Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

sonike
30. okt 2009

ahoj marta,idem dnes,ulicu poznám,chodím okolo nej každý den domov,len dom som nevedela ktorý to je.ďakujem
A Ty teraz ako,liečiš sa bylinkami,alebo ako?

anikka
30. okt 2009

saksina, ved ja uz mam taku "doveru" aj v svojho obvodneho gynosa 😝 .1,5roka mi tvrdil ze vsetko je v poriadku, jedine co mi predpisoval Duphaston a vraj treba len trpezlivost.Ked som ho nakoniec prehovorila aby mi doporucil nejake CAR (myslela som ze potrebujem nejaku lekarsku spravu od neho) tak hned pri prvom utz v CAR zistil aky je problem a hormonalny profil to len potvrdil. A on to cely ten cas nevidel 😝 😝

bzzmajka
30. okt 2009

Sú to "svine" ...mne aj povie ale ja si stojím za vlastýn, prezerám net, tu koníka a keby si nevybojujem všetky vyšetrenia okrem jedného by som nemala...ale lepšieho nemám,aspon zatial....

saksina
30. okt 2009

anikka - no to je fakt "super" 🙄 Clovek aby sam hovoril doktorovi, ako ho ma liecit... Nemalo by to byt nahodou naopak??? 😠 Ja mam jedinu dobru doktoru a to je moja obvodna, ona je aj homeopaticka, takze hned mi nepredpisuje antibiotika, nie je za ockovania rozne a mna alternativnymi formami dostala z dost zleho zdravotneho stavu. A ona napr. ani nedoporucuje hned znizovat teplotu,hovori, ze teplota je nas priatel, lebo tym vlastne vychadza choroba z tela von. Samozrejme, pokial ta teplota trva niekolko dni, tak to treba riesit, ja myslim teraz taku teplotu pri beznom prechladnuti alebo slabsej chripke, ktora trva tak 1-2 dni.

anikka
30. okt 2009

kocky, ved ja som sa tiez asi najviac informacii dozvedela z konika, viac ako od vsetkych doktorov dokopy. Drahy mi obcas aj frfle ze sa v tom tak sturam ze potom som z toho beztak nestastna lebo aj tak neviem co mam urobit. Ze ked sme sa uz na to dali, budeme robit co povie doktor. No ale zatial nam nepomohli. Uz sa aj bojim ze ten Dufaston beriem 2,5 roka uplne zbytocne, niekto tvrdi ze to potlaca ovulku, doktor mi tvrdil ze prave vdaka nemu otehotniem. Tak potom si vyberte.... 😒

saksina
30. okt 2009

anika - keby si sa ty opytala toho doktora, ci by ho bral aj on (alebo napr. jeho zena, dcera..) taku dlhu dobu, tak hadaj, co by ti uprimne povedal? No jasne, ze nie. To je presne to iste ako aj s HAK, niekomu to nerobi dobre, niekto s nou problemy nema. Ale doktori to predpisuju jedna radost - lebo z toho maju krasne marze.. 🙄 A ked sa aj vyskytne nejaky problem v organizme, tak hned to zvalia na HAK, tak preco ju potom predpisuju,ked je taka neskodna a uzasna??? Keby som mala taketo info ako teraz (hlavne z konika) tak hak v zivote neberiem, aj ked som ju brala kratko - asi 2,5 roka a uz nikdy ani brat nebudem.

marrad
30. okt 2009

anikka
ja som duph.... brala asi 3 mesiace, urobilo mi to to ze mi mrcha dosla presne 28 den ako svajciarske hodinky, ale priebeh mala taky ako keby mi kiestami vytrhavali vnutornosti otrasne cosi tak som ho jednoducho prestala brat a sla som radsej do CAR...

anikka
30. okt 2009

ja som HA brala 2 roky,predpisal mi to moj uzasny gynos kvoli nepravidelnosti cyklu, kedze som vtedy este babo nechcela, tak som to brala ako plus. Ked som ju vysadila tak mi zase kvoli cyklu nasadil duph. V zivote nikdy by som uz HA nebrala, myslim ze sa to vsetko pokazilo prave tym. Vyhoda pri obidvoch bol 28 dnovy cyklus a ziadne bolesti pri M. Kedysi som vzdy prvy den odpadavala a mala velke bolesti. Ale keby som bola vedela co to sposobi tak radsej vsetky tie bolesti vydrzim aj keby som z toho liezla po stene. ☹

anikka
30. okt 2009

ozaj, ale p. Anka mi povedala ze Duph. je dobry, ze to mozem brat, ja uz fakt neviem comu verit

thehit
30. okt 2009

caute kocky 🙂 ja si tiez myslim ze by sa hned doktory nemuseli v nas vrtat a hlavne ked zena otehotnie robit hned sono...ja teraz zijem v Anglicku a tu je to uplne ine,,obvodny doktor vas objedna do nemocnice a prva tehu kontrola je az po 13 tyzdni..svagrinka bola tehotna a bola na sono len v 13tt a 21tt a vobec ju ani nepozerali odspodu..tu je to take viac intimne.Pokial zena nema problem tak nevidia dovod sa v nich vrtat..niekedy sa mi to zdalo divne ze len tak malo ale asi je to ok..samozrejme na kontroly sa chodi kazde 2 tyzdne.

