Bývame u mojich rodičov

lolita1805
18. dec 2013

ahojte, určite sa tu najde mladý pár, ktorý po svadbe býva u nevestiných rodičov. chcem sa spýtať ako riešite domácnosti, bývame u mojich rodičov, my bývame na poschodí, naši dolu, máme spoločný vchod, spoločný dvor, problém je v tom, že môj otec je typ človeka, ktorý ako sa povie rád si ponevcháva veci, rád zvlačuje, potom sa to kopí všetko a všade je len bordel, moji rodičia sú super, veľmi nám pomáhajú, len mi proste vadí, že všade kam sa pozrem je bordel a nemožems tým nič urobiť, lebo sa potom hádame ked chcem niečo vyhodiť. môj otec je dedinský typ, poumývam dlážku vo vchode, no samozrejme neostane dlho čistý, lebo tam šľape obutý.....mama uplne rezignuje čo sa týka ich domácnosti dolu. upratuje raz za týždeň, a ked je dlážka špinavá tak im to nevadí.....manžel mi hovorí, že nech sa nad tým nerozčulujem, lenže ja som ich dcera, a mne je trapne ked niekto príde na navštevu a maju to tam neumyte....ich reakcia je, že nemienia chodiť furt s handrou a ludia žijú aj horšie....ja už im ani nechodím upraovať, bo sa len rozčulim a potom sa hadame, ako by ste to riešili vy????

evening_star
18. dec 2013

Odsťahovala by som sa. Je tu xy diskusií na túto tému, ktoré dokazujú, že možno jeden pár zo sto dokáže v mieri, v pohode a s láskou bývať s rodičmi/svokrovcami v jednom dome...

maribell
18. dec 2013

neda sa urobit vlastny vchod? ..moja kamaratka to tak urobila a maju klud 🙂

mima4
18. dec 2013

@lolita1805
hlavne starsich ludi nezmenis. My sice nezijeme u rodicov, ale vidim to u nich,a aj svokrovcov, ze proste maju svoje zauzivane sposoby spravania sa, myslenie, ... urcite navyky a tych veci sa nezdaju.
Podla mna nesnaz sa ich menit. Je to ich dom, ich zivot, ich rozhodnutia a tieto veci neovplyvnis. Ked raz budes mat vlastnu domacnost, tam mozes mat uz vlastne pravidla 😉

lalinko2010
18. dec 2013

@lolita1805 ahoj, ja sa spýtam takto - pokiaľ si bola slobodná a bývala si s rodičmi ti toto nevadilo? že čo a ako funguje?
máš kde bývať, bývaš s manželom a tam rieš svoju domácnosť, keď to tvojej mame a otcovi vyhovuje, ich nerieš.
a ak ti to nevyhovuje, tak treba odísť do podnájmu, alebo si zobrať hypo a kúpiť si vlastný dom, byt...

lolita1805
autor
18. dec 2013

dakujem za rady.....len som s chcela opýtať, že ked nemáte sa kam odsťahovať, že ako by ste riešili takúto situaciu, či by ste im chodili upratovať, alebo kašlali by ste na to a venovali by ste sa vašej domacnosti, deťom a manželovi a ich nechali žiť ten svoj....bo oni sú relatívne mladí, otec má 58 rokov a mama 57, obaja sú doma na dôchodku......takže casu majú habadej....

lalinko2010
18. dec 2013

@lolita1805 nerieš ich, nechaj ich tak. im tento život vyhovuje! pre nich je to v pohode.
ak by si sa začala miešať do nich, tak by vznikol väčší problém, že sa miešaš do nich.
neupratuj im, neumývaj podlahu, ak ťa poprosia alebo ak budú chcieť pomoc od teba ohľadne upratovanie, tak sa isto ozvú.
úžívaj si svoju domácnosť....

lolita1805
autor
18. dec 2013

@lalinko2010 🙂 dakujem za odpoved.....nesnažím sa ich meniť......len proste ma royčuluje, ked mi chýba napr. cukor a idem si k našim dolu zobrať a dresy sú riady, nepozametané a oni obaja vyvalení na gauči a pozerajú tv. šlak ma tráfa z toho, no a ked k nim niekto príde, tak si môže mysleť, že to čo tu mate za kentus, a pritom obaja ste doma,alebo nebodaj si ešte ludia pomyslia, že dcere ste chalupu nechali a ani vam riady neumyje.....lenže mňa to furt nebaví....

lalinko2010
18. dec 2013

@lolita1805 ja viem že nie nechceš zmeniť, len ťa hnevá to čo ty doma nemáš, ty máš poriadok, upratané.
ja na tvojom mieste, ak si ideš po cukor alebo čokoľvek k ním, tak ak majú riad v drese, tak ho umy a nepýtaj sa či môžeš. ale zase aby si nezvykli že ty upraceš.
a čo si myslí návšteva, nech ťa netrápi, nech si myslia čo chcú, oni poznajú tvojích rodičov a neriešia ich.

