Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

lenka36
11. jan 2010

ahoj žienky som tu nova ale problémovo nie vela chodim na túto stranku . U pani Anky som bola 4.1.10 a dala mi pit caj s vitex jahnaci naozaj som velmi zvedava a je pravda že ako pijeme tie čajiki dodržiavame aj pitný režim však.

lenka36
11. jan 2010

ahoj aja37 maš pravdu aj mali posun je posun po tolkych neuspechoch aspon niečo držim ti palce a určite napišem aj u seba ak niečo zbadam je som tiež po tolkych neuspechoch a to trva už 9 rokov

daguska
11. jan 2010

baby a kde ste zohnali ten Vitex jahnací? Objednávali ste si ho cez net a odkial?
dík

saksina
11. jan 2010

babule, davno som sa v tejto teme neozvala, ja som bola u p. Anky na začiatku septembra a teraz som v 9tt 😵 Baby o tom nepisu, aj ked su tehu, lebo prve tri mesiace sa to nema nikomu hovorit. Ale ked vas tu vidim, ake ste niektore zufale, nedalo mi nenapisat vam a trosku vam dodat nadej, ze jej recepty fakt funguju. Ja som otehotnela za 4 cykly Ankinej pomoci a nebola som ani u dr. Proste pomohla mi len a len ona 😉 Drzim vam vsetkym palce, aby ste co najskor otehotneli a ostatne nabrali odvahu ist k p.Anke, lebo ona naozaj zenam pomaha 😵

amigaa22
11. jan 2010

saksina, dakujem, za nieco pozitivne, doterau som mala pocit, ze nas co sme este u p. Anky neboli ostatne kocky z tejto temy uplne ignoruju. co ma dost mrzelo.
saksina, prosim ta a skusala si pred tym ako si navstivila p. Amku IVF alebo IUI?

aja37
11. jan 2010

Saksina, BLAHOZELAM! Uzasna sprava. Drz sa a daj obcas vediet, ako sa citis a tak.

Amigaa22, mrzi ma, ak si mala pocit, ze vas, ktore ste este neboli i p.Anky, my ostatne ignorujeme. Nie je to tak, ver mi. Len vam nevieme nic ine okrem toho, aby ste k nej HNED a OKAMZITE ISLI, poradit. P. Anka ti sama povie, na zaklade rozhovoru s tebou a pripadne aj s manzelom, ze co a ako mas robit. Kazda mame inu proceduru. A to co sedi na mna, nebude pre teba a pod. Niektore baby hovoria, ze to maju daleko ... baby, ja zijem v Prahe, a presla som koli stretnutiu s nou priblizne 450km tam a 450km spat. Takze kto tam NAOZAJ chce ist, pojde nech to ma akokolvek daleko.

Takze co radim ja? .... na nic necakat, ci sa snazite otehotniet 4 mesiace alebo 4 roky, utekat za nou a dodrziavat vsetko co vam povie.

Daguska, ja som si ten vitex objednala cez net. Myslim, ze ked pojdes par stran v diskusii dozadu, tak najdes aj nejake web stranky, kde to kupit. Mimochodom, je to doooost nechutne. Ale nevadi, vypijeme aj tak 😅

