Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

bylinkarkaaa
28. feb 2016

spisanka V pracovných dňoch utorky a vo štvrtky, tieto dva pracovné dni v týždni, od 15hod. - do 17hod.som doma. V ostatnom čase nie som doma, lebo som zamestnaná mimo svojho bydliska. 😉

mamartinka
28. feb 2016

@bylinkarkaaa pozerala som o medvedom cesnaku.

stanuska777
29. feb 2016

@bylinkarkaaa dobry vecer pani Anka, chcem sa spytat ci sa u Vas treba objednat? Dakujem

ninus29
29. feb 2016

@stanuska777 neobjednáva sa...je doma len v čase vyššie uvedenom. najlepšie prísť skôr a čakať do radu 🙂

stanuska28
1. mar 2016

V stredu pani nepracuje?

denidi
1. mar 2016

@stanuska28 v stredu nie,len tie utorky a stvrtky 😉

stanuska28
1. mar 2016

Esteze som si to precitala,ja by som tam isla zajtra 🙂

stanuska28
1. mar 2016

Caute baby,dnes sa chystame s manzelom navstivit pani bylinkarku tak sa chcem spytat ci sa tam dlho caka a ako to tam vobec funguje?

mamartinka
1. mar 2016

@stanuska28 tak co boli ste a ako ste dopadli?

stanuska28
1. mar 2016

Ano boli sme,velmi mila pani,rozpovedala som jej o mojom probleme,povedala mi o bylinkach ktore si mam kupit.tak budeme cakat a skusat 🙂

bylinkarkaaa
12. mar 2016

Anna Kopáčová
9 marec, 21:53 ·

Bylinkárka Anna Kopáčová @ Mgr. Bc. Alenka Kopáčová

„Liečivými rastlinkami sa dajú liečiť všetky choroby.“

Zdravie je to najcennejšie, čím mohol byť človek obdarovaný. Pokiaľ ho nemáme, náš život naberá úplne iný rozmer. V poslednom čase, je čím viac ľudí, ktorí sa obracajú na alternatívnu liečbu. K bylinkám ma priviedla moja babička. Už od detstva ako malá som behávala do prírody, kde ma chodila moja mama často hľadať.
V starých herbároch som sa dočítala tajomné až vzácne veci o bylinkách. Moja túžba po tomto poznaní veľmi rástla. Učili ma starí bylinkári, napr.: známa bylinkárka z neďalekej obce, český bylinkári p. Pavol Váňa, p. Jozef Anton Zentrich atď. Svoje vedomosti som si zdokonalila v rokoch 1992 až 2015 v masérskej škole v Piešťanoch u p. Mgr. Miroslava a Mgr. Ľubomíra Masára, kde som si rozšírila svoje vedomosti o ľudskom tele, čo sa týka anatómie, biológie a fyziológie. Kurzy boli ukončené záverečnou skúškou kde som získala vysvedčenie a osvedčenie. Škola Reminy r.2015. Na Morave v Jesenníkoch r. 2006 som chodila do školy fytoterapie, ktorá bola zakončená záverečnou skúškou a osvedčením. V roku 2007 som chodila na agro-inštitút v Nitre na seminár pre zber pestovanie a spracovanie liečivých rastlín, ktoré som úspešne ukončila záverečnou skúškou a získaním osvedčenia. A v roku 2007 som vydala malú prekrásnu brožúrku: „Zdravie pre človeka“, kde som zozbierala a napísala históriu o slovenských bylinkároch a zopár tradičných receptov.
Zúčastňujem sa na mnohých bylinkárskych prednáškach a výstavách na Slovensku a Morave. V rokoch 2007- 2010 som bola v Havířove ako asistentka bylinkára p. Pavla Váňu. V Krakovanoch v etnografickom múzeu, „Za Krakovskú bránu“, som už dva krát prednášala o bylinkách. Prednášky. – Krakovany, Prašník, Vrbové, Rakovice, Veselé, Hlohovec, Dunajská Lužná, Dolný Lopašov, Šterusi, Košariská, Piešťany, Jalšové, Trebatice. Vysielanie v TV: RTVS 1,2,. JOJ, Markíza, ČT1 , Časopisy. Momentálne sa chystám alebo presnejšie už som začala písať knihu o svojich skúsenostiach. Vytvorila som si svoje bylinkové receptúry a liečebné techniky pri rôznych chorobách. Bylinky stále obsahujú tajomstvo, ktoré sa nám nedarí zachytiť dávnoveký človek kedysi predstúpil pred nejakú rastlinku vytvorili sa v jeho duši, pocity, predstavy a dojmy. Liečivá bylinka je viac než len suma účinných látok. Koľko je na svete chorôb, toľko je aj liečivých bylín.
V minulosti sa ľudia s plnou dôverou vydávali na lúky do lesov, a hľadali si ten správny liek na svoju chorobu. S pomocou bylinkárky rastlinky nazbierali usušili, zmiešali, užili a o pár dní sa už cítili lepšie. Z usušených bylín si pripravili odvar, zápar alebo tinktúru. Odvar a zápar sa pripravuje jednoducho. Bylinku vložíme do čajníka zalejeme vriacou vodou, krátko vylúhujeme a užijeme. Tinktúru pripravíme tak, že ktorúkoľvek časť bylinky vložíme do nádoby, zalejeme 25% alkoholom. Nádobu dobre uzavrieme a odložíme na chladné miesto na 14 dní. Občas nádobu pretrasieme. Veľmi rada som tomu, že sa môžem pravidelne podeliť so svojimi skúsenosťami . Prajem Vám veľa zdravia, veľa dobrých úspechov.

