Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

puska16
8. okt 2009

uffff minka, tak mas toho dost...ale neboj ak sa to ma podarit tak sa to podari, a este ked mame pri sebe aj takeho strazneho anjela ako je p.kopacova myslim ze sme zachranene 😀
A s tym tvarohom...to vazne??no budem musiet nieco ine vymysliet alebo jej zavolam ze ako to myslela 😕 ach ja tela to robim na hole telo.... 😀

marta222
8. okt 2009

Ahojte dievčatá, ako sa máte? Tak ako vidím tak sa vo veľkom "obkladáte" a pijete čajíky. To je dobre - už len dúfať a čakať, že to pomôže. Puska16, jasné, že ten tvaroh sa nedáva na holé telo - treba to dať do niečoho a tak si to priložiť. Alebo možeš si ušiť také vrecúško - napr. zo starej obliečky na perinu a vkladať si ten tvaroh do toho. Ja mám síce len obklad z horúcej pálenky, ale tiež si to nakvapkám na handričku a tak si to priložím na podbruško. Ja mám za sebou 2 x HSG aj LSK a HSK, takže môžem sa s vami podeliť o skúsenosti. 😉

minka051
8. okt 2009

puska

Tak skús ale ja som si istá že sa to má zabaliť. Ale zavolaj aspon si budeš istá na 100%. Za to nič nedáš. Zajtra idem na kontrolu a zas mám trochu strach či sa všetko vyvíja tak ako má. Ale všetko je to vo hviezdach. Ja inak od kedy si robím tie obklady aj dobre spím aj menzes mi prišiel na čas a pred tým som musela lieky alebo som musela isť na vyvolávčku aby mi prišli.

bzzmajka
8. okt 2009

nemyslím si že je to zlé, na holé telo....možno je to o niečo silnejšie alebo čo.

tildus
8. okt 2009

ahojte,
baby prosim vas, na aky problem je zabal zo zemiakov a naparovanie sa nad mliekom s cesnakom? Bobjan, tusim tebe to teta predpisala. Pretoze ja uz som aj zabudla, ci som pri tych mojich diagnozach pani Kopacovej spomenula endometriozu, tak teraz rozmyslam, ci jej mam zavolat a opytat sa - ja mam zabaly len? tvaroh -hl. muka a rasca - mam otocenu maternicu -a dlho rozmyslala aky zabal mi dat.... Tak som z toho mimo. Inak mne dosli po tych bylinkach kramuse skôr o 4 dni... A ten zabal som mala az jeden den, nevedela som spat, ale slubujem po kramoskach uz kazdy den sa budem pekne dodrziavat aj zabaly 🙂

puska16
8. okt 2009

dik bzzmajka, aspon nechytam taku paniku 🙂 ale vsak to je jedno asi aj...lebo ked si to dam na niejaku handricku alebo tak to budem mat nie tak intenzivne ako ked si to davam na hole telo nie?? 😒

inak baby ako si uz dlho robievate tie obklady???

minka051
8. okt 2009

Ja ich robím 4 týždne

puska16
8. okt 2009

pekne 😉 len tak dalej...ja len zacinam, dnes 4 den 😉

bobjan
8. okt 2009

Tildus, ja som jej povedala, že mám endošku, nepriechod. vajíčkovody, tak mi povedala, že ale som toho nakúpila 😅 a dala mi Vit. E, ženský čaj, to mlieko s cesnakom a potom som jej vravela o tom, že mi sliznica nedorastá, a hovorila, že si mám dávať tie zemiaky...tak ja neviem. Ja si dávam, len to čo mi povedala 😉

Ja byť tebou, jej zavolám, aby si niečo nedoplietla...aj mne vravela, ak by ma niečo napadlo, alebo by som nevedela, tak mám volať 😉

minka051
8. okt 2009

Aj mne ešte povedala že pred ET sa mám večer od spodu napariť nad myším chostíkom. Už som si ho bola aj nazbierať. A po vložení jej mám volať a povie mi čo mám robiť . Mne kázala tiež vit.E a kyselinu listovú inak nič.

marta222
8. okt 2009

Ja si robím obklady už 2. cyklus, poctivo skoro každý večer-vynechala som za ten čas asi 3 x (a samozrejme cez menzes nie). No, ja som presvedčená, že obklady treba dávať na nejakú handričku - neviem si predstaviť ako by som si horúcu pálenku kvapkala na holé telo 😉 . Myslím si, že preto sa to dáva do utierky, aby nevznikla nejaká alergia na tele alebo nejaké pľuzgiere, keď si to dáš horúce na holé telo. Ale, samozrejme, Puska16, ak máš pochybnosti - zavolaj p. Kopáčovej.

puska16
8. okt 2009

no jasne, ja som si uz davala aj obklady z dumiera a to som si tiez davala na handricku a pak az na telo, ale ten tvaroh, to mi nic nerobi len fajne hreje 🙂

ninockaskv
8. okt 2009

bobjan, ja mam tiez endom a nepriechodne vajickovody a mne nakazala iny zabal.. p. Kopacova zacina byt zahadna ...

bobjan
8. okt 2009

Ninocka, ty máš aké??

