Bývanie v Rakúsku

emma673
24. apr 2018

Ahojte. Tie ktoré žijete v Rakúsku, pracujete tam a žijete tam na prechodný pobyt, mate SK auto prepisane na rakúske značky, alebo môžem jazdiť so slovenskými značkami. Trvalý pobyt mam na SK.

vroni
24. apr 2018

@vsicka036, tak tu by som si nerobila starosti a v pripade, ze muzovi dojde pozdrav jednoducho napisala pravdu - ma firemne auto (firma potvrdi), ale nakolko si bola tesne pred porodom, chodil tyzden tvojim autom, aby vedel kedykolvek bezat za tebou (prilozit rodny list dietata). Zase taketo vysvetlenie (s prilozenymi dokladmi) akceptuju, az taki magori nie su 😉

vroni
24. apr 2018

@ontaria, prepis (znacky, registracia, papiere) stoji okolo 400€, Nova podla spotreby, emisii a velkosti motora, velmi zhruba okolo 12% z hodnoty auta. Poistka plus dan na beznu skodovicu bude okolo 700€ do roka. Plus kazdorocna STK, nejakych 160€ (ak auto na prvy sup prejde bez technickych nedostatkov) Velmi, velmi zhruba.

vroni
24. apr 2018

@emma673, prepac, predosly prispevok mal ist tebe.
@ontaria, ignoruj, sorry, klikla som vedla 😀

vsicka036
24. apr 2018

@vroni ďakujem, trošku sa na to spolieham, pre istotu si asi aj tehu knižku prefotím. :D

jamidea
25. apr 2018

@majkeel samozrejme ma kazdy svoje zakony. nepochopila som zmysel tvojho prispevku. Vselico je v kazdom state "jak u blbych" ako pises, ale su to zakony. Myslis, ze v takych USA, by sa ta pytali, preco zakon obchadzas? (to bol len nahodny vyber statu).

jamidea
25. apr 2018

@vroni mas pravdu, nie su magori, rozpravky a vyhovorky u nich neplatia. Robi tam, zije tam, takze??? Oni su magori?? Ako myslis.

vroni
25. apr 2018

@jamidea, citaj, moja, citaj. Ja hovorim o magoroch, ktori nad ramec zakona vlezu do sukromnych priestorov, vymyslaju si neexistujuce predpisy a vykladaju zakony ako tetka karty. Lebo su aj taki. Ale nie je ich vacsina a preto na odovodnene (a dolozene) odvolanie spravidla reaguju priaznivo. Ja praveze myslim, neomdlievam ani z vychcanych Slovakov a ani z dolezitych Rakusanov. Jedni i druhi sa mozu pohybovat len v medziach zakona a bodka.