bubulka722
11. jan 2010

Ahojte bambulky! No zabudla som ešte na jednu veľmi podstatnú vec. U p. Anky sme boli v júli 2009 a povedala nám, že máme zápal. Nechápala som, lebo sme mali čerstvo urobené CRP negatívne. Predsa sme všetko podľa pokynov dodržiavali do dec., potom som išla na laparku a teraz štartujem znova. Konečne po nekonečnej dobe som si u doktorov vymohla kultiváciu ejakulátu a zisil sa stafylokok aureus. Ešte v roku 2007 mu pri spg. zistili veľký počet leukocytov a milí páni doktori s tým nič nerobili až to prešlo do chronického štádia. Chcem tým povedať, že p. Anka vie čo hovorí, preto jej treba veriť. My sme na tom žial horšie, lebo chyba nie je u mňa ale u mm. Uvidíme či sa po preliečení zápalu niečo zmení, takááá by som bola šťastná. 😵 Ja som mávala s touto pliagou pred návštevou pani Anky tiež stále problémy a po 2 mesačnej kúre som mala kultiváciu o.k.
Darli ahóóój! Dlho som ťa tu nevidela. Ako vidíš, zatiaľ motyka nevystrelila a v podstate ani nemohla, keď len pred nedávnom doužíval antibiotiká. No to IVF je fakt ťažká dylema. Čím ďalej, tým viac sa začínam zmierovať aj s touto alternatívou. Ak nebudú koncom febr. výsledky spg. lepšie, tak do toho asi pôjdem. A ty??? Ozik a ktoré centrum si si vybrala? Ja Ferticent, mám to tam už od novembra schválené.

Saksina, si zlatá, že si aj napriek zákazu priznala tehu. Gratulkujem!!!!! Ako dlho ste sa snažili a kde bola chyba?
Taká by som bola rada, keby sa ozvala aj nejaká tehulka, ktorej pomohla aj pri probléme u mm. My sme asi pri tejto liečbe neriešiteľný prípad... ☹

karlito2
11. jan 2010

daguska -Ahojky Prišlo mi to dnes na dobierku všetko. 😀 Ten pán je ochotný, volala som mu v piatok,pretože to neprišlo, ale bola to vec pošty. Dúfam že sa ti to podarí papá

saksina
11. jan 2010

dakujem babulky 😵

amigaa - nie nebola som ani na IUI ani na IVF

aja - súhlasím úplne s tým, čo si napísala. Treba ísť k p. Anke, každej niečo iné poradí a každej niečo iné pomôže. Dôležité je dodržiavať prísne všetko, čo ona povie. Aj vtedy, keď sa vám nechce, aj vtedy, keď ste niekde na dovolenke, na chate, proste urobiť všetko pre to, čo chcete.

bubulka - ja som po mimomaternicovom tehu, asi pred rokom som bola na laparke. Predtým sme sa snažili 5 mesiacov. Po mmt sa nedarilo, po 5 neúspešných mesiacoch som išla k p. Anke a za 4 cykly (=3 kalendárne mesiace) sa nám to konečne podarilo. Neliečila som sa u nikoho iného, nebola som ani u dr. Chcela som sa vyhnúť hormónom a vyšetreniam a skúsiť prírodnú liečbu, aby som organizmus zbytočne nezaťažovala. A chyba? Neviem, možno sa začínali tvoriť zrasty po laparke a tie mi spôsobovali problémy... A možno niečo iné... V podstate neviem 😀 Dôležité je, že recepty p.Anky mi pomohli 😉

lenka36
12. jan 2010

ahoj saksina naozaj srdečne gratulujem možeš napísať čo predpísala pani Anka tebe

lenka36
12. jan 2010

ktora ste pili caj z vitexu jah. tak trochu viac ako mesiac čo ste na sebe spozorovali?

aja37
12. jan 2010

Lenka36, ja drmek pouzivam asi 1,5 mesiaca a mam pocit, ze sa mi zhorsila plet 😖 Co sa tyka zenskych veci, tam zatial ziadnu prudku zmenu necitim. Obcas v podbrusku rozne kratkodobe pichnutie alebo take nejake procesy, ale inak nic. Plet mam ale divnu ... suchu, draplavu a taku flakatu. Mam po nej akoby take male cervene bodky, uplne drobne akoby si iba ihlou urobila bodku. Ale je ich vela a tvoria take flaky. Aj kozmeticka si to vsimla. Neviem kto vymyslel make-up, ale dakujem mu za to 😀 ... no ale ja som niekde citala, ze drmek treba pit aj polroka nez zaberie, co vzhladom na jeho chut je faaakt super. 😖 Aj vam pride taky nechutny ako mne?

