Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

mamartinka
28. júl 2016

@bylinkarkaaa Pani Anicka robite buduci tyzden v utorok?Chcela by som vas navstivit.Pekny den.

illinka
29. júl 2016

@mamartinka ahoj prosim ta ked tam.pojdes v utorok mozes sa.spytat ci nebude mat niekedy v auguste dovolenku.chceme tam.ist buduci stvrtok...len neviem 100%

mamartinka
29. júl 2016

@illinka nakoniec ideme az stvrtok.Odlozily sme to.

mamartinka
29. júl 2016

@illinka skus jej zavolat a budes istejsia.

illinka
30. júl 2016

@mamartinka atysi jej volala.dovolala si sa.

bylinkarkaaa
30. júl 2016

V pracovné utorky a pracovné štvrtky som vždy od 15hod. - do 17hod. doma.

bibianka15
1. aug 2016

DOBRY DEN.CHCEM SA SPYTAT JAKI CAJIK ALEBO OBKLAD SI MAM DAT KED MAM CYSTU NA PRAVOM VAJECNIKU A SOM AJ POTRATILA V APRILI A OTEDI SA MI NEDARI OTEHOTNIET PORAT TE MI VELMI BY SOM VAM BOLA DACNA KEBY BY STE SI NASLI CAS NA ODPOVED.A MALA SOM AJ STERILIZACIJU ALE DALA SOM SI JU ZRUSIT A PRECA SA MI PODARILO ATEHOTNIET PRIAMO DO MATERNICE ALE 8tt som potratila tak vas prosim o radu .dakujem vam pekne 😵 🙂

mamartinka
1. aug 2016

@illinka nevolala ale v stvrtok teraz k nej ideme.

mamartinka
1. aug 2016

@bibianka15 to akoze kolko ty mas rokov ze takto pises ako hotentot?Musim ta sklamat ale Pani Anka ti tu neporadi.Osobne k nej musis ist aby ti poradila.A nauc sa pisat v prvom rade a potom sa nieco opitaj.

bibianka15
1. aug 2016

@mamartinka NESTARAJSA KOLKO MAM ROKOU A NEPIS MI NIKTO TA O TO NEPROSI

mamartinka
1. aug 2016

@bibianka15 aj tak ti Pani Anka nepomoze pretoze su tu take slepice ze si nevedia precitat co tu Pani Anka pise stale ze pracuje Utorky Stvrtky a tu na fore nepomaha.Musis k nej osobne zajst.Zbytocne tu budes vypisovat ked ti napise stale to iste a to ze robi utorky a stvrtky.Tot vsjo.

zuzicek88
1. aug 2016

@mamartinka nechcem sa do toho miesat,ale toto mi neda,ked niekto niekoho uraza a nema na to dovod,ked uz ju tak ponizujes,ze nevie pravopis vies o tom,ze Pytat sa je y a nie makke i ako si dala ty,tak sama sa nauc pravopis a potom utoc na ineho,mas pravdu mala by sa pravipis naucit,ale ty nemas pravo ju urazat,nic ti neurobila

mamartinka
3. aug 2016

@zuzicek88 A vies o tom ze pravipis sa pise pravopis?Inak ak bude niekto dobry mozte mi napisat adresu k Pani Anke alebo ako sa k nej dostat?Zajtra tam ideme.Slubila mi ze mi to popise no nic mi neposlala.Dakujem pekne.Prosim ak moze niekto popiste mi cestu.

zuzicek88
3. aug 2016

@mamartinka vidis to som ani netusila,dakujem ti za upozornenie,ja som u pani Anky bola,zial nepamatam si cestu,mam kratkodobu pamet

bibianka15
3. aug 2016

@mamartinka ahoj adresa je anka kopacova ulica.polna 635/20 Vrbove

mamartinka
3. aug 2016

@zuzicek88 Aj tak dakujem.
@bibianka15 Dakujem.Hovorila tusim ze pri Lidli niekde do Lava.My pojdeme od Myjavy.Som s nou volala ze mi to napise vsetko do spravy no asi zabudla.Dakujem moc baby.
@illinka idete tiez zajtra ci uz ste boli?

