Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

lubka0506
22. sep 2009

Ahoj babule. Co je nové. U mna nič pijem čaj a príšerne ma bolí lavý vaječník-teda obidva ale lavý viac.Zajtra idem k lekárovi som zvedavá... Som nejaká rozhádzaná...Prišla mi mrcha o 9 dní neskor a to len dva dni, niečo sa mi nepozdáva...už sa poznám.Inak nové nič.Potešili ste ma tým že skor či neskor zostanú tehotné všetky ktoré chodia k pani Anke... 🙂

bzzmajka
22. sep 2009

kúpila som si Slovenku, nemám si ju od koho požičat, my s okolím si kupujeme, Báječnú ženu..Nový čas pre ženy...hlavne Mama a ja...Mamina...

článok odporúčam

saksina
22. sep 2009

mozem len doporucit ten clanok v Slovenke, ako pise bzzmajka 🙂 Fakt ide z neho tolko optimizmu a nadeji, ze po mojej vcerajsej smutnej a skeptickej nalade to bolo take svetielko nadeje 😉

zuuuzana7
22. sep 2009

sakris a ja nemam ako prist k slovenke 😖
baby aspon v skratke co popisali? prosimmmmm

tadea
22. sep 2009

ahojte chcem sa ešte opýtať kde ste kúpili mleté ľanové semeno?? 😵 😵
lebo ja som zohnala len v celku a strašne sa mi nechce to stále mileť...myslím,že saksina ty si písala,že si kúpila mleté,dik.pá.

saksina
22. sep 2009

tadea ano ja som ho kupila - v DMke 😉

zuzi - ani nejde o to, co tam je napisane, ako skor o to, ako to pani Anka povedala 🙂 Proste takym optimizmom, ze kazdej zene, co k nej pride, sa to musi podarit. Uvadzala tam niektore priklady, ako pomohla zenam a ako redaktorke hned ukazovala album s fotkami babatiek 🙂 A pisali aj to, ze treba vytrvat, byt trpezlive a vysledok sa dostavi 😉 A hlavne pise o pripadoch zien, ktorym lekari uz nedavali nadej na prirodzene otehotnenie a radami od nej sa im to podarilo a tiez o zenach, ktore niekolkokrat potratili a tiez im dala babatko 🙂
Je tam aj jej fotka s tym jej sibalskym usmevom a to ti hned urobi dobru naladu 😵

bettynka222
22. sep 2009

weja no mne sa este nechceeee. ale uz asi fkat po ms zacnem (alebo aj nie 😕 😀) ano caj sa tusim pije furt a obklady len mimo ms

marta ja mam zas len vino, takz eot je tiez celkom ok. no a to trojcislie? to je datum mojho narodenia 😉 a u teba to znamena co? marti a nechces nam tu ten clanok prepisat? 😀 😀 😀 a preco zakazuje grilovacie party? 😕

marta222
23. sep 2009

Ahojte, bettynka222 - takže sa môžeme vo februári ísť spolu opiť - aj ja mám pri mene trojčíslie dátumu svojho narodenia 😉 . Článok bohužiaľ nemám ako prepísať, Slovenku mám už doma a ja som v práci. Ale predpokladám, že o taký týždeň - dva sa bude dať nájsť aj na nete - na stránke Slovenky. Grilovacie párty p. Anka zakazuje preto, lebo pri grilovaní sa šíri dym, ktorý obsahuje karcinogénne látky, ktoré môžu spôsobiť potrat.

tildus
23. sep 2009

ahojte, tiez som vyhladala pani Kopacovu - na zaklade vasich prispevkov 🙂 len by som sa chcela s vami poradit - kto ma z vas zabaly z tvarohu,muky a rasce - treba si ho nechat na celu noc? Vcera vecer som si ho spravila a celu noc som spala ako na ihlach, no proste sa mi zle spalo... a niektora z vas tu pisala, ze tusim z mlieka a z lanovych semiacok to netreba mat celu noc... sice ma ten zabal nechladil - ale ja neviem, je to taky cudny pocit... A teda caj sa ma pit aj pocas menzes? ja som pochopila ze nie a to som si aj poznamky robila.. no co uz 😝 asi bolo moc infosiek naraz. Diky baby 🙂

marta222
23. sep 2009

tildus, so zábalom ti neporadím - ja ho mávam celú noc, ale ja mám iba z bielej pálenky. A čaj sa pije stále aj počas menzesu - kým nezistíš, že si tehotná.

minka051
23. sep 2009

Tildus ahoj aj všetky ostatné. Ja mám také zábaly ale bez rasce len múka a tvaroh. A nechávam si ich celú noc. Už som si na ne zvykla. ja som prvú noc tiež zle spala lebo som sa bála že pri tom mojom vrtení to skončí niekde inde len nie na bruchu. Ešte mám čaj 3x denne. A aký máš problém??