thehit
30. okt 2009

babajaga gratulejem 🙂 a prajem len a len to najlepsie 😉

thehit
30. okt 2009

klaudia-tak vy to uz mate riadne rozbehnute.Ja som odisla zo Slovenska a nedalo sa to uz viac doma riesit na dialku.Doma som stihla len preliecit ureoplazmu (doki mi potom ani neurobil test ci je to ok takze neviem ci sa to vyliecilo) z krvy mi zistovali ovulku ta je ok a manzel ma spermijogram za sebou ten je tiez v poriadku aj ked ho ma trosku uz pri hranici ale zatial je to ok.Ja ma za sebou jeden mmt a nemam uz jeden vajcovod.Predtym som otehotnela pomerne rychlo ale to uz bolo strasne davno ☹
..potom som zatial dieta nechcela a aj ked sa mi s byvalym partnerom nedarilo, vtedy mi to vyhovovalo..
..s manzelom sa nam nedari 3 roky a celkovo je to uz 8 😒 zatial na ziadnu kliniku nechodim skusam nech sa zadari prirodzene 🙂

thehit
30. okt 2009

mozem sa este opytat ako si robite tie zabaly?..ja este len zacinam a vobec nemam predstavu ako si to budem robit aby mi to drzalo cez noc 😒 ..chcem si to balit do vreckocky velkej a zatiahnut obvazom stahujucim alebo je lepsia utierka?? poradte

anikka
30. okt 2009

thehit, ja si to davam do utierky a tu previazem satkou (trojrohou z lekarnicky) a navrch este pyzamove nohavice, drzi to celu noc, treba si len zvyknut

bzzmajka
30. okt 2009

Babušky..tak ja by som chodila na ultrazvuk každý týžden elna by mi povedal, že srdiečko bije, aj po prvom potrate ma odmietol kontrolovať po menej ako 3 týždnoch ale pri druhom potrate v 12 týždni som bola na kontrole v 9 tt a 12 tt, v 12 mi povedal, že jeho velkosť je len na 9 týžden ale vtedy bolo všetko OK, tak muselo sa niečos tať už v prvých dnoch po prehliadne a 3 týždne som chodila akože tehu ale už mrtve...

marta222
30. okt 2009

bzzmajka, práveže častý ultrazvuk v začiatkoch tehotenstva nie je príliš dobrý, aj pani Kopáčová je toho názoru. A po mojich predchádzajúcich skúsenostiach a nejakých informáciách z netu som podobného názoru. A ako píše thehit - v niektorých krajinách ti urobia prvý ultrazvuk až v nejakom 12.-13. týždni a vraj v Japonsku nerobia ultrazvuk vôbec - iba v rizikových a odôvodnených prípadoch. To len u nás sa to podľa mňa s ultrazvukom dosť preháňa. Myslím, že pred 30 rokmi, keď nebol ultrazvuk určite nebolo toľko krvácania a potratov v prvých týždňoch tehotenstva 😉 .

bettynka222
30. okt 2009

nooo tema sono...marti moj nazor poznas,z e 😀 vies napriklad aj to, co pisal amajka, to ze islo o zamlknute tehu, tak za to sono urcite nemoze...a podobne ot je podla mna aj s potrati. v minulosti bolo potratov rovnako, akurat ze neboli hcg testy ani sono, tak zeny to vacsinou zistili tak v stvrtom mesiaci. mnohe prezili potrat a ani o tom nevedeli, len si mysleli ze maju silnejsiu ms....otlko moj nazor 😉

nativa006
30. okt 2009

Ahoj sylvusa.Ja mam tiez srot,mast a palene.Ja si davam malu lyzicku masti,dve velke lyzice palenky a dve velke lyzice srotu.Mam z toho hustejsiu kasu.Niekedy to necham moc zohriat a potom mam flaky po bruchu 😀 Ja si davam kazdy den novy srot.uz som ho tolko minula aj palenky a stale nic 😔 Asi som dost netrpezliva.Ty mas aj neaky problem. Mne nezistili nic a nepodarilo sa ani IVF a to som bola dva krat a raz na KET.Mna tiez pani Anka nenapravala maternicu,co sa divim,ked niektore byby pisu,ze im napravala. 😉

