Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

baculka262
8. máj 2016

@hrmiona aj mi tam ideme stvrtok 😉

anndreina
19. máj 2016

Neviete či p.Kopáčová lieči aj žlčnikove kamene ale asi len ženské veci,dakujem

mamartinka
19. máj 2016

@baculka262 ako ste dopadli.

lus83
19. máj 2016

@anndreina aj ine choroby lieci...nielen zenske...

baculka262
20. máj 2016

@mamartinka ahojky no celkon fajn obklady vinove si davam na brusko 3 krat do tyzdna pijem Gynastan caj kazdy den vitax jahnaci tiez mam pit kazde rano ..verim ze zaberie 😉

mamartinka
20. máj 2016

@baculka262 drzim palce.

vanda83
20. máj 2016

Ahojte, chcem sa opytat ci neviete kedy p. Anka ordinuje a ako sa k nej objednava. Dakujem pekne !

hrmiona
20. máj 2016

@baculka262 Mne tie poradila vinove obklady a Gynastan kazdy den, ja mavam dost dlhy cyklus a je to tyzden co sme u nej boli a celkom sa zda, ze cervena dorazi ovela skor ako som bola zvyknuta, takze zatial vobec nelutujem, ze sme u pani Anky boli.

monusik73
20. máj 2016

@vanda83 Pani Anka ordinuje utorky a stvrtky od 15.00 do 17.00 ostatnych dnoch nerobi lebo je zamestnana mimo svojho bydliska neobjednava sa u nej tam prides a cakas dokedy prides na rad

vanda83
20. máj 2016

@monusik73 dakujem velmi pekne este raz

mamartinka
20. máj 2016

@vanda83 V pracovných dňoch utorky a vo štvrtky, tieto dva pracovné dni v týždni, od 15hod. - do 17hod.som doma. V ostatnom čase nie som doma, lebo som zamestnaná mimo svojho bydliska. 0903037131

doly7
21. máj 2016

@mamartinka Nejako mi z toho vychadza ze pod tymto nickom vystupuje pani Anka ak som to dobre pochopil tak ma mrzia tie nedavne arogantne diskusie ktore boli ale vyvolane tymto nickom.

mamartinka
21. máj 2016

@doly7 nie len som tom skopirovala od bylinkarky dotycnej. 😉

doly7
22. máj 2016

Tym padom to bolo na spravnom mieste pouzite a stojim si za tym.Nezvana hovorkyna.

mamartinka
23. máj 2016

@doly7 🙂 😉

bylinkarkaaa
25. máj 2016

doly7 Musím napísať, že keď sem píšem, nepíšem pod iným menom pán doly7, som skoro60 ročná staršia žena a často sem nechodím. Stáva sa, že aj pred domom , keď na mňa pacienti čakajú tak sa medzi sebou pohádajú. Nemám dôvod ani čas sa skrývať pod iným menom. Admin. Vám poskytne IP adr. a overte si to. Je mi hrozne ľúto, že si to o mne myslíte, ale takto hlboko som neklesla aby som sa schovávala, pod iným menom. Aj tak vám prajem veľa zdravia. S pozdravom

