Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

lubka0506
3. nov 2009

baby mne sa zdá že mrcha príde skor ako moj manžel z práce ...a inak bolo by na čase ja som 30DC... 😕

saksina
3. nov 2009

thehit - aj ja som o tom pocula, ze vraj sa nejak ten druhy vajcovod nakloni k vajecniku a nejak si odchyti vajko, ale zda sa mi to ako rozpravka 😀 Aj ked na druhej strane, citala som prave tu na konikovi jeden pribeh, ze vraj zienka otehotnela prave tak, ze mala ovulaciu na tej strane bez vajcovodu a ze ten druhy vajcovod preniesol oplodnene vajko do maternice. Mala to potvrdene folikulometriou u lekara... No ale to moze byt jeden pripad z 1000 a ja moc neverim, ze by sa to akurat mne podarilo prave takymto sposobm... 😀

Inak, kto mate tie obklady z lanoveho semena s mliekom - ono to vlastne na co posobi? Ja som sa p. Anky aj zabudla opytat, na co je to vlastne dobre... Rozpusta to zrasty ci co? 😕 A este ako to posobi na tu obratenu maternicu??? Co ju to otoci do spravnej polohy? 😀 😀

lubka0506
3. nov 2009

to je zvláštne... 😕

saksina
3. nov 2009

lubka - co? to motanie sa vajcovodu v dutine brusnej? 😀 Mne to tiez pripada take nerealne, ba az smiesne 😀 Ale sak priroda si aj tak robi co chce, no nie? 😉

lubka0506
3. nov 2009

...no ja neviem čo si mám o tom mysliet aj ked všetko je možné... 😵

saksina
3. nov 2009

lubka 🙂 No tak mne napr. to ani jeden doktor nepotvrdil, ze je to mozne, takze ja nemam nejak dovod tomu verit, aj ked zas dr. tiez neokabatia prirodu 😉 A to mas pravdu - mozne je fakt vsetko...

lubka0506
3. nov 2009

...skor príroda okabáti ich... 😀 😀

saksina
3. nov 2009

😀 no, to fakt ano 😀

bobjan
3. nov 2009

Lubka, ďakujem pekne 😉

lubka0506
3. nov 2009

niet za čo...Drž sa... 😉 A ked sa ti bude dat tak sa ozvi... 😵

bobjan
3. nov 2009

no chcem, aby mi manža doniesol potom noťas, tak uvidím 😉 neviem ako bude robiť,ale nejak to vymyslíme 🙂

A ty ako??

lubka0506
3. nov 2009

....v pohode...zajtra idem na kontrolu k obvodnej a ešte je mrcha na ceste...

mata1001
3. nov 2009

ahoj bobjan tak uz ta to caka?
drzim palceky nech ti to vsetko dobre dopadne...
budem na teba mysliet... 😉 a apotom daj vediet co a ako...

bobjan
3. nov 2009

lubka dúfam, že kontrola dobre dopadne a mrchu odháňaj preč 😉

mata, veru už...ďakujem, dám vedieť tak skoro, ako sa to bude dať 😉

lubka0506
3. nov 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bubulka722
3. nov 2009

Bobjan držím silno palce. Ty si silná, ty to zvládneš ľavou zadnou!!! Hlavne nech to urobia čo naj!

bobjan
3. nov 2009

Bubulka, díkes mooooc 😵 😵 neviem, či som až taká silná, ale budem sa snažiť to prežiť čo najlepšie, aspoň tak, ako minule...

bzzmajka
3. nov 2009

bobjan, tak sa nám drž a sme s Tebou.

thehit
3. nov 2009

saksina-aj mne sa to zda nerealne ako by sa tam mohol ten vajcovod premiestnovat 😀 vies ze ani ja neviem ako mi ma pomoct to lanove semeno s mliekom, ale asi nieco na ten vajcovod ked mame stejny obklad 🙂 ja som sa uplne zabudla spytat 😝...ako si davas ten obklad?Staci ked si to davam na podbrusko alebo to mam davat viac na stranu ako je vajcovod?

thehit
3. nov 2009

bobjan-drzim palce 😉

ninockaskv
4. nov 2009

bobjan, aj ja sa pridavam.. laparka bude v poho, z toho sa clovek rychlo pozbiera.. drzim palce.. viem, co to obnasa 😉
mam endometriozu, mala som enodm. cystu, aj som hormony brala pol roka.. ale neviem, ci to ma nejaky vyznam, kedz vsade som sa docitala, ze endom. sa neda liecit, ze sa to stale vracia, ze tehotenstvo je prirodzeny liek.. 9 mesiacov bez ms je na nu idealne..

