Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

marokanek1111
18. máj 2011

dobrý den,mohu se zeptat?
pokud dobře chápu Paní Kopáčová je ze Slovenska,dá se s ní nějak komunikovat i přes net,popsat jí třeba můj problém,aby mi třebas poslala nějaké bylinky?

henika40
18. máj 2011

@gombicka bola som po neuspesnom IVF, tak mozem mat rozhadzanejsie cykly.. som zvedava na MS, hadam efekt bude rovnako pozitivny, t.j. menej bolestiva mrcha 😵 no a nevadilo by mi, keby nebola ziadna 😀
@katka159 dostanes dobre rady a fajnovy recept 🙂

katka159
19. máj 2011

@marokanek1111 pani Anna sem chodí velmi málo ale skus jej zavolať 🙂
@henika40 tak to dufam len nech to pomôže

zuzana36
20. máj 2011

ahojte, prosim vas je tu niekde cislo na pani ANku, alebo mi ho vie niekto napisat? a ked by som ju presne nasla? budem rada, ak mi odpisete, uz tretim rokom sa snazime a stale nic a to som uz skusila hadam vsetko. mozno ona poradi. len tie moje roky taaaak bezia, ze o chvilu budem vozikat, ale dcerine 😒

zuzana36
20. máj 2011

zabudla som: DAKUJEM 😀

henika40
20. máj 2011

🙂
Číslo na ňu je 0903037131.

wwaanesska
25. máj 2011

Pekný dníček 🙂 🙂 😎

wwaanesska
30. máj 2011

Pani Anka býva vo Vrbovom, dobrú nocku 😵

laura35
31. máj 2011

Ahojte, tiez som bola u pani Anky, velmi mila osobka, a naordinovala mi zabal z jacmenneho srotu..Viete mi poradit, kde ho kupit? Skusala som zverimex v hornbachu,ale bez uspechu. Pani Anka mi poradila ,ze mam niekde skusit na dedine, ale byvam v Prahe, dedinu mam trochu z ruky 🙂)

pifina
31. máj 2011

@laura35 jacmenny srot je vlastne na hrubsie posekany jacmen, mozno by stacilo kupit jacmen a pomliet (posekat) v mixeri ... teda hadam by to mixer vydrzal 😅 ... jacmen (jacmenne krupy) zozenies bezne v potravinach, pripadne v zdravej vyzive ...

sniesko0
31. máj 2011

ahojte baby, ak by niektorá potrebovala drmek/vitex jahnací/ 😖 mám na predaj cca pol kila za 8 eur plus pošta

laura35
31. máj 2011

Aha, dakujem za tipy, prinajhorsom vyskusam aj napad s mixerom..🙂 a sniesko0, mne Anka doporucila aj drmek,ale ten sa mi podarilo objednat, rovno cele kilo..nejak som to neodhadla. Dufam,ze to nebudem cele potrebovat a zadari sa skor🙂

zuzana36
2. jún 2011

ahojte,
tento utorok som bola za pani Ankou a povedala, ze mam pit caj z alchemilky a pridat jeden orechovy list. pit 2x za den. dalej si urobit 3x kupel z orechovych listov a 2x sa mam naparit nad parou z orechovych listov. este pit caj gynastan a nebyt dlho pri PC. ja uz dve deti mam, ale tuzime este po jednom a nedari sa nam uz tri roky. aj sa nam podarilo otehotniet, ale potratila som v 11tt. no a ked by sa aj podarilo otehotiet, tak vsetko nechat tak a zavolat jej, vraj by som k nej mala potom chodit na napravanie plodu aspon do konca tretieho mesiaca. poznate niekoho podobneho, alebo je tu niektora co mala naordin. to iste? dakujem za odpoved

gombicka
3. jún 2011

@zuzana36 a aky mas problem?

zuzana36
4. jún 2011

@gombicka nemam problem ziaden s tym, co mi p. anka poradila, len ma zaujimalo ci je tu esate niekto taky ako ja-taky co to mal ztak ako ja 🙂 nic viac a nic menej. je to moja netrpezlivost a zvedavost komu sa za aku dobu podarilo otehotniet.

@gombicka ty si sa tiez bola u pani Anky radit?

gombicka
4. jún 2011

@zuzana36 ja som nemyslela, ze ci mas problem s tym, co ti poradila p.Anka 🙂 ale aky mas problem, kedze si za nou isla 🙂 ja mam pit gynastan 2x denne a rakytnik (to beriem vo forme tabletiek) , jest zinok, vit E, B6, Magnezium, a robit si oblady z lanovych semiecok. A tiez byt co najmenej pri pocitaci (ale to sa v mojom pripade velmi neda, kedze je to moja praca) ...mojim problemom ( 🙂 ) je endometrioza

zuzana36
5. jún 2011

@gombicka 🙂 🙂 🙂 jaaaj, no ja ani neviem, vseto je u nas o.k., sice mi obj. teraz stitku, ale inac nic. no ja si myslim, ze mam asi slabsiumaternicu, uz dva mesiace som mala pozit. tehu testik a potom o dva dni som dostala ms. tak hladam pomoc kade tade a chcem verit, ze mi pomoze. inak nam nukaju odobratie vajicok pri normal cykle, ale ja to nechcem. Teda lepsie povedane ja by som to aj brala-podla nalady a momentalneho stavu, ale mm stoji pevnenohami na zemi a som mu za to velmi vdacna. a tiez pripustam, ze tu hra urcitu ulohu aj moj vek i ked vsetci vravia, ze nie.

