Časté pády dieťatka vonku. Sú bežné u detí?

bobulka34
9. dec 2008

moja 15 mesačná dcérka vnutri chodí v pohode, ale vonku len za ruku, vždy ked ju pustim tak po chvili padne a vzdy na celo dopredu , normalne pocujem buchnutie. Myslite, ze taketo pady su bezne u deti , lebo jeden povie, ved sa to musi naucit, dalsi taketo deti stale padaju. Len dnes si zodrala aj nostek.

lienka79
9. dec 2008

nas padal casto,kym sa riadne naucil chodit..do toho 15 mes...
neboj,kosti su uz pevne....pozor na pady ,kde si buchne hlavicku...

lienka55
9. dec 2008

Bobulka moj maly ma tiez 15mes.pada casto,vacsinou na hlavicku co sa bojim aby to nemalo neskor nejake nasledky,nejaka zrazeninka,otras mozgu.Nedavno padol na tvaricku a odbil si sklovinu na prednom zubku,potom si zase narazil nostek.Asi to este potrva kym budu mat pevnu stabilitu.

tonicka
9. dec 2008

bobulka, ja som mala malu na chodiacom páse vonku, ja tie pady zle znasam a vobec jej to neuskodilo, ze som jej pomohla,ked sla spadnut. Podla mna sa detickam zle chodi v tom zimnom obleceni a topankach, takze preco nepomoct 😉

eliska7
9. dec 2008

ja teraz malu tiež pridržiavam,lebo ked je ako kozmonaut oblečena,tak sa jej zle chodi a mam strach že padne na nos,tak ju držim stale,bud za ruku alebo kapucnu 😀

bobulka34
autor
10. dec 2008

ved ja som ju tiez pridrziavala, len kamosky stalo do mna, ze naco ju drzis a tak, no a ja koza som ju nechala ist. chudatko moje, ja to tiez zle znasam, som hrozne opatrna. Len uz ma niekedy stvu tie reci, ved musi sa obuchat a tak.

rose86
10. dec 2008

moj maly ma 22 mesiacov a tiez este stale sem tam padne. hlavne vonku ked je naobliekany.

tonicka
10. dec 2008

bobulka, kasli na reci, to budes pocuvat stale, a ked nie o padani, tak o nocniku, a ked nie o nocniku, tak o rozpravani... ja som sa vykaslala na to ze mi hovorili, ci sa nehambim, ze ju mam ako na voditku.....niektorí to ocenili, niektorí nie. Moja dcerka sa nepotrebuje obit len preto, ze ostatne deti sa obiju.. aj tak je tych urazov dost 😉

strociatka
10. dec 2008

uz som to videla, tie chodiace pasy, kde sa to da zohnat? my padame ako by malu za to platili 🙄

fifinna
10. dec 2008

môj stale tiez vonku pada, najhorsie je ked je mokro, ale obliekam mu kombinezu a nech si pada kolko chce. Ja nic ine nerobim, len ho zbieram. Nad pasmy som tiez rozmyslala, v Londine sa pouzivaju, ale neviem ako by tu na nas ludia pozerali.

gangulienka
12. dec 2008

moja mala doma chodi super aj ked sem tam sa hlavicka stretne zo stolikom 😖 (aj ked nema este ani rok 😲 ) ale vonku pada stale....mne to moc nevadi ved je naobliekana tak len na makke padne...ale radsej ju drzim lebo ona padne hned do prvej mlaky (aj keby bola na ulici len jedna ) a hned je ako prasa tak by sme daleko nezasli 😀

jahodka11
12. dec 2008

bobulka-tak toto riesim aj ja...normalne s nim momentalne nerada idem von, lebo sa bojim, ze zasa padne a rozbije si nos alebo co....doma nepada, ak ano, tak na zadok a vonku zasadne na tvaricku....myslim, ze je to preto, lebo ma hrube nohavice a vacsie topanocky.....a bundu...manzel s nim rad ide, ale ja sa len bojim...uz sa nemozem dockat, kedy zacne chodit bez padov a ja uz len budem davat pozor, ako a kde ide....🙂)) a nebudem po nom utekat a bat sa 😒

jahodka11
12. dec 2008

strociatka-na mimibazare zozenies....

vandas
18. dec 2008

tak tato tema mi teraz uplne sadla.
dnes som prave chcela ist k Dr., lebo maly mi pada castejsie ako inokedy (pravda je, ze to castejsie je odvtedy, ako je nababuseny). teraz bol vsak aj chory a motka sa aj doma. je cely bleducky, tak ma napadlo, ci tie pady a motkanie nemaju aj inu pricinu (napr. chudokrvnost...).riesili ste to, alebo to beriete tak, ze to patri k veku?

lyziarka
20. dec 2008

Moj maly doma pada, lebo sa mu bud smyka, mame hrozne smykne parkety a ma ponozky s tymi nopkami, ale aj tak sa smyka, alebo spadne, lebo sa otaca za nejakou vecou, nepozera pred seba, stale sa bucha bud do dveri, bud do takeho nizkeho nabytku, bud do steny... ja uz tiez niekedy zufam...hlavne preto, ze si zakazdym udrie hlavicku, no a vonku je skoro stale v kociku teraz v zime nastastie, lebo inac by mi tiez len utekal a nechce ani, aby som ho drzala... stale mi dava prec ruku, aj z kapucne 🙂 tiez je velmi bledy, ale to je podla mna asi vekom, nie? tieto deti maju skoro vsetky malo zeleza nie?

denisocka
21. dec 2008

Tema pre mna.aj my padame.sme anemicky.mam uz tie bezp.pasy aj prilbu.a tiez pri nom prd doma stiham 😒

anavila
8. jan 2009

ahojte. moja mala sice nema este ani rok, beha po styroch a vkuse place od odrenin...na tvaricke sama odreninka, proste brutal, vkuse sa do niecoho tresne...chudatko moje, aj keby som bola pri nej 24hod denne. Jooooj. myslim ze je to normalne vsetci sme tym presli

tanja61
8. jan 2009

moj maly tiez casto pada ale hlavne ma trapi ze casto si udrie hlavicku uz ked sme den bez padu tak sa pri ukladani buchne o mur ☹ som s toho nestastna preco stale hlavicku

muriel21
1. apr 2017

Prosim o radu dnes maly padol z deckej trojkolky na zem na nos a tiekla mu krv.myslite ze ho moze mat zlomeny a mam ist na pohotovost alebo ho ma asi len narazeny??dakujem