Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

anikka
16. okt 2009

a este k tomu caju, kludne si kupte Gynastan, hovorila mi ze su tam tie iste bylinky ako dava ona,lebo ked som bola u nej tiez nemala alchemilku aby mi to mohla namiesat

bzzmajka
16. okt 2009

Ja sa priznám, že som tento cyklus nezačala robiť obklady, čajík len raz ale baby, mám víno ale jablčné, to asi nie, že?

ninockaskv
16. okt 2009

a kazala ti jablcne? ci normalne? daj normalne a jablcne vypi 😉

thehit
16. okt 2009

ahojte baby,som tu nova na koniku ale citam vas uz od zaciatku 🙂 tiez som bola tento tyzden u p.Kopacovej a bolo tam dost ludi a urcite dalsi prichadzali,my sme boli medzi prvymi 🙂 musim vas potesit ze ked som tam bola tak jej volala nejaka baba ze je tehotna a bola pri nej pred dvoma mesiacmi,,tak predsa nejake uspechy 😅

lubka0506
16. okt 2009

...thehit vitaj...to si ma potešila,tak predsa nejaké úspechy... 🙂

bzzmajka
16. okt 2009

thehit vitaj...kázala biele víno, tak neviem.

anikka
16. okt 2009

super, asi tomu len treba verit.... 🙂

thehit
16. okt 2009

asi treba fakt verit a nic nesurit 🙂 my sa snazime uz 2 a pol roka,,teda snazime ako nesnazime ja na pilu velmi netlacim..mne tiez kazala pit cajiky,vitaminy a obklad s lanoveho semena ja nemam zatial diagnozu ziadnu okrem toho ze som mala raz mmt a nemam jeden vajcovod,,tak dufam ze nam p.Anka pomoze 🙂

anikka
16. okt 2009

thehit, my sa snazime tiez asi 2,5 roka, z toho rok chodime do centra, asi nam naordinovala to iste 😉 , ja mam PCO, cakam na schvalenie ivf, tak sa snazim teraz aspon s tymi bylinkami a obkladmi

ninockaskv
17. okt 2009

bzzmajka.. ked kazala biele, tak daj biele.. 😉

a to je uzasne, takze dva mesiace a sme tehu?

saksina
17. okt 2009

ahojte, thehit aj ja som mala mmt a tiez som bez vajcovodu, aj mne pani Anka doporucila obklady z lan.semena+mlieko 🙂 Robim to uz dva cykly a vyzera to tak, ze mi znova prisla ms... ☹ Ale po tejto ms uz chcem ist aj k lekarovi, lebo ja som nebola este na ziadnych vysetreniach, po mmt len na beznej kontrole. Skusame to 7 mesiacov, takze oproti mnohym vam sme len zaciatocnici, ale nerada by som cakala dlhsie, ak je nejaky problem, treba to riesit hned, ak nie, tak aspon budem kludnejsia, ze som nic nezanedbala a treba len cakat 😝 😉

bzzmajka
17. okt 2009

biele áno ale je bud z hrozna alebo z jablk...

bzzmajka
17. okt 2009

baby, a boli ste už u psychologa? ja by som ho asi aj potrebovala ale neviem kde a ako začať.

anikka
17. okt 2009

no psychologa som este nezvazovala aj ked niekedy to uz vsetko velmi tazko znasam, skor rozmyslam ze sa nedari kvoli stresu ktory mam v praci, neviem ci to nie je blbost ale ak sa mi to 1.ivf nahodou nepodari asi dam v praci vypoved a uvidim. aj ked asi je blbost v dnesnej dobe odist dobrovolne z isteho miesta...

bzzmajka
18. okt 2009

Ty musíš vedieť ako sa cítiš a čo je potrebné, niektoré ked inú a IVF, tak si dávajú PN, aby sa lepšie uhniezdilo atd.

ninockaskv
18. okt 2009

pre vsetky nas, aby sme nestracali nadej.. jedna babula tu na konovi vravela, ze ked bola u lekara na kontrole, tak jej vravela, ze mala pacientku, ktora 11x potratila, kym donosila zdrave dieta a potom sa im zadarilo este jedno..

bzzmajka
18. okt 2009

tá žena si zslúži obdiv a dovod nevieš?

ninockaskv
18. okt 2009

vraj nieco so stitnou zlazou.. ale priatel povedal, ze po 4 raze by sa asi psychicky zrutil..

takze nevzdavat to..

a psycholog je na zvazenie....

bubulka722
18. okt 2009

Podľa mňa keď človek cíti, že potrebuje takúto pomoc, tak to je úplne v pohode dať si so psychológom seansu. Vždy lepšie ako sa depkovať sama,v noci nespať a postupne sa ničiť. Ja som mala už tiež pocit, že vyhľadám takúto pomoc, ale mám našťastie ségru, ktorá ma detailne pozná a vždy mi dokáže pomôcť, lebo už 15 rokov rieši bezdetnosť a preto vie čo to celé obnáša. Myslím, že určitým psychológom sú človeku aj stránky MK. Psychológ je doktor ako každý druhý. Všetko začína v hlave a mnohé iné zdr. problémy so psychikou úzko súvisia. Len hlupák by sa nad psychologickou pomocou vedel smiať.

