Časopis Dinosaury - zohnali ste 1. číslo ?

akejka
3. mar 2009

Ahojte maminky,

možno sa čudujete, akú tému som založila. Ale mám ťažké srdce na redakciu nového časopisu Dinosaury. Pred týždňom na tento časopis bola v TV masívna reklamná kampaň. Pritom vo väčšine stánkov tento časopis nedostali vôbec, alebo len 1 ks. V obchodných centrách dostali až pár ks...hneď v 1. deň bol časopis vypredaný. Veľmi by sme chceli tento časopis kupovať a skladať si celého dinosaura, ale nedá sa to 1. číslo nikde zohnať. Je v ňom lebka a dinosaurus bez hlavy by asi nevyzeral dobre ☹
Máte s týmto časákom aj vy takúto skúsenosť ? Chystám sa napísať e-mail do redakcie - ale tá je len v Prahe. V SR asi nemajú zastúpenie...

akejka
autor
12. mar 2009

mne sa zdá, že je to ako modulit. Také tvárne, mierne ohybné...

akejka
autor
12. mar 2009

jasumat: ja mám v 3 stánkoch presne zistené, kedy im chodí tovar. A v tom čase obieham ako žeravá 😉 Ale už 2. číslo im priviezli vo väčšom počte, dokonca 2.-ku doviezli aj do stánkov, kde o 1-ke ani nechyrovali.

renkao
20. mar 2009

Ahojte, no ja som dnes s hrozou zistila, ze 3 cislo Dinosaurov stoji 6,99 EUR!!! Ako ked zistujem ako cena kazdeho cisla vzrasta, neodvazujem sa casopis dalej kupovat a mam taky pocit ze tak urobi asi viacej ludi. Ale aj hola lebka na policke postaci....
AK dobre ratam tak cely dinosaurus by pri cene 3 EUR stal okolo 7200,- SKK, kedze 3. cislo stoji skoro 7 EUR tak cena sa kludne moze vysplhat aj na vyse 12.000,- SKK (netusime kolko budu stat tie statne). A za taku cenu sa uz da kupit vselico...

jasumat
20. mar 2009

A už je v predaji 3-ka?? No aj si ju môžu nechať za 7 eur 😠 Ale nevadí, aj lebka je dobrá na poličke 😉
to naozaj zbierať á dva týždne za 7 eur a má to mať 80 čísel- ďakujem, neprosím. 😉

akejka
autor
21. mar 2009

presne tak, to už preháňajú. Za 7 EUR im to nikto kupovať nebude. Normálne ma vytočili, aj manžela. Kúpili sme to včera, nabudúce majú byť oči a koža sánky - malo by to byť zase malé A4 balenie, tak dúfam, že to bude stáť len 2,99 EUR. Ak nie, kašlem na celého dinosaura a tiež si vystačíme sa lebkou ☹

akejka
autor
21. mar 2009

takto odpovedal distribútor na otázku jedného Čecha k tomuto časopisu:

Pro Baju
Celkově vyjde 80 dílů, kolekce tedy bude vycházet v průběhu cca 3 let a vyjde na cca 7900 Kč.
baja [ 11.3.2009 | 9:56 ]

Mám dotaz
A ještě se chci zeptat jak dlouho to bude vycházet?
baja [ 11.3.2009 | 9:54 ]

Mám dotaz
Prosím Vás, kolik korun bude stát všech 80 čísel?

A takto som sa pýtala ja na stránke www.send.cz:

akejka [ 21.3.2009 | 10:03 ]

Cena časopisov Dinosauři! č.4 a ďalej
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aká bude cena ďalších častí tohto časopisu v SR. 1. číslo stálo 1 EUR , č.2 stálo 2,99 EUR a včera som kupovala č.3 za 6,99 EUR. Ak majú všetky ostatné časti stáť
takmer 7 EUR, veľa ľudí skončí so zbieraním ostatných častí a vystačí si aj s lebkou -(

brisilda
22. mar 2009

😒 😒 😒 to je fakt nehoraznost 😠

titkovamiriam
23. mar 2009

to sa dalo cakat 😠 ,ze to bude o..b

lucinda7
23. mar 2009

u nás ani to nové číslo zas neni dostať 😠 😠 😠 😠 😠

asi skončíme u lebky 😒

roasha
23. mar 2009

no tak ked to uz teraz bachli na 7€,tak ma mozu mat radi,tiez bude len lebka. 😝
su sprosti,ved kto im to kupi? 😝

akejka
autor
23. mar 2009

ešte som im poslala takýto dotaz + pripájem názor ďalšieho rozhorčeného Slováka:

akejka [ 23.3.2009 | 13:04 ]

