Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

bobjan
8. apr 2010

Ahojte🙂 Aj ja som mala diagnostikovanú endometriózu a robila som tiež zemiaky+soľ+ocot 😉
Vyšlo to po necelých 4 mesiacoch 😉 Som v 11-12tt. Tak sa držkajte, robte procedúry a pozitívne myslite!!! Hlavu hore a veľa strpenia.
Inak mám za sebou 6 rokov snahy, chodenia po doktoroch, liečiteľoch, atď....absolvovali sme 4IVF - bez úspechu a moja dg. je - nepriechodné vajičkovody, endoška, protilátky proti trofoblastu, spermiám, nedorastanie sliznice...

bubulka722
8. apr 2010

Evuliatko, rada ťa tu vidím!!! Presne tak, zázrak príde, len mu treba pomôcť. Volala som p. Kopáčovej a dohodli sme sa v utorok na napravenie maternice. Začínam sa z toho všetkého veľmi tešiť. Na hormóny som si už ako tak zvykla, brucho je úplne v pohode a cítim sa skvele. BB 11.5. bude určite najlepší štart , my sme silné baby, ktoré veci ťahajú do úspešného konca! 😀 😀 😀 Budeme si hladkať brušená, ver tomu!!! 😀

saksina
8. apr 2010

ahojte, ja vás chcem tiež všetky znovu povzbudiť, tak ako píše bobjan (gratulujeeeem 😵 ), aj ja som otehotnela po 4 cykloch pravidelného robenia si obkladov (ľan+mlieko) a už som v 6.mesiaci, babatenko ma krasne kopka, velmi sa nanho tesime 🙂 Robte si tie obklady a hlavne pravidelne! 😵 Vysledok sa dostavi, len treba verit a byt poctive s robenim si obkladov ci inych procedur. Drzim vam vsetkym palce!!! 😵 😵 😵

anikka
8. apr 2010

ahojte, kocky gratulujem k uspechu🙂. Tak ja som asi jedina vynimka ked to nefunguje , po siestich mesiacoch obkladov a pitia cajov absolutne ziadny vysledok, a to nemam az tak zlu diagnozu. Pred KET som bola aj na napravanie maternice a tiez to skoncilo negativne. Sorry ze som dnes taka hnusna, ale fakt uz mam z toho depku. Tento mesiac som uz obklady ani nerobila. Mozno sa k tomu buduci mesiac vratim, ale viera sa akosi vytraca.... ☹

lilix
9. apr 2010

ahoj, bobjan ako ti zistili tu endometriozu? pani anka ti aj povedala, ako to ucinkuje? endometrioza zmizne, alebo?
co je protilátky proti trofoblastu?

bobjan
9. apr 2010

Anikka, chápem, ono človek je zúvalý a skeptický, keď to nevychádza 😔 Musíš veriť, že to výjde aj keď viem, aké to je ťažké...

ja som si to robila, lebo som vypĺňala 8 mesačnú pauzu pred ďalším IVF a verila som, že toto IVF bude posledné...vôbec som neverila a ani som si nepripúšťala, že by sa mohlo zadariť doma...po toľkých rokoch a mojej dg...
Na to, že mám nepriechodné vajíčkovdy som sa naparovala mlieko+cesnak=domáci prefuk vaječníkov + každý večer zemiaky

Lilix - na endošku som sa pani Anky nepýtala...ja som jej povedala čo mi je a ona povedala, čo robiť...viac som to nerozoberalala..zistili mi ju pri laparke...protilátky proti trofoblastu? to je že zabíjam embryo....trofoblast je obal vajíčka, ktorý sa vytvára po jeho oplodnení..

Saksina gratulujem 😉

anikka
9. apr 2010

bobjan dakujem, chvilu myslim pozitivne ze vsetko dobre dopadne, a za chvilu mam depku na zabitie,cudujem sa ze to drahy so mnou este nevzdal...myslim ze u mna je problem hlavne v psychike....
tie protilatky proti trofoblastu ti zistili pri imunologickom vysetreni? Ja som sa Dr. pytala ci by nebolo dobre ist na take vysetrenie a vraj je to strata penazi, ze umele vyriesi aj protilatky pretoze tie su v krcku maternice a umele to obide, velmi tomu neverim, ved ked existuju protilatky proti embryu tak asi to treba riesit.... aj ked teda u teba sa to asi zazrakom vyriesilo 😉

bobjan
9. apr 2010

anikka, hej na imunológii v Prahe. Umelé oplodnenie toto nevyrieši vôbec, a nie je pravda, že sú len v krčku... brala som na to prednison, po vyšedtrení skoro rok a potom pri každom ivf, nebolo to moc zvýšené, ale bolo...boli sme tam asi prd 5-timi rokmi...

