Bývanie so svokrovcami. Máte skúsenosti?

miruska32
9. júl 2008

Ahojte babenky, dufam, že taká téma tu už nebola a nie je. Chcela by som sa Vás opýtať sú tu nejaké dušičky, ktoré bývajú v jednom dome ( v rodinnom dome) so svokrovcami. Moja budúca svokra no dúfam, že bude si veľmi praje aby sme s priateľom bývali u nich a mne sa ten nápad aj páči. Ten dom zostane mojmu priateľovi a chceme si spraviť podkrovné bývanie a videla som pár návrhom a musím povedať, že sa mi to aj páči. Priateľoví rodičia sú úžasní ľudia. Ak máte skúsenosti s bývaním tak mi napíšte dakujem🙂

bubba
10. júl 2008

mirka,neboj sa chod do toho 😉 vacsina svokier je na prd,ale ked si to zoberiem ze aj moja svokra to somnou tiez nema vzdy vyhrate tak ma odpustene male nedostatky 😀 😀
my zijeme presne tak isto ako to vy planujete .prvy rok ked sa nam narodila dcera bol najtazsi lebo vysvetlit cudzej zene co furt beha k nam ked ti dieta zaplace a ty si v sprche.....no,stalo nas to par stoviek slov,kym to pochopila.....ale teraz je vsetko ok vyhovaras aze ju bolia nohy a vobec ale vobec sa nam nepletie do zivota ci rozhodnuti 😉 a svokor?ten by tu inak nemusel byvat ale co uz s nim ved aj on je len clovek 😀 tak mu odpustam 😅

womenne
11. júl 2008

Miruš vždy je rozhodnutie na tebe ale toto su naše skusenosti a večšina z nas ich nema dobre.Ja som to mala tak isto,volali sme si,navštevovali sme sa dokona ma mala radšej ako vlastnu dceru čo mi viackrat povedala.A vidiš kde sme dopadli.Zmenilo sa to hned po svadbe a doteraz nechapem prečo,bolo to aj so švagrinou taktiež sa hadali a bude to aj s buducim švagrom lebo ako som videla minule sa tak isto stara ako kedysi nam 🙄 Vieš najlepšie je ked prideš na navštevu 😀 teda aspon pre nas ktore sme si tym prešli.
Ale možno tvoja je jedna z tych dobrych a to inač nezistiš iba byvanim snimi,ale radim mat nejaku rezervu aby ste mali kam ist kebyniečo,potom daj vediet 😀 držim palcea ak je naozaj dobra tak ti uprimne zavidim 😀

lenand
11. júl 2008

ja osobne nikdy 😝

maca793
11. júl 2008

ja mám len zlú skúsenosť s bývaním u svokry. ale každá je iná ja by som už len bola toho názoru, ak by som si našla muža, s ktorým by som mala bývať tak len vo svojom aj keby mi ponúkal veľký rodinný dom so záhradou a bazénom. súkromie je súkromie.

cukrikk
11. júl 2008

.... nikdy.... 😉

ivana26
11. júl 2008

suhlasim, ze mladi by mali byvat sami a mat sukromie, ale nie vzdy sa to da. mozno casom. 😉 ale nestazujem sa, mame krasneho synceka, co viac nam moze chybat k stastiu? 🙂 mozno tak vyhrat lotto a postavit si vlastny domcek 😀 😀 😀

veronika13
11. júl 2008

tiež neodporúčam, moja svokra je dobrá žena, až mi ta jej dobrota niekedy vadí, zo všetkých chce pomáhať, našťastie sa moc do malého nestará, nepustila som si ju k telu, ale keď vidím ako sa stará do švagrinej a malého, tak mám dosť. Mrzí ma, že nemáme lepší vzťah... ale čo už. teším sa keď budeme vo vlastnom a na toto budem len spomínať, alebo radšej nie

miruska32
autor
11. júl 2008

Ja viem, že je tu dosť negatív čo ste mi napísali, viem, že sa to može zmeniť, ale ja neviem prečo tak strašne obidvaja chcu aby sme tam byvali??neviem....

