Cena za keramické zuby

slavka164
28. jan 2016

Pekny večer, chcela by som si dať urobit 4 keramicke zuby..viete mi niekto napisať svoje skusenosti kolko vas zuby vyšli? Ďakujem

bonaqa2013
28. jan 2016

asi ako kde . ale asi tak 2000 e všetky 4.

pupavka123
28. jan 2016

@slavka164 Ako pozeram si z okresu Malaciek,za Billou v Malackach je zubne studio a tam robia keramicke korunky,pocula som velmi dobre recenzie,zavolaj si tam a popytaj sa 🙂

jarmilla
28. jan 2016

Keramicke korunky idu okolo 200-250e

slavka164
autor
28. jan 2016

@pupavka123 mne sa jedna hlavne o to že mám nato tak cca 1000eur a neviem či to bude stačiť, kľudne pôjdem aj niekam ďalej si ich dat urobiť ak by bola dobra cena a samozrejme aj kvalita.

slavka164
autor
28. jan 2016

Bola by som veľmi rada keby mi niekto napísal svoj konkrétny prípad kde bol a koľko ho to stálo peňazí. 😊

slavka164
autor
28. jan 2016

@jarmilla to je komplet cena? Ci plus k tomu ešte veci okolo toho?

natalka13
28. jan 2016

potrebujes aj kovove implantaty? ci obrusit svoje zuby? ci mostik.......
Tvoj zubar ti povie presne kolko by to stalo. Vsade inak.
Moja zubarka dava korunk robit mimo nasho mesta.

jarmilla
28. jan 2016

@slavka164 mne robili nadstavbu kovovu a nato keramicku korunku. Mam to spravene velmi dobre pretoze je to ako moj vlastny zub. Max.som spokojna. Mam iba jednu stolicku tak spravenu a cele na komplet ma to vyslo do 200-250e, uz si to presne nepamatam kedze mi vtedy este odstrano ali aj zubny kamen. A robili mi to v TT.

drobcek26l
28. jan 2016

Ja si dávam robiť teraz akurát na ne čakám vrchných predných šest zubov na mostík ma bude stať 1400 EUR.

slavka164
autor
28. jan 2016

@natalka13 dala by som si len vybrusiť svoje

natalka13
28. jan 2016

To by ti mohlo do tej 1000 vyjst, ale ceny su rozne.

katrin21
28. jan 2016

to je velmi individualne..
ad 1 - ake su to zuby, inak stoji predny, inak stolicka ....
ad2 - keramika je tiez roznej kvality a tvrdosti, ta makksia je drahsia...
ad3 - este lepsia ako keramika je nejaka specialna zivica, ale nie taka , ako preplaca poistovna, co sa zhryzie za 3 roky, ale taka, co je uplne ako keramika, ale menej tvrda, tym padom menej zatazuje ostatne zuby protilahle pri hryzení a tym padom aj kost, je viac podobna prirodnej zubovine. ta je vraj najdrahsia a pouziva sa aj na implantaty ... na tie najdrahsie...
Ja som kedysi daavno za 3 keramicke zuby ( dve korunky + medzičlen, 5,6,7) platila 300E, ale to bolo fakt davno uz a dnes by stali asi tak 3x viacej vraj...v tom najlacnejsom variante teda 1 korunka asi 200-300E

slavka164
autor
28. jan 2016

@katrin21 ja mam zdravé zuby, chcem si to dat na 4 horné predné lebo ich mam krivšie a už som sa po rokoch odhodlala že si to chcem dat urobiť.. 😕

katrin21
28. jan 2016

@slavka164 A nie je lepsie dat si fixny strojcek, ked su zdrave??? nedala by som si nikdy zbrusovat zdrave zuby !! uplne vazne, nerob to... 🙂

slavka164
autor
29. jan 2016

@katrin21 ja už som strojček mala a zuby sa mi znova skrivili 😕

slavka164
autor
29. jan 2016

@jarmilla môžes mi napísať prosím ťa konkrétne u ktorého zubara v TT si bola? Skúsila by som mu zavolať ci by mi vedel povedať cca cenu na môj prípad. Ďakujem 😉