lolita1805
autor
18. dec 2013

@lalinko2010 pokial som bola slobodná, tak som upratovala ja......lenže teraz sú dve domácnosti.....ja som vdačna za to, že mam kde bývať, že nemáme uver, len som chcela počuť, ako by ste toto riešili vy.....ci by ste zavreli dvere a neriešili to......

lalinko2010
18. dec 2013

@lolita1805 nemôžeš upratovať dve domácnosti, to je jasné.
ale teraz je to na tvojej mame a otcovi.
je ťažké niečo takéto riešiť, lebo pre každého je neporiadok relatívny pojem, pretože omrvinka na zemi niekomu vadí a niekomu nie.
ťažko riešiť niekomu domácnosť. ako som písala, ak chceš upratať u rodičov, tak uprac. je to na tebe.

kk79
18. dec 2013

@lolita1805 ja sice vydata nie som, ale ten bordel bol tiez jeden z dovodov pre com sa pred 8 rokmi odstahovala. uz som nemala trpezlivost to riesit. este kym som s mamou byvla to bolo fajn, pretoze som stihala ten bordel akotak upratat. ale teraz ke dchodim domov len za 2 roky je vzdy horsie a horsie. za 30 rokov sa nic nevyhadzovalo. ak sa nieco povie tak je z toho drama, uz fakt neviem ako to mam riesit. uz ani ja ani moj brat tam nikoho nezoberie, lebo sa hambime ako to tam vyzera. je to smutne, ale uz fakt neviem co s tym. 😢

freyjanr
18. dec 2013

@lolita1805 a nedal by sa nijako spraviť vlastný vchod?

ivet1371
18. dec 2013

@lolita1805 ahoj my byvame s našimi teda už 3 mesiace už len s maminou 23 rokov.Tiež to nikdy nebolo ideal a hlavne ked sme sa spolu s nimi prestahovali z mesta na dedinu tiež všetko chceli odkladat a s poriadkom to tiež išlo k horšiemu.Ale treba trochu tolerancie a najst si k nim pristup ako ich trochu viest k tomu čo chceš.Musiš využit spravnu naladu a postupne to bude lepšie a samozrejme musite a vy trochu niečo prekusnut ked nemate kde ist.Ja som tiež vela krat pre seba nadavala a teraz ked ocino zomrel tak čo by som za to dala keby som našla nesplachnute wc alebo blato na chodbe.Snažte sa uživat si každu chvilu lebo rodičia su len jedny a vratit čas sa neda.Pekny večer a krasne sviatky prajem 🙂

adri266
18. dec 2013

@lolita1805 s tym vela nenarobis. Ale mas velke stastie, ze mate cele poschodie svoje a hlavne kuchynu. Predstav si, zeby ste mali spolucnu kuchynu a mala by si ist varit niekde, kde nie je odpratane od obeda 🙄 🙄 🙄 Ziadna vyhra...Takze to ber tak, ze ak im to tak vyhovuje, nechaj ich tak. Predstav si, zeby Tvoja mama ci svokra chodila k Tebe a hovorila Ti, ze ake mas spinave okna, ze spajza zase nie je vypratana, atd atd. Skor by to mala byt pre Teba o to vacsia motivacia, preco sa od nich odstahovat 🙂

Inak, moj otec je taky bordelar, ze v spinavych topankach prejde celu chodbu 🙄 🙄 🙄 , alebo ze pri stole nakrusi viac ako male dieta, a mama tiez uz rezignovala. Ale ked k nim pridem na navstevu, prvu vec, ktoru beriem do ruky, je metla 😝 😝 A ja som bola prave opacny pripad, byvali sme u svokrovcov, kde svokra bola super cistotna osoba, ona bola schopna, kym som odskocila po nieco do kuchyne, napravovat za mnou deku na sedacke, ona davala veci manzelovi do skrine, lebo ani on, ani ja sme to nevedeli urobit do spravnych *kominkov* a dalsie take hluposti...mne zase to liezlo na nervy...ale na druhej strane, raz som ju videla, ako umyva WC s tou istou handrou, s akou umyva kuchynsku linku, skoro som sa povracala...ble ble ble...

