Aký je cenník Slovenskej pošty v novom roku?

zuzana271
5. jan 2020

Dobry vecer, chcem sa spytat....po novom roku sa znova zvysilo postovne? Dakujem

rachel36a
5. jan 2020

@zuzana271 ano, ale tyka sa to iba zasielok na dobierku

zuzana271
autor
5. jan 2020

@rachel36a Dakujem

janka2273
5. jan 2020

@rachel36a
@zuzana271 Mňa táto foto,čo mi poslala suseda( kolovalo to po nete ) tiež zmiatla...ale po lepšom prečítaní tých cien mi to pripadá,že to sú ceny poštovného po zvyšovaní od 1.7.2019, nakoľko cena klasického balíka stala bežne 2,70€ a zvyšovala sa dobierka a teda pri dobierke a zaslaní peňazí šekom ( na adresu a nie na účet predávajúceho) je suma za dobierku 1,50€ a spolu s tou cenou balíka je to presne tých 4,20€ za balík na poštu do 5 kg ...takže mi to pripadá ako starý cenník a sú v ňom len rôzne zásielky na dobierku ( balíky,listy, kuriér atď)
Pýtala som sa na pošte už začiatkom tohto roka a vraveli mi,že sa zdražovali len také veci ako poplatok za P.O.Box atď.. takže uvidíme,toto bola na nete asi len stará info a pravdu povediac,aj mňa to zmiatlo,lebo som si to nepreštudovala poriadne 😋😉

zuzana271
autor
5. jan 2020

@janka2273 ďakujem, no bodaj by to bola len stará info...lebo s tým zvyšovaním to už fakt neni sranda🙍‍♀️

janka2273
5. jan 2020

@zuzana271 minimálne tie balíky na poštu ostali nezmenené podľa tejto tabuľky 😉keď odrátame tie dobierky v sume 1,5€... Baby písali včera,že toto bol cenník nejakého e-shopu a niekto to proste dal kolovat po FB a pôvodné tam na konci ani vraj nebolo napísané,že ide o dobierky s už bolo z toho hallo 😂😂aj mňa to naštvalo a nechala som sa nachytať,ale uvidíme v utorok na stránke pošty,čo a do akej miery zdraželi 😘😋ja som posielala v piatok obyčajnú listovú a stojí ako stála a známa balík na poštu a tiež bola stará cena 😉

rachel36a
5. jan 2020

@zuzana271 bezne postovne sa nemenilo

patka06
5. jan 2020

NIE nezvyšovalo sa ...LEN DOBIERKY

zuzana271
autor
5. jan 2020

@janka2273 ja som aj teraz pozerala na ich stránku, najskôr sa mi nič nezobrazovalo a potom bolo všetko po starom...pre istotu som aj dátum pozerala...bol tam 1.1.2020, no uvidíme v utorok..vďaka za info..pekný vecer🙂

sara07
6. jan 2020

už je zverejneny novy ceník na pošte niektoré položky išli hore
balik na adresu dobierka do 1 kg šiel o 1,00€e hore
balik na poštu dobierka do 1 kg šiel o 0,10€ hore
balík na adresu bez dobierky tiež o 1,00€

janka2273
6. jan 2020

@sara07 nejak tomu nerozumiem 🤔🤔veď balíky nemajú rozdelenie s hmotnosťou do 1kg....nepomylila si sa? Balíky sa už nejaké roky delia na balíky do 5 kg a balíky do 10 kg a ešte na balíky na poštu a balíky na adresu samozrejme 😉 nemyslíš ty " balík " ,teda skôr listovú zásielku do1 kg,kde je dobierka na adresu predávajúceho=teda že peniaze idú jemu do rúk a nie na účet?
Lebo veľakrát sa tu na koňovi píše len o balíkoch a pritom sa myslia listové zásielky a je v tom potom zmätok 😂😘😉

patka06
6. jan 2020

@janka2273 na cenníku sa dá tá palička hmotnosti posúvať kliknutím tam sú aj iné hmotnosti ako vidíš na prvý pohľad

janka2273
6. jan 2020

@sara07 alebo snáď zaviedli novú kategóriu balíkov do 1 kg? Idem to kuk na ich stránku,lebo už som zas doplnená 😂😋

janka2273
6. jan 2020

@patka06 ale nedalo sa to pri Balíku,ten mal len 2 kategórie,do 5kg jedna cena,do 10kg druhá cena..balík nie je listová zásielka,tá má viac kategórií hmotnostných 😉ja posielam aj 3 x do týždňa rôzne zásielky, takže sa snažím poštovné ovládať na 99.9%😋😉

patka06
6. jan 2020

@janka2273 dalo sa to aj pri balíku, posielala som tak párkrát, teraz som to pozerala, hmotnosť sa meniť dá, len poštovné je rovnaké ...mení sa až nad 2 kg ..tak ako píšeš