jessica2225
4. nov 2009

Ahojte aj ja sa pridávam a držím palce aby to čo najlepšie dopadlo. Dnes sestra išla do centra tak uvidíme ako dopadne. Dám vám vediet zatial berie iba vitamíny čo jej naordinovala pani Anka aj tie zábaly. Ja si myslím že tie rady od pani Anky sú účinné len treba verit. Musíme byt silne a bojovat a byt statočne. Držím palce 🙂

aja37
4. nov 2009

Otehotnenie z tej strany, kde je nefunkcny vajcovod moze byt vysvetlene tym, co som niekde citala a musim priznat, ze ma to prekvapilo: vraj kazdy mesiac v oboch vajecnikoch dozrieva niekolko vajicok (cca 10-20), akoby "odchadzali" z vajecnika a cestou pomaly dozrievaju, az sa jeden z nich stane tym primarnym, dosiahne pozadovanu velkost a je pripraveny na oplodnenie. Ostatne zanikaju. Cele toto trva 40-90dni. Neviem, ci je pravda, ze sa vajecniky v produkovani tych oplodnenia schopnych vajicok nejak striedaju, ale kludne sa moze stat, ze nie. Takze preto sa mozno stava, ze zena otehotnie aj vtedy, ked si mysli, ze by mal byt v akcii prave ten vajicnik, na ktoreho strane nema dobry vajcovod. to mi pride ako realnejsie, nez to, ze sa vajicko "prenesie" z jedneho do druheho vajcovodu tym, ze sa skrizia.

Myslim, ze nieco pravdy na tejto teorii byt moze. Zena sa predsa rodi s docela obrovskou zasobou vajicok a ak by vzdy dozrievalo len jedno, tak by menopauzu vobec nemala mat. Ako inak by vycerpala tu zasobu? A na tych 40-90dnoch tiez asi nieco bude. Na mojom poslednom IVF som sice mala 6folikulov, ale vsetky prazdne a ked som sa pozrela o 3mesiace dozadu, co som vtedy prezivala v praci a tak vobec, tak mi to tak nejak prislo logicke, ze sa nic nepodarilo.

Necitala ste ziadne nieco podobne? Skusim niekde najst tu web stranku.

saksina
4. nov 2009

thehit - ja si tie obklady davam tak od stredu bruska smerom dole po celej sirke, ale v noci sa mi to vselijako kruti, tak sa to snazim si vtedy viacej tahat na tu stranu, kde mam este vajcovod.

aja - ja som usudila tu ovulaciu na druhej strane bez vajcovodu z toho, ze ked mam ovu na pravej strane s vajcovodom, tak mam ovu bolesti, citim akoby sa mi tlacilo vajko von z foliku. Ked je to na strane bez vajcovodu, tak nemam bolesti. A tiez citim, ze sa mi nestriedaju pravidelne kazdy mesiac, teraz som mala niekolko cyklov ovu zo strany s vajcovodom.

A myslim, ze to moze byt pravda s tymi vajickami, co pises, lebo mnohe baby co chodia na folikulometriu, hovoria, ze mali niekolko vajicok... Tak kto vie, ako to vlastne je...

bubulka722
4. nov 2009

Je pravda, že žena sa rodí s určitým množstvom vajok, ale s klimaktériom nesúvisí "vyčerpanie zásob". Menopauza je spúšťaná hormonálnymi zmenami v organizme, zvýšením gonádotropných hormónov ako FSH a LH ktoré zabraňujú dozrievaniu folikulov.
Skrižovanie vajok a podobné nereálne nezmysli sú skôr na smiech, prikláňam sa určite k teórii ako napísala aja.
Bobjan, tak zajtra už ideš na to??? Silno držím palce!!!

