Bývanie so svokrovcami. Máte skúsenosti?

miruska32
9. júl 2008

Ahojte babenky, dufam, že taká téma tu už nebola a nie je. Chcela by som sa Vás opýtať sú tu nejaké dušičky, ktoré bývajú v jednom dome ( v rodinnom dome) so svokrovcami. Moja budúca svokra no dúfam, že bude si veľmi praje aby sme s priateľom bývali u nich a mne sa ten nápad aj páči. Ten dom zostane mojmu priateľovi a chceme si spraviť podkrovné bývanie a videla som pár návrhom a musím povedať, že sa mi to aj páči. Priateľoví rodičia sú úžasní ľudia. Ak máte skúsenosti s bývaním tak mi napíšte dakujem🙂

miruska32
autor
9. júl 2008

🙂

jaduska
9. júl 2008

Téma o spoločnom bývaním s rodičmi/svokrovcami tu už určite je... 😉
Ono kým nevyskúšaš, nezistíš...Je ľahké byť milý a úžasný, keď si s tým človekom raz za čas a vieš, že o chvíľu odíde... 🙂 Pri spoločnom spolunažívaní sa však už rieša aj iné problémy a nezhody... 😒 Všetko je o kompromise, dobrej vôli a schopnosti dohodnúť sa....V každom prípade však odporúčam mať dve samostatné domácnosti, t.j. dve kuchyne...Lebo dve gazdiné v jednej kuchyni to je najväčšia kalamita, viem o čom hovorím - bývam s vlastnými rodičmi... 😀

abetka
9. júl 2008

no ja ti asi pisat a odporucat toto nebudem. Aj ja som byvala u svokrovcov a mali sme tam prerabat a odisli sme. Ale to preto lebo cele prerabanie malo byt podla ich predsta a vsetko pisali na seba, takze nase by tam nebolo nic a boli hrozni a nemali by sme kam ist, keby sa nieco stalo a stary nas vyhodil po roku zitia tam, tak sme si kupili byt a sme veeeeelmi spokojni a nikdy viac. Ale ty budes mozno iny pripad.Velmi ti to prajem

majada
9. júl 2008

priatelovi rodičia môžu byť tý najúžasnejší ludia na zemi ,ale môže to trvať len do vtedy kým spolu nebývate ....ja som si myslela tiež že to bude fajn a nie je.....

lila794
9. júl 2008

Pridavam sa,ale v septembri odchadzame! Huraaaa!!!!! A ked je babo, tak je to este horsie.

nguyen
9. júl 2008

ja mozno z ineho uhla pohladu, vyrastla som v dome so starymi rodicmi a s rodicmi a aj ked su moji stari rodicia uzasni ludia rovnako ako moji rodicia neodporucam tento model. Ako docasne riesenie sa to este da ale nie ako definitivne riesenie ... viem o com hovorim.

petulienka
9. júl 2008

miruska,

ja len ledno. Aj moja svokra bola prijemna, mila kym sme sa nenastahovali 😉 Teraz ju nemozem citit za co si moze ona sama.,... 😉 Ale prajem vela stastia aby to v tvojom pripade tak nebolo 🙂

majada
9. júl 2008

lila máš uplnú pravdu svoju svokru som mala celkom rada kým neprišli deti .........a teraz máme druhé tak teraz som už totálne .... 😝

gucz
9. júl 2008

aj my sme bývali u svokrovcov, jeden rok, kým sme nedostali byt. Ono je to v niečom dobré a v niečom zasa zlé. Napríklad sme nemali také súkromie ako by som si predstavovala, napr. nehrozilo vyjsť z kúpeľne len v uteráku cez celý dom do našej izby. Alebo mi strašne liezli návštevy početnej rodiny, niekedy aj 5 návštev do týždňa, takže stále bolo v dome kopa ľudí. Ale zasa na druhej strane, keď som bola tehu, aj po narodení malej Laurinky, keď som musela odstrekovať mliečko a zžiť sa s novou situáciou, dobre mi padlo, keď bolo navarené, a nemusela som sa starať o upratovanie. Teda samozrejme o našu izbičku áno, ale myslím to všeobecne. Ono až po nejakom čase Ti začnú liezť názory staršej generácie na nervy, alebo nevinne myslené pripomienky, ale to sa nesťažujem. Mám dobrých svokrovcov, ktorý sa nám snažia pomáhať najviac ako môžu a sme im vďačný, že nás prichýlili. Ale svoje bývanie je len svoje 🙂