janka2273
6. jan 2020

@patka06 tak som to zbežne pozrela,šli hore fakt dobierky,teda to samotné "dobierečné"...
Napríklad pri klasickom balíku na poštu,keď si nechám poslať peniaze z dobierky na moju poštu,teda vyberiem si hotovosť na nej,stojí dobierečné 1,80€ namiesto 1,50€.. a teda balík na poštu do 5 kg s dobierkou na poštu bude stáť 4,50€ namiesto 4,20€ ako doteraz po poslednom júlovom zdražení...
Mne osobne to nevadí ,nikdy dobierkou nekupujem a pošta sa zjavne snaží,aby bolo dobierok menej,čo mne vyhovuje 😉😘
Zbytok si pozriem cez notebook a porovnám,ale neboli to nejaké drastické zmeny chvalabohu😉

janka2273
6. jan 2020

@patka06 no veď tak dom to myslela😉oni majú svoje tabuľky a tam je rozdelenie len na 2 kategórie v balíkoch😉

sara07
6. jan 2020

@janka2273 ano tá bola aj predtým ak ti rozmerovo zásielka jedna strana presahovala 60 cm tak ti ju automaticky preradili do balikov jednoducho aj ked bola do 1 kg

sara07
6. jan 2020

jedna vec je váha a druha vec je rozmer zásielky , tam sa občas kombinuju tieto veci aspon u nás tak , sučet stran musel byt do 90 a jedna strana nemohla presiahnut 60 cm ako dost boli na to striktné aj ked to boli niekedy lahunké zásielky

janka2273
6. jan 2020

Takže ale tá foto tu s cenníkom neplatí,keďže minimálne pri Balíku na poštu do 5kg je 4,20€ zlá cena a teda stará,ako som aj predpokladala, napriek tomu,že je na tej fotke dátum 1.1.2020🤔 netuším,kto takto zavádza,ale ceny pri tomto balíku s dobierečnym sú len 2 a to 4,50€ pri vybratí peňazí z dobierky na pošte a 4€ pri zaslaní peňazí z dobierky na účet predávajúceho 😉
Je tu veľa delenia samotných balíkov na rôzne kategórie a aj dobierečného a ten,kto menej kupuje,či posieľa sa v tom ťažšie orientuje 🤔😉

solinkarka
6. jan 2020

@rachel36a ten cenník je stiahnutý z FB ktorá zverejnila jedna stránka skupiny...a sama sa tam vyjadrili že to oni si zvýšili poštovné, nie samotna pošta!!

janka2273
6. jan 2020

@solinkarka a hlavne ten cenník je aj tak starý,lebo po novom je poštovné ešte vyššie,ako sa tam uvádza 😉

sara07
6. jan 2020

@janka2273 tam ešte robí svoje či to posielaš cez eph alebo nie , potom rozmer, a vaha, predtym sa ti oplatilo poslat dobierku do 1 kg ako balik
najlepšie ked sa vysomariš doslova na tomto linku ako v tabulke
https://cennik.posta.sk/

janka2273
7. jan 2020

@sara07 tabuľka me osobne vyhovuje lepšie,keď je v nej úplne všetko na jednom mieste😉tuto musíš preklikávať a teda na nové info mi to moc nevyhovuje...áno,cez eph podávam,ceny viem,že sú nižšie 😘😘

easybiz
7. jan 2020

@zuzana271
Postovne sa zvysovalo. Zistila som to dnes, ked som poslala niekolko balikov na dobierku a zarazila ma cena.... Ide o zasielky posielane na dobierku. Akoze ako hladam tak hladam, ale nikde som nenasla nejake info od posty, ze budu zas zdrazovat. Potom clovek posiela postu a bum, zas ine ceny.

solinkarka
7. jan 2020

@easybiz ja preto už na dobierku neposielam...jednak je to dosť drahé a vždy je tam riziko...

easybiz
7. jan 2020

@solinkarka mne tvori jednu tretinu zakazok posielanie na dobierku, takze posielam. Ludi si vzdy overim, ci nie su v zoznamoch nepreberacov vo fb skupinach urcenych k zverejnovaniu nepreberacov a podvodnikov. Uz mi to parkrat zachranilo peniazky. Ale obcas sa zial stane, ze niekto nepreberie.

janka2273
7. jan 2020

@easybiz
@solinkarka tie dobierky išli zas o 0,30€ hore a aj ma to prekvapilo,lebo dobierky zdražovali už 1.7.19...čiže teraz znova po pol roku..naštastie bežné listy a balíky nie😉 celkovo je to poštovné už hodne drahé,mali by sa ukľudniť 🙄

kacenocka2
19. dec 2021

Zdravím. Starsia diskusia, ale neposielali ste niekto v poslednej dobe? kolko stoji aktualne doporuceny list od 100 do 500g na poste?ked si dam cennik posty vyhadzuje mi stare ceny

easybiz
19. dec 2021

@kacenocka2 neviem o tom, he by sa teraz ceny menili. Doporuceny list by mal byt 2€, cez EPH 1,95€.

solinkarka
19. dec 2021

@kacenocka2 ceny sa zvyšujú až od budúceho roka