dai
18. dec 2013

@lolita1805 osobne by som nikdy tak zit nechcela ako ty zijes - radsej si zobrat uver pripadne podnajom ale mat svoje a riesit si svoje, nestarat sa do inych ludi...
tvoji rodicia si ziju vo svojom ako im to vyhovuje - sama pises ze si im vdacna za moznost byvania kvazi zadarmo - mozno by nebolo odveci im zaplatit aspon pomocnicu v domacnosti ( na mesiac to vyjde tak okolo 100 euro ked bude chodit raz za tyzden - je to omnoho menej ako malinky podnajom ci hypo ) alebo im pomahaj ty z vdacnosti ze u nich mozes byvat...

osobne mam tiez ine chapanie poriadku ako moji rodicia - ked som u nich s detmi dajme tomu na tyzden tak im automaticky vydrhnem systematicky celu domacnost vratane okien a podobne ... pride mi to normalne ze im pomaham, ale tak mne pride normalne ze im pomaham vo vsetkom - tu mam na stranke skor pocit ze je to tu opacne - vaecsina ocakava pomoc od rodicov ☹

sissy27
18. dec 2013

@lolita1805 dom tvojich rodičov, nie tvoj, ich pravidlá... je tu naozaj dosť tém o tom, ako takéto spolužitie proste nefunguje, možno výnimočne alebo dočasne... v tvojom prípade buď ignorovať, alebo ak ti to veľmi vadí, tak uprac, ale bez komentára... a až ti bude chýbať cukor, tak si zbehni do obchodu kúpiť tak ako každá, ktorá má samostatnú domácnosť a vyhneš sa pohľadu na to, čo ti vadí 😉

maminuska
18. dec 2013

@lolita1805 tak popravde ak by si bola moja dcéra tak ta vyprášim okamžite z mojej časti.
😀 . Ako aby mňa buzeroval niekto na staré kolená v mojom dome a k tomu ešte v mojom sukromí , aj keby to bola vlastná dcéra letela by cez zavreté dvere.
Ked to robí svokra a chodí upratovat neveste tak sa tu 90 % mamičiek rozčuluje ako si to len mrcha môže dovoliť ale ked je to naopak sa to nejak tak zaobaluje.

agracka
19. dec 2013

Ahoj, tak my byvame u mojich rodicoch, a zatial je to ok, musim poklopat 🙂, nieco podobne mam aj ja doma, ocino je taky ze tiez vsetko potrebuje a k tomu mame aj sliepocky, kacky, cize bordel musi byt :D ak ma prist navsteva, alebo ked je grilovacka na dvore, tak to ideme poupratovat a to ho nemusim ziadat on sam to urobi. akoze aj ja snivam o tom, ze krasny dvor a vchod, ale nie vzdy sa to da... ja na tvojom mieste by som sa nepozastavovala az tak... isla by som im umyt ak viem, ze pride navsteva a inak by som to neriesila. tvoji rodicia maju urcity vek a s ich zmyslanim ty uz nic neurobis len to treba akceptovat, alebo im upratat 😖 alebo sa odstahovat. ale myslim, ze to nie je az taky problem aby ste museli az takto riesit, ci?

haslerka27
19. dec 2013

mladi maju byt sami to je moj nazor a preto to dalej nebudem rozvadzat a reagovat na tvoj prispevok.mladi nemaju co zit so starymi,mladi potrebuju sukromie na vlastny zivot

eeffka
19. dec 2013

@lolita1805 ty to nemas co riesit, zavri dvere a staraj sa o svoje. kkso zeby mne niekto diktoval ci si laskavo mozem sadnut na svoj gauc vo svojom byte, lebo este nemam doumyvane riady.... by som ta vyprevadila kade lahsie

shopoholocka
19. dec 2013

@eeffka A kde pise,ze si nemozu sadnut na svoj gauc pokial nemaju doumyvane riady?Ma uplne pravo to riesit 😉 Len Ty moja skludni hormon,v kazdej taketo teme si arogantna,drza,povysenecka?Mas nejake osobnostne problemy,ze tu vzdy ventilujes? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maznacik007
19. dec 2013

@lolita1805 neriesila by som to... resp.ak ta to trapi tak im sama upratuj ale bez vycitiek a hadok ...mozete s nimi byvat, pomahaju vam ... ty si povinna im to aspon v malom vracat ...

ak sa ti nepaci tak mas predsa moznost ist do podnajmu ...

podla mojho nazoru su na vas pridobry .... mne keby toto robila dcera ... a nadavala a hadala sa so mnou kvoli mojmu domu a domacnosti tak by som jej odporucila nech si ide zit na vlastne naklady a do svojho...

eeffka
19. dec 2013

@shopoholocka ocividne si si ma s niekym pomylila, nevadi 😀

a co sa tyka toho co som napisla, citaj pozorne, autorku rozculuje ze ona pride k rodicom a oni kukaju telku na gauci a nemaju popratane.... co ju do toho? je to jej domacnost? nie je , tak nech poprace alebo sa nestara.