gucz
9. júl 2008

a tiež sa pridávam k zástancom oddelených kuchýň, ja keď som si chcela navariť niečo, na čo som mala chuť, pozerali na mňa akoby som spadla z marsu, že prečo míňať suroviny a potraviny, keď je navarené. Ono nikdy mi to takto nepovedali ale to človek vycíti. Takže moje milované špagety som tam jedla 1x a potom až vo vlastnom 🙂

emjee
9. júl 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tem o svokrach je tu vela, tieto maju co do cinenia aj s byvanim u / blizko svokrovcov

womenne
9. júl 2008

miruška to som si aj ja myslela kym som tam nezačala byvat.Radim ti chodte preč,najlepšia svokra je ta ktora pride na navštevu 😀 Byvala som snimi rok a viac som psychicky ani fyzicky už nevladala,teraz si pomaly k sebe hladame cestu a to ja len kvoli manželovi,ale aj ja chcem mat klid tak preto 😉 Ved aj ked zdedi dom ale svoje je len svoje a je hnusne povedat ale poviem to možu žit ešte 30rokov 😀 😀 😀 😀 vydržiš to ked sa teda ak sa budete hadat?ja nie!!!!

martina.d.
10. júl 2008

V živote by som nechcela bývať so svokrou!!! Čo dodať... 😉 😀 😉

miresta
10. júl 2008

miruska - ahoj, ja nemám takú skúsenosť, bývam len nad mojou mamkou, aj keď ju mám u seba každý deň, je mi super, aj keď je už chorá a utrápená a len sa sťažuje, niekto by to rád nepočúval, ale nech sa vyrozpráva a ona mi stále hovorí že ja som dobrý poslucháč a že zo mňa ide pokoj.
A k svokrovcom by sme sa mali sťahovať aj mi, lebo zatiaľ sme v podnájme, ale oni majú velikánsky pozemok pri svojom dome, a mi by sme si stavali samostatný dom, ale aj tak jeden dvor, neviem či je to dobré.......teraz ako ich poznám sú úžasny, ale každý ti povie, že vlastné je vlastné.

rusovcanka
10. júl 2008

My bývame so svokrou(svokor zomrel ešte pred našou svadbou) .Svokra na prízemí a my máme samostatný byt na poschodí.Niekedy som rada,že tam bývame-postará sa o malú,nemusela som ju dávať hneď do škôlky a môže byť ešte do septembra doma s babkou...Ale sú dni a situácie,kedy ju nemôžem ani vidieť,lebo sa mi hneď dvíha adrenalín a musím veľmi opatrne voliť slová...Ono je na niečo dobré mať svokrovcov po ruke,ale ak by sa nám naskytla možnosť(čo sa nenaskytne,pretože celý dom patrí manželovi a on je s bývaním spokojný...),určite by som sa odsťahovala.Takto len čakať,kedy sa svokra pominie 😉 Fuj,ale som hnusná 😎

mirrinka
10. júl 2008

ja som strááááášne šťastná,že nemusím bývať so svokrou - to by bol pre mňa najväčší trest 😝

miruska32
autor
10. júl 2008

No my sme sa bavili, že by to bolo oddelené a aj sama povedala, že to bude hore naše, jasné že chcem mať kuchynu sama...ale myslím si, nebude to také lahké..priateľ zboznuje dedinu, kde býva a asi tazko by som ho do mesta prehovorila a myslím, že ja by som radšej od svojich rodičov bola čo najdalej..s jeho rodičmi je fakt super, nehovorím, že sa nezmenia, že sa može stať, že budú inakší ako boli, ale...fakt ani neviem ako by som to odmietla, teta s ujom by chceli mať nás pri sebe...

