dobrá a vzácna bylinka.

V minulosti jej bývalo hojne, žiaľ, teraz akoby sa z našich zemepisných dĺžok vytratila. Vŕbovka lieči prostatu, je užitočná na močový systém, zo zapálených miest vyplavuje všetko, čo tam nemá byť. Je zvláštna tým, že jej môžete vypiť aj hektolitre, nemá totiž žiadne vedľajšie účinky a nie je návyková. „ Kopáčová upozornila ľudí aj na to, že ak sa chcú liečiť imelom, používa sa iba jeho list, nie stopka a bobule. Podľa pradávnych liečiteľov malo imelo zázračnú moc - liečilo všetko. A cez Vianoce liečilo najmä medziľudské vzťahy. Manželské páry a milenci si pod vianočným imelom dávajú bozk na znak vernosti. Kopáčová dodáva: „Imelové listy sa námáčajú čerstvé vo vode a nechajú sa osem až dvanásť hodín lúhovať." Bylinkárka tiež prezradila, ako si pripraviť tinktúru z cesnaku medvedieho, ktorý čistí krv. List alebo cibuľku môžete namočiť do liehu a necháte to pôsobiť 14-21 dní. Kvapky sa užívajú jednoducho - 25 dní. V prvý deň jedna kvapka, druhý deň dve, tretí tri a tak až po 25 kvapku a potom sa ide naspäť. Cesnakové listy sú liečivé aj na omastenom chlebíku posekané ako pažítka.

bzzmajka
3. nov 2009

Dakujem za články...

sylvusa
3. nov 2009

ja mám zase žltý výtok stále, ale pri obkladoch už menej