kubulka280
3. aug 2016

@bibianka15 ano prejdeš lidl a za nim do lava na koniec ulice a zas do lava

illinka
3. aug 2016

@mamartinka ideme zajtra

mamartinka
4. aug 2016

@illinka tak ako ste dopadli a odkial ste.Mozno sme sa minuly.My sme uplne prvy prisli a hned ma aj Pani Anka volala dnu.Strasne mila osobka to je.Uplne dobre som sa tam citila a dufam ze liecba odnej nam pomoze.Po nas az som vysla tam uz boli auta z Ilavy a neviem este tie druhe znacky.Pani Anka hovorila ze pred nami odisla akurát neaka az z Ruzomberka.Vsetkym co sa nedari alebo maju akikolvek problem bezte k nej.Strasne zlata,mila a ochotna bylinkarka.

bylinkarkaaa
5. aug 2016

ZDRAVIE NA JESEŇ
Bylinková záchrana pre močové cesty

Zápal močových ciest postihuje častejšie ženy ako mužov. Našťastie si vieme pomôcť aj bez liekov – bylinkami. Ponúkame vám rady a tipy od bylinkárky.

1. nov 2011 o 0:00 Natália Šepitková
Písmo:A-|A+ 4 105
Prečo bylinky?

Nachladnutie alebo bakteriálna infekcia močových ciest má v mnohých prípadoch za následok nepríjemné pocity a štípavú bolesť pri močení. Zvyčajná lekárska liečba zápalu je nasadenie antibiotík. Ich časté užívanie však oslabuje prirodzenú imunitu organizmu. Preto je vhodné spoľahnúť sa v miernejších prípadoch na silu prírody a nasadiť domácu bylinkovú kúru.

„Antiseptické a antibiotické látky byliniek majú vynikajúci účinok a nevyvolávajú rezistentnú reakciu baktérií,“ informuje bylinkárka Anna Kopáčová. „Ak sa používajú správne, môžu vyliečiť najmä chronicky sa opakujúce zápaly, aj keď liečba trvá dlhšie ako pri liekoch.“

Bylinkárka zároveň upozorňuje, že pokiaľ neliečený zápal zasiahne obličky, treba jednoznačne vyhľadať pomoc lekára, lebo v takomto prípade už ide o vážnejšie ochorenie.
Brusnice – zázrak na močové cesty

Pred rokom informovala spravodajská agentúra United Press International o pozitívnych účinkoch brusníc na močové ústrojenstvo. Konkrétne uviedla, že brusnicová šťava slúži ako dobrá prevencia proti zápalom a infekciám močových ciest. Jej účinnosť spočíva v tom, že obsahuje látky, proantokyanidíny, ktoré podporujú oddelenie infekčných baktérií od seba a tým následne zvyšujú šancu vyplavenia baktérií von z tela.

Baktérie, ktoré sa pri nepríjemných zápaloch môžu vyskytovať v močovej rúre, vytvárajú okolo seba tenkú slizkú vrstvu – biofilm, v ktorej dokážu prežívať a množiť sa. Práve brusnicová šťava tvorbe tejto vrstvy zabraňuje, a to až osem hodín od konzumácie. Brusnice obsahujú veľa tanínu, vitamínu C a antioxidantov, čím navyše výrazne posilňujú našu imunitu. Dokonca sa im prisudzuje aj vlastnosť prírodného antibiotika.

Brusnice sú riešením aj pre ľudí, ktorí trpia samovoľným únikom moču. Extrakt z nich spomaľuje rozklad moču a tým zabraňuje vzniku zápachu. Výskumy zamerané na vplyv brusníc na náš organizmus prebiehajú v Spojených štátoch už dlhodobo. Uvidíme teda, čím nás vedci ešte v súvislosti s brusnicami prekvapia. (Zdroj: UPI.com)
Zápal u mužov

Ochorenie močových ciest sa môže prejaviť aj u mužov. Najčastejšie vyústi do zápalu prostaty, ktorý môže mať infekčný pôvod.

Postihuje najmä mužov po päťdesiatke. Bylinkárka Anna Kopáčová odporúča na problémy s prostatou bylinky ako vŕbovku malokvetú, ginko biloba, železník alebo orechový list. Rovnako aj orechová šupka (časť medzi orechovým jadrom a škrupinou, keď ho rozpolíme, pozn. red.) je veľmi liečivá.
ico
Čajové recepty

Pripravte si liečivý čaj podľa receptov bylinkárky Anny Kopáčovej.

