Bývanie s priateľom

kvetinkaaaaa
13. jan 2016

AHOJ BABY,
CHCELA BY SOM POCUT VAS NAZOR / RADU.
MAM 23 ROKOV, SOM V TRETOM ROČNíKU NA VYSOKEJ SKOLE. MOJ PRIATEL MA 24, TENTO ROK NA VYSOKEJ KONčí.
MAME NASLEDOVNÝ PROBLÉM SO SPOLOčNÝM BÝVANíM. V LETE TO BUDE 6 ROKOV CO BUDEME SPOLU CHODIT. VELMI RADA BY SOM SO SVOJIM PRIATELOM ( AJ ON SO MNOU) ZACALI SPOLU BÝVAť V PODNAJME NA ZACIATOK, ALE NIE JE TO TAKE JEDNODUCHE. JA BY SOM SI VELMI RADA DOKONCILA SKOLU AZ PO MGR. NECHCEM ABY MOJ PRIATEL PLATIL CELY PODNAJOM, STRAVU...KONIEC KONCOV NEVIEM CI BY TO Z JEHO NASTUPNEHO PLATU CELE AJ VYšLO. JA MAM DOSť NÁROčNÉ STUDIUM, BRIGADOVAT POPRI SKOLE SOM SA POKUSALA UZ DVA KRAT ALE AJ NAPRIEK VELKEJ SNAHE, VZDY TO PO DVOCH - TROCH MESIACOCH BRIGADOVANIA SKONCILO, SKONCILA SOM VZDY NEDOSTATKU CASU NA UCENIE DO SKOLY- TAKZE TAKY PRIJEM JE DOST NEISTÝ... OD MOJICH RODICOV MI JE MAXIMALNE TRAPNE PYTAT PENIAZE NA VLASTNE OSAMOSTATNENIE SA. JE TO OTAZKA DVOCH ROKOV KYM NEDOKONCIM SKOLU AKO SPOLOCNE FINANCOVAT VLASTNE BYVANIE. MAME BYVAT ESTE DOMA, KAZDY U VLASTNYCH RODICOV A POCKAť KÝM DOSTUDUJEM A ZACAT ROZMYSLAT O VLASTNOM BYVANI AZ O 2 ROKY???, ALEBO POPROSIť NASICH O FINANCIE ??? KAZDY MESIAC NEJAKYCH 150-200 EURO... ALEBO PREDSA LEN BRIGADOVAT ? - BOJIM SA TOHO AKO BY SOM TO ZVLADALA SO SKOLOU SICE ALE UROBIM MAXIMUM.... VIETE BABY PYTAM SA PRETO LEBO CHODIME UZ SPOLU SKORO 6 ROKOV A UZ TERAZ SA DOST TRAPIME KVOLI BYVANIU, ZE NEBYVAME ESTE SPOLU,,,NAS VZTAH SA TYMTO PROBLEMOM DOST NASTRBUJE, LEBO TO UZ CHCEME OBAJA, LEN NEMAME FINANCNE PROSTRIEDKY NA TO... A VOBEC SI NEVIEM PREDSTAVIT V AKOM STAVE BY BOL NAS VZTAH ESTE PO 2 ROKOCH CAKANIA NA TO BYVANIE... UZ TERAZ SME DOST NESTASTNÝ A NERVOZNY OBAJA Z TEJTO SITUACIE. BABY PROSIM NAPISTE MI VAS NAZOR, AKO BY STE RIESILI TENTO PROBLEM VY ? S PRIATELOM SA VELMI MILUJEME, LEN TOTO NAS TRAPI.... 🙂 DAKUJEM VAM :* A DAKUJEM ZA KAZDU RADU 🙂

kvetinkaaaaa
autor
13. jan 2016

🙂 🙂 🙂

guinevre
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa ZREJME VELA NA VYEBER NEMATE. BUD POCKATE 2 ROKY, A TVOJ PRIATEL BY MOHOL MAT POCHOPENIE, ALEBO POJDETE SPOLU DO PODNAJMU, A DO PAR MESIACOV ZISTITE, ZE SA ZO VZDUCHU NEZIJE A BUDETE MAT NOVE PROBLEMY, BUD SI ZAROBIT NA PODNAJOM ALEBO SKOLA, A PODLA MNA STE ESTE MLADI TAK JE V TOMTO MOMENTE SKOLA DOLEZITEJSIA AKO PRIATEL. ON SA K VAM NEMOZE NASTAHOVAT? MOZNO BY RODICIA SUHLASILI, ALE TAKE KOLEKTIVNE BYVANIE BY SOM NEODPORUCALA.