ivana26
10. júl 2008

miruska,
my tak byvame. mame oddeleny vchod a sme hore v podkrovi. mne to zatial vyhovuje, svokrovci su fajn ( jasne, ze maju svoje muchy, ale kto ich nema?)a aj s malym Adamkom nam vela pomahaju 😉

miruska32
autor
10. júl 2008

Zase kazdá svokra je inšia, je pravda, že na návštevu a dosť, ale no nechám sa prekvapiť aké to bude, ale to ešte potrvá kým my budeme bývať spolu....ale zatial, ked chodím k ním aby sme nemuseli v obyvačke a v jeho detskej spinkať🙂

miruska32
autor
10. júl 2008

No ved aj my by sme mali oddelene, aj ked je to jeden vchod, ale na poschodí na povale sa dá povedať

miruska32
autor
10. júl 2008

Oni by nám určite pomohli a aj pomozu, sú to dobrí ludia...

ivana26
10. júl 2008

ak su to dobri ludia, nemyslim, ze by sa ich spravanie zmenilo po vasom nastahovani 😉
moji svokrovci ma beru ako vlastnu dceru a to doslovne, oni maju dvoch synov, tak sa teraz vytesuju z nevesty 😀 a aj maleho zboznuju

annaola
10. júl 2008

dobra tema.. my zijeme v zahranici a na dovolenku 2x do roka sme nuteni byvat u manzelovych rodicov. prvy tyzden je v pohode, ale ked potom dalsie 3 prehltam slova, ktore radsej nechcem vyslovit.a vobec si tu dovolenku neuzijem, kym manzel to berie vpohode, ale pre mna su to cudzi ludia. chystame sa stavat domcek, sice je par metrov od toho ich, ale dufam ze to nejako pojde.

miruska32
autor
10. júl 2008

NO prestne aj ja ivka, oni majú 2synov a jedného z nich moc lubim🙂 a teta ma berie už aj ako dcéru, ved aj tento tyzden..volala k nám či nechceme uhorky, a naši sa ešte s nimi nepoznajú, aj ked sme spolu už pomaly 3r., ale...je to tak ako je a naši nešli pre tie uhorky, lebo sa nepoznajú a nešli proste tak teta mi volala, že už cestujú za mnou, že nám ich donesú, aj ked sa naši s nimi nestretli, ale oni pre mna spravia hocičo a mám ich veľmi rada, proste sú to jednoduchí, vdační a srdeční ludia a všetky možné superlatíva aké len su na svete🙂s tetou si stále voláme a taaaaak 😉

miruska32
autor
10. júl 2008

A chcem dodať, že bývame od seba 60km.

jankajs
10. júl 2008

Miruš, nerada by som ti vzala ilúzie. Bodaj by to tak vydržalo. Pretože moja svokra bola presne taká istá. Poklad. Ale iba, kým sme sa s manželom nevzali. To už mi chcela riadiť život a ja zas nie som taká poddajná, aby som si nechala doň babrať cudzím človekom. 😠

asitka
10. júl 2008

bývanie so svokrovcami.....nikdy v živote....ja by som nebývala ani s mojimi rodičmi...hoc ich mám nadovšetko rada....mladí majú bývať sami....to hovori aj moja mama... 😀

ada78
10. júl 2008

nikdy som nebyvala so svokrovcami, ale ani by som nechcela. ani keby boli najlepsi na svete.
kym sa to aspon trosku da, kazda rodinka by mala byvat vo vlastnom. 😉
vsak u svokry sa nebudete moct ani pohadat bez toho, aby vsetko pocula. 😀 😀 😀

majada
10. júl 2008

ada tak tak tak...ani pohádať 😀 ja nemusím nič vravieť svokre čo si myslím lebo keď sa povadíme s manželom ona vie presne čo si o nej myslím .....všetko počuť.... 😀 😝

horallka
10. júl 2008

miruska32,
bývať so svokrovcami? Silne neodporúčam. 😝 Môžu byť akokoľvek milí a zlatí, ale pokým spolu nežijete, vlastne ani nevieš, akí naozaj sú.Takže radšej neriskovať a nepokúšať osud - moja rada. Mňa takíto strašne milí a úžasní svokrovci stálo manželsvto. No, čo viac dodať k tomu?