Čaká nás prvé očkovanie

denisel
10. jún 2015

Ahoj mamicky, ako ste zvladli prve 3mesacne ockovanie?? Kamaratka mi poradila dat uz pred ockovanim cipok, mate s tym skusenosti?? A ake obklady ste davali drobcom?? Ako to znasali?? Velmi sa zajtrajska obavam :(

lucy125
10. jún 2015

@denisel Ahoj,my mame všetky povinne aj niektore nepovinne očkovania za sebou.maly všetko zvladol super,davala som čipky viburcol,ked mal teplotku tak nurofen.inak to zvladol ok.Ked sme došli domov urobila som mu octanove obkladiky a bolo. Držim palce ale nemaš sa čoho obavat.

lilimoni
10. jún 2015

Ahoj. Ja som nalepila pred ockovanim emla naplast a vecer som dala cipok na teplotu a pohoda 🙂

siska53
10. jún 2015

@denisel ja sim nedavala nic. Akurat som dbala na to,aby sme boli vsetci zdravi a maleho trosku bolela vtedy nozicka,tak dostal obklad. Inak nic. Normalne sme sa dojcili,nic mimoriadne sa nedialo,ziadne cipky,nic..akurat maly bral biogaiu,lebi mal take tie vyrazky,vo je zas dobre,brat probiotika na imunitu,takze to som praktizovala aj neskor. A pri dcerke este to,ze po ockovani automaticky spinkala pri mne cca 2noci..teplotu nemala ona nejak vysoku,mam skusenost pri oboch,ze teplota bola az pri 2.ockovani po 5.m. a to pritom okrem vpichu do oboch noziciciek mali zaroven aj vakcinu na rotavirus.

tinqua
10. jún 2015

Ahoj, len octanovy obklad...menila som jej vzdy ked som prebalovala...teplotu mala len jemne zvysenu takze sme to neriesili...nemyslim si ze je nutne davat nieco dopredu...prajem vela stastia, nech vcielka moc nestipe 🙂

mirka17
10. jún 2015

mam dvojčata, obe zvládli očkovanie bez problémov, jedine mierne zvýšená teplota, keby som nezmerala ani by mi nedali vedieť že im niečo je. Absolútne nechápem prečo niektorý dávajú nejaký čipok pred očkovaním, keď sa ani nevie aká bude reakcia, a čipok som nedávala ani po očkovaní, keď mali mierne zvýšenú teplotu. Ved mierne zvýšená teplota je predsa reakcia organizmu na vakcínu. Veď čo robí telo keď bojuje s niečim? zvýši sa teplota, podľa mňa by bolo podozrivejšie keby telo nereagovalo na vakcínu vôbec. Tolko paranoje a strachu z očkovania. Odporúčam nečítať hovadiny na internete a radšej sa opýtať reálnych mamičiek v okolí či ich deťom niečo niekedy bolo. Ja nepoznám nikoho osobne, čo by mal nejaké následky z očkovania. toď vše.

bajana
10. jún 2015

@denisel mne švagriná poradila zariadiť sa tak, aby dieťa po očkovaní zaspalo...inak ho znášala ukážkovo - žiadne teploty, bolesti...určite by som do toho malého telicka nič preventívne nepchala

zabina27
10. jún 2015

@denisel ja som sa tiez bala, hlavne toho, ze ako pripadny problem zvladnem, kedze maly dovtedy nemal teplotu. ale nemal z ockovania ziadne tazkosti, ani v mieste vpichu ani teploty, aj ked teraz neviem preco, kedze @mirka17 pise nieco ine 🙂 zatial mame 2 davky za sebou, dufam, ze vsetky budu take bezproblemove. jasne, ze mas obavy, ze ci budes vediet reagovat, ale dr ta pouci, ja som bola taka vystresovana, ze co ak nieco, ze mi dr dala domov diazepam, ze ak by to bolo zle, mam mu polku dat 🙂 ale nebolo treba, diazepam uz ani neviem, kde je 🙂

jana_eyre
10. jún 2015

no, pokial viem, preventivne by sa cipok davat pri ockovani nemal, skus sa na to spytat doktorky..

mam dve deti, obe zvladli prve ockovanie uplne bez problemov.. druhe ockovanie mal prvy syn zvysenu teplotu, ale to bolo vsetko, co z ockovania vzniklo.. ani nohy nemali opuchnute, vzdy, ked som prisla domov od doktorky, dala som im na to studeny obklad..

sardinka333
10. jún 2015

@zabina27 ja že ti doktorka poradila, že ten Diazepam máš dať sebe... 🙂 (srandujem samozrejme)

Čo furt stresujete? Nič decku neni a už idete davať obklady, čipky a neviem čo...mnohé deti ani žiadne teploty nemaju ani ziadne ine reakcie, dajme tomu začervenené miesto vpichu, zvýšená teplota ani nemusí byť alebo hnisava vyražka v mieste vpichu. Dnes sa z očkovania tobí fakt tragedia....ja si žiadne tažkosti dopredu nepripušťam, jednoducho si hovorím že to zvladneme bez problémov. Ak problémy pridu tak až potom to budem riešiť a dam lieky. Na čo sa dopredu obávať?

prevenar
10. jún 2015

@denisel preco sa obavas vlastne ? a coho ? ..precitala si si aspon pribalovy letak vakcin , ktrore sa chystas pichnut do dietata ? zlozenie ..neziaduce ucinky a tak. ockovanie nie je zmrzlina , ide daleko o viac.

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-l...
http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

ku komentu "nemas sa coho obavat" ..tak to je fakt ,ze sialene . ^^ nemas sa coho obavat, AK sa nic nestane ..nad cim ale nema kontrolu nikto na svete a po ockovani sa moze stat viac menej cokolvek . ^^

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/
https://www.modrykonik.sk/group/1799/?h=neziadu...

aristka
10. jún 2015

Tri deti a v pohode ,tak ako v mojom širokom okoli ,nepoznam pripad ,ze by to niekto zvladol zle ...komunikuj z dr.kľudne sa pytaj lebo tvoj strach z bludov av a aj tu prezentujuceho prevenara ,ktory je uplny laik a nevie vysvetliť zakladne veci fyziologie je vštepeny až do šedej kôry mozgu.....kedže ste tu mamičky tym strachom naočkovane ,preto sa radšej pytaj pediny ,ktora ma už kvantum očkovani za sebou.....

mirka17
10. jún 2015

@zabina27 zase neber to tak doslovne, ja som písala že keby som nezmerala teplotu tak ani neviem že ju majú 🙂 tiež to zvládli bez problémov, v podstate to bol pre mna jeden z mála oddychových dní, dlhšie si pospali, ani také hladné neboli, dôležité bolo že sa usmievali keď sa zobudili.

kataina
10. jún 2015

ked sa obavaš očkovania, tak ho nedaj očkovať, môžeš to odložiť a začať študovať. Zatial si tu chcela len počuť ako sa to da zvladnuť. Nič sa nestane ked povieš Dr, že mate doma chrípku a radšej nech odloží očkovanie. Ty naštuduj všetko čo sa dá a ked si budeš istá, potom sa rozhodni.
A kludne začni aj s tými linkami čo Ti tu dal prevenar.
Moj syn mal dve noci a dva dni teploty nad 40, len som pozerala na hodinky kedy mu už zasa môžem dať nurofen a panadol na striedačku a až potom som prečítala príbalový leták (ktory som zhanala na nete, bo Dr mi ho nedala) a na letaku je že horučky nad 40 su dôvodom dalej neočkovať
Dalej som neočkovala a predstav si, nemam žiadne obavy že by som tym urobila niečo zle. Skôr naopak, keby som začala skôr študovať, nedala by som ho zaočkovať vôbec
Je to len na Tebe, píšem preto, lebo si sa pýtala a s nikým sa nechcem hadať a očakavam, že sa k mojim nazorom nebude nikto vyjadrovať, tak ako sa ja nevyjadrujem k Vašim nazorom

