Bývali by ste v dome, kde niekto zomrel?

23. sep 2022

Ci uz prirodzene, alebo samovrazda, ci dokonca aj vrazda...byvali by ste v takom dome?

nataly420
23. sep 2022

Nikdy 😅 ja keď idem do podnájmu vždy sa pýtam a mám chuť zavolať kňaza aby mi to posvätil …. Ale ja to prehanat lebo ako decko má plašili s týmto a mi to zostalo 😅

lenqua_12325
23. sep 2022

Nie 😬

sasesoe
23. sep 2022

Smrt patrí k zivotu. Je vzacny dar moct umriet doma, pri blizkych. Minuly rok mi umrela babka, doma (byvala pri mojich rodicoch) - niekam sa nestahujuju

zuzanka.zuzu
23. sep 2022

zase táto téma 🙄 jaj však áno už tu cca mesiac nebola.... ale ten čas letí 🙈

autor
23. sep 2022

Neviem aka tema tu bola ci nebola. Ale stala sa taka vec ze priatel moze prerobit dom po starych rodicoch ale obaja tam zomreli. Zaroven sme nasli dom na predaj a tam zasa samovrazda. Nie v dome priamo ale v budove na dvore.. Takze nic moc...preto sa pytam. Lebo oba domy su velmi pekne aj poloha..

biancarv
23. sep 2022

Ak to bola prirodzená smrť tak áno. Dokonca v takom dome bývam už roky. Kúpila som dom po jednej pani čo zomrela, jej vnuk ho zdedil a predal ho mne, keďže nebýva v našom meste. Smrť patrí k životu. Iné je pre mňa dom samovraha, tam by som bývať nešla.

paciko9
23. sep 2022

Bože moj, smrt patri k zivotu. Mne doma zomrela mama aj otec, to sa mam prestahovat? Ak ma moznost prerobit tak potom bude jeho, ci? V nesnej dobe dastat daco zadarmo je vyhra. A ty riesis ze tam zomreli jeho stary rodicia.

mamula20
23. sep 2022

Aj v nasom dome,prvy majitel zomrel prirodzene s manzelkou sa rozviedli,ta ho zamykala do chlieva v zime,joj cela dedina o tom pribehu vie.Po jeho smrti ten dom predala 2sestram,1 byvala dole a 2ha byvala hore s rodinami.Obaja alkoholici,ale vrchny sa zabil na schodoch ako ozraty z nich spadol,ta jeho zena potom prestala platit polku hypo a o dom prisli.My sme ho kupili,ked uz 2r.tam nik nebyval,cize aj od elektriny vypnuti a uz sme museli robit novu pripojku tahanu zemou.Aj mne maly s tych schodov spadol,ked mal 1 a pol.Joj to bolo,drzali ho vsetcia anjeli.Odnieslo si to len celo,takou modrinou ako svet.

mamula20
23. sep 2022

A to mi svagrina hovorila,ze tam strasi,ze 6tich majitelov mal v priebehu 2r.tak som ho vylucila,ale stale ma tahalo k tomu domu,cele leto som ho kukala na bazosi,a hovorila teba chcem,teba chcem,super cena,velky presne pre nasu velku rodinu,ze doslova podla nasich predstav.Tak po neuspesnych hladani som sa nahnevala,lebo aj cas tlacil muz zivnostnik dane 1000eur,cize socialka a zdravotka by bola vysoka na dalsi rok,zavolala do realitky,ci je to naozaj pravda,oni ze nie ze isto tam nestrasi.Zasla za susedmi,tiez ze nie a v oktobri sme sa stali majitelmi.joj odvtedy ubehlo vyse 8r.a stale ho prerabame,ale uz len ploty okolo a koncime.uz budem spokojna.

erickatt
23. sep 2022

Mne babicka zomrela u nasich a potom v pohode v tej izbe byvala dcera. Dajte dom vysvetit a spokojne byvajte

anjelicek26
23. sep 2022

S niecim takym nemam absolutne problem, ale je pravda, ze ja na nejake duchovno, paranormalne javy a duse neverim... ludia umieraju, ked prijde ich cas, takym ci onakym sposobom, bez ohladu na miesto...

aaao
23. sep 2022

Za tie roky co su ludia na svete uz na kazdom kusku zeme niekto zomrel 🙂

cukrik93
23. sep 2022

Ahoj,mne sa obesil muž v jednej časti domu(kotolna) pred vyse dvoma rokmi,asi pol roka som sa tam nemohla ani pozriet(ja som ho nasla) ale postupne to preslo,nikam sme sa nestahovali..

katka13katka
23. sep 2022

Vždy niekto na svet príde alebo odíde...aj v byte, v dome, na poli, v lese, v práci... Bývala by som a nemyslela na také veci. 🤷

terezka1947
23. sep 2022

Ako sa chces tomu vyhnúť?mne v našom zomreli 4blizki ľudia. Predám ho?

dusankomoj
23. sep 2022

V mojom dome zomrel pradedo( bola som úplne maličká 3-4 mesiace) a šťastnejšie miesto na život si neviem predstaviť. Dokonca pri rekonštrukcii moja mama skonštatovala,že veci,ktoré prababke,mame a ostatným nedávali v dome zmysel,sú urobené mne na mieru🥰 takže ak v dome bola laska a štastie,tak sa netreba ničoho báť.