lenka36
12. jan 2010

ahoj aja37 chut toho caju je no ale už som pila aj horšie chute tak asi v pohode stale si poviem NA USPECH a pijem skus aj ty trochu srandy a plet to si ma velmi nepotesila ,ale na druhej strane budeme možno trochu škaredé , ale tehotne aspon dufam . Aja dufam že som ta neurazila ahoj moja

aja37
12. jan 2010

Lenka, urcite som sa neurazila 😅 Kludne budem skareda jak baba jaga, ked budem tehotna 😀 Ja by som aj tak chcela dievcatko a hovori sa, ze matka odovzdava krasu dcere a tak s tym pocitam, ze nebudem pocas tehotenstva zrovna modelka 😀 😀 😀

maciatko31
12. jan 2010

Ahojte, ja som sice zatial neotehotnela, ale iste vysledky sa dostavili - pijem cajik a robim obklady asi 4. mesiac.
Konecne som sa po rokoch dockala bezbolestnej mrchy a zbavila som sa /dufam ze na furt/ vsetkych svrbeni a zapalov, ktore som mala straasne casto. Som si vedoma, ze liecba bylinkami potrebuje svoj cas, preto ani neocakavam bleskove zazraky.

lenka36
13. jan 2010

Ahoj Aja37 ja som sa rozhodla že nepojdem ku dr len v surnom pripade chcem vidieť tie účinky a nechcem aby sa to plietlo. A ty chodíš teraz niekam ako piješ tan čajík. 🙂

aja37
13. jan 2010

Lenka, tak dnes rano som si pri piti vitexu povedala to tvoje " na uspech" 😉

Momentalne nechodim nikam. Resp: za pani Ankou sme boli nejak v prvej polovici 10/2009 a od vtedy aj poctivo pijem caje, robim obklady a tak. Posledne (5IVF) som mala v 11/2009. Od konca 11/2009 mi p. Anka pridala ku vsetkym proceduram aj ten vitex. U lekara som sice bola, ale len na konzultaciu, ze co a ako dalej a co bolo s tymi vajickami, ze boli tak zle a teraz idem preventivne aj na cytologiu. Povedala som si, ze na najblizsie IVF pojdem az v marci. Aj p.Anka vravela, ze mame skusit na jar. Tak to skusime. Mne osobne je uplne jedno, ci bude dietatko urobene doma alebo v skumavke. No a zaroven, ja uz nejak nemam na co cakat. Mam 37rokov, vlastne v marci budem mat 38, tak aby som nesla rodit rovno niekam na geriatriu 😀

Maciatko, suhlas, obrovsky suhlas. Bylinky su na dlhsie, takze treba byt trpezlivy.

lenka36
13. jan 2010

Aja máš pravdu ten náš vek nás trochu nahána mne je tiež srdečne jedno či to bude skumavka alebo normal len nech ich máme silné a pekne zdrave no nie. Na takéto bežné vašetrenia sa chystam aj ja poviem ti pravdu tak sa mi nechce tých dr mam tak akurát dooooooooost. Ráno som na teba myslela ked som pila caj. Manž. nič ndala moj ma pit ženšenovi čaj a vitamini. Idem do prace tak zajtra 😵 😵 😵

janka13ke
13. jan 2010

baby, dnes mi písala kamoška, ktorú poznam z konika, ze jej znama po MMT chodila k p. Kopacovej a po 4 mes. je tehotna. Parada, nie?
Musim jej zavolat.

aja37
13. jan 2010

Janka, tak to je super sprava. No konecne sa to rozbieha. Tusim je to uz 2. alebo 3. pripad. Len tak dalej, len tak dalej.