pipa6
30. okt 2009

Ahoj dievcata s manzelom sme sa pred 5 mesiacmi vzali a odvtedy naplno skusame babatko ale kazdy mesiac pride sklamanie. Co je najhorsie je ze mi to moc nepridava na psychike a momentalne ked vidim kocik tak mi je az do placu. Najhorsie je to ze kamaratky ktore sa vydavali po mne otehotneli mesiac po svadbe a su uz obe tehotne. Niekedy mam pocit ze sa z toho cakania zblaznim. Poradte prosim ako nescvoknut seba a najma manzela. dakujem

sylvusa
30. okt 2009

ahojte,
nativa , manžel má problém, patológia 90 %a pohyblivosť 10% , prvé IVF/ICS mi nevyšlo teraz , na budúci rok skúsim ďalšie, ja som bola veľmi nervózna, a tešila som sa, neviem, kde bola chyba
ja som jej volala včera a povedala, že šrot môžem použiť 3 krát, ja si to nechám asi málo zohriať lebo to nemám až také vrelé , dneska to trošku nechám dlhšie ,
inak dneska som mala veľké bolesti, mala som handru nie až tam dole, ale trochu vyššie , tak neviem prečo ma tak tam bolelo

bzzmajka
30. okt 2009

Tak ako môžu 100% tvrdiť, že ultrazvuk nevadí nikomu a ničomu???
Tento mesiac som bola na ultrazvuk štítnej žlazi, aj to sa počíta?
U nás sú bezproblémovo tehotné len cigánky a ženy nižšieho mravu...nič proti nikomu ale nepoznám osobne žiadnu ženu, čo lahko otehotnie alebo lahko donosí...čo je velmi smutné ale je to tak.

bubulka722
30. okt 2009

Na sono mám podobný názor. keď som bola tehotná so synom pred 10 r hneď pri prvej návšteve 6 tt som chcela sono, ale doki mi povedal, že mi ho najskôr urobí v 10 tt, potom v 20 tt a nakoniec v 30 tt. Takže 3 soná za celé tehu. Keď som sa pýtala prečo, povadal mi,že ak sa nemusí robiť je to pre bábo lepšie. Teraz sa robí skoro na požiadanie a nemalo by sa to preháňať. Druhá vec sú peniaze, ktoré sú pre doktora len plus. U môjho sa platí 7,- € za každé sono. Keď konečne otehotniem, tak to určite podstúpim len nevyhnutne.

bettynka222
30. okt 2009

bubulka u mojho dokiho sa sono rozhodne neplati a robi ho tak casto ako je potrebne. cize ked je rizikova tehotnost, tak castejsie a rozhodne teda nie preto, aby na to zarobil. ved ma predsa limity z poistovne.....a niekedy zena nevie z eje tehu, urobia jej milionkrat sono kvoli nejakym problemom a nakoniec je z toho tehu a pochybujem ze ma babtko nejaky problem. mna skor desi to 3D sono. je strasne silne a niektore baby uz chodia len na tak , dokonca aj v zaciatkoch tehu 😕

mata1001
30. okt 2009

ahojte baby viete mi povedat aky je rozdiel medzi sono a UTZ?

bettynka222
30. okt 2009

ziadny 😀

mata1001
30. okt 2009

boze a co som ja uz nacisto blba? 😀 😀 😀 ale fakt som to nevedela.diky....

bettynka222
30. okt 2009

😀

maciatko31
30. okt 2009

Ahojte, chcela by som vas vsetky co pijete cajiky a robite obklady opytat, ci vidite nejake zmeny na menstruacnom cykle. Ja som mala po prvom mesiaci cajiku s obkladmi uplne bezbolestny menzes (inokedy som potrebovala tabletky), ale hlavne mi uplne zmizol PMS. Vobec ziadne napatie v prsnikoch, nic. Teraz druhy cyklus som sa isla zblaznit od toho ako ma uz od ovulacie prsia strasne boleli, teraz mi to uz trochu ustupuje (budem mat MS). Nejde mi to do hlavy aby v tom boli take rozdiely. Dik.

bobjan
30. okt 2009

Mata, utz je zo spodu a sono sa hovorí, keď sa robí z vrchu 😉

bubulka722
30. okt 2009

Bettynka, ak máš tento názor, nebudem ti oponovať, ja nie som zástancom zbytočných zásahov. Mám super dobrú kamošku, známu doktorku ktorá počas vlastného tehotenstva nepropagovala využívanie sona ako takého. Prečo asi???