Časopis Dinosaury - zohnali ste 1. číslo ?

akejka
3. mar 2009

Ahojte maminky,

možno sa čudujete, akú tému som založila. Ale mám ťažké srdce na redakciu nového časopisu Dinosaury. Pred týždňom na tento časopis bola v TV masívna reklamná kampaň. Pritom vo väčšine stánkov tento časopis nedostali vôbec, alebo len 1 ks. V obchodných centrách dostali až pár ks...hneď v 1. deň bol časopis vypredaný. Veľmi by sme chceli tento časopis kupovať a skladať si celého dinosaura, ale nedá sa to 1. číslo nikde zohnať. Je v ňom lebka a dinosaurus bez hlavy by asi nevyzeral dobre ☹
Máte s týmto časákom aj vy takúto skúsenosť ? Chystám sa napísať e-mail do redakcie - ale tá je len v Prahe. V SR asi nemajú zastúpenie...

titkovamiriam
3. mar 2009

ahoj,tak mna tato reklama neoslovila no napisala by som do redakcie-staci ked nebudes mat jednu cast a si vybavena,skus pozriez v hrackarstvach su vseliake modely-starsi mali skladacku roznych dinov s takych drievok normalne sa to dalo priestorovo zlozit vyska asi 30cm a vidim ze si z blavy tak zajdi do rakuska a tam dostanes co len chces a mozno aj za lepsiu cenu-keby som mala poslem ti tu lepku,no ani kamosky s tym nezacali,podla mna je to len tahanie penazi ako tie nalepkove albumy a pod.

roasha
3. mar 2009

muz to vcera doniesol,a dcera z toho mala "nocnu moru" 😝
miriam,tento ma mat po komplet zlozeni 1,8x1,2m,som zvedava,kde si ho dam ked bude hotovy. 😕 🙄

lucinda7
3. mar 2009

Akejka,tak aj tu bol s tým obrovskýýýý problém.....obišla som cca 8 novinových stánkov....bezúspešne.....vo väčšine ich dokonca mali aj na dodacom liste-ale fYZICKY ICH VôBEC NEMALI.....
nakoniec som v jednom "zašitom"stánku zohnala..... 😎

maruschka
3. mar 2009

akejka, ja si myslím, že sa to dá objednať vo vydavateľstve, tak isto, ako sa dá objednať časopis Barbie,Macko Pu,Princezná, atď..Zisti si, kto to vydáva a pozri si ich stránku, možno sa to dá aj predplatiť..

Ale podľa mňa je to blbosť, pretože ak si pozrieš tú reklamu, tak tam si skladáš najskôr kostru-tá má vzhľadom na veľkosť kopec kostí a teda kostných častí, ktoré budú po kusoch v časákoch a potom kožu-tiež po častiach..Takže ak to tak zrátaš, budeš potrebovať, najmenej .....čo ja viem, 50 číslel časopisov...uvádzacia cena je 1 euro, potom ju zdvihnú tak možno na 2, pretože teraz stoja všetky detské časopisy s rôznymi darčekami od 2,50 eur. Keď si to tak zrátaš, koľko ťa bude stáť ten model dinosaura, tak je to hrôza... 😒 😖

lucinda7
3. mar 2009

Marusch,tých čísel bude 80 😝

brisilda
3. mar 2009

No tak mile maminky ak ma byt tych cisel 80 tak dakujem pekne 😨 Hracka za cca 2400 sk je dost a to nepocitam s tym, ze kedze to je skladacka, ze sa bude rozoberat tak ako lego.Podla mna to je blbost a treba nanu este aj dlho cakat kym ju poskladate no a ak nahodou premeskate dake cislo hm...cela snaha je potom marna.Samozrejme je to vase rozhodnutie ja vas neodhovaram Dino s toho bude pekny tiez som ho chcela no ak som si to nechala prejst hlavou tak som zmenila nazor.Mile maminky ak ho budete mat nakoniec poskladaneho dajte vediet som nanho zvedava 🙂

titkovamiriam
4. mar 2009

ak to bude vychadzat tyzdenne tak 2 roky skladania-ze diky 😠 a za tie prachy 😖

akejka
autor
4. mar 2009

tak baby, dik za váš názor. Nakoniec mi to 1.číslo zohnala kamoška v Pezinku.
Písala som včera distribútorovi tohto časáku a odpísali mi, že staršie čísla, ako aj odberanie do schránky si môžu objednať jedine občania s trvalým pobytom v Čechách. (máme v Čechách švagra, tak keby dačo, zoženie nám on - tam majú v predaji č.4)
A dočítala som sa aj na ich stránke, že tých časákov bude 80 ks, budú vychádzať 3 roky. Ako písala lucinda .

V Čechách bola uvádzacia cena 1. čísla 49,-CK, od 2. čísla je cena 99,-CK pre predplatiteľov, 119,-CK v stánkoch...
takže som to vyrátala, že keď u nás stálo 1. číslo 1 EUR (30SKK), tak ostatné čísla v stánkoch by mali vyjsť vyše 2 EUR (okolo 69,- SKK). Môžme byť radi, že sme v Eurozóne, inak by nás to vyšlo okolo 150 SKK. Máme šťastie, že je taký výborný kurz EUR voči Českej korune.
Toľko dávame aj za časopis Totally Spies - špiónky, ktorý kupujeme pravidelne...