Možno preto, že máš za sebou to úmrtie dieťatka, ja neviem...

bobjan
8. okt 2009

Inak, ja som jej hovorila, aj o tom, že mám protilátky, tak ja už neviem, čo je na čo...ja som to sypala z rukáva a ona do toho hovorila...

ninockaskv
8. okt 2009

aha.. tak to je mozne.. asi ked uz sme raz boli tehu a nemali sme problem s potratmi...(musim rychlo zaklopat, dufam, ze ani nikdy mat nebudeme)
nam dala obklady z palenho..

weja
8. okt 2009

ahojte, tak už aj ja robím obklady - asi týždeň 🙂
chcem sa spýtať - Marta, tuším ty máš podobné obklady ako ja - na utierku s bravčovou masťou nakvapkať zohriate biele víno - ako dosiahneš, aby ti víno zostalo na tej masti? totiž na tej masti mi to veľmi nechce držať a keď si to chcem priložiť, víno po tej masti stečie 😅 a zostane tam len zlomok toho, čo tam nakvapkám... 😖 😕 či to nevadí?

marta222
8. okt 2009

weja, ja mám obklad len z horúcej bielej pálenky - bravčovú masť nemám. A čo keby si skúsila zohriať aj tú bravčovú masť? Aby sa masť roztopila a do toho priliať to víno a spolu to nakvapkať na utierku 😅.

apoloma
8. okt 2009

weja ja mam obklad z bravc.masti,bielej palenky hladku muku,trocha cibule a vsetko zohriat na kasu a pak do nejakej handricky no a potom na podbrusko ale akurat som dostala mrchu tak zacnem az buduci tyzden...

ninockaskv
8. okt 2009

weja, tiez si myslim, ze by si to mala zohriat vsetko dokopy...

weja
8. okt 2009

no skúsim to ešte tak, že to zohrejem všetko dokopy... 🙂
inak, vy čo máte všelijaké zemiakové, tvarohové a cibuľové obklady - to musíte každý večer pripravovať čerstvé? fúúha, to je asi dosť časovo náročné, nie? 😕

apoloma
8. okt 2009

weja no ja som si to zatial nepripravovala kvoli tomu menzesu ale jasne kazdy vecer to treba cerstve ale nejak mi to nevadi a ja si stym este zevraj musim lahnut uz o siestej a byt tak do rana...ale urcite to vydrzim nevidim v tom problem,keby naozaj stacilo len toto a vedela by som ze to zaberie tak by som stym kludne lezala aj cely den........

tildus
8. okt 2009

diky bobjan, asi je to tak, ze kazda sme ina, aj ked mame niektoru dg. rovnaku, kazda ma pritom dalsie problemy, takze kazdej pomôze nieco ine, takze sama si urcite nebudem naordinovavat nejake nove terapie, len ma tak zaujalo na co môze byt dobry ten cesnak s mliekom - lebo vsak viem, ze cesnaj je prirodne antibiotikum a mozno je to naozaj na tie protilatky proti spermijkam... Tak este raz diky :o)

bobjan
9. okt 2009

Ahojte🙂

Tildus, nemáš zač 😉 Je to tak...ale hlavné je, že veríme a dúfam, že to pomôže. A keď nie, tak v máji pôjdem super pripravená na naše dúfam posledné 5.IVF...

Weja, zem.obklady mne kázala prvý a druhý urobiť čerstvý a potom tie ďalšie môžem použiť tak 2-3x a len sa zohrejú na troške oleja. Len neviem, či to tam mám vysypať, alebo to na ten olej praštiť aj v utierke??? 😕

Ako to robíte babule??

Apoloma a prečo už o 6-tej??

apoloma
9. okt 2009

ahoj bobjan no ja neviem ale pani Kopacova mi to aj 3x zopakovala ze najlepsie je lahnut si stym co najskor ze uz o siestej aby to tam bolo co mozno najdlhsie,a az do rana!No som zvedava ako to bude len si myslim ze nad ranom ma to bude oziabat a chladit tak si to dam dolu radsej skor...

bobjan
9. okt 2009

aha, no mne vravela aspoň 7 hodín, takže ja to mám tak cca 8...

oziabať ťa nebude, budeš to mať teplúčka od tela, ako ja tie zemky 😉

marta222
9. okt 2009

apoloma, bobjan má pravdu, neboj, nebude ťa to chladiť. Ja, keď si dám ten obklad z horúcej pálenky a sedím ešte náhodou pri telke s pokrčenými nohami, že sa mi to pritláča k telu - tak ma to až páli. A ráno to mám síce už usušené, ale je to teplé od tela 😉 .

apoloma
9. okt 2009

tak faj to som rada lebo urcite je najlepsie to tam mat az do rana no ja som si myslela ze to bude studene ale pokil to je tak ako hovorite tak v tom nevidi problem...uz len dufat ze to zaberie kedze ja to mam dost zlozite stym otehotnenim... 😢 😢

marta222
9. okt 2009

apoloma, nevešaj hlavu 😉 , treba veriť! Ani jedna z nás tu to nemá ľahké - preto sme aj navštívili p. Kopáčovú a všetky veríme, že nám pomôže. A sme tu predsa na to, aby sme sa navzájom potešili a povzbudili 🙂 . Neboj, určite sa dočkáš aj ty 🙂 .

apoloma
9. okt 2009

marta222 dakujem moc za povzbudive slova a mas pravdu kazda z nas to tu nema jednoduche ale musime verit a urcite to pride no len ja mam za sebou taku nemilu operaciu a na to sa zabudnut neda...