Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

aja37
29. okt 2009

tak to je super sprava. babajaga, blahozelam. musis byt neuveritelne stastna 😉
mne p.Anka tiez povedala, ze mam s IVF pockat az do jari, ale asi to nevydrzim. bude to pre mna 5 IVF. kedze zijem v CR, tak prve 2 som si platila sama a vychadzalo to cca 60tis Czk - podla toho, ake boli lieky a kolko ich bolo treba. toto bude pre mna 3IVF, co mi plati poistovna, ale aj tam sa doplaca ... cca 10tis. doplaca sa napr. za predlzenu kultivaciu embrya (vraj to pomaha), aj za asistovany hatching (tiez vraj pomaha) atd. atd.

marta222
29. okt 2009

Jasné, bola som už u nej. No prebieha to asi takto: porozprávala som jej, čo mám za sebou, ona mi zatiaľ masírovala bruško - zistila, že mám vývojovú chybu maternice (to som jej, ale predtým nepovedala), zistila to sama tou masážou. No a potom mi namiešala nejaké bylinky, kázala mi pridať k nim ešte zo 3 hrste alchemilky a mám si robiť obklady na noc z horúcej bielej pálenky 😉 .

sonike
29. okt 2009

marta a môže sa k nej ísť aj cez mrchu?

nativa006
29. okt 2009

🙂 babajaga gratulujem a drzim palce,aby vsetko dobre dopadlo. 😉

marta222
29. okt 2009

Pravdaže, ja som bola tiež cez mrchu. Vlastne, bola som pravdepodobne tehotná, išla som hneď asi na 36 DC ku gynekológovi - robil mil sono zospodu, bolo vidieť len plodový vačok a hneď v ten večer som začala krvácať - takže to odkrvácalo. Hneď na druhý deň som išla k pani Kopáčovej a ona ma upozornila, že sono v začiatku tehotenstva je práve z tohto dôvodu nebezpečné - a po vlastných skúsenostiach som jej dala za pravdu 😉 . Takže tak...

sonike
29. okt 2009

tak ja jej ešte dnes zavolám,zajtra by som tam s mm skočila,až by ma zobrala
ja mávam mrchu presne na 26 den,mala prísť v nedelu,ale nič,tak som si včera robila test a bol biely ako sneh a dnes som dostala bolesti a tečie zo mna ako z krhle.

marta222
29. okt 2009

Ja mávam tiež obyčajne 26 dňové cykly. Jasné, zavolaj jej - máš to blízko, takže môžeš k nej skočiť kedykoľvek. Ona objednáva cez týždeň až po 17:00 hod., lebo chodí aj do práce a v sobotu od 11:00 hod.

sonike
29. okt 2009

ďakujem za info a podporu,zavolám jej a potom napíšem 😉

sonike
29. okt 2009

ešte jedna otázka,aj volať jej mám až po 17.00,alebo to už môžem aj teraz???

marta222
29. okt 2009

Myslím, že môžeš skúsiť aj teraz a ak ti nezdvihne, tak skús neskôr. Lebo jej vyzváňa telefón skoro stále - povedala mi, že koľkokrát aj v noci 🙂 .

bzzmajka
29. okt 2009

Babušky, včera som mala "záchvat" beznádeje atd. ešte že moj mužík nebol na nočnej a okolo druhej sme konečne zaspali, už o pol 7 som bola hore, taks om začala piecť koláč, nový recept..pri nových nemožem an nič myslieť, aby sa podaril a to som potrebovala...o desiatej som mala napečené, navarený obed...mala by som si nájsť už prácu

sonike
29. okt 2009

marta,už som jej volala,bola veľmi milá,idem zajtra 🙂

marta222
29. okt 2009

sonike, tak držím palce 😉 , daj potom vedieť, ako si pochodila.
bzzmajka, také "záchvaty" máme asi všetky - potvrdzujem z vlastnej skúsenosti. A myslím, že ani toto hnusné počasie k zlepšeniu nálady neprispieva, však? Neboj, bude lepšie a pevne verím, že sa dočkáme všetky 🙂 . Pekný zvyšok dňa prajem všetkým.

lubka0506
29. okt 2009

Babule aká som rada že nám niekto povie aj pozitívne veci... 🙂 bzzmajka také stavy mávam semtam aj ja...hlavne sa nestresuj... 😵

sonike
29. okt 2009

baby,aj si k Anke treba niečo zobrať,myslím nejaký uterák? a čo ste jej dávali za vyšetrenie?

anikka
29. okt 2009

dievcata, my sme sa prave vcera vecer s drahym bavili ze ci to vobec posobi ked si robim zabaly a stale pijem caje, lebo ja akosi necitim nic zvlastne z toho, on mi hovori ze to moze byt skor taka psychicka podpora ze si poviem ze pre to nieco robim 😉 , ale uz si prosim taky vysledok ako ma babajaga 😀

sylvusa
29. okt 2009

ahojte baby
ktorá máte zábal šrot, pálené a bravčová masť , ten šrot sa musí dávať stále nový, dala som si asi veľa masti a mala som to dosť masné,
včera som to robila prvý krát,
keď ste boli u nej prvý krát, tak vám skontrolova maternicu, lebo mne nie, nemala ani žiandne čaje, musela som si kúpiť ,ďakujem