bylinkarkaaa
25. máj 2016

Proti kašľu poslúži propolisové maslo
Moravský bylinkár Jozef A. Zentrich tvrdil, že na problémy s prieduškami sa najlepšie osvedčilo propolisové maslo, ktoré sa však nedá kúpiť v lekárni. Treba si ho vyrobiť doma. Je to výborný prostriedok aj na pľúcne choroby. Môžeme ho užívať aj vtedy, ak sa nevieme zbaviť kašľa. Propolisové maslo získame tak, že rozpustíme jednu veľkú kocku živočíšneho masla a pomaly do neho lámeme malé kúsky propolisu, prípadne ich môžeme pridávať aj nastrúhané. Stále miešame, čím hmotu homogenizujeme. Potom zmes precedíme trikrát za sebou. Najprv cez sitko, potom sitko vyložíme sterilnou gázou a pri treťom cedení pridáme ešte dve ďalšie vrstvy gázy. Precedené propolisové maslo vlejeme do predhriatej nádoby, najlepšie sklenej. Trojnásobná filtrácia je potrebná, inak by sa mohlo stať, že propolis a maslo by sa od seba oddelili. Uchovávame ho v chladničke a podávame trikrát denne jednu čajovú lyžičku dospelým, deťom stačí mocca lyžička.
Čaj pri návaloch tepla
Návaly tepla majú zväčša ženy v prechode. Čaj si pripravíme z týchto bylín: šalvia 25 g, hloh 25 g, chmeľ 25 g, medovka 25 g. Jednu čajovú lyžičku zalejeme štyrmi decilitrami vriacej vody. Lúhujeme 10 minút. Precedíme. Vypijeme v dvoch dávkach za deň po dobu šesť týždňov.
Čaj proti arytmii srdca
Úzkosť, hormonálne faktory, káva, alkohol či užívanie niektorých liekov nám môže spôsobiť arytmiu srdca. V týchto prípadoch je arytmia menej závažná a mizne po odstránení príčin. V iných prípadoch môže byť prejavom vážnych ochorení srdca, ktoré si vyžadujú stanovenie presnej diagnózy odborným lekárom. Čaj proti arytmii si pripravíme z týchto zložiek: hloh 20 g, lipa 20 g, valeriána 20 g, šišák 20 g, srdcovník 20 g. Jednu čajovú lyžičku zmesi zalejeme štvrť litrom vriacej vody. Lúhujeme desať minút. Pijeme dvakrát denne po dobu šesť týždňov. Po trojtýždňovej prestávke si kúru zopakujeme.
Čaj pri cukrovke
Pri cukrovke nám bylinky dopĺňajú dietetickú liečbu. Počas užívania hypoglykemických byliniek musí pacient absolvovať pravidelné kontroly na zistenie hladiny cukru v krvi. Čaj pri cukrovke pripravíme z týchto byliniek: šalvia 20 g, fazuľové lusky 20 g, lopúch 20 g, púpava 20 g, borievka 10 g, brezový list 10 g, kúsok škoricovej kôry. Ráno dáme variť 3 dl vody s kúskom škoricovej kôry. Keď sa kôra krátko povarí, prihodíme do odvaru jednu čajovú lyžičku byliniek. Odstavíme a lúhujeme 15 minút. Pijeme počas dňa po dúškoch. Čaj sa môže piť obdeň alebo podľa potreby aj viackrát za deň.
Autor: Anna Kopáčová, Prof. bylinkárka, Vrbové

Mgr. Bc. Alenka Kopáčová, Prof. Fyzioterapeutka a bylinkárka, Vrbové

doly7
26. máj 2016

@bylinkarkaaa Velmi sa Vam ospravedlnujem a nikdy by som si nedovolil nijakym sposobom dehonestovat Vasu pomoc ludom a ani ju nijako spochybnovat a toboz pochybovat o Vasom korektnom vystupovani a pouzivani nejakeho ineho nicku na zahmlievanie skutocnosti.Len ma uprimne dojalo vystupovanie pani mamartinky ktora sa dost nevhodne spravala k ludom na tomto fore a vo Vasom mene ako by tym bola poverena poucovala ludi a mam pocit,ze aj urazala.Aj tato mylka vznikla len tym,ze pod svojim nickom skopirovala Vase slova tak,ze opat vystupovala vo Vasom mene co sa mi zda maximalne nevhodne a nic ju k tomu neopravnuje.Sme samostatne mysliace tvory s vlastnym nazorom a rozhodovanim a nemyslim si ,ze niekto okrem Vas ma pravo na to vyjadrovat sa k veciam ktore fakticky prezentuju Vasu osobu a hlavne nie tak primitivnym sposobom ako to robila dotycna.Nie je to len moj nazor ako ste si mozno vsimli.Obdivujem ludi ako ste Vy a velmi by ma mrzelo keby ste to zobrala ako nejaku urazku.

bylinkarkaaa
27. máj 2016

Dobrý deň doly7, som rada, že si už o mne nemyslíte, že píšem pod iným menom alebo inými menami.Nikdy by som takú vec neurobila, a ani ma to nenapadlo, keďže som už staršia žena, nevedela som, že aj to by sa dalo, len otázka znie čo by som asi s toho mala. Som rada, že aj viem na PC niečo napísať, aj to mi ešte dosť dobre nejde. Stáva sa , že sa ľudia kvôli mne často pohádajú. Aj u nás doma pred domom. Koľko krát, keď už je to až také agresívne, aby sa aj nedajbože nepobili, sú to chorí ľudia, majú strach zo svojich chorôb, niektorí moc trpia, sú nešťastný. Neraz sa stalo, že aj tu si povymieňajú názory, ale to je v poriadku, každý má nárok na svoj názor. Len ma veľmi zabolelo, že ste si toto o mne mysleli. Keby ste napr. napísal, tak s touto bylinkárkou nie som spokojný, tak ma to tak mrzieť nebude, lebo to je váš názor o mne. Nie každému sme sympatický. Ste hrdina, ste dobrý človek, aj keď prišlo k nedorozumeniu, málo kto sa dokáže verejne OSPRAVEDLNIŤ, a toho si vysoko vážim a cením. Tak aj naďalej priatelia na modrom koníku. S pozdravom, všetko len to najlepšie Vám prajem Anna Kopáčová, Vrbové