Lenka, mojmu manzelovi nic nedala. Ale mozno to je tym, ze on ma ukazkovy spermiogram. Mal 117 mil spermyi na ml. Ked sme boli prvykrat na IUI, tak mi sestricka zahlasila, ze by mal chodit darovavat, pretoze mu vyfiltrovali 80 mil dobrych spermyi. Oni ich nejak cistia, ci co s nimi robia pred IUI, aby mali istotu, ze do zeny davaju len tie dobre. No a sestricka/embryolozka si ho tak vychvalovala, ze povedala, ze koli nemu aj rodne cislo pozmenila 😀 ... myslim, ze darovat spermye mozu muzi len do 35 a manzel ma tiez 36, teraz uz vlastne 37. A rovnaky spermiogram mal aj pri opakovanych kontrolach. Takze asi preto. Tak ci onak, je na to na nic, pretoze aj tak nemozme otehotniet. Ale ono sa to raz zmeni! Musi 😉

puska16
13. jan 2010

Janka super...

Aja a ty mas niejaky problem???
Ja som bola u pani kovacovej ale uz hodne davno...resp. presne v septembri-oktobri...robila som vsetko ako som mala, problem nemame zatial zisteny, resp. netusime ze kde by tak mohol byt, mm tiez dobry spg. ja som okay, ale na laparke som este nebola...tak naco ist...a rok a pol fuc a tehu nie som stale....tak verim verim....ale dokedy mi to vydrzi netusim 😀

janka13ke
13. jan 2010

puska 16
a keby si zasla za nou znova?

aja37
13. jan 2010

Puska16, my tiez nevieme, kde je u nas problem.

Ja som ok, hormonalny profil ok, imunologia ok, genetika ok, proste vsetko ok. Snazime sa celkovo uz 2,5 roka a z toho 2roky s lekarmi. Na laparoskopii som tiez nebola, nakolko lekarka v CAR povedala, ze ak by som bola mladsia (v tom case som mala 36rokov), tak by ma tam asi poslala a potom, ak by boli vajcovody priechodne, tak by nam radila snazit sa doma. Kedze vsak cas tlaci, tak povedala, ze nebudeme stracat cas a ideme rovno na IUI a IVF. Mne to nijak zvlast nevadilo. Bola som 2krat na IUI a 5krat na IVF a nic. Posledne 3 pokusy IVF ale stroskotali na tom, ze som alebo mala prazdne folikuly, takze ziadne vajicka a teda nebolo co oplodnovat, alebo boli nekvalitne. A pritom hormonalny profil je OK. Tak neviem v com je problem. Uz som skusila tusim vsetko: parapsychologa, psychologa, vedmu, Mojzisovej metodu odblokovania, dovolenky v teplych krajinach, sledovanie ovulacie, IUI, IVF ... no a tak som teraz vsadila na bylinky a dufam, ze zaberu. V marci pojdem na IVF a podla toho ake budu vajicka, uvidim co dalej. Ak budu znova zle, tak asi skusime darovane vajicka.

janka13ke
13. jan 2010

aja37
obdivujem ta,ze dokazes toto vstko vydrzat a zvladat. Takze chodis k p. Kopacovej?

bzzmajka
13. jan 2010

Ahojte, síce Vás len čítam ale držím všetkým palčeky, my sme po dvoch neúspešných tehu ale hlavne problémy s vytváraním vajíčok, mám lenivé vaječníky preto nie je vždy ovulka.

A čo pani Anka hovorí na lieky Clostilbegyt na robenie vajíčok počas ovulácie?

A prečo sa jej niektorá neopýta ked tam pojde či to tu ona píše...???

lenka36
13. jan 2010

Aja ahoj no to je super s tvojim manž. aspon je šanca vyššia. U nas je to striedavo tak dufam že čaje pomožu a že čoskoro sa nam obom dostavia pozitivne výsledky už je na čase no nie? A ráno nezabudi čajik na Uspech 😀 😀 😀 😀

aja37
14. jan 2010

Lenka, caj "na uspech" som si dala, neboj. Vlastne som vcera niekde citala, ze ak chceme, aby bol ucinok bylinkovych cajov vacsi, tak ich treba pit, alebo na lacno (u toho vitexu nam to tak aj p.Anka povedala), alebo doobeda, kedy je nas organizmus po noci este relativne cisty ... ze sa nejak skor stravia. A tiez tam bolo napisane, ze musime tym bylinkam verit, ze si mame pred ich pitim povedat nieco ako "dakujem bylinky za pomoc" alebo tak nieco ... tak to je podobne, ako "na uspech" 😉 😅

Janka, nic ine, len vydrzat to vsetko, mi ani neostava. Chcela by som mat deti a kedze som v znameni barana, tak proste idem za svojim cielom. Obcas narazim, poplacem si, ale potom to skusam znova a znova. Boli to, jasne, ze to boli, ale co ine mam robit?