saksina
29. okt 2009

anikka - ja som na tom podobne, baby tu pisu, ze vidia nejake zlepsenia, no ja neciti nijaku zmenu 😖 Mozno to u nas ma take vnutorne posobenie, napr. ja som po mmt a mne ma obklad pomoct na odstranenie moznych zrastov, takze je mozne, ze sa to jednoducho neda citit 😉 Tak ja neviem... Ale rada by som uz aj ja skoncila s riesenim tychto veci a riesila uz tehu veci 😵

saksina
29. okt 2009

sylvusa - ahoj 😉 Ani mne nekontrolovala maternicu, dokonca sa jej aj drahy pytal, ci mi nebude masirovat maternicu a ona ze nie, to az v tehu. A caje tiez nemala, tak mi kazala kupit si gynastan.Tak pijem ten 2x denne. Ty mas aku dg? Ak sa mozem spytat?

bubulka722
29. okt 2009

Babulky moje, ja som na tom podobne, mne tiež nemasírovala maternicu a to som bola u nej už 3. krát. Povedala, že je to zbytočné, že to bude robiť až tesne pred IVF, lebo by sa mi aj tak ešte posunula. Zabudla som sa jej opýtať, či je vhodné ísť na laparku. Máte skúsenosť??? Viem, že neodporúča aby sa nám tam doktory moc hrabali. Dokonca aj keď by som otehotnela, hovorila, že prvé 3 mesiace nemám k doktorvi chodiť. Po IVF by som sa ale tomu aj tak nijako nevyhla.

sylvusa
29. okt 2009

saksina, manžel má patológia 90 % a pohyblivosť 10 % , ja som OK, bolo teraz na IVF/ICS a neúspešne, vložili mi pekné 8 bunkové embrijká a nič, tak som začala chodiť p. Kopáčovej, včera som si robila prvý krát zábal, a čaje pijem ženský alebo Gynastan 3x denne , a vitamín E.Idem jej zavolať čo s tým šrotom?....

mata1001
29. okt 2009

ahpjte baby,mozem sa pridat?

sylvusa
29. okt 2009

ahoj , môžeš mata
tak volala som Kopáčovej, ten šrot môžem mať 3 dni ten istý, potom mám pre IVF prísť na upravenie maternice
dala som si asi málo masti, mala som to mále vrelé, neviem uľahodiť
čaute

bubulka722
29. okt 2009

Neboj nič, naučíš sa dávkovanie a prípravu gebuziny a potom to pôjde ako po masle!
Neviete nič ohladom tej laparky??? Odporúča ju p. Kopáčová, alebo radšej nie.

saksina
29. okt 2009

bubulka - ja ti neviem moc poradiť, my sme a o laparke bavili len v tom zmysle, ze mi tak robili mmt - pri laparke nafuknu brucho, aby sa mohli vrtat v organoch a vsade sa dostali, no a potom sa po laparke (podla p. Anky) urcite vytvoria zrasty do cca 2 rokov. No a ja som prisla k nej asi po 9 mesiacoch od laparky, povedala, ze je dobre, ze som prisla tak skoro.

A to vazne, ze k dr. prve tri mesiace k doktorovi nie je vhodne ist???? 😕 Preco? Mne povedala len to, ze prve tri mesiace to nemam nikomu hovorit...

sylvusa - tak to je smola 😔 Ked taketo veci pocujem, vzdy ma to tak zamrzi 😖

bubulka722
29. okt 2009

Povedala mi, že je najlepšie aby sa tam doktor vrtal čo najmenej. No ak by sa mi to podarilo prirodzene, čo je teda nereálne, tak dokimu nepôjdem skôr ako v cca 10.týždni. Skoré sono je vraj tiež veľmi nevhodné. Po IVF sa doktorom nevyhnem. Uvidíme, len akosi jedno vylučuje druhé. Komu a čomu veriť? To je otázka!

anikka
29. okt 2009

u mna sa zhrozila ked som jej povedala ze obcas musim ist na vyvolavacku aby som dostala menzes, vraj mozno ani netusim kolko krat sa to ujalo a na utz to este doktor ani nemohol vidiet

saksina
29. okt 2009

anikka - to je uplny uzas tato medicina 😠 Co ti doktori vlastne studuju??? Ako ludom ublizovat, nie im pomahat??? 🙄
U nas v robote sme minule riesili ockovanie - kolega ma niekolkomesacne babo a nechcu ho dat zaockovat a doktorka detska im robi problemy, ze ublizuju dietatu a ze ich musi udat... A pritom si pozistovali nejake veci ohladne ockvoania a zistili, ze su z toho vsetky alergie, hyperaktivita, ekzemy, syndrom nahleho umrtia apod. No a daj si potom dieta zaockovat 😖 😲
Niekedy mam dojem, ze lekari vobec neliecia... Ja som nadobudla taku averziu voci nim, ze az! A co pocuvam z okolia, tak to je hruuuuza... a tu sa mi to len potvrdzuje 😒 🙄

sonike
30. okt 2009

Dobré ránko,vie mi tu niektorá napísať číslo domu Anky Kopáčovej,ulicu viem,len neviem ktorý je to dom.
Ďakujem

marta222
30. okt 2009

Ahoj sonike, je to taká tichá ulička, je to v poradí cca 6 -7 dom a číslo 635/20. Ideš tam dnes na 17:00?