alexiss27
27. máj 2016

@bylinkarkaaa 🙂 <3

zuzicek88
29. máj 2016

@bylinkarkaaa jeej zlata pani Anka,som rada ze sme u vas boli a silno,silno verim,z vase rady nam pomozu a coskoro budeme stastni rodicia

mamartinka
29. máj 2016

@zuzicek88 drzim palce.

zuzicek88
30. máj 2016

@mamartinka velmi pekne dakujem

bylinkarkaaa
31. máj 2016

Domáci jablčný ocot: 1kg umytých jablk na hrubšom struháku nastrúhame a dáme do 3l pohára, 5cm od okraja. Pri izbovej teplote necháme 10 dní kvasiť, počas kvasenia 1x denne premiešame. Potom cez sito precedíme, pohár umyjeme a ocot doň znova nalejeme. Odložíme na chladné miesto na 20 dní, ale už nemiešame. Keď ocot získa žltozelenú farbu, precedíme do fliaš a uschováme na chladnom mieste. Slabý zákal nie je na závadu. Autor. Anna Kopáčová , Prof. bylinkárka

bylinkarkaaa
2. jún 2016

Domáci jablčný ocot: 1kg umytých jablk na hrubšom struháku nastrúhame a dáme do 3l pohára, a zalejeme studenou vodou, 5cm od okraja. Pri izbovej teplote necháme 10 dní kvasiť, počas kvasenia 1x denne premiešame. Potom cez sito precedíme, pohár umyjeme a ocot doň znova nalejeme. Odložíme na chladné miesto na 20 dní, ale už nemiešame. Keď ocot získa žltozelenú farbu, precedíme do fliaš a uschováme na chladnom mieste. Slabý zákal nie je na závadu. Autor. Anna Kopáčová , Prof. bylinkárka

emuska08
6. jún 2016

Dufam ze sa nam vo stvrtok podari za Vami pani Anka prist. Verim, ze Vy ste ta prava osobka ktora nam pomoze vyriesit nase tazkosti

bylinkarkaaa
8. jún 2016

MATERINA DÚŠKA OBYČAJNÁ - TYMIÁN (Thymus serpyllum vulgaris)
Zbiera sa na začiatku kvitnutia, najlepšie v júni, pred úplným rozkvitnutím alebo počas kvitnutia (júl - september).
Využíva sa pri chorobách dýchacích ústrojov, pri poruchách trávenia (nadúvanie, hnačka), zápaloch močových ciest, ako kloktadlo
Taktiež pomáha pri nespavosti. Podporuje aj tvorbu bielych krviniek, čím zvyšuje odolnosť voči infekciám. Je dobrým analgetikom pri ochoreniach kĺbov a svalov. Pridáva do rozličných expektoračných, stomachických, spazmolytických, antiseptických a iných čajových zmesí. Má široko pôsobiace antimikrobiálne pôsobenie, ako na baktérie grampozitívne, napríklad streptokoky a stafylokoky.

zunajda
8. jún 2016

@bylinkarkaaa Dobrý deň! Nevedela by ste mi poradiť ako skrátiť menštr. cyklus a tým si posunúť ovuláciu? Namiesto 28dní mám až 63dní.

bylinkarkaaa
8. jún 2016

zunajda V pracovných dňoch utorky a vo štvrtky, tieto dva pracovné dni v týždni, od 15hod. - do 17hod.som doma. V ostatnom čase nie som doma, lebo som zamestnaná mimo svojho bydliska. Len osobne

bylinkarkaaa
8. jún 2016

Neviete mi niekto poradiť, čo sa mi stalo , keď tu nemôžem odoslať žiadne foto? Či som já niečo postláčala na PC, alebo niečo iné som porobila. 🙂