P.Anka nema nic zasadne proti Clostilbegytu alebo celkovo proti IVF. Mna napr. ale iba poradila, aby som si teraz od toho odpocinula, ze som "vycerpana" a skusila na jar znova.

puska16
14. jan 2010

ahoj aja37....waw tak to ta naozaj velmi mooooc obdivujem.... 🙂 moj velky obdiv...musis byt asi velmi silna osobnost...nam sa nedari len rok a pol a som uz z toho riadne na vetvy...nastastie mam len o dva tyzdne 30rokov 😨 🤐 co uz mi tiez moja doky povedala ze zacneme konat...lenze toto velmi vplyva na psychiku vsetko...aj s mm sa sem-tam niekedy aj casto hadame...takze ani si neviem predstavit momentalne ako by sme zvladli umele ked by sa nam to napr. na prvykrat nepodarilo...sakra 😠 zvlastne ze nakoniec toto vsetko a v podstate takato malicka chybicka a nemozes sa dopracovat k babatku...to je strasne....aja ak sa ta mozem opytat??? co ti povedala vedma alebo taky parapsychlog??? a na IUI sa musis tiez pripravovat a pichat si hormony??? som akosi z tych skratiek uz mimo.... 😅

aja37
14. jan 2010

Puska, ani neviem, ci je co obdivovat. Asi kazda z nas vyskusa mozne aj nemozne, len aby sa to zadarilo. Ale ver mi, aj ja som mala zle chvile. Ked sa prvykrat nepodarila IUI, mala som pocit, ze sa zruti svet. A ono sa to stalo znova. Potom sme sa s mm tesili, ze mame 8 embryi ... prislo mi, ze mam 8 deti, ze tam niekde je kusok z nas ... a zase nic. No a takto postupne cez pokusy, neuspechy, plac, dalsie ocakavanie a dalsie sklamanie som sa dostala do takej miernej apatie. Nie, nie je mi to jedno, skusam dalej ... len ked mi povedia, ze vysledok je zase negativny, uz si poplacem len 1den. Asi sama vies, jak hrozne to ovplyvnuje kazdodenny zivot a ja som mala obdobie, ked som na to myslela kade som chodila, nedokazala som sa o nicom inom bavit ... no a potom som si uvedomila, ze tym pomaly ale isto otravujem cele svoje okolie, ze nechcem aby mm nadobudol pocit, ze som uplakana, uhundrana zena. Nechcela som zatrpknut. Chcela som sa radovat zo zivota, aj keby mal byt bez deti ... s najvacsou pravdepodobnostou asi nebude, my sme totizto poziadali aj o adopciu. Mame za sebou vsetko, co k tomu predpisuje zakon a vlastne uz len cakame na telefon. A tiez si zistujem veci ohladom medzinarodnej adopcie.

A ze sa obcas hadate s mm ... hele, nech hodi kamenom ten, kto zaziva to co my a nehada sa s polovickou 😉 Aj my sme sa hadali. Ono je to urcita forma zmierovania sa so situaciou. Mne sa pod vplyvom hormonov dokonca stavalo, ze som spustila z nicoho nic plac a nemohla som sa zastavit. Musela som si dat ruky az po lakte do studenej vody, aby ma to ukludnio. Na druhej strane som citala, ze manzelske pary, ktore si prejdu IVF, event. neuspesne IVF, ze si to vsetko okolo toho skusia, maju tak velmi skusany vztah, ze ich potom zase nic nerozhadze 🙂 Takze vsetko zle je na nieco dobre.