Češky / Moraváčky na Slovensku. Přidejte se

charlinka
7. dec 2007

Ahoj, je tu někdo kdo se přestěhoval na Slovensku a ještě se stále zabydluje, hledá kamarády, někoho na pokec o všem možném?

czechzuzanaba
14. okt 2010

@lenulice

Ahoj. Ja jsem tu 3 roky.
Mozme dat sraz, ja jsem pro. 🙂

lenulice
14. okt 2010

@czechzuzanaba Ok, super, uvidíme co na to ostatní, kdyby se nevyjadřovaly, napíšu jim odkaz 🙂 Ale snad to vyjde, těším se 🙂

czechzuzanaba
14. okt 2010

@lenulice a ty jsi v Bratislave?

lenulice
14. okt 2010

Jsem nějakých 25 km od Bratislavy, takže kousíček 🙂 A kukám máš drobátko doma, aj já, podobně starý, 10 měsíců 🙂 Tak to potom bude i kindersraz, či?

markymark
14. okt 2010

@czechzuzanaba ja jsem take pro 😉

lenulice
15. okt 2010

@markymark Supeeer!!!! Ty jsi odkud?

markymark
15. okt 2010

kousek od Pezinku,do Bratislavy to mam asi 25km autem,jezdim casto do ikei a avionu 🙂
ale chceme si koupit domecek.....

rajce
15. okt 2010

Ahojky jsem z Ostravy a bydlím v Prešově je některá s vás poblíš 😀

mateson
15. okt 2010

holky mám jednu otázku. Jak to máte s občanstvím? Asi si konečne po 20 letech požádám slovenské tak poradte jestli ste to nekterá vyrizovala. Nemužu se k tomu dokopat, nechce se mi lítat po uradech 😢 ale už bych fakt mela.

mataharyy
15. okt 2010

@mateson tak já nad občanstvím zatím ani neuvažuji a do budoucna to neplánuji, musela bych se vzdát českého a myslím že je to zbytečné... Jináč dítka mají/budou mít obě 🙂

Jináč sraz by byl fajn, ale do BA to mám dost daleko a nemám auto a neb jsem těhotná a mám malé dítko tak se mi nechce nějak cestovat 😅

mateson
15. okt 2010

@mataharyy to že se budu muset vzdát českého je snad už minulost? Já jsem myslela,že už češi respektují obojí. Pokud je to pri starém tak to do toho nejdu. Ty ses na to nekde informovala? Protože mne na Morave všichni tvrdí , že už to jde.

mataharyy
15. okt 2010

Češi za určitých okolností uznávají obojí, ta okolnost je že ho zjískáš narozením, jak je to při sňatku si nejsem jistá, ale spíš bude problém s tím co je na slovensku 😉 ten "protimaďarskej" zákon o dvojím občanství. Ale mám dobrou zkušenost s komunikací s ministerstvama (na slovensku), