Bývanie v dvojizbovom byte a dieťa

katpox
9. júl 2016

Dobry den,este neplanujeme babo,ide o to,ci je vobec realne zit v dvojizbovom byte s dietatom,ak dispizicne sa s bytom neda pohnut,je v nom jedna mala spalna a obyvacka s kuchynou,zle riesene,nie je mozne vytvorit priecku a rozdelovat izby. Myslim do mladsieho skolskeho veku,je mozne mat dieta v spalni. Lenze co potom,bude chciet mat vlastne sukromie,spalnu potrebuje,kvoli pracam ma smeny,dospavanie nocnych. Nemame financie na vacsii byt. Bolo by predstavitelne keby dieta neskor v starsom veku spavalo v obyvacke?pripadne by sme sa striedali v spalni? Mam rozpolozenie,ci by bolo spravne vobec do takychto podmietok priviest dieta na svet. Viem ziju rodiny v garsonkach,jednoizbovych bytoch,ale nechcem aby sa dieta trapilo,ked nebude mat nikde svoje sukromie. Ak mate starsie deti vedeli by si predstavit zit bez detskej?

tobnuf
9. júl 2016

Fuu nehnevaj sa ale toto su problemy. Fakt niektory ludia maju jenoizbovy byt a aj dve deti. Co riesis? Kazdemu ako vyhovuje mu tiez mame dvojku a planujeme aj druhe bejby a spravime to tak ze ked uz drobci budi chciet sukromie spalnu prenechame im a mu pojdeme do obyvacky kde si kupime roztahovaci gauc. Nam uz tolko miesta netreba ako detom .. a v pohode nemam paniku 😀

margarita
9. júl 2016

moja mama byvala v malickom dvojizbovom domceku, s rodicmi, dalsimi 4 surodencami a este aj jej krstnou mamou a jej kamaratkou. na statnice sa ucila v kupelni na pracke, a brat cvicieval na harmonike v pivnici.

myslim si, ze to problem bude, ak s tym mas taky problem uz teraz, ked este ani tehotna nie si... jasne, ze je lepsie, ked ma dieta vlastnu izbu, same, ale kolko deti ju nemalo a tu su.

podla mna urcite nie je problem spravit mu detsky kutik v obyvacke, ved ked by ste vstavali do skolky, skoly a prace, tak ten, co dospava nocnu, bude v spalni...

a napr. moj svokor roky spava na gauci v kuchyni.

vsetko sa da nejako poriesit, ak sa chce....
myslim si.

bajana
9. júl 2016

Nechapem, ako mozes pochybovat o tom, ci priviest na svet dieta preto, ze mozno nebude mat vlastnu izbu...to vazne? V tom pripade radsej dieta nemaj (akoby sa potom malo trapit)😒 A nikde nie je dane, ze o 5-10r vymenite byt za vacsi...

jana_eyre
9. júl 2016

nie, neviem si predstavit, ze by moje deti nemali v buducnosti sukromie, aj ked ked je to nutne tak sa deti prisposobia a nemaju zadnu ujmu.. ale pokial mate k dispozicii dvoj izbovy byt skor by som riesila obyvacku systemom roztahovacieho gauca /alebo postele schovanej v stene/- t.j. spalnu by som si urobila v obyvacke, zatial co dieta/deti by mali svoje vlastne utocisko.. kazdy by mal vlastne sukromie - aj rodicia aj deti..

lucibka
9. júl 2016

Tiez si myslim, ze to nie je tragedia. Sme v 2izbaku, mame rocneho, ktory je s nami v spalni a muz robi na smeny. Ked ma nocne, on spi v spalni a my sa pomoceme obyvka, kuchyna a vonku. A tiez planujeme druhe a ked budu skolaci, tak zo spalni bude decka a my v obyvke. Muz je z 3 deti, ma 2 sestry a tiez mali 2 izbak a nikto ziadnu ujmu neutrpel. Keby si mala kalkulovat, ze kedy bude dost 'komfortu' a az potom dieta...a potom nikdy nevies co bude o 5-10 rokov a postasti sa aj vacsi byt/dom..

katuska2709
9. júl 2016

Okej, teraz možno na väčší byt nie je, ani počas materskej nebude... Ale nebude na neho ani ked sa vrátiš po materskej do práce?

My mame taký 2 izbak, kde kuchyňa je s obývačkou + spálňa, ktorá má 4x3m a sme šťastní, ze máme vôbec ten, že sme sami traja. O pár rokov, keď sa vrátim do práce budeme riešiť čosi väčšie.

sweetlife001
9. júl 2016

My mame 2 izbovy,ale obrovsky byt a mala ma svoj kutik a vela miesta v spalni, ale ked bude vacsia a pojde do skoly poriesime si nieco vacsie. Viem,ze kopa ludi tak zije,ale ja osobne si neviem predstavit ze by nemala svoju izbu alebo aby nebodaj my sme sa prestahovali do obyvacky uuuf to nikdy, alebo aby ona mala napr postel v obyvacke atd.pre mna je to nepredstavitelne ale kym je dieta male je to v pohode uplne. A dobre ti napisali ze nikdy nevies co bude o par rokov mozno sa vam potom postasti nieco vacsie.

luslus
9. júl 2016

My sme donedavna byvali v 1izb byte,do malej 16tich mesiacov. Teraz sme v 2 izbaku. A este to tak par rokov isto ostane. no a co sa tyka teba,preco tak negativne mysliet? Bud chces dieta alebi nie,co je na tom,ze hned nebude mat svoju izbu? Btw,poznam jednu rodinu,maju 4 deti,z toho 2 dospele a bývajú v 2 izbaku. Ale to nechapem pretoze oni ma to maju ist do vacsieho

siska53
9. júl 2016

@katpox vsetko je otazka zvyku.
My sme do mojich 4,5r.zili v jednoizbovom byte.
Moja mama zas zila s rodicmi v 2izbovom byte,tiez sa tam nedala spravit priecka. A prezila. Ich susedia tam dokonca zili s 3 detmi,ci dvomi. A prezili traumu to na nich nezanechalo..dokonca kym nasi nedostali moznost ziskat byt,tak po sobasi v tom 2izbaku zil so svokrovcamu aj moj otec -,necely rok.
U nas v trojizbaku zije rodina,co ma 6deti.

Zavolajte si architekta,oni maju take ine videnie,urcite by vam vedel poradit..

Ale kvoli tomu nemat dieta,je podla mna blbost.

katrin21
9. júl 2016

@katpox dieta by som nedavala spat v obyvacke.. rusi tam TV

My sme do mojich 2 rokov byvali s nasimi v 2i byte, pritom mam dalsie 2 starsie segry, tie uz mali 13 a 14r...
Uplne v pohode... nasi im nechali spalnu a oni spavali o obyvacke... Radsej rodicia, ako dieta... Skrine a vsetko mozete mat v spalni, ale ostatne nech tam maju deti....
Aj vela znamych to takto riesi... niektory tam byvaju stale a ani neplanuju menit, lebo deti odrastu, odidu a oni nemusia potom platit velky byt....
NO a poznam takych, co mali sice 3i byt, ale 3 deti z toho 1 chlapec a dali im spalnu + detsku, aby mali svoje miesto a rodicia si spravili na polovici obyvacky podium a z neho vysuvaju vecer madrace na takej kolajnici a pohodaaaa 🙂

hradnapani
9. júl 2016

@katpox 90% rodicov to robi v tomto pripade tak, ze deti maju detsku arodiciaspiav obyvacke

tajka1986
9. júl 2016

@katpox ked v tom vidis problem uz teraz,poobzeraj sa po vacsom kym si neni tehotna a mas cas to riesit. My smse tiez v 2izbaku aky opisujes,mala ma 3rocky a z nasej spalne sme jej urobili detsku...kupili mega roztahovaci gauc do obyvky a tesime sa ze dieta je stastne a spokojne v svojej izbicke. My sa dokazeme "uskromnit". Je to vsak len docasne na par mesiacov pretoze sa stahujeme do 5izbovho domceka. Ja sama som z dvojizbaku s bratom a rodicmi a tu som. Ziadna ujma 🙂