darina77
12. júl 2008

Ja mám v okolí zopár takých báb ktoré sú spokojné. Ale zas na druhej strane odkiaľ berieš istotu, že ten dom pripadne jemu? Veď má ešte brata a ako womenne vraví môžu žiť ešte 30 rokov, za ten čas sa veľa toho môže prihodiť. Ako dočasné riešenie je to fajn.

stanka7
12. júl 2008

Ahojte ja bývam spolu so svokrovcami 8 rokov 😨 Ups už tak dlho? 😀 Niekedy je to bývanie v pohode inokedy by som odtiaľto vypadla ale staršej dcére som povedala až sa vydáš bývaj radšej sama. 😀 😉

veronika13
12. júl 2008

neviem, prečo tak veľmi chcú aby ste tam bývali, možno sú fakt dobráci a nezmenia sa, a ak hej, aspoň vidíš, že nebudeš prvá. Priprav sa aj na tu horšiu možnosť radšej 😉 Prajem veľa šťastia a nech máš dobrých svokrovcov 🙂

miruska32
autor
12. júl 2008

Ten dom je už jeho, spísali závet...viem to na 100% a jeho brat nedostane nič....to už viem presne ako to je. Ja viem baby, že sa može stať hocičo. Dakujem vám všetkym..kebyže tu boli aj viaceré pozitívne ohlasy...ja som sice este mladá, ale....

darina77
12. júl 2008

Miruska, v tom prípade choď do toho, možno to bude dobré. Musíš to vyskúšať ináč sa to zistiť nedá.Ja som sa obávala,že by tam boli nevysporiadané pomery, vieš mnohé to podceňujú a potom sú nepríjemne prekvapené.
Ale tvoj priateľ má vlastníctvo vysporiadané takže toto riziko odpadá. Ostatné je o medziľudských vzťahoch, takže vyskúšaj a hlavne napíš sem ako si spolunažívate, dúfam, že to dobre dopadne.

veronika13
13. júl 2008

ešte možno brat bude neprijemný

miruska32
autor
13. júl 2008

No ono je to tak, že ja ešte študujem na VŠ a chcu to po dovolenke prerábať, no ideme v Stredu do Bulharska tak potom, ked sa vrátime..viete aspon také základné zatial byvanie nech sa netlačíme v jeho izbe. Jeho rodičia rátajú s tym, že ja skončím 3r. a pojdem byvať k ním a dokončím si potom Mgr. 🙂 ja uvidím ešte ako čo bude, lebo vidím, že naši by aj boli moc štastní, keby že sa odstahujem, pretože s mamou nemám dobrý vzťah a oco to sa dá, ale aj on je dakedy..no priateľov brat mal dáke problémy, ale dali to tak, že to možu niečo dediť len jeho deti. Takže myslím, že to spravili správne..lebo by mohli aj o dom prísť pri jeho bratovi:(

piskotek11
14. júl 2008

Ja sa pridávam k tým, ktorí sú proti. Mirka, z vlastnej skúsenosti ti radím, dobre si to zvážte, aby ste potom neľutovali. My už pol roka žijeme v situácii, do ktorej sa vy len teraz chystáte a ver, keby som mala tú možnosť vrátiť to všetko naspäť, neváhala by som ani sekundu. Aj ja som si vravela, budeme mať samostatný vchod, samostatnú kuchyňu, domácnosť, ale odkedy sme začali prerábať, riešime neustále samé problémy, ktoré dovtedy, samozrejme, neboli (nie my s manželom sme prerábali, ale "svokrovci prerábali", kedykoľvek zvonia pri dverách a pod., je toho veľmi veľa). Vrátiť späť a začať odznova sa nedá, lebo sme do prestavby investovali veľa peňazí a brali hypotéku. Pýtala si sa, prečo tak veľmi chcú, aby ste tam išli bývať. Aj naši svokrovci veľmi chceli, ale teraz mám pochybnosti, či z dôvodu, že nám chceli dobre alebo najmä kvôli sebe, aby mali syna doma, lebo odkedy tu bývame, tak chodia za ním s každou blbosťou.
Nie je nad to bývať samostatne a k rodičom chodiť na návštevy.