Cena časopisu v SR
ešte jednu vec by som sa chcela spýtať. Ako ste dospeli k cene 6,99 EUR za časopis č.3 v SR ? Keď tu píšete, že cena v ČR je 119 KĆ. Veď kurz CZK voči EUR je cca 27 CZK za 1 EUR ! Tak potom by mala byť cena 119 Kč = 4,47 EUR !
Na časopise č. 3 je uvedené : Cena 149 Kč/6,99 EUR/211 SK
To je preboha akým kurzom počítané ? Veď 149 ČK je asi 5,51 EUR...keď rátam Váš dnešný kurz...

Skutočne to je prehnané, okrem toho prečo máme my v SR také vysoké ceny , keď u Vás stojí každé číslo časopisu 119, -ČK v stánkoch a 99,-Čk pre predplatiteľov ? U nás strelíte cenu 149 KĆ !!! a ešte lepšie 6,99 EUR ???
bbb [ 23.3.2009 | 10:23 ]

podvod
zdravím všetkých slušných ludí a odporúčam aby sa nedali oklamať nenažraným obchodníkom ktorí zneužívajú detskú dušu. Na Slovensku vyšiel časopis po stopách dinosaurov, 1 diel - cena 1€, 2 diel - 3€, 3 diel - 7€. Pri počte 80 čísiel si cenu viete vyrátať, hmm strčte si vášho T-rexa v hodnote cca 15 000 ,- viete kam. Ak má niekto záujem o č. 1 a č.2, mám ho k dizpozícií.

brisilda
23. mar 2009

No vidite to kocky 😉 obchod je obchod a dalo sa to cakat ale nebojte sa oni s cenou isto pojdu zase dole a vy budete moct svojho dina v pokoji poskladat co samozrejme nebude tak skoro 😉

roasha
23. mar 2009

dievcata,inak pokial si kupujete aj ine ceske casaky,tak to je u cechov normalne,ze tam tresknu hocijaku premrstenu cenu/ceska koruna-ktora nema hodnotu a €/.dosiahnu akurat to,ze si ludia daju pozor,a vykaslu sa im na ich ceske braky. 😝 🙄

akejka
autor
23. mar 2009

a myslíte, že si môžu ceny stanoviť ako chcú - myslím akýmkoľvek kurzom ? Nie sú tým narušené práva spotrebiteľa ? Ja by som niekde chcela dať podnet na prešetrenie ich cien v SR. Neviete, kam sa treba obrátiť ?

roasha
23. mar 2009

brisilda,keby to bolo este cca po 3€,nech to cert berie,ale zasa pchat zrovna cechom do vrecka nebudem,to si radsej kupim pol deci. 😝 😀
inak v HU pol deci fajneho hruskovevo likeriku 120Ft. 😀

roasha
23. mar 2009

akejka,vsimni si to napriklad na ELLE,marianne.... 😝

brisilda
24. mar 2009

roasha 🙂 😉 inak ty sa nejako vyznas v cenach hruskoveho likeru ja nemam sajnu ani kolko stoji sampus 😅 😅 😅 a vies si predstavit kolko poldecakov by si musela vypit za tu istu cenu za aku by ta vysiel cely Dino????juuuj asi by sa s teba stala alkoholicka 😀 😀 😀

roasha
25. mar 2009

hej viem,lebo ked sme sli min tyzden z kupaliska v HU,tak sme si dali po jednom. 😀
ostatne ceny neviem 😅