ynett
9. júl 2016

ja som bývala s rodičmi v jednoizbáku. presťahovali sme sa do väčšieho ked som mala sedem rokov. poviem ti, že ja mám na toto obdobie krásne spomienky. mala som svoju postielku a kútik malý. vôbec mi nechýbala detská izba, podla mna v takomto mladšom veku dieťaťu vôbec nechýba vlastná izba, nevníma to tak. toto obdobie je skôr ťažšie pre rodičov🙂 možno keby som tam bola až do puberty tak to už by mi vadilo. neviem. ale dvojizbák je uplne v pohode🙂

bluka2
9. júl 2016

Hm tak ja ta chapem, tiez by som rozmyslala rovnako. My sme byvali v 3i. rodina 2 dospeli, 2 deti, mala som teda izbu s bratom, na ktorej sme nemali dvere. Uplne sa zle citim, ked si pomyslim na to, ze som nemala sukromie, iba tak max. pri sprchovani. Fakt, ze mne to tak vadilo, ze by som aj cele detstvo zhodnotila, ze katastrofa. Proste mne ho treba ako sol. Zvysok je mi jedno, byvala by som aj v kontajneri, ale s vlastnym priestorom. Takze ma prekvapilo, ked citam, ze niekomu nechybalo sukromie. Myslela som, ze to potrebuju vsetci. Ale asi teda zalezi od toho dietata

bajana
9. júl 2016

@bluka2 tak ale podmienovat existenciu dietata tym, aby malo sukromie?

bluka2
9. júl 2016

@bajana Ved ziadne dieta este neexistuje. Tu nehovorime o tom, ze je tehotna a uvazuje, ci si ho nechat

bajana
9. júl 2016

@bluka2 nie, ona uvazuje, ci "by bolo spravne do takychto podmienok priviest dieta"...

cerez
9. júl 2016

3 v dvojizbovom byte v pohode. My sme začínali v jednoizbáku s dieťatkom do troch rokov.

saurian
10. júl 2016

nie je to idealne ale nie je to ani ziadna tragedia... my sme zo zaciatku byvali v 2izbovom, a bolo to v pohode, teraz sme v 3izb., ale deti viac casu ako v izbicke travia aj tak v obyvacke, a vobec nam to nevadi...

silvitita
10. júl 2016

@katpox uplne v pohode s obyvačky spravite spalno-obyvačku a zo spalne detsku izbu obmedzite sa vy nie dieťa babenko bude mať svoje sukromie aj klud a ty budeš rozkladať a skladať gauč žije tak štvrť slovenska

magmolatus
11. júl 2016

@katpox Poznám rodiny čo mali 2 deti. chlapec dievča a byvajú v 2 izbovom byte, takže nejak sa to určite dá, ale osobne si to neviem predstaviť aby mal chlapec a dievča spoločný priestor počas dospievania.

kikundela
11. júl 2016

My sme donedavna byvali v jednoizbovom byte traja,mame chlapceka 4rocneho.a pred vysemesiacom sa nam narodilo babo a stale byvame v tom jednoizbaku a fungujeme.dvojizbovy byt by som brala ako vykupenie 🙂

emarekova
11. júl 2016

Volakedy tak zili bez problemov v omnoho vacsom pocte,vsetko sa da.. Znamy maju dvojizbak,deti su v detskej a rodicia maju v obyvacku taku postel,ktoru dvihas k stene,akokeby skrina.

bale1rinka
11. júl 2016

@katpox nebude v neľudských podmienkach ako cigánča..bude milované..to je podstané, a čo ,že bude s vami v spálni?veď to bude vaše dieťa a nieje nič krajšie ako spať spolu keď ťa drží za ruku alebo si na teba vyloží nôžku a po čase uvidíte ako sa bude chovať a pôjdete do obývačky a jemu necháte tú izbu. Však Keď muž pracuje tak mi nehovor, že nebude mať na väčší byt keď sa už vrátiš ty do práce po materskej. ja som nemala izbu a nemám pocit, že by som o niečo prišla.rodičia mi urobili kútik v spálni na učenie a stenu v kuchyni na plagáty z brava, naspamäť som sa učila výlučne v spálni a úlohy písala v kuchyni...nehľadaj problémy ešte niesú...