kvetinkaaaaa
autor
13. jan 2016

@guinevre U NAS MIESTO NA BYVANIE NIE JE, TO BY ANI MOJI RODICIA NEBOLI NADSENI... A ANI U JEDNYCH ANI U DRUHÝCH RODICOV BY SME BÝVAť NECHCELI...

kvetinkaaaaa
autor
13. jan 2016

baby prosiim poradte 🙂

dominika6
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa
Skuste obidvaja pracu...financovat najom a stravu neutiahnete len z jedneho pkatu..a mozno zistite ci byvat spolu utuzi vztah

jabadaba
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa ved je to jasne, ci? Nemas financne prostriedky zatial, tak neries. 😉

jabadaba
13. jan 2016

@dominika6 studuje, brigadu popri studiu casovo nezvlada. Slo to na ukor casu na ucenie....citkaj. 😉

dominika6
13. jan 2016

@jabadaba
CItam...a?..
Kolko matiek ma aj deti popri tom aj studuju a dobrezenie aj chodia do roboty...
Kto chce zvladne

kvetinkaaaaa
autor
13. jan 2016

@jabadaba keby to bolo take easy moja , nic neriesit, tak by som neriesila :( dost sa nam nici vztah kvoli tomu, za tie 2 roky sa aj rozideme mozno kvoli tomuto ak sa to nejako neporiesi...

guinevre
13. jan 2016

@dominika6 Hej, studuju Svatu Alzbetu.. :D

dominika6
13. jan 2016

@guinevre
Aaaale no zas...😀

terezka1947
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa no...pockajte,ked ste tolko cakali,dva roky zvladnete...ak ma vas vztah hlbsie zaklady,toto ustojite
ale zarazila ma poznamka....pytat si od rodicov na osamostatnenie sa...ono,ja neviem,ako su na tom tvoji rodicia,ale ak ti pomahaju so studiom,osatenim,atd,atd....nemozes po nich chciet este dalsie peniaze...to je uz zderstvo 😒
a zase ak tie brigady su pre tvoje studium narocne,naco si chces skomplikovat posl.roky prave takto...
prilezitostne brigady a privirobenie si je ine ako ked MUSIS mat kazdy mesiac urcity obnos penazi,lebo,lebo,lebo
vydrzte,nic netsratite....a ani nezmeskate

jabadaba
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa moja draha, nedaj sa vysmiat...co sa vam nici??? To by som musela nestudovat dve skoly a nemat vztah....no pockas proste. Nejde vsetko ako si clovek vysniva! Nezarabas, nebyvas....Zatazovat rodicov nechces, co je chvalyhodne, nechces ani, aby to tahal priatel. Tak je to jasne. Prezili sme to vsetci, neboj a nikomu sa nic nerozpadlo pre nemoznost spolu byvat. 😉

wena
13. jan 2016

Pokial spolu chcete byvat, nemusite si hned prenajat cely byt, ale mozete ho zdielat s inymi ludmi a prenajat si len jednu izbu napriklad. Velmi vela studentov takto popri skole byva a nie je to az tak financne narocne.
Okrem toho asi vela moznosti nemate, bud pockate alebo mozes samozrejme skusit poprosit o pomoc rodicov.
Pripadne ak pocas skoly brigadu nestihas, mozete ist s priatelom brigadovat v lete do zahranicia a zarobit si aspon ciastocne na spolocne byvanie, mozno ti potom pomozu nejakou ciastkou aj rodicia, ked uvidia, ze k tomu pristupujete zodpovedne.

jeannna
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa straaasne ale straaaasne mi to pripomina uz dve temy, na vlas podobne, planovali ste byvanie u svokrovcov, ale prichodom novej priatelky brata tvojho priatela sa to skomplikovalo, nie? Ak sa mylim, tak sorry ...

jabadaba
13. jan 2016

@dominika6 no necitas evidentne. Autorka temy pise, ze zarabat brigadami popri studiu nezvlada, pretoze ma studium narocne na cas. Kapisto? Mne zbytocne adresujes co kto zvlada...to sa obrat na zakladatelku ak mas pre nu radu, ze to ide. Ja som toho nazoru, ze ked niekto pise, ze to nejde tak asi ma pre to padny dovod a netreba tlacit na pilu a hnat sa do niecoho na co nema. Finito. 🙂

kvetinkaaaaa
autor
13. jan 2016

@jeannna nie nie 🙂 fakt

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinkaaaaa
autor
13. jan 2016

@terezka1947 ja som pre rodicov minimalne nakladova, studujem VS v mieste bydliska ...takze ziadny intrak, dopravu mi neplatia...len vreckove co dostanem 🙂

jeannna
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa uz sa mi to tu pletie, idem si dat pauzu tuna 😀

terezka1947
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa takze na oblecko,kozmetiku,atd,atd.si vies zarobit na brigade?

