Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

laminatorka
6. apr 2016

@cheeky82 ja rozumiem ,ja som tej pani chcela poradiť aby sa im to čo najskôr podarilo aby boli šťastní s bábinom.Ale ona to zrejme nepochopila že som to len v dobrom písala podla vlastnej skúsenosti.Niekomu stačí trochu schudnúť,a už to ide všetko,niekomu nestačí ani polka musí byť ako ľan až potom je po problémoch...je to rôzne ja som mala potom aj zdrav.problémy z tej váhy...moja babka je tiež velmi tučná a má také velké zdrav.problémy že až:( neni to sranda.. ale lekárom by to ulahčilo určite aj mne kázali schudnúť okamžite pri problémoch,,ale nechajme to tak ...

ivka3901
6. apr 2016

@cheeky82 dakujem za povzbudenie 😉

ivka3901
6. apr 2016

@laminatorka ja to hned na zlé neotáčam já len hovorím,že ked ma zbadá niekto kto ma nepozná tak samozrejme hned,že mám schudnúť keby som bola chudá tak mám pribrať ja som len chcela povedať,že pred 10 rokmi ked sme sa začínali snažiť som bola oveľa chudšia a nepodarilo sa aj tak ☹ ☹ ☹

lenna71
7. apr 2016

Ahojte baby, prosim vas viete mi napisat pomer tých zabalov vinnych? kazala mi ich robit pani Anka ked som u nej bola ale zapatrosila som si papier s postupom a chcem si ich zacat robit. dakujem vam

stanuska28
7. apr 2016

Ja si to robim 3xdo tyzdna,postup je naledovny...dam si zovriet pol deci bieleho vina,zoberiem si obycajny kapesnik ktory som si prelozila na polovicu a pokropim ho horucim vinom.potom si potriem podbrusko bravcovou mastou a prilozim kapesnik.na to vsetko si dam mikrotenovy sacik a uviazem so to vsetko šalom(šatkou,plienkou)...nechacam si to az do rana.

laminatorka
7. apr 2016

@ivka3901 ale ved ste písala ,že aj manžel má problém ,takže ani ste potom nemohla otehotnieť ani vtedy,ale hlavne pre svoje zdravie to robíte nielen pre otehotnenie...ale nechame to tak budte ako sa cítite ja som sa chcela rozprávať v IP o tom aj poradcu dobrého som vám dala link ktorý pomôže ak by ste mala záujem to je celé...doví..

lenna71
7. apr 2016

@stanuska28 a muka tam nejde? mne sa mari ze muka a vino. A mozem si to od koncenia ms do zaciatku dalsej? to si dobre pamatam?

lenna71
7. apr 2016

@stanuska28 Tak predsa len som nasla recept 4 lyzice bieleho vina, 2 lyzice hl.muky a 1 lyzica oleja...takto mi dala, len neviem kolko krat mozem to davat.

ivanka12
7. apr 2016

@lenna71 ide tam aj múka. Dobre si to napísala. Mne povedala že každý deň cez noc ale počas menzesu nedávať.

cheeky82
7. apr 2016

@ivanka12 ahojte. asi podla problemu aky mate. ja to mam bez muky, len vino a bravcova mast

andy278
7. apr 2016

Aj ja mam ten vinovy zabal s mukou

sandria33
7. apr 2016

Bbay, aj ja mam vinove obklady, ale mne to v noci vadi, mna to potom chladi, vydrzim to mat tak 3 hodiny. Davate si to na celu noc, alebo to tiez potom davate dole?

andy278
7. apr 2016

Ja to mam celu noc akurat sa mi to obcas zosunie kedze si dam na vreckovku sacik ale da sa s tym vydrzat do rana

stanuska28
7. apr 2016

potom asi zalezi aky mate problem...ja si to davam na celu noc,ale mne to zase strasne smrdi az ma pri tom napina...ale musim nieco vydrzat🙂

petka015
7. apr 2016

Ahojte baby idem vas povzbudit presne tento obklad som si robievala aj ja pri prvom synovi a vdaka tomu som otehotnela za nejakych 8mesiacov

stanuska28
7. apr 2016

mne povedala pani Anka,ze to moze trvat aj pol roka tak uvidime ci sa podari

petka015
7. apr 2016

@stanuska28 urcite len musis verit ze to pomoze. Mne pimohla 2x mam dvoch zdravych synov

stanuska28
7. apr 2016

aby to uz bolo ...uz 3,5 roka sa snazime o babatko ale zatial neuspesne:(..aj by som uz rada videla na tehu teste dve ciarocky🙂

sandria33
8. apr 2016

@petka015 nechavala si si ho aj cez noc ten obklad?

petka015
8. apr 2016

@sandria33 ano celu noc. No my sme nejake 2roky kym sa podarilo.

sandria33
8. apr 2016

@petka015 nebala sisi to davat po ovulacii? Aby to nahodou neublizilo, ked je to take teple?

petka015
8. apr 2016

Nie
@sandria33 vobec ja som si to nedavala horuce ale take trosku teple. Ja som ani nevedela kedy som mala ovulaciu ja som mala dlhee cykly niekedy az 45.

megdi
10. apr 2016

megy Dobry...mam problém s krčovou žilou ...som 1 rok po operácii a mám vyditelne modré podliatiny ...potrebovala sa ich zbaviť... operácia bola chirurgický zákrok na celej pravej nohe...aj po tehotenstve zhoršenie žíl..ďakujem...