Bylinkárka Anna Kopáčová , Mgr. Bc. Alena Kopáčová

Chrípka, prechladnutie

Chrípka sa prejavuje rôznymi ťažkosťami. Najčastejšie sa začína nádchou, bolením hrdla. Často sa infekcia rozšíri do celého tela kedy nastúpi horúčka, bolesti svalov, kostí a hlavy. Ako znamenie masívneho rozmnoženia vírusov vystúpi horúčka. V ťažšom prípade môžu byť napadnuté aj pľúca a dochádza k zápalu pľúc. Od banálnej infekcie normálneho prechladnutia musíme odlíšiť chrípku pravú vírusovú. Tá môže byť niekedy aj smrteľná. Pri podozrení na vírusovú chrípku treba bezpodmienečne vyhľadať lekára.

Čaj na prechladnutie a proti vírusovej a vtáčej chrípke

Postup: 1 čajovú lyžičku nahrubo pomletého ďumbierového koreňa, štipku yzopu, zalejeme 3 dcl vriacej vody, v ktorej sme chvíľu povarili „badián“, prikryjeme, necháme 10 minút odstáť a precedíme. Pijeme 3 až 4 krát denne, vždy čerstvo urobené.

Liečivý likér

Potrebujeme: 15 zrniek anírovca pravého (badiánu), 15 g sušených kvetov púpavy lekárskej, 15 g medovky, 150 g medu, 1L jablčnej šťavy, 15 g ďumbiera, 15 g kardamonu, 15 g koriandra, 15 g rasce.
Postup: Korenie a bylinky osladíme medom a prevaríme s jablčnou šťavou. Necháme vychladnúť. Ešte raz povaríme a opäť necháme vychladnúť. Po treťom prevarení precedíme a naplníme do sterilných fliaš. Dospelí užívajú 3 x 1 dcl denne, deti 1 x 1 dcl denne.

S pozdravom Anna Kopáčová ,bylinkárka

Mgr.Bc. Alena Kopáčová /fyzioterapeutka/

V pracovných dňoch utorky a štvrtky, tieto dva pracovné dni v týždni od 15hod. – do 17hod.

Som doma!!! 😉

slivuska30
15. mar 2016

@bylinkarkaaa ste zlata žena pani Anna...Dnes sme boli aj s priatelom u Vas a velmi dobra energia z Vas ide 🙂 A Vase rady urcite budem dodrziavat....Este raz dakujem... 🙂

bylinkarkaaa
16. mar 2016

Pani slivuska30, veľmi pekne z celého srdiečka ďakujem za milé a povzbudivé slová. Prajem Vám všetko dobré a skoré vyliečenie sa. S pozdravom Anka 🙂

bylinkarkaaa
16. mar 2016

To je pre Vás

slivuska30
17. mar 2016

@bylinkarkaaa Dakujem z celeho srdiecka 🙂 potesilo!

drobcek2510
18. mar 2016

dobry den pani bylinkarka 🙂 chcela by som sa spytat bola som dnes v tescu a u nas v tescu sidli jedna bylinkarka kde redava caje byliny a aj rozne veci proti urieknutiu a podobne poradila mi kvapky na otehotnenie femina cena 5 eur chcela by som sa spytat na vas nzor na tieto kvapocky dakujem krasne

bylinkarkaaa
19. mar 2016

drobcek2510 , neviem v ktorom tescu, ani kto je ta bylinkárka, ale kvapky femina môžu byť. 🙂

drobcek2510
20. mar 2016

aha a pomahaju ? a k vam by som sa mohla zastavit aj ked ja nemam ziadnu diagnozu ???

simisi
20. mar 2016
spisanka
20. mar 2016

@bylinkarkaaa Dobry vecer chcela by som sa vas opytat na vas nazor na macu peruansku na podporu plodnosti u muza aj zeny.Podla lekarov sme v poriadku..dakujem velmi pekne

glopsa
20. mar 2016

@bylinkarkaaa dobry den, na buduci mesiac mam Ket. Chcem sa opytat, ake bylinky by som mala do vtedy uzivat, aby bol uspesny. Dakujem

cheeky82
21. mar 2016

@bylinkarkaaa dobry den, zacala som citat prispevky od prvej strany a potom som preskocila na poslednu. Vy ste pani Kopacova z Hornej Stredy? mohli by ste mi povedat, ci by ste mi vedeli pomoct s chronickou vaginalnou mykozou? absolutne nic mi uz nezabera, snad trosku cajovnikovy olej.
dakujem

mamartinka
21. mar 2016

@cheeky82 Pani Anka je z Vrboveho.Neviem kde si nabrala Hornu Stredu.A treba ked nieco potrebujes tak najlepie Pani Anku navstivit osobne.

cheeky82
21. mar 2016

@mamartinka som sa pomýlila; myslela som vrbove. Urcite osobne, len chcem vediet ci sa zaoberá aj takýmito vecami alebo len s plodnostou

mamartinka
21. mar 2016

@cheeky82 Myslim ze Pani Anka sa zaobera nielen plodnostou ale aj inim problemom.Urcite ti velmi rada poradi a drzim palce.

bylinkarkaaa
22. mar 2016

cheeky82, glopsa, drobcek2510 V pracovných dňoch utorky a štvrtky, tieto dva pracovné dni v týždni od 15hod. – do 17hod.

Som doma!!!

mamartinka
22. mar 2016

@bylinkarkaaa Pani Anka som vam este na facbook pisala spravu.

delly16
22. mar 2016

Dobrý den, p. Anka, boli sme u Vás minulý týžden, poradili ste mi vínové obklady, len jedna vec mi nie je istá. Prosím Vás, mozem si ich dávať aj cez menzes? Dakujem

lucka2405
23. mar 2016

@delly16 Určite nie, cez menzes sa obklady nerobia.