tildus
23. sep 2009

diky baby - no mne sa nedari otehotniet - neprechodny vajcovod-jeden vajecnik ok, z druheho mam uz len stvrtku - ale uz nepracuje,nekvalitne vajicka jedno IVF neuspesne - neboli žiadne vajka... toto vsetko spôsobene dg. endometrioza... Tak mi pani Kopacova povedala, ze sa musim ukrutne liecit...a ked zostanem tehu tak sa budem musiet velmi setrit a prelezat cele tehu.(bodaj by sme uz boli pritom) a ze minimalne do jari musim pit cajiky+ zabaly. A dala mi cajik a ten zabal. Ze na maternicu - mam ju totiz otocenu dozadu, tak neviem, ci to tiez vadi - lekari mi tvrdili ze nie a ma ju otocenu dozadu aj moja sestra, ale ona otehotnela bez problemov - tak vôbec neviem, ci tie zabaly si mam davat - totiz zial neviem, ci to ma vplyv, pretoze som este tehotna nebola 😔 A ty mas problem tiez s maternicou? Lebo tusim iné baby si nerobia s tvarohom tie zabaly.

minka051
23. sep 2009

tildus

Ja som nemala nijaký problém nikdy. Ja mám len chirurgicky urobenú sterilizáciu a tak jediná možnosť je IVF. Prvé sa nepodarilo lebo mi začali klesať hormóny a urobila sa mi cysta tak ju stopli. Vraj sa vaječníkom moc asi nechcelo a cysta tomu pridala. tak preto som chcela niečo na posilnenie maternice a vaječníkov aby sa stimulka podarila a p. Anka mi dala toto. Tak robím všetko tak ako povedala a asi od 29.9. by som mala začať pichať inj.Tak dúfam že tento krát to zaberie a že aj mrška príde na čas. Ked mi vložia drobčekov dúfam že nejakí budú tak jej mám zavolať a povie mi čo mám dalej robiť aby sa to podarilo.

marta222
23. sep 2009

minka051 - pozerám, že už máš dve detičky - teda dvoch veľkých chlapov. Prosím ťa, ak ťa to neurazí (ja viem, do toho ma nič), ale prečo máš urobenú sterilizáciu, keď teraz chceš mať ešte dieťatko?
tildus, to som nevedela, že endometrióza môže mať takéto hrozné následky - a najhoršie na tom je, že endometrióza sa ani nedá veľmi liečiť. To je strašné, čo si my ženy musíme vytrpieť.
Ja som otehotnela našťastie prirodzene 2x, ale obidva razy to skončilo potratom - druhý krát v 5. mesiaci. Ja mám operovanú maternicu kvôli vrodenej vývojovej chybe a pravdepodobne kvôli tomu sa mi nedarí donosiť - tak sa spolieham na p. Kopáčovú 😉

minka051
23. sep 2009

marta 222
No moja to je taký dlhý príbeh, ale aspon v skratke. Pred 3,5 rokom som sa rozviedla. Moj ex sa hned po rozvode oženil.Ked som si dávala robiť sterilizáciu tak som nemala vlastne nijaký problém navrhla mi to moja gynekologička lebo mi robili plastiku krčka.Vraj pri jednej oprácii môžu urobiť aj toto ak už deti neplánujem a nemusím potom žiadnu antikoncepciu. len to som ešte netušila že sa o pár rokov rozvediem. Teraz mám priatela s ktorým sa ideme brať, on deti nemá a velmi po nich túži tak sme sa rozhodli že to vyskúšame takto lebo inak sa nedá. no smola lebo otehotnieť som nemala problém nikdy. Tak teraz musím len veriť že sa to podarí.A kedže už mám aj vela rokov tak som zašla za p. Kopáčovou aby mi poradila čo robiť aby sa to podarilo.

marta222
23. sep 2009

minka051, keby tak človek vedel dopredu, čo ho ešte v živote postretne, však 😉 ? Veď práve - ja mám už tiež dosť rokov a detičky žiadne, tak pevne verím, že mi p. Kopáčová pomôže - a samozrejme nám všetkým 🙂 .

bzzmajka
23. sep 2009

Určite pomôže, ja som dnes bola so sestrou na nákupoch po meste a veru som aj nakukla do pár detských obchodov kočík pozrieť...
asi si vystrihnem pani Kopáčovú a dám si ju do penaženky, aj viera vela spraví.