mandzula
23. sep 2022

Bez problemov. Treba si uvedomit, ze tie 4 mury za smrt fakt nemozu.

veronika3110
23. sep 2022

My sme pred rokom kúpili a teraz bývame v dome kde bola samovražda (vnútri) , vedela som o tom vždy, lebo je to to iste mesto kde s manželom cely život žijeme a toho človeka som dokonca poznala… som s tým ok , všetko sme prerobili a nepýtala som sa radsej kde sa to stalo 😁

andrea_82
23. sep 2022

My sme tiež kúpili starý dom, v ktorom predchádzajúci majitelia isto umreli. A na hranici pozemku, tesne vedľa nášho domu, je humno, v ktorom sa obesil sused. Bývame už 2 roky a nič nás nestraší. Takže áno, bývala by som.

danica2711
23. sep 2022

ľudia zomierajú, je to normálne, čím ich smrť "znehodnotí" nehnuteľnosť?

mandzula
23. sep 2022

@danica2711 jedine tym, co ludia maju v hlave. Treba si uvedomit, ze kedysi sa bezne umieralo doma a zivot v dome isiel dalej.

loyda
23. sep 2022

@mamula20 myslíš, že v realitnej by ti vraveli ..áno, straší?🙂 ... Ale k autorke - smrť patrí k životu. Môj dedo umrel doma a keď chodíme k babke aj s malou, "jeho" izba je jej najobľúbenejšia. Takže ja by som určite takéto veci neriešila. Skôr ak by sa tam stala vražda ..

bozenka9532
23. sep 2022

My sme kúpili byt,kde sa obesil majiteľ a prežili sme tam krásnych 11 rokov...nikdy som nerozmýšľala nad tým, že sa tam niekto obesil...bolo to jeho rozhodnutie a tá nehnuteľnosť s tým nič nemá spoločné...

miriam11
23. sep 2022

Bývam v dome,kde niekto nešťastnou náhodou zomrel - pád zo schodov. Túto záležitosť sme sa dozvedeli po kúpe domu.

oliva276
23. sep 2022

Keď si v nemocnici, najmä na oddeleniach typu chirurgia, interna ,traumatológia, dlhodobo chorí... je možné/pravdepodobné, že ležíš na posteli, na ktorej niekto zomrel (postele v mnohých nemocniciach sa používajú desaťročie, či viac.)

vikusjk
23. sep 2022

My mame chalupu, kde predosla majitelka (uz starsia babka) zomrela v tom dome. Nebyvame tam trvalo, kedze je to chalupa, ale chodime tam vzdy, ked sa da a pocas prvej covidovej vlny, ked boli aj skoly zatvorene, sme tam boli v kuse od marca do augusta. Nikdy som tam necitila nic negativne, naopak je tam bozsky pokoj a velmi dobra klima v dome, kazdy z nasich hosti, kto tam spal, povedal, ze tak dobre sa davno nevyspal 🙂 Podla mna ak priatelovi stari rodicia odisli v pokoji, tak tam ani nema byt aka zla energia alebo nieco ine nadprirodzene, co by malo vplyv na byvanie dalsich majitelov.

mimikarol
23. sep 2022

Ja by som nekúpila taký, o ktorom by som vedela že tam niekoho zabili, alebo niekto tam spáchal samovraždu. Ale keď niekto zomrel prirodzenou smrťou to by som neriešila. Aj my sme kúpili dom po zosnulých majiteľoch. Ževraj zomreli v nemocnici ale ktovie kto tu ešte s nimi niekedy v minulosti byval. Či tu doopatrovali svojich rodičov či nie. Nad tým som sa nikdy nezamýšľala.

kate_cs
23. sep 2022

Ja neviem. A akože očakávaš, že tam bude duch? Alebo zlá energia? My sme kúpili starý dom, rátam s tým, že v minulosti tu určite niekto zomrel, keďže ľudia pravidelne zomierali doma, v pokoji.
Moja mama žije v byte, kde sa stala samovražda. Spávam v tej izbe, kde sa to stalo, keď som u nej. Ja som tomu človeku neublížila, keby aj chodil niekoho strašiť, určite by išiel inam a nerobil by zle nám.

bizubcek
23. sep 2022

Prerábame si dom, v ktorom zomrela roky dozadu svokra a nedávno aj svokor. Absolútne vôbec s tým nemám problém. Mali sme dobré vzťahy, deti svokra milovali a aj on ich (svokru som videla raz). Pevne verím, že sa nám tam bude dobre bývať. V rodičovskom dome zasa zomrela babka a strýko. A ak máte k dispozícii dom, kde treba "len" rekonštrukciu a nemusíte zháňať pozemok atď., tak by som ani nerozmýšľala, či tam niekto zomrel. Zariadíte si to podľa seba a už len nové stierky spravia s priestorom divy.

jaskolka
23. sep 2022

Otec zomrel doma na infarkt, čo sme mali byt predať? Normálne sa v ňom žilo ďalej, sestra tam býva s rodinou dodnes.