Keď prechladneme

Potrebujeme: 30 g prasličky, 30 g zlatobyle, 30 g brezového listu, 10 g nechtíka

Postup: Všetko dobre zmiešame a na jednu polievkovú lyžicu zmesi nalejeme pol litra vriacej vody. Necháme lúhovať. Podávame tri- až štyrikrát denne vždy čerstvo urobený čaj.

Bakteriálna infekcia

Potrebujeme: strúčik cesnaku, čajovú lyžičku bylinkovej zmesi z pýru plazivého, medvedice lekárskej, potočnice lekárskej, kapucínky väčšej a echinacey

Postup: V troch decilitroch vody necháme krátko povariť jeden strúčik cesnaku, pridáme jednu malú lyžičku bylinkovej zmesi. Pijeme tri- až štyrikrát denne.

Krv a bielkovina v moči

Potrebujeme: 20 g prasličky, 50 g kapsičky pastierskej, 30 g petržlenovej vňate

Postup: Bylinkovú zmes necháme vylúhovať a vypijeme dva litre denne.

Piesok v močovodoch

Potrebujeme: 50 g listu prvosienky jarnej, 10 g suchých fazuľových strukov, 40 g petržlenového koreňa

Postup: Povaríme jednu polievkovú lyžicu byliniek v litri vody. Necháme dvadsať minút lúhovať. Užijeme trikrát denne, vždy čerstvo pripravené.

Extra tip:

Bylinkárka radí pri zápale močových ciest piť veľa tekutín. Najmä čaje, ale vhodný je aj brusnicový džús. Veľmi pomáhajú aj sedacie kúpele. „Pripraviť si ich môžete z kamiliek alebo materinej dúšky. Pri močení krvi si naparujte močovody nad parou vo vode s uvareným petržlenovým koreňom,“ odporúča Anna Kopáčová. Ďalším pomocníkom sú suché horúce obklady. „Do vrecka nasypeme vysušenú materinu dúšku alebo prasličku. Vrecko zašijeme a jednu stranu dobre na horúco nažehlíme, priložíme opatrne na podbruško a obklad previažeme. Vydržíme takto celú noc,“ dodáva Kopáčová.

Čítajte viac: http://zena.sme.sk/c/6117764/bylinkova-zachrana...

bibianka15
6. aug 2016

@bylinkarkaaa Dobry den.Chcela by som vas poprosit o radu ako otehotniet.Mam problemi s cystou na vajecniku a slabo prechodne vajcovody.Tak vas prosim o radu.dakujem

bylinkarkaaa
8. aug 2016

V pracovné utorky a pracovné štvrtky som vždy od 15hod. - do 17hod. doma. Vtedy treba prísť osobne

bibianka15
9. aug 2016

@bylinkarkaaa dobry den.Pridem urcite lebo som uz jak pokusny kralik vzdy mi daju ine lieky .

ika7
14. aug 2016

Prosim vas bol niekto v poslednej dobe pri panie Anke?

natalca
14. aug 2016

@ika7 ak ti staci pred mesiacom tak ja

mamartinka
14. aug 2016

@ika7 ja pred 2 tyzdnami.Kazdemu,kazdej odporucam co ma akykolvek problem.

ika7
15. aug 2016

@natalca a smiem vediet ako si dopadla? Mozes aj do spravy ak ti to nerobi problem.

natalca
15. aug 2016

@ika7 mas v sprave, nevahaj a chod co najskor, z nosa ti neodhryzne a iste rada a ochotne pomoze 😉

monik84
16. aug 2016

Dobrý deň. Aj ja som bola nedávno u pani Anky, kázala mi kúpiť vitamíny a čaj a tiež vinovy obklad, len keď si ho urobim natriem na vreckovku, a mam priložiť na podbrusko ono to veľmi rýchlo vychladne a potom ma to cladi? Neviete kde robim chybu??? Dakujem za radu.

bibianka15
16. aug 2016

@monik84 ahoj kvoli comu ty kazala ten obklad robit