anikka
9. apr 2010

moj Dr. imuno asi neuznava, vraj aj tak na nic nepridu,max. mi predpisu prednison. Ale mne sa zda chore ist na dalsi KET bez akehokolvek vysetrenia, a s tymi istymi liekmi ako predtym. Vraj to treba len skusat kedy sa podari.

marta222
9. apr 2010

Bobjan, prosím ťa, a to si teraz po 4 neúspešných IVF otehotnela normálne prirodzene?

lilix
9. apr 2010

na co je prednison?

bobjan
9. apr 2010

Marta presne tak🙂 Doma prirodzene 😉

Lilix, prednison utlmuje imunitu....teda tú tvorbu protilátok...

bobjan
9. apr 2010

Anikka, počula som, že niektorí dr. to neuznávajú...mňa tam poslal dr. ešte z Antisterilnej poradne, kde sme chodili, keď sa 1-2 roky nedarilo...
Tam som absolvovala od folikulometrie, poskoitálny test, následne na to imuno, ŠŹ, laparku a po výsledku som putovala do CAR na IVF...

marta222
9. apr 2010

bobjan, tak to je super, gratulujem 😉 a držím palce, aby si to bez problémov dotiahla do úspešného konca. To je veľmi povzbudzujúce 😒 , tak určite budem ďalej robiť obklady...

anikka
9. apr 2010

bobjan, tak to mna moj gyndos po roku a pol ( a doprosovani sa) poslal hned do GF a tam to hned tlacili na laparku a IUI, folikulometriu ani imuno nikto neskumal ☹

bobjan
9. apr 2010

Marta, preto som to sem napísala...aj keď som ešte málo tehu, ale musela som vás povzbudiť..mne sa nepáči, že keď som sem chodila, tak babuľky otehotneli a potom ani neprišli napísať, aby nás povzbudili, keď už boli tak za prvým trimestrom..to už mohli....
Tebe sa to tiež podarilo, ale žiaľ to odišlo, však? Je mi to ľúto a dúfam, že sa čoskoro zadarí a zostane 😵

Anikka, to je chyba....to je tá dnešná medicína a žiaľ mámenie prachov...ja som tiež mala na nič doktora, ale chodila som na net a odtiaľ som sa dozvedela, čo a ako by mal so mnou robiť....nebol schopný mi po 4 rokoch, čo som tam chodila mi zobrať ani krv na HP...jediné čo spravil, pozrel cez mikroskop na spermie a vypýtal si 400,-Sk....navyše ma hneď tlačil do laparky......tak som od neho odišla...našla som si druhého a ten ma poslal do tej poradne🙂 Tam mi všetko porobili, dali odporúčania na odborné vyšetrenia a tak...šla som na folikulomtriu + hormóny, ŠŽ, imuno,....následne na to po roku laparka a potom už nebolo na čo čakať, lebo mi zistili tie ložiská endošky a nepriechodné vajíčkovody...čiže zostávalo len IVF.....zobrala som papiere, zavolala do CAR a šlo sa na vec...1.IVF som mala v roku 2006...

marta222
9. apr 2010

bobjan, áno máš pravdu, mne sa podarilo otehotnieť hneď cca po mesiaci robenia obkladov, ale ako píšeš, tak to zasa nedopadlo dobre. Ja som bohužiaľ už 3 x potratila - presne ako pani Anka, takže ja som ani nejaké povzbudenie nemohla sem napísať... To máš pravdu, viem o niekoľkých žienkach z tejto témy, ktoré sú tehotné a už kašlú na nás ostatné... Ale viem, že im to pani Anka prísne zakazuje chváliť sa s tým, tak im to ani nezazlievam 😉 .
No, aj ja dúfam, že ak sa mi podarí otehotnieť, tak to dotiahnem konečne do úspešného konca... Pani bylinkárka mi dala nový obklad - ľanové semeno + mlieko + pálenka + trošku cibule, takže to nie je nejaké náročné na prípravu... Lenže také sme všetky ženy - netrpezlivé, keď sa hneď nezadarí, tak máme chuť to vzdať... Takže takéto pozitívne príklady ako si ty sú veľmi fajn...
Tak ti veľmi držím palce a samozrejme aj všetkým žienkam z témy, nech sa nám zadarí čo najskôr 😉 .

bobjan
9. apr 2010

martuš, pamätám si ťa...a si spomínam, že si to tu písala, keď to odišlo...viem, p. Anka to neschvaľuje rozprávať to, ale mne povedala, do takého 2-3 mesiaca, lebo sa to zvykne pokaziť a potom to rodina zle znáša...čo je pravda....ale hádam už čoskoro skončím 1.trimester úspešne, tak som napísala..Z rodiny to skoro nikto nevie, ani teda nikde to nehovorím ešte...v práci to vie šéf a šéfka, lebo som od 1.3. na PN..