ingelika78
29. jan 2016

@katrin21 Obrovsky suhlas! ja som nosila strojcek od 31 do 32 rokov - najlepsie peniaze ake som kedy investovala 🙂 Skoda zbrusovat zdrave zuby. Zuby sa mi neskrivili, lebo mam fixny retainer uz nastalo (z vnutornej strany zubov) - tomu sa bohuzial neda vyhnut, ked si davas zuby vyrovnavat v dospelosti @slavka164

katrin21
29. jan 2016

@slavka164 niektorí ludia musia nosit aj dozivotne udrziavaci na noc, aspon obcas... mala si fixny?? lebo taky, co sa nosil iba na noc, to nikdy nemalo taky efekt, ako tie fixne...
Napr. dcera ma fixny uz dole, ale udrziavaci mozno bude nosit cely zivot, nikto nevie.. inak by sa jej mohol vratit predkus horny, lebo si zuby podvedome jazykom vytlaca, proste zlozvyk.. to iste ma Malachovska, raz to niekde pisala, ze ona si proste jazyk tlaci do zubov...
Rozhodne si nedaj brusit zdrave zuby, to je cira nerozvaznost a raz to mozes lutovať... obrusene zuby su uz krehkejsie, nachylnejsie na kazy a vsetko.... vobec by som do toho nesla...
Ja mam predne dva tiez krive, ostatne mam rovne, ale ani nahodou by som si ich nedala obrusit, tie jednotky.... ani za nic.

Inak v Pezinku mas ak chces skveleho zubara, Švarc, ma tam kliniku, robi aj korunky..ale fakt brusit zdrave zuby je kravina.... radsej nos na noc stale strojcek...
@ingelika78 aj kamoska ma stale taky zvnutra... ona to ma aj kvoli paradentoze, drzi jej to zuby pokope, ale predtym mala aj normalne fixny, ako 40rocna si ho dala... 🙂

slavka164
autor
29. jan 2016

@katrin21 mala som fixny ,ktory mi dali dole ked som mala 18..potom som nosila aj nočny no velmi mi vadil v noci a budila som sa nato ako ho mam zapleteny vo vlasoch ☺.

katrin21
29. jan 2016

@slavka164 coze? 😀 to nechapem, ako si mohla mat vo vlasoch 😀 😀 ty si dobra 😀

jarmilla
29. jan 2016

@slavka164 MUDr. Braniša, ale už teraz ma svoju vlastnu ambulanciu, predtým bol pod sukromnou ambulanciou s viacerými zubarmi.

slavka164
autor
29. jan 2016

@jarmilla ďakujem,skúsim mu zavolať

hoblinka13
30. jan 2016

@slavka164 mna napinalo na vracanie.nezniesla som nocny v ustach a ked som sa dotutila bolel ma zaludok z napinania.tiez sa mi vratili predne zuby naspat.zazila som aj ohovaranie koli tomu,ale nikdy ma nenapadlo vymenit ich.vymenis ich a mozes znova zacat setrit,pretoze za tu sumu,co momentalne mas,si zaplatis zuby na par rokov.a potom znova,ale s tym,ze zbruseny zub uz bude nahnity a bude potrebnejsi hlbsi zasah

maminecka2
30. jan 2016

Ahoj, mna vysli 4 korunky 800€ so vsetkym, bolo to pred rokom. V Blave.

silvitita
30. jan 2016

@slavka164 ja som bola v trnave jeden zub ma vyšiel 120eur a som maximalne spokojna ale ak si chceš dat 4 počitaj ešte 2 navyše na ktore ti to uchyti

slavka164
autor
30. jan 2016

@maminecka2 a mozes mi prosim ta napisať kde si bola v ba? A mala si predne 4? Ďakujem

barbora59
30. jan 2016

@slavka164 a nosila si udrziavaci? lebo mne dali strojcek dole asi pred pol rokom a nosim udrziavaci. take priesvitne nasadky. najprv cely den a postupne vysadzat teraz si to davam ked som doma a na noc. V takom pripade sa nemozu dat naspat

barbora59
30. jan 2016

@slavka164 aha az teraz citam dalej ze v 18 tich si mala

maminecka2
30. jan 2016

@slavka164 Robil mi to moj doktor Dr. Marko Jozef, boli to horne predne 4

mana85
2. sep 2018

@drobcek26l Ahoj 🙏 môžem sa spýtať kde Vam robili ten mostik ??? a aj po čase je všetko ok ? Ďakujem