miruska32
autor
15. júl 2008

No piskotek11 asi máš pravdu, no aj tu by oni chceli prerábať..ale potom, že mi budeme si sami....juuuuuuuuuuuj babenky to ešte potrvá, pokym sa rozhýbeme...Sa vám pochválim, dnes v noci cestujeme do Bulharska, tak vám na 2tyzdne nebudem odpisovať, mrzí ma to, lebo tento portál som si moc obľúbila🙂 cmuuuuuuuuuuk všetkym 😵

lila794
15. júl 2008

Joj, byvanie so svokrovcami - zijeme s nimi v jednom byte rok a pol a o mesiac to konci - huraaaaaa!!!! Oni su fakt zlati, ale jednoducho byvat s nimi - to sa uz dalej neda. Preco? Nebudem to tu pisat, baby predo mnou to vystihli - a mam pocit, ze vsade je to podobne!

lenocka80
15. júl 2008

Jeminko babky, ja Vam tak prajem aby ste mohli so svojimi rodinkami byvat sami. Ja som byvala so svokrovcami, ked sme sa s manzelom vratili so zahranicia a hned som otehotnela, bolo to strasneeeeeee. A to samozrejme chceli aby sme si tam prerabali byvanie, ze budeme mat samostatny vchod a tak...Chvala bohu, moj muz je natolko rozumny, ze si mysli, ze je lepsie byvat sami. A tak sme radsej zvolili volby byvat na "konci sveta" 🙂, ale sami. Ja som s mojim bratom po otcovi zdedila byt, tak sme do neho zainvestovali a byvame sami, ja som taka stastna ako blcha, ze mam vlastnu kupelku a kuchynu a nikto mi nehovori, co mam kedy urobit. Som spokojna a vychutnavam si synceka ako sa len da a neriesim take problemy, aj ked byvame naozaj dost od veci, mesto je daleko a auto je nevyhnutnost, ale sami je sami...Mne uplne staci, ze tam sem tam ideme a mam dost...Drzim palce.

piskotek11
15. júl 2008

Miruska32, tým, že "svokrovci prerábali" som chcela povedat, že prerábali tak, že sa do všetkého len montovali a snažili sa rozkazovať, hlavne svokra, lebo to bol jej rodičovský dom. Samozrejme, že to všetko robil manžel, zozačiatku som pomáhala aj ja, potom som tam už chodila málo, bo svokra neustále chodila za zadkom a dirigovala 😒 To by bolo na dlho.
Želám ti šťastnú cestu a príjemnú dovolenku.

a.d.r.i.k.a
18. júl 2008

.... 😖 moja svokra vie aj to ako často sa "muckáme" s mangelom...... A prirodzene to nenechá bez komentára 😵

mysti
18. júl 2008

ahojte baby, my s mojim manzelom sme sa hned dohodli, ze budeme byvat sami. Moja mamka aj ratala s tym, ze za cas ostaneme byvat u nich, lebo maju velky rodinny dom a ja mam len jednu o dost mladsiu segru, takze je to OK a miesta je tam naozaj dost. Ono docasne by to nebolo zle riesenie. No nam sa nastastie naskytla kupa bytu, co som sa velmi-velmi tesila, tak sme ho kupili, poprerabali a byvat sme v nom zacali uz 7 mesiacov pred svadbou. Takze sme absolutne spokojni. jedina nevyhoda je asi v tom, ze byvame v rovnakom mesta ako svokrovci, oni su teda velmi zlati ludia, ale tiez manzela otravuju s kazdou somarinou. Lebo moj svagor je absolutne neschopny, tak tomu daju pokoj.
Som ale naozaj happy, ze mame svoje a ze k rodicom a svokrovcom chodime len na navstevy... 😀

piskotek11
18. júl 2008

a.d.r.i.k.a 😲 😲 😲 😠 To už je sila!!