petah82
10. jún 2015

@sardinka333 ..Ak problémy pridu tak až potom to budem riešiť a dam lieky.... a ked to bude nieco na co lieky nie su? Napr. Taky "obycajny" ekzem, nie este atopak, alergia na vajce, lepok, mlieko, orechy.... Ake lieky? Jednoducho sa bude matka trapit s varenim. A to su len "malickosti" oproti vaznym reakciam na ocko ☹
@denisel treba si precitat letak. Nezatvarat oci. Nemodlit sa. Realne. Porovnat si coho sa viac bojim - choroby alebo vakciny. Kludne ockuj. Ale vedz proti comu a co riskujes. Potom budes spokojna. Je to tvoje dieta. Nikto ti nepomoze s jeho "ekzemom" ale ani s chorobou. Je to len a len na tebe. Tazke je prevziat zodpovednost za zdravie dietata, preto casto spoliehame na ine osoby, najma dr nech rozhodnu... a potom vravime, ved dr povedala, ved ine povedali. Vyhovarame sa, ale Ja za dieta rozhodujem. Ja s tym budem zit. Nie dr a ine matky.

zdena12345
11. jún 2015

Nám doktorka hneď povedala, že ako prídeme domov tak šup čípok. Na nožičky sme dávali obklady bieleho vína a octan. A problémy po prvom boli riadne. Asi 3t zvýšená teplota, mrzutý... A po druhom iba jeden den vysoká teplota i napriek čípku a aj obklady na čelíčko. Inak vyburkol absolútne nepomohol. Dávali sme paralen.

adsumus
11. jún 2015

Moja bola zaočkovaná podla vtedy platného kalendára, stihla aj tbc, čo som rada, problémy sme nemali žiadne, išli sme bez čípkov, náplastí a obkladov. Sama som bola na všeličku pred pol rokom, už skoro rok to bude vlastne, záškrt, tetanus, čierny kašel, uplne v pohode, trošku bolelo rameno pol dna. Co som vyzvedala po rodine a v okolí, nikto nemal žiadne problémy po očkovaní. O rok ideme na preočkovanie v piatom roku.

pectore
11. jún 2015

relevantne info o očkovani najdete v tychto dvoch skupinach : https://www.modrykonik.sk/group/1838/
a https://www.modrykonik.sk/group/6646/detail/ ..ostatne skupiny venujuce sa ockovaniu sa venuju vyhradne rizikam až pavedeckým negativam ....Bagatelizuju choroby.... podla mna su niekedy az nebezpecnym zdrojom informacii.... niektorý stamad nedaju zaockovat ani psa proti besnote ... a trufaju si radit liecit tetanus napr vitaminom C ...to vela napovie o kvalite.

lvandrealv
11. jún 2015

1. ockovanie bolo uplne bez reakcie u oboch deti, davat cipok dopredu je prekna hlupost,
2. ockovanie bolo tiez bez rekacie,
pri 3. mali obe deti 1 den zvysenu teplotu, syncek mal pri tretom ockovanie trochu opuchnute okolie vpichu na jednej nohe, davala som octanovu mast

kataina
11. jún 2015

@denisel
očkovali ste sa? Ako sa darí malemu?

denisel
autor
14. jún 2015

Dakujem vam za odpovede 🙂
@kataina ano, ockovali, zvladol to na 1ku, nedavala som ani cipok dopredu ako mi radila kamaratka, len cipok nurofen ked sme dosli dom, aj to hned vykakal 🙂 ale boli sme vez teplotky a bez nervozity, praveze spinkal skoro stale 🙂 ale sestricka vravela ze 2he ockovanie znasaju deticky horsie ale ja dufam, ze nas sa to tykat nebude :/

miskooo1987
25. jún 2015

U syna prebehli ockovania v pohode, prve si ja uz ani nepamatam, bola na nich polovicka, posledne som 2 absolvoval sam s nim (nejake povinne asi rok a pol dozadu a teraz v zime nepovinna kliestova ence). Po oboch bol v pohode. Po tej ence bol trosicku unavenejsi a viac spal asi 2 dni. Teploty ani nic ine nemal. Doktorka bola velmi fajn.

