Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

yukaya
22. sep 2011

@majda27 tento co bol...

7bambulik9
22. sep 2011

@yukaya je to možné že hej, no ja teraz neviem či tiež zohriať alebo nie

carmenuska
22. sep 2011

ahojte a ma tu niektora obklad z lanoveho semena? Ja som si tiez nemohla na to zvyknut s tym spat, ale uz v pohode....nezvyk ked som mala menzes a bola bez toho prvykrat 🙂 A este sa vas chcem opytat ci aj vam hovorila ze po styku sa nemame sprchovat, ze ako to praktizujete, co si o tom myslite, ci dodrziavate a ako to robit, ved sprchovat sa tak ci tak treba, ci len tam dolu nie? Ci ako? poradte a drzim vsetkym prsty a vsetkym trpezlivost, ja som tam bola v polovici augusta ale ten cyklus som mala liecbu tak sme sa nesnazili, az teraz...ale uz som sa liecila

7bambulik9
22. sep 2011

@yukaya Tak mám to tiež zohriať tak už obkladám. Zakázala mi aj PC tak už sem budem chodiť sporadicky. Držím palce.

majda27
23. sep 2011

@7bambulik9 to viacerím zakázala, a aj tak sem chodíme. Nejak to nejde na net nechodit. Ale snažím sa to výrazne obmadzit ale sa mi to nedari. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majda27
23. sep 2011

@carmenuska ahojky. Sprchovat sa mozes, len sa tam neumyvaj. Ja to robim takto, jednoduchos a tam dole neumyjem........Presne tak je to sila zvyku si zvyknut spat s obkladom.

bubinko83
23. sep 2011

@majda27
@7bambulik9 prečo zakazala PC?

majda27
23. sep 2011

@bubinko83 pretoýže vyžaruje nejake žiarenie ktore, nema dobry vplyv ani na spermičky a celkovo na otehotnenie. Moj manzel prestal mat notebook na kolenach, a ja sa snažím celkovo to obmadzit, aj ked sa to moc neda pretože ja pracujem aj v praci za pc. Tak sa to snazim aspon doma obmadzit....

yukaya
23. sep 2011

@7bambulik9
@majda27
ten počitac je tiez problem... v praci sedim pri notebooku 8 hod. a dost casto cely vecer v posteli pri TV s pc na mne... no aspon ten vecer prestanem....

barbi4
23. sep 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat, ked pijete Vitex, pijete ho stale v kuse? Nam sa uz rok a pol nedari otehotniet, nepomohol ani clostil, nakoniec som si povedala, ze si dame so snazenim chvilu pauzu, kupila som si Vitex, ze ho zacnem uzivat a na moje pocudovanie po mesacnom uzivani Vitexu sa zadarilo, no bohuzial sme o babo prisli. A este neviete co pani Anka zvykne davat na udrzanie tehotenstva?

majda27
23. sep 2011

@barbi4 doporučujem ti priamo zajst za nou alebo jej zavolat. Ona ti najlepsie poradi. A na čo je ten caj vitex dobry, resp. na čo pomáha?

barbi4
23. sep 2011

majda27 vitex je dobry na znizenie prolaktinu, na podporu ovulacie a celkovo na hormonalnu rovnovahu. Dakujem za radu, ja sa uz dlho chystam za pani Ankou, ale akosi nam to stale nevychadza, ale najlepsie je asi za nou ist osobne. Dakujem 🙂

evuliatko74
23. sep 2011

@barbi4 A mozem sa spytat - ty si mala aj od gynekologicky diagnostikovanu nejaku vec, alebo si si Vitex kupila len tak? Chcem vediet, ci mi neuskodi, tiez by sme chceli otehotniet.
A ako sa predava? - Ako caj, kvapky...? V lekarni?
Dakujem