roasha
25. mar 2009

inak baby,je to fakt hanba od cechov,ci nas maju za volov,oni si to predaju za 119kc,a nam to daju za 7€? 😝
tak tomu sa povie maximalna drzost. 😝 fakt ich mozem dlabat. 🙄
a tu lepku si dam na chatu,moze tam robit "bububu" 🙄 😀

jasumat
25. mar 2009

Roasha 😀 😀 práve som nad tým rozmýšľala, kde tú lebku čo najefektívnejšie umiestnim a prišla som na to, že najlepšie jej bude u svokrovcov na chate - tam môže robiť bububu 😀 😀

akejka
autor
25. mar 2009

no baby, dostala som od distribútora odpoveď totál vyhýbavú - posúďte sami:

admin Send [ 23.3.2009 | 17:54 ]

Pro Akejku
Dobrý den, naše firma zajišťuje předplatné pouze v rámci České republiky.

Vôbec som sa nepýtala na predplatné - otázky, čo som im položila boli - koľko bude stáť č. 4 a ďalšie a akým kurzom prepočítavajú ceny...
Sú to chamtivci podvodnícki, mali by dostať pokutu. Za neúmerné navýšenie cien v SR.

hecuba
26. mar 2009

Kocky, trochu Vam sem vleziem, ak sa neurazite. Byvam v USA a mam moznost predplatit pre syna (7 1/2 roka, prvak, ale vie po slovensky citat aj pisat) tieto casopisy:

Fifik
Slniecko
Super Ohnik
Zornicka

Ktory z nich by ste odporucali? Ide mi hlavne o to, aby sa troska zdokonalil v slovencine. Cita rad a vela, ale vacsinou len v anglictine. Slovenskych kniziek mame doma spustu a spolu si ich aj citame, ale ja by som pre zmenu chcela aj nejaky casopis, co teraz deti na Slovensku citaju. Dakujem!

alami
27. mar 2009

hecuba - neviem či to slniečko a zornička nebudú moc detské pre neho, Fifík odoberajú bežne deti na našich školách...teda aj staršie, ten je dobrý... Ale zas vo Fifíkovi sú už také dlhšie články, tak či to po slovensky zvládne. Slniečo odoberajú predškoláci.

našla som aj e-podobu fifíka:

http://www.fifik.sk/

tak, neviem či som ti moc pomohla 😅

roasha
27. mar 2009

hecuba,ja by som asi skusila toho fifika. 😉

hecuba
27. mar 2009

Baby, videla som toho Fifika online a celkom ma to zaujalo. Slniecko, ak sa dobre pamatam, sa odoberalo na zakladnej skole a boli to dost dlhe clanky na citanie--vlastne vsetko to bola proza, tusim. A Zornicku sme odoberali na 1. stupni. Takze vekovo by to aj sedelo, ale ked myslite, ze je to moc detske . . . Hm, asi sa uz vela pomenilo. Dik moc.

akejka
autor
30. mar 2009

ešte je dobrý Adamko, dcéra je prváčka, odoberajú ho v škole. Ale to žiaľ v USA asi nedostať...

hecuba
30. mar 2009

Akejka, pozrela som si ich stranku. No, pekne to je. Idem zistit, ci sa to da objednt. Dakujem.

burger100
6. apr 2009

odpovede na vaše otázky maminky.D takže, dajú sa zohnať aj staršie čísla a to na adrese uvedenej v časopise. rátajte aj s poštovným s čiech.cena ostava 6,99eur. Je to s plastu. No vačšší problém vidím v tom,že kto ho bude krmiť ,he he .skladať sa to bude 2,5roka. Plánovaný rozsah kolekcie je 80 čísel po dúfam že cena nepojde už vyššie. tento výkend boli oči. A ináč žienky ,poproste tie v stánkoch tety aby vám odkladali časopis dá sa to. Jasumat záleži od človeka.

burger100
6. apr 2009

To skôr chodte na dovolenku za 15000sk,ako dať na dina tolko.a ešte to krmenie jaj

martao
6. apr 2009

Kamarátka robí v stánku. Kedysi bolo niečo podbné so ,,šrekom". Prvé číslo bolo lacné a bolo ho dostať všade. Postupne znižovali počet výtlačkov a zvyšovali cenu. Bol to podvod.