emilia25
11. júl 2016

Ja som byvala v 2 izbovom byte s rodicmi do mojej 19tky.a to sme 4 surodenci.takze mi deti sme mali jednu izbu a v druhej obyvacko spalen boli rodicia a v pohode si kupili postel co bol ako gauc a ked si ho rozlozili bola to manzelska postel a bola dost velka.a nad nami tak isto mali 3 deti a vychovali ich.aj v 3 izbovom byte ked mate 2 ci 3 deti su v jednej izbe vsetky deti.

dominikav123
11. júl 2016

@katpox ja ta chápem.
Ako decko sme bývali v 2 izbovom byte, do mojich 12tich a bratových 8 rokov sme všetci aj s rodičmi spali v jednej spálni. Nemyslím že nám to nejak vadilo kedže sme boli zvyknutí.
Tak ale naši dostavali dom a to mal každý vlastnú izbu a veru neviem si už ani predstaviť že by som ju nemala.
Preto keď sa nám teraz s mužom narodila dcéra ideme stavať dom, kam pojdeme bývať o rok lebo si to v dvojizbovom apartmáne neviem predstaviť. Už terás sa tu tlačíme.
Ale keď budete pár rokov šetriť tak sa snáď k väčšiemu bytu dostanete. A hypotéky su dnes aj celkom výhodne určite sa to bude dať poriešiť ak budete chcieť.

janickacrazy
11. júl 2016

pozri sa, my sme mali susedov v bytovke, ktorí mali 2 deti a bývali v 2izbáku, deťom spravili detskú izbu a druhá izba bola obývačka, kde aj spávali, večer roztiahli gauč a bolo vybavené, myslím si, že vobec nič tým deckám nechýbalo a tiež nikde nie je napísané, že neskor si nekúpite 3izbák, hlavne, ked je dieťa malé tak mu je úplne jedno, či má svoju izbu a ešte ani nie si tehu, takže podľa mna jedno dieťa v 2izbáku v pohode, neskor si kúpite vačší a je vyriešené

1234lubka
11. júl 2016

@katpox bože..nečítala som ostatné komentáre ale nechápem...veď máte obývačku nie? Tak ja ako rodič sa uskromnim a môžem späť na roztahovacom gauci a dieťaťu dať "svoju" spálňu nie? Aj my bývame v 2izbaku a máme dve deti. Vzdali sme sa spálne. Dieťa potrebuje hlavne viac toho duchovného ako materiálneho, čo bohužiaľ veľa ľudí nevie pochopiť...určite môže byť šťastnejšie decko ktorému sa rodičia venujú v jedhoizbaku ako decko ktorému sa nikto nevenuje ale HLAVNE že ma "všetko"

emilia25
11. júl 2016

Mi mame 4 deti.byvali sme u svokry v 3 izbovom ked chalani boli trosicku vecsi a prisiel na svet 3ti.tak sme velku izbu prerobili na detsku a spalen no aj tak sa detska nevyuzivala starsi spaval s babku mladsi s nami a najmensi v postielke.teraz mame 4 deti a byvame vo velkom dome kde je 5 izieb a obyvacka s kuchynou.a stale mam pocit ako by sme byvali v tom byte.najstarsi spava stale s babkou v nasej izbe do nedavna spavali 2 mladsi s nami v posteli a princezna v postielke.teraz chalani spavaju spolu v jednej izbe.ale viem ze ked pridu do fazy svojho sukromia kazdy bude mat svoju izbu.a tiez som si myslela pred par rokmi ze tento sen je nerealny a nikdy sa nesplni.a splnil sa.tak naozaj nad tym netreba takto uvazovat.a muz si aj zvykne zo zaciatku to bude sice tazsie ale zvykne si a pri kojeni sa ani nezobudi teda moj spal jak dudek ked som malu kojila.