puska16
23. sep 2009

a ako vlastne robi to vysetrenie, myslim co pouziva ake techniky...pozrie sa na teba a uz vie kde je chyba alebo ako?? 😀

tildus
23. sep 2009

marti ako citam, tak asi poznas moju dg. no veru ked mi pred piatimy rokmi zistili konecne dg. tak som normalne bola rada, pretoze dovtedy si kazdy lekar myslel ze si bolesti pri mrche vymyslam, ale potom prisli 3 laparoskopicke operacie, pretoze som stale mala cysty na vajecnikoch a lekari mi stale len doporucovali otehotniet, ale vsak co ine som chcela... takze endometrioza je dost divne ochorenie, nakolko este stale nevedia z coho vznika, tak ju nevedia ani liecit. Ja sa vsak stale nevzdavam a verim ze sa to podari, proste viem, ze my deti mat budeme, nejak to citim. 😅 Tak ti velmi drzim palce, aby nabuduce to uz vyslo a donosila a porodila si krasne babatko. Velmi to zelam vsetkym zenam, kt. po nicom inom netuzia. Nech sa splnia vase sny 🙂 Inak uz aj ja som si kupila slovenku, a pani Kopacova tam naozaj pise, ze pomoze kazdej zene a mimochodom, ona ked mala problem otehotniet tak ju pani bylinkarka, kt. ju mimochodom zasvatila do tajov byliniek, liecila bylinkami az 3 roky.Tak ako prve ma napadlo, coze az tri roky, lenze tie tri roky mali vysledok, a to dve krasne dcery, pricom mimochodom lekari samoska tvrdili ze deti mat nebude... takze zienky musime verit bylinkam a prirode, proste sa to podari v pravy cas. nezufat verit, na konci nasej cesty nas caka nas vytuzeny darcek. 🙂 no a spisovatelka tilda uz konci svoj monolog 🙂 pa pa a drzkajte sa / mimochodom, dnes ma priserne boli pri vajecniku/ pravdepodobne ovulka/vyzera to tak ze bylinky ucinkuju,hura 😀 len podotykam, ze ja mam ovulku len sem tam..... tak dufam ze aj vajicko bude kvalitne... no ale uz naozaj koncim. pa pa babenky a vela stastia 🙂

bzzmajka
23. sep 2009

aj mna bolia vajčníky ale ja mám mať menzes o pár dní, taka si som prechladla, lebo mávame v noci pootvárané všteko lebo mi je nskutočné teplo a drahý sa zababuší ešte aj do velkej deky, mna aj kríže aj všetko.možno aj chríbka, tak sa držme, pa

bettynka222
24. sep 2009

fiiiha marti, to osm nevedela o tom dyme. a vcera som mala aj susi 😕 ale zu ho teda papat nebudem a navyse uz leto konci, tak ani party vonku uz nebudu 😀 jeeeej a ty si sa narodila vtedxy kedy ja? no tak to musime aj naraz otehotniet....najlepsie buduci mesiac...alebo ten dalsi (vtedy nam totiz konencne povolia otehotniet). a ty si na tom ako so snazilkovanim?

marta222
25. sep 2009

betty222, kým nie si tehotná tak nevadí ani grilovací dym, ani sushi - ale keď otehotnieš, tak vtedy sa treba toho vyvarovať. My sme sa začali snažilkovať už tento mesiac, už nám p. bylinkárka dovolila, som dnes 16 DC, takže - uvidíme 😉 . No, mohli by sme aj naraz otehotnieť, keď máme v jeden deň narodky 😀 😀 😀, tak nám držím palce. Samozrejme, aj všetkým ostatným snažilkám 😉.

bobjan
25. sep 2009

Ahojte🙂

Dievčatá, prosím vás za ako dlho objednáva? Ja by som chcela tak o 2 týždne, to jej stačí zavolať až potom, alebo už teraz? ďakujem

minka051
25. sep 2009

bobjan

Ja som jej zavolala dva dni pred tým ako som knej chcela ísť. Ona si to nezapisuje tak stačí potom. Ale zavolať jej môžeš aj teraz.

marta222
25. sep 2009

bobjan, jasné stačí zavolať pár dní pred tým, keď budeš chcieť prísť k nej.

bobjan
25. sep 2009

Ďakujem.

Chodí sa k nej viackrát, či len raz a potom keď až otehotniem?

Minka a teraz načo by som jej volala?

marta222
25. sep 2009

bobjan, pokiaľ viem, tak sa ide k nej len raz a potom, keď otehotnieš, treba jej hneď zavolať a prísť k nej a v tehotenstve sa chodí častejšie 😉 .

minka051
25. sep 2009

puska16

Ona si ťa vypočuje čo jej porozprávaš aký máš problém a podla toho ti povie čo máš robiť. najlepšie je vedieť príčinu prečo nemožeš byť tehotná alebo nevieš donosiť miminko.

minka051
25. sep 2009

je to tak ako hovorí marta222

bobjan
25. sep 2009

Videla som, že robí aj masáže podbruška...to robí každej? Na prvej návšteve?