Rozhodli sme sa, že Dinosaurov budeme kupovať, aj keď za tie 3 roky do toho vrazíme okolo 6000 SKK. Lebo nie je to len hračka, je to aj zaujímavý časopis, ja si tiež kupujem pravidelne Emmu a Evu...tiež stoja podobne...

a čo vy ostatné ? tiež sa na to dáte ?

😉

lucinda7
4. mar 2009

Akejka,my sa dáme.... 😝
tiež si myslím že tie časáky čo sú k tomu sú velmi zaujímavé/aj ked v češtine ☹ /....

ani3012
4. mar 2009

ja som tak začala zbierať HARRYHO POTTERA . Prve 4 čísla v poriadku, piate im neposlali až šieste, a mali sme po šachovnici. A predplatiť si ho, tak to by bolo skutočne naraz veľa. 😠

brisilda
4. mar 2009

Fiiiiha 😨 tak klobuk dole ak v dnesnej dobe ma niekto 6000 sk na hracku 😒 Neviem neviem 😒 no premna by to bolo dost a to nevravim o tom, ze musite mat fakt perfektnu trpezlivost ved mne by sa tie casti co by som mala v priebehu roka nazbierane aj potratili pri mojom sidle nezbednom 😅 😉

roasha
5. mar 2009

samozrejme naraz je to "slusna sumicka",ale pokial to clovek postupne kupuje-posklada,tak to nie je take strasne,a za 3roky uz vobec nie.v priebehu 3rokov pominate ovela viac na "nepotrebne blbosti",ani o tom neviete. 😉
ved obycajny klasik tyzdenik stoji cca 1€,kto chce bude kupovat,kto nie,zbytocne "narieka",ake je to drahe. 🤐 🙂

lucinda7
5. mar 2009

plný súhlas s Roashou 😵

titkovamiriam
5. mar 2009

ved to co ked vide 20c potom to zrusia!!!!

roasha
5. mar 2009

miriam,ak po 20cislach prestanu/o com pochybujem/,dam ho dorobit na sustruhu,a kozu usijem s krokodila. 😀

titkovamiriam
5. mar 2009

😀 😀

lucinda7
5. mar 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

akejka
autor
6. mar 2009

titkovamiriam: vidíš, to ma nenapadlo. Žeby to mohli v priebehu vydávania zrušiť. Dúfam, že nie. Potom oslovíme roashu - bude mať veľa zákaziek 😀 Slušne by na tom zarobila. 😉
Už by malo byť v predaji číslo 2 - som zvedavá na cenu.

Inak prekvapilo ma, aké je to obrovské, myslela som, že to bude rozmer A4 - časopis a v ňom lebka...a tá lebka je väčšia ako A4-kový časopis.

roasha
6. mar 2009

akejka 😀
.....sustruh nemame,by som musela "znasilnit" nejakeho stolara,a pre kozu do pralesa 😀

lucinda7
7. mar 2009

tak dnes sme kupili 2.-hé číslo a cena je 2.99 eur 😒 😠 😖

akejka
autor
9. mar 2009

aj my sme kúpili v piatok. Dúfala som, že cena bude len niečo cez 2 EUR. Ale neľutujem, budeme kupovať. Zložili sme lebku a vyzerá to super hrôzostračne 😀

titkovamiriam
9. mar 2009

😅 😅 coooo?????

ani3012
9. mar 2009

no aby nebol ďalšie číslo za 6 eur 😠

brisilda
9. mar 2009

Ale kocky nesrandujte to by sa uz potom fakt v tom vydavatelstve zblazdnili ☹ 😉

ani3012
10. mar 2009

harry potter stal 180 korún. Ale toľko stálo už druhé číslo. Prvé bolo za 49 korún.
Tak si myslím, že by to hore nemalo ísť, keď to neišlo hneď

cizmo
11. mar 2009

Ahojte, chcela som sa vas spytat aj na slovenskom trhu su tie casopisy v cestine? Lebo som zacala kupovat tie v cechach a potom som tiez videla reklamu na slovensku a rozmyslala som ci prestat kupovat v cechach kvoli tej slovencine alebo pokracovat. Tiez ked som si preratala kolko ma ta kostra bude stat, tak som sa zhrozila, ale naozaj ked sa to rozlozi na to obdobie to take hrozne nie je, len ked to syna po roku prestane bavit tak sa stane paleontolog asi zo mna 😵

lucinda7
11. mar 2009

aj tu je to v češtine 😝

jasumat
11. mar 2009

Tiež ma šokli tou cenou. 😠 Malý je strašný dino maniak, tak som myslela, že by sme sa na to dali, ale teraz, keď som zistila, že to je 80 čísel á 2 týždne, a ešte k tomu jedno za 3 EURá, tak vážne zvažujem.
Druhá vec je, či si idete uplatiť nejaké tety v stánku, aby vám to odkladali?

svuba
11. mar 2009

Prosim Vas, a to je cele z papiera alebo nejakeho ineho materialu?

lucinda7
12. mar 2009

papier nieee,je to taký kvalitný material....neviem ako sa to volá....ale je to pevné..... 😎