jabadaba
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa po skole nechces zacat pracovat? V profile mas, ze sa snazite....o co? O dieta, ci o to spolocne byvanie? Ak o dieta, asi nechapem....mas pred sebou este skolu, nechces ju v klude dokoncit? Treba si zivot skomplikovat? 😉

kvetinkaaaaa
autor
13. jan 2016

@jabadaba nie dietatko neplanujeme 🙂

kvetinkaaaaa
autor
13. jan 2016

@terezka1947 chcela som tym len povedat ze nasich mesacne nestojim 300 euro ako moj brat ktory studuje v cechach ... ze som pre nasich minumum nakladova co sa mesacnych vydavkov tyka...dostanem par eur vreckove a hotovo.

terezka1947
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa to ti len kvitujem...ale verim,ze rodicia maju co robit aj pri takych nakladoch=na oboch,urcite to nie je pre nich lahke
mozno je to v porovnani s bratom super,resp.ze aj ty mas !pravo! na nieco viac....ale ked si tak zoberies,fuuuu...maju co robit,aby vas uzivili,resp.celu rodinu.

pockaj s byvanim,nie,vas vztah ake je ten pravy sa nepokazi a ked sa pokazi,tak asi to nebolo ono
pockaj te si,kym budete sebestacni...budete kludnejsi a tie dva roky su uz naozaj nic

ukulela
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa kolko ti davaju rodicia mesacne? ono ty musis vediet, ci by ti pomohli, alebo nie ....
brigadu: keby si hladala nieco casovo nenarocnejsie? (neviem, co si robila - ale ak mas tazku skolu, tak nejake sichty v tescu, alebo v restike ozaj nehrozia, to chapem, ale ak by si zvladla nejakych 100 mesacne, tak by ti to pomohlo)
.... ono mlady po skole ostava u rodicov? alebo sa bude habat prec a chciet byvat sam?
ono pytat od rodicov, zechcem byvat s frajerom, tak mi to zaplatte, to by bolo blbe aj mne. skor by som cakala od chlapa ze sa pokusi byvanie ako pracujuci zaplatit sam (ved ho plati aj sebe) a ja by som sa snazila co-to zarobit, ako by sa dalo aby to neublizilo skole, a teda ak by rodicia ponukli nejaky prispevok, tak OK.
ono sice pises, ze ich stojis minimum, len vreckove, ale teda to je aj strava, rezia u vas doma, oblecenie, kozmetika, .... satia ta, zivia ta. a to by teda asi museli aj nadalej, ak by si nebrigadovala. tvoj chlap by ti asi vreckove nedaval 🙂 za mna teda ak spolocne byvanie, tak v max miere za vlastne a hladat brigadu, ktora nie je an ukor studia.

jabadaba
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa ok. 😉

marcelatje
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa by som chcela vidieť výraz tvojich rodičov keby si im povedala že ti každý mesiac vycálujú 200,- EUR lebo vy CHCETE spolu bývať.
K tomu 300,- EUR na tvojho brata ...... hmm no majú to s vami ťažké 😀 😀 😀 😀 😀

dominika6
13. jan 2016

@jabadaba
No ona pise...
ALEBO PREDSA LEN BRIGADOVAT ? - BOJIM SA TOHO AKO BY SOM TO ZVLADALA SO SKOLOU SICE ALE UROBIM MAXIMUM....

Tak asi maximum nerobi...
howk...

sardinka335
13. jan 2016

@kvetinkaaaaa ak sa vas vztah naštrbuje pri prvých prekažkach tak dakujem pekne...čo máš robiť? Dorobiť si školu...a potom si rob čo chceš. To je taky problém vydržať 2 roky a v pokoji doštudovať? Tiež nechapem ten status o snazení sa o dieta. Študentské roky sme všetci ,,museli prežiť,, priestor na intimutu málo ale čo už...prezijete to aj vy. Ty chceš cca 200 euro, brat potrebuje 300 eur...ste nejaké náročne deti. A čo preboha študuješ medicinu, farmaciu ze sa neda? Štipendium nič? Ja som teiž nemohla brigadovať nakolko som mala doma dve male deti...po večeroch som pisala seminarne prace lenivým študentom, ktorí mi za to platili...vela brigád je aj časovo flexibilných napr. upratovanie - tam sa da časovo si to naštelovať.