likamaka
17. júl 2015

Ahojte ja sa chcem spýtať či ste dávali očkovať aj proti rotavirusom. Moc sa mi nepáči ho očkovať proti niečomu čo ani nemusí mať ale je to aj drahé tak sa neviem rozhodnúť

lucy125
17. júl 2015

@likamaka ahoj,ano ja som davala aj proti rotavirusom.

mrskova
17. júl 2015

@likamaka ano dala som, inac pokial viem poistovne urcite nieco preplacaju .. union cca z kazdej davky 8 eur, dovera tiez.. treba pozistovat .. Od vtedy co bol krpec zaockovany, sme s manzelom mali uz 3 x "zaludocne problemy " a maleho to obislo. a to som myslela, ze umrem, neviem ako by to zvladal drobcek .takze mne sa zda, ze to pomohlo 🙂

kataina
17. júl 2015

@likamaka nie nedala som
ani nedam

t_a_t_i_n_k_o
28. júl 2015

Zdravím všetky mamičky, ktoré majú pochybnosti o očkovaní alebo sa im do uší doniesli rôzne chýry o tom či očkovať alebo nie. Založil som si na MK profil aby som pomáhal pri rozhodovaní. Ak máte záujem navštívte môj blog tu https://www.modrykonik.sk/blog/t_a_t_i_n_k_o/?f...

pectore
28. júl 2015

@t_a_t_i_n_k_o som si presla tvoj fotoblog..ale s pomocou to nema nic..nasla som akurat tak kopu už vyvratenych dezinformacii...dalsia antivax osobka...ktora ide motat zdrave usudky ludi... ak ta tema seriozne zaujima informacie si mozes doplnit aj tu : https://www.modrykonik.sk/group/1838/

t_a_t_i_n_k_o
28. júl 2015

@pectore Nezaložil som žiadny fotoblok, snažím sa pomôcť rozhodnúť mamičkám, ktoré zatiaľ nevedia, nemajú dosť informácií, ktoré si každý môže dohľadať na internete a v knihách. A viem, že ľudia pochybujú. Uvádzam reálne zloženie povinných vakcín, to je celkom slušná polievka na to, aby nespôsobovala žiadne alebo len mierne problémy. A tých prípadov s nežiadúcimi účinkami je tiež dosť. Stačí si prečítať tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/
Naštudovať si históriu očkovania na Slovensku tiež nie je zložité a ak to človek urobí dostane pekný kúsok skladačky.
Nejde o tom či očkovať alebo neočkovať, aj tak si ľudia urobia po svojom, každý si to svoje rozhodnutie obháji ako vie. Čo je podstatné je to rozhodnutie, či do malého bezbranného telíčka nechať pichnúť jedovaté chemikálie alebo nie. Očkovanie v tejto dobe je vlastne celkom výhodný biznis a nemá s ochranou obyvateľstva nič spoločné.

srdeenko19
28. júl 2015

Presne tak mamička, treba si veľa pozistovat, veľa prečítať aj reálne príbehy po ockovani, až potom sa rozhodnut, lebo potom už niet cesty späť, kľudne počkajte 🙂

pectore
28. júl 2015

@t_a_t_i_n_k_o až mi vybehla slzička...chcela by som ale vediet čo garantuje tvoje znalosti v tejto problematike. ..ze sa vobec stavias do pozicie pomocnika ?... ja sa snažim o podobnu činnost ako opisuješ v skupine ktoru som tu uviedla... ale gro veci ktore mas v blogu obsahuju podla mojho nazoru nepresnosti a tendencnosti ktore su tipicke pre skoro 200 rocne hnutie antivax - hnutie odporcov očkovania...ktory s kludnym svedomim pred 200 rokmi svedcili ako sa clovek po ockovani proti pravym kiahnam menil na kravu ...a dnes tvrdia ze ockovanie sposobuje autizmus..... Urcite mas aj v tomto prehlad o čom toto hnutie je . aka je jeho produkcia, kto su jeho predstavitelia a ako v reale tie ich teorie funguju... čo sposobujú vo vyspelych krajinach ako je napr USA,... ak chces naozaj pomahat tak nešir dezinformacie ktore zahmlievaju usudok ludi ktorý sa v problematike neorientuju... širenim dezinformacii nepomahaš ale škodiš...