thehit
4. nov 2009

ahojky..aj mne sa to zda s tymi vajickami viac pravdepodobne ako to za nam vajcovod putuje po brusnej dutine 😀 vjacovod nieje pohyblivy organ.Ja tiez ked mam ovulku na tej strane ako mam vajcovod tak ju nenormalne citim 😒 a tam kde vajcovod nemam tak ani nie...cele je to zvlastne..
saksina-aj teba tem obklad do rana tak chladi?Kolko si ty davas mlieka na tie 2 lyzice?Vravela mi p.Anka ze trosku ale kolko to je trosku!
citis vobec nejake zmeny ked si ho uz robid dlchsie?Ja som len zacala

drobeca
4. nov 2009

ja si robím tiež obklad z ľanových semienok a mlieka. najprv som to mala redšie a v noci ma to chladilo, lebo som to nemala pevne na tele. potom som si spomenula, že mám "bombarďáky" niekde v skrini, tak si dávam tú handričku do toho.
potom som prešla cez fázu hustej hrudky a teraz to robím niečo medzi. ale mlieko dávam od oka 😉

neviem na čo to je, ale nemám ani obrátenú maternicu, mám oba vaječníky i vajcovody

jamian
4. nov 2009

páči sa mi ako sa tu rozpravate.navzájom si dodávate e nergiu,vymienate si názory,diskutujete o problemoch.ja mám s pani kopáčovú vlastne skusenosti.ale chcem len podotknúť,že pani kopáčova sama internet nemá.a viem,že nechce aby sa ženy rozpravali aké praktiky im pani kopáčová poradila.je to idividualne,a tak trochu aj sukromné.ja osobne som nikdy nepovedala nikomu čo pijem,čo praktizujem každý večer,aby sa nám podarilo počat vytužené dieta.vie to manžel,a ja.a p.kopáčová.nechcem vás tu hanit...to by som si nikdy nedovolila.práve naopak rada sa pridám.ale nikdy tu nenápíšem,,,,čo mám robit.prosim vás nehnevajte sa na mna,že som taka možno drzá.ale myslim to v dobrom.ide len o tie praktiky ktoré káže p.kopáčova.ona vám to určite povie aj sama.nechat si to len pre seba.v tom je ten zázrak

saksina
4. nov 2009

thethit - mna to nechladi, ja to mam este rano teple 😀 Mlieka mi pani Anka povedala tak pol deci, ale uz davam od oka a ked aj dam trosku viac, tak to trochu dlhsie prihrievam a ono to nasiakne. Lanove semena sa vyznacuju extremnou nasiakavostou, takze tam problem nie je. A konzistencia? Tak robim to take hustejsie, tak sa mi to taha.

No a zmeny? Tak v prvom rade nemam supinatu pokozku bruska, co ja v zime mavam tak, ze mi pomaly snezi z tela 😀 Takze pokozka prijemne hladka, nic sa nesupe. A inak? V podstate necitim nejake zmeny. No sice.. Neviem, ci to mam ale pripisovat tymto obkladom, ale minuly mesiac som mala hrozne vyhadzanu tvar a caste bolesti hlavy a tento mesiac mam taku o dost redsiu stolicu, ale naozaj neviem, ci to ma suvis s tymi obkladmi... Ci sa mi telo cisti alebo co to je??? Fakt netusim...

drobeca - ty mas tiez lan.semena+mlieko? A pritom vsetky organy a spravne otocenu maternicu? 😕 Tak kto vie,naco su tie obklady? My sme teda, ani jedna sme sa jej neopytali, na co to je 😀 Drobeca a ty mas aku diagnozu?

thehit
4. nov 2009

jamian-chapem ta a vobec neodsudzujem 😉 aj ked p.Anka vie o tomto fore a jednej kocke povedala ze je to v pohode ked sa tu radime medzi sebou 🙂 ona hlavne myslela ze to nemas vraviet inym ludom ktory tomu neveria a by sa ti posmievali ..v mojom okoli to nevie ani najblizsia rodina..a nie preto zeby sa mi smiali ale naco ich zatazovat ja sama som tu dlho nepisala ale ked som potrebovala radu tak nebudem predsa stale volat p.Anke 😀 aj tak ma toho vela...
a ked mam napisat popravde ja tu vobec nehladam ziadnu oporu...aj tak sa s tym kazdy musi vysporiadat sam a treba len verit ze na kazdeho pride ten spravny cas..a docka sa zazraku 😉

drobeca-to je zaujimave ze mas taky isty obklad ako ja a saksina a mas vsetko co mas mat 😀 aj mna by zaujimalo aku mas diagnozu ak to teda nieje tajne.

saksina-aj ja chcem aby ma to hrialo 😀 ale zda sa mi ze sa to zlepsuje zo dna na den 😉 ja mam tiez konzistenciu taku tahavu a potom si to natieram na vreckovku ako plnku 🙂 niekedy mam chut to aj zjest ako mi to vonia 😀