Aj ja ti moooc držím palce 😵

marta222
9. apr 2010

Ďakujem, bobjan... A chodíš teraz k p. Anke na podväzovanie maternice?

kanabis
9. apr 2010

tie co pijete vitex, pijete okrem toho aj ine caje? myslim cierny, zeleny ovocny.. mozem pit vino?

anikka
9. apr 2010

bobjan, a v ktorom meste si bola v tej antisterilnej ambulancii? Od mojho lekara taketo info asi nevytiahnem a v FC sa tym uz vobec nezaoberaju. Asi este skusim v juni KET a a by to nahodou nevyslo, zacnem patrat od zaciatku po pricinach. Zatial som objednana len na genetiku, ale do juna vysledky urcite nebudem mat.

marta222
9. apr 2010

kanabis, ja síce nepijem vitex, ale len gynastan, ale určite môžeš piť aj iné čaje, ja normálne pijem ovocné - a dokonca aj víno 😉 .

kanabis
9. apr 2010

marta no ved aj ja pijem 🙂
som rada, ze sa tato tema znovu rozbehla 😅 budeme sa povzbudzovat navzajom.
ja sa snazim robit tie zabaly, zatial vychytavam "muchy"
najskor si utierku nahrejem zehlickou, aby bola tepla, lebo ta mast ma dost chladila. drahy ma obkruti tou jemnou potravinarskou foliou, aby sa postel nezaspinila 😀
vitex mi absolutne nechuti 😝 ale premozem sa. meriate si niektora aj bazalku?

marta222
9. apr 2010

Aj ja som rada, že sa to tu trošku rozbehlo, chodím aj do inej témy, ale vždy tu nazriem, čo je tu nové 😉 , tak dúfam, že budeme v tom vzájomnom povzbudzovaní sa pokračovať 🙂 ...
A ty máš aký obklad? A nemáš mať tú masť zohriatu? Lebo ja som mala aj prvý aj tento druhý taký - že to všetko zohrievam, takže je to teplé a tak si to dávam na handru (odtrhla som si kus zo starej bavlnenej obliečky na perinu), zložím si to tak, aby mi to nevypadávalo a na to si dám nohavičky a ešte aj také elastické kraťasy. Sem-tam sa stane, že to je až horúce, tak keď si to priložím, až ma to páli 😉 . V tej potravinárskej fólii sa nepotíš? Inak, to mi kedysi dávno poradila jedna kamoška, vraj je to výborné na chudnutie, keď sa obalíš do fólie a ideš športovať... Vyskúšala som to iba raz, bola som pod tou fóliou mokrá ako myš a cítila som sa ako v skafandri 😀 😀 😀 😀 .

bobjan
9. apr 2010

Marta nechodím k nej, to sa ide len keď tvrdne bruško...povedala, že to budem cítiť dole taký tlak, tak mám volať a ona ma objedná..ale zatiaľ nič také necítim, tak nevolám 😉

Anikka, bola som v Žiline, neviem odkiaľ si ty, ale pozisťuj si, či niečo také nemáte v nemocke 😉

marta222
9. apr 2010

áno 😅 ? ja som si myslela, že to sa chodí stále počas celého tehotenstva... Lebo, ja som bola párkrát u nej a teda som aj mala podviazanú maternicu - dovtedy, kým som nepotratila.... teda - nebol to spontánny potrat, ale missed - čiže nebolo srdiečko...

bobjan
9. apr 2010

no mne tak povedala..., že jej mám volať, objedná ma, mám si doniesť plienku+šnúrku....ty možno preto, že sa ti stalo už viackrát...ja som síce tiež už raz potratila, ale to bolo eštev roku 2000..

a potratila si aj keď si ju mala podviazanú?

marta222
9. apr 2010

No, áno potratila som aj s podviazanou maternicou, ale ako píšem - to neodišlo samo, jednoducho prestalo biť plodu srdiečko alebo asi ani nezačalo - takže asi by ani nebolo v poriadku. Podľa menzesu som bola cca v 9 týždni a plodík bol veľkosťou na 6 týždneň, čiže sa prestal vyvíjať....
No, ako píšeš, asi preto mi p. Anka podväzovala maternicu, lebo som už viac krát potratila. A pamätám si, že hovorila - že ona tiež chodila s podviazanou maternicou počas celých obidvoch tehotenstiev, z ktorých má dcéry. Aj mi hovorila, že to bol nejaký špeciálny pás, ktorý sa dal kúpiť v lekárni (neviem síce na čo pôvodne slúžil), ale vraj sa to už nevyrába.

labutienka
9. apr 2010

ahojte,
a to akým spôsobom vám podviazala maternicu??? 😕

marta222
9. apr 2010

labutienka - to sa na konce plienky priviažu šnúrky a obmotá sa to okolo bokov - popod bruško 😉 . Ťažko je to takto opisovať - uvidíš, keď otehotnieš a p. Anka ti to podviaže 😉 .