bzzmajka
18. okt 2009

bubulka máš úplnú pravdu.

evitam
19. okt 2009

Bambulky ja som na kopáčovej princíp chodila k jej učiteľke, starej pani Konečníkovej do Hrachovišťa (pár kilákov od Vrbového) zhruba pred trinástimi rokmi. Bola to už vyše deväťdesiatročná stará pani a tiež som u nej videla prestriedať veľa mladých tehotných žien. No pamäť jej už vraj dobre neslúžila, pretože mi kázala brucho natrieť bravčovou masťou, pomlieť ľan a zarobiť ho s teplým mliekom, zviazať do plienky a podväzovať sa večer pred spaním, a chodiť s tým závažím na podbrušku celý nasledujúci deň. ( moja úsmevná príhoda: leto- jún, krátke tričká, štíhla mladá dvadsaťročná baba s pneumatikou pod bruchom, sťahujúc šanony z firmy a idúc po schodoch, naraz zastaví, pretože po nej idúci kolega so stoličkami v ruke jej pristupil ťahajúci sa obväz. na poslednú chvíľu som zadržala ľanové závažie a utekala na wc - niektoré veci proste nevysvetlíš.. 😀 ..)
Pritom iba tehotné vraj musia chodiť podviazané celý deň... No mne sa to teda nakoniec nepodarilo a deti nemám doteraz... 😢. Možno pomôže jej mladšia bývalá žiačka..
Tá babka predtým hovorila, že všetky baby s problémami otehotnieť majú padnutú maternicu a tým podvihovaním podbruška a následným podviazaním si ju vlastne naprávajú a ľan s mliekom je liek na túto diagnózu. Mojej bývalej kolegyni, ktorá mi dala na ňu kontakt pomohla, pretože bez nej by nemala teraz už dospelé dve dcéry. Snažila sa otehotnieť šesť rokov bezúspešne, šla za ňou a do polroka mala na teste dve čiarky. 😉 A potom sa musela podväzovať stále, pretože iná baba vraj podväzovať prestala a potratila...
Takže koniec-koncov tomuto princípu ja osobne verím, pretože poznám jej spokojnú "pacientku" a som rada, že to umenie odovzdala a nevzala si ho so sebou. Dala tak nádej nielen mne, ale aj vám všetkým... 🙂

evitam
19. okt 2009

Bubulka díky, máš to u mňa... Dnes teda to Vrbové platí...

bubulka722
19. okt 2009

Evi, to je o.k., teším sa!!! Si skrátka moje slniečko počas chmúrnych dní!

bobjan
20. okt 2009

Baby, bubulka, evitam, ako ste dopadli??

bubulka722
20. okt 2009

Ja osobne v celku fajn, čajík mám, takže pokračujeme. V januári mám prísť tesne pred IVF, napraví mi maternicu a po ET mi presne povie čo ďalej. Zábaly mám robiť dokonca až do ET. Povedala, že sa nemám báť, že to vyjde. Verím jej, je to neskutočný optimista, ale bodaj by mala pravdu.

bzzmajka
20. okt 2009

viera a určitá forma sugescia je velmi silná

aja37
20. okt 2009

ahojte baby, ja uz druhy tyzden robim zabaly a pijem caj a vobec vsetko to okolo. podla mna treba normalne klasicke biele hroznove vino. mne povedala, ze nemusi byt drahe, staci vraj aj take za 16 korun 😉 a co sa tyka psychologa. uz som skusila aj to. bolo mi povedane, ze spolu mozme najst dovod/blok preco nemozem otehotniet. po lekarskej stranke sme totizto obaja ok. no a musim priznat, ze som an sedeniach bola 3krat a viac som tam nesla. nejak som si myslela, ze mi to nic nepridava.

bzzmajka
20. okt 2009

Babušky moje, na mna niečo lezie, hrdlo..teplota atd.

ninockaskv
20. okt 2009

tak homeopatika, cesnak, cibula, med.. teply caj a sup do postele.. 😉

antoinetta
20. okt 2009

Ahojte baby, ja mam jednu malinku pozitivnu spravu..... po 2 tyzdnoch zemiakovych obkladov a caju a E vitaminu som dostala prvy krat v zivote bezbolestny menzes!!!!!! 🙂 To je sila, doteraz vzdy prve min. 2 dni som bola na ibalgine a skrucala sa od krcov. Je to neskutocne! Takze fakt to cele ma dobre ucinky.
Neviete niekto ako dlho treba tie zabaly robit? To mi pani Anka nepovedala.