bylinkarkaaa
10. apr 2016

V pracovných dňoch utorky a vo štvrtky, tieto dva pracovné dni v týždni, od 15hod. - do 17hod.som doma. V ostatnom čase nie som doma, lebo som zamestnaná mimo svojho bydliska. 0903037131

bylinkarkaaa
10. apr 2016

Kto zabudol čo má robiť, alebo stratil papierik s receptami, radšej mi zavolajte, a nevypytujte sa tu. Tie obklady sú rôzne a veľmi podobné, záleží moc na tom o čom sme sa rozprávali. Stalo sa totiž, že pani u mňa nebola, ale tu oklamala že bola, neviem prečo? Veď mohla kľudne prísť, já nehryziem, pýtala sa tu na tie obklady a niekomu potom poradila a tá osoba v noci na spánku vykrvácala. Maternica je orgán ktorý za pár sekúdn vykrváca. Viem o tomto prípade všetko. Preto pozor, stalo sa to tu vo Vrbovom pred 5 rokmi. Tiež neviem dodnes pochopiť pani, prečo poslúchla neskúsenú ženu, kolegyňu a prečo neprišla.Preto P O Z O R!!!!!!!!!!!!

ivka3901
10. apr 2016

@bylinkarkaaa dobrý deň pani anka dali ste telefonne číslo chystám sa k vám kedže som zdaleka treba vám najprv zavolať???či len v dané dni treba prísť

andy278
10. apr 2016

@ivka3901 netreba pani Anke volat staci ked tam rovno pojdes utorok alebo stvrtok

ivka3901
10. apr 2016

@andy278 dakujem pekne 😉 😉 😉

bylinkarkaaa
13. apr 2016

Ako na problémy s prieduškami
Moravský bylinkár Jozef A. Zentrich tvrdí, že na problémy s prieduškami sa najlepšie osvedčilo propolisové maslo, ktoré sa však nedá kúpiť v lekárni, musíme si ho vyrobiť doma sami. Je to výborný prostriedok aj na problémy s pľúcami. Môžeme ho užívať aj vtedy, ak sa nevieme zbaviť kašľa.
Propolisové maslo získame tak, že rozpustíme jednu veľkú kocku pravého masla (štvrť kila) a pomaly do neho lámeme malé kúsky propolisu, prípadne ich môžeme pridávať aj nastrúhané. Stále miešame, čím hmotu homogenizujeme, potom precedíme trikrát za sebou. Najprv cez sitko, potom sitko vyložíme sterilnou gázou a pri treťom cedení pridáme ešte dve ďalšie vrstvy gázy. Precedené propolisové maslo vlejeme do predhriatej nádoby, najlepšie sklenenej. Trojnásobná filtrácia je potrebná, inak by sa mohlo stať, že propolis a maslo by sa od seba oddelili. Uchovávame ho v chladničke a podávame denne 3 - 4 krát čajovú lyžičku, deti mocca lyžičku.
Pečiarka ako liek
Možno sa aj vám urodila v záhradke tekvica-pečiarka, ktorá v našom výživovom rebríčku pomaly upadá do zapadnutia. Občas sa dá nájsť aj na trhu, iba v zeleninárstvach by sme ju márne hľadali. Pečiarka má však liečivé účinky, hlavne pri cukrovke, chorobách slinivky brušnej, sleziny a žalúdka. Má vysoký obsah vápnika, fosforu, sodíka, draslíka, ba i horčíka a železa. Pozoruhodné je bohatstvo karoténu, takže je to vynikajúci zdroj prírodného vitamínu A, ktorý je v tabletkovej forme pri vyšších dávkach nebezpečný pre pečeň. Delikátnu dužinu so sladkastou chuťou treba tepelne spracovať. U nás sa nakrájané plátky najčastejšie pečú v rúre, spôsobov úpravy je však oveľa viac. Môžeme z nej pripraviť lekvár lahodnej chuti, kocky pečiarky opražiť na oleji ako prílohu, ale najchutnejšia je krémová pečiarková polievka. Kúsky pečiarky chvíľu povaríme, rozmixujeme a ochutíme. Rýchle a dobré, ale hlavne zdravé, ba až liečivé.
Mgr. Bc. Alena Kopáčová, Prof., fyzioterapeutka

Anna Kopáčová, Prof., bylinkárka

bylinkarkaaa
13. apr 2016

Kúpeľ proti svrabu
Anna Kopáčová Prof., bylinkárka a Mgr. Bc. Alena Kopáčová, Prof., fyzioterapeutka, z Vrbového sa zaoberajú alternatívnou medicínou. Anna je držiteľkou certifikátu, ktorý ju oprávňuje pestovať a spracovávať liečivé rastliny. Pozná všetky bylinky, ktoré rastú v našich lesoch, na lúkach i v záhradách. Tentoraz vám poradi, aké bylinky sú vhodné na liečenie svrabu.
Svrab (Sarcoptes scabiei) spôsobujú parazity, ktoré sa udomácnia v pokožke. Tu vyvolávajú silné svrbenie, a to najviac v noci počas spánku. Kúpeľ si pripravíme rovnakým dielom z borovice, tymianu, orechových listov. Všetko dáme do trojlitrového hrnca. Zalejeme vodou a varíme 15-20 minút. Polhodinu necháme lúhovať a precedíme do kúpeľa. Omývame celé telo. Kúpeľ robíme čo najčastejšie vždy večer pred spaním. Pokožku potierame sírovou masťou, ktorú dostať kúpiť v lekárni.

Anna Kopáčová, Prof. bylinkárka

Mgr. Bc. Alena Kopáčová, Prof., fyzioterapeutka