womenne
18. júl 2008

Adrika 😀 😀 možno sa chodi priučat 😀 😀 😀

miranda04
20. mar 2009

aj mne sa zdali ,,super,,-ani nie svokor ako svokra,ktorá chce všetko vedieť,o všetkom chce rozhodovať,to,čo kúpime je zlé.....ona vie všetko lepšie.tiež bývam u svokrovcov ale riešime podkrovné bývanie,ktoré je podľa svokry zbytočné,kedže chce,aby sme mali kuchyňu,obývačku....spoločné....... 😖 držím ti palce

lulu30507
20. mar 2009

ahoj moja tak to radsej ani neskusaj byvat so svokrou poviem ti ja pokial som nebyvala u nich tak to bolo pohode ale ako sa mi mala narodila tak sa vsetko zmenila zaala sa mi starat do vychovy...ked budete sami tak to budes mat lepsie alebo radsej byvaj stvojimi rodicmi

ukmima
20. mar 2009

aj ja sa pridam:My sme byvli so svokrou 4 mesiace, potom manzel isiel robit do UK,tak som docupkala k mame, presli uz 4 roky, teraz moj manzel byva so svokrou 😀 ,ale nepaci sa mu, a uz 2 mesiac mi pili usi...,aby sme sli byvat naspat...
On byval vo vacsom meste, je tam dokopy vsetko(lekari, nemocnica, obchody, skoly)ja som z dediny, za vsetkym musim dochadzat.
Vysvetluje vsetko tym, ze tam nam bude lepsie, ale lepsie pre koho????
Moja svokra nieje zla, ale je to vzdy len svokra...a mama je mama.
Neviem ako sa rozhodneme my, ale ak mas moznost, dupni nohou a trvaj na tom, ze budete byvat sami...Svokra nieje zla, ale ako uz niekto pisal, svokra je najlepsia cez vykend a ako dobra navsteva, nech odide po 2 hodinach...
Nikde nieje napisane, ze k nej nemozte chodit, pomoze amozno trosku aj s detmi aj financne, ale ked tam budete byvat, deti bude mat "pokrk",a peniazky Vam neda, lebo ako kazda nevesta, ani ty nebudes vediet hospodarit...
A o jej synceka sa v jej ociach nebudes vediet tak postarat tak ako ona..a nebudes vediet ani tak varit ako ona...nechci, aby ta manzel potom porovnaval...
Je to moja skusenost, u nas letela do kosa upecena "bublanina", lebo moja nebola zla, ale mama robi chutnejsiu...(a recept mi dala ona)...rozhodni sa...drzim palce...

zuzpolka
20. mar 2009

ahojte 🙂

ja sa tiež pridavam,,, my byvame tiež tak že svokrovci dole, my hore... ale keby bola možnosť hned sa sťahujem 😀 😝 naozaj, aj ked mame všetko zvlašť, a svokrovci su dobry nepači sa mi taketo byvanie 😠 😒
vidime sa každy den pretože mame spoločny vchod, spoločny dvor, a teraz ked mame malu je to ešte horšie..,.
ešte k tomu k nam chodia hore bez ohlasenia, kedy sa im zachce! 😠 ked k nim pride navšteva tak samozrejme že aj my ju už mame 🙄
som už z toho na nervy, ale bohužial nemame inu možnosť zatial 😢
určite by som radšej prijala byvanie zvlašť a chodiť len na navštevy 🙂

wien
20. mar 2009

zuzpolka, my bývame sami - našťastie - a svokrovci ani na tie návštevy nechodia. asi im vnuk nechýba, keď ho aj mesiac nemusia vidieť. a to bývajú len o pár domov ďalej....

zuzpolka
20. mar 2009

wien ahoj 😅
no tak to už je o inom,,,na tie navševy by sa raz za čas patrilo 😒 netreba to ani prehanať ale ani zanedbavať ☹ no neviem teraz čo je horšie či to alebo to 😀 😝