barbi4
23. sep 2011

evuliatko74 nam sa dlho nedarilo, tak som zacala chodit po doktoroch, kazdy vravel ze vsetko je v poriadku. Nakoniec som zmenila doktorku a ta zistila, ze mi nedozrievaju vajicka a nemam ovulaciu, tak mi nasadila clostil. Ja som si myslela, ze problem je v prolaktine, lebo nekojim uz skoro 2 roky a mlieko mam stale, ale hormonalny profil aj prolaktin som mala v poriadku. Clostil som brala pol roka a nic, tak som si povedala, ze pred dovolenkou si od vsetkeho pauzu a mala som iba Vitex a s tym sa prvy mesiac hned zadarilo, ale nevyslo to. Vitex je najlepsie kupit ci susenu bylinku, ta je najlepsia. Uzivala som mastodynon, aj agnucaston, ale ziadnu zmenu som nepostrehla. Vitex som si kupila odtialto od jednej baby, pomlela som ho na prasok v mlynceku a kazde rano si dam na lacno pol lyzicky vitexu a zapijem gynastanom. Skusala som aj caj z vitexu ale moc mi nechutil, viac mi to vyhovuje takto. Pisala to pani Anka v tejto teme, ze su dva sposoby uzivania vitexu na plodnost. Vitex najlepsie zozenies takto cez internet, v lekarni ani nevedia co je to za bylinku, kazdy na mna pozeral, ze co to chcem.

7bambulik9
23. sep 2011

@bubinko83 Pretože to žiarenie zle vplýva na vývoj plodu a nevyvíja sa potom srdiečko. Manžel pracuje v tejto oblaSTI A HOVORIL MI Už V MINULOSTI, žE žIARENIE PRENIKá Až 1 CM pod pokožku. Takže PC na telo absolútne nie.

yoyo123
24. sep 2011

@7bambulik9 ahoj,aj ja mám presne ten isty obklad ako ty 🙂 Ja si to zmiešam v šálke,potom dám na 35 sek.do mikrovlnky,potom na bavl.handričku,a obviažem to elastisky obvazom 😉 drži to perfektne celu noc,ani neviem že to mám 😀

7bambulik9
24. sep 2011

@yoyo123 Ten fáčok je super nápad...to ma nenapadlo. Akú máš diagnozu?

yoyo123
24. sep 2011

@7bambulik9 Ja mám PCo,bola som 3krát na IVF,aj som otehotnela,aj potratila ☹ aj mimomaternicove som mala ☹ ešte mam pit gynastan,brat vitamin E a femibion.Ten obvaz je super,dobre to drži,a na to si dam ešte take kratke elastačky 😉 sexica jak hovadko 😀 😀 😀

7bambulik9
24. sep 2011

@yoyo123 ja mam za sebou 2x ivf ale diagnozu že všetko je ok len sa nedarí. A tie vitamíny a čaj mám tie isté 🙂

yukaya
26. sep 2011

babky ak budete mat nejake pozitivne spravy hned sem hodte....

carmenuska
26. sep 2011

@yukaya - hodime, len aby boli.........nejake ty si ak ona tom? ja cakam mrchu, isto pride uz to citim vo vzduchu

yukaya
27. sep 2011

@carmenuska ja to teraz neriesim... mi povedala pani A ze liecba bude trvat zo 2-3 mes. a to som zacala pred par dnami.... tak hadam ma trpezlivost neprejde... uz by som chcela dobry vysledok....

yukaya
27. sep 2011

@yoyo123 dobry napad s mikrovlnkou... ale zasa mikrovlne ziarenie v tom nezostane??

in131
27. sep 2011

ahojte. Tak ja mám prvý mesiac obkladov a vitamínov za sebou. Mrcha prišla včera a také príšerné bolesti mám - až krče. Čakala som bezbolestny menzes - ale pripisujem to aj tomu že tento mesiac som nebrala clostylbelgit aj napriek tomu sa mi vytvorili 2 vajíčka - myslím si že sa konečne po 3 mesiacoch hormonov čistím. 😉

carmenuska
27. sep 2011

@in131 - no skoda, ja uz to tiez citim ale zatial nic, mam dostat vo stvrtok, takze este ma cas
. Ja mam za sebou druhy cyklus, no prvy sme sa nesnazili lebo som este brala HAK, ale ved to vies.
@yukaya - to vazne ti povedala ze tak kratko? Mne dala minimalne tristvrte roka......

majda27
27. sep 2011

@carmenuska liečba závisí od diagnozy. Mne tiež povedala že min. 3/4 roka. A mne to posunulo cely cyklus o 5 dní neskor. A ked som sa pani Anky nato pytala,tak mi povedala, že je to ok. že to je reakcia na tu liečbu.

cmelica
27. sep 2011

tak dnes 1 zabal za sebou 🙂 🙂 🙂

izzie27
27. sep 2011

@cmelica a z coho mas?

cmelica
27. sep 2011

@izzie27 Ahoooj !!!mam z mysieho chvosta ,olivovy olej a biela palenka...ty sa ako mas???

izzie27
27. sep 2011

@cmelica ahojky, celkom fajn. a ty?ja mam muku, masť a vinko.