lucy_m
6. jún 2011

ak by mal niekto záujem o celé kilové balenie drmeku (vitex jahnací) tak predám ... neporušené - nové - zabalené - snáď nájdem aj faktúru. Pôvodná cena 17€ + dobierka. Predám za 15€ vrátane pošty. Kúpené cca pred 2 mesiacmi cez internetový obchod. Ja som ho nestihla začať ani užívať 😀

smejka
6. jún 2011

@lucy_m preco?? 😕 si tehu? 🙂

lucy_m
6. jún 2011

áno : 🙂

smejka
6. jún 2011

@lucy_m blahozelam 🙂 a ved napis viac....bola si u pani Anky? aky ste mali problem?

lucy_m
6. jún 2011

@smejka ďakujem 🙂 zatiaľ som len na začiatku, tak o tom moc nechcem hovoriť aby sme to nezakríkli 🙂 áno, u pani Anky som bola a zrejme na mňa urobila taký dojem, že som hneď po jej návšteve (cca 1 1/2 nato)otehotnela 😀 Je to zlatá osoba. Problém bola moja ovulácia ... nepravidelná, malé folykuly a pod. Snažili sme sa viac ako 4 roky. Manžel bol v poriadku. Ja som brala dlhé roky antikoncepciu - možno to bolo spôsobené aj tým... že moja ovulácia si robila čo chcela. Chodila som dlhé roky po dokroroch a tí mi nevedeli pômocť a jedna návšteva u pani Anky a bolo to ... 🙂

smejka
6. jún 2011

@lucy_m jaj tak drzim prsty 🙂 ....nech ste zdravucki 🙂 ....a to co predavas je na co? 🙂

lucy_m
6. jún 2011

@smejka to je na upravenie menzesu a ovulacie ... "predpísala" mi ju pani Anka.
Vitex jahňací - V starovekom Grécku bol drmek používaný ako afrodiziakum. Dnes sa drmek všeobecný používa pri bolestivej a nepravidelnej menštruácii, alebo menštruácii s veľkým krvácaním. Zmierňuje predmenštruačný syndróm (náladovosť, úzkostné stavy, bolestivosť prsníkov). Používa sa pri ženskej neplodnosti a problémoch s ovuláciou. Využíva sa aj v menopauze. Svojím pôsobením pomáha pri liečbe akné, pri poruchách trávenia a prechladnutí. Pôsobí proti baktériám a hubám. Drmek je kontraindikovaný v tehotenstve, v čase laktácie a pri užívaní antipsychotík.Drmek sa v ľudovom liečiteľstve používa v dávkach až 2g/den, spravidla rozdelené do niekoľkých denných dávok. Príprava je rovnaká ako u klasického čaju (nálev), možno ho však použiť aj ako "korenie" do jedla.Táto bylina je známa tiež pod názvami mníšske korenie, mníšsky pepř, drmek alebo Abrahámov krík.

smejka
6. jún 2011

@lucy_m vdaka 🙂

laura35
6. jún 2011

Drmek je urceny na podporu ovulacie a dozrievanie vajicka. Pani Anka ho dava najma zenam,ktore su starsie alebo pri IVF mali malo vajicok. Zdravej zene moze sposobit docela velke problemy, dokonca pry si ho jedna kočka naordinovala sama a prestimulovala sa,pak jej museli vziat vajecnik. Pani Anka ma na to upozornovala, takze si drmek kupujte radsej len tie, ktorym ho naozaj doporuci...

sasena12
7. jún 2011

ahojte vsetci. Chcem sa opytat ci si niekto robi zabal z jacmenneho srotu a kde sa vam ho podarilo kupit? Mne sa podaril kupit jacmen v BIO obchode no uz horsie to bolo s pomletim, neviem ci to staci na take kusocky ako mi to pomlel mlyncek na mak 🙂
ak mate s tym niekto skusenosti prosim poddelte sa s nimi.
dakujem pekne 🙂

zuzana36
8. jún 2011

@lucy_m moc ti drzim palceky, po tak dlhej dobe by bolo krasne keby sa narodil novy cloviecik

laura35
8. jún 2011

@sasena12 ahoj, ja si robim zabal z jacmenneho srotu. Zhanala som v roznych zverimexoch, a OBI a podobnych centrach, vsetko zbytocne..Az som si nasla na internete vyrobcu krmiv a na jednom statku za Prahou - v agroklase /nie som na slovensku/ a podarilo sa mi to zohnat , 5 kil ma stalo asi 24 korun. Vo vyhladavaci som pouzila slova: prodej krmiv a potřeb pro domácí a užitková zvířata, krmivo pre kone atd...takze doporucujem hladat skor na farmach ci statkoch..s mletim nemam skusenosti..

laura35
8. jún 2011

@sasena12 a konzistencia z mlynceku na mak bude asi v poriadku. Moj srot ma zrnitost ..prirovnala by som to asi krmivu pre domacich skreckov, drobne granule, 4 -5 mm... nie je to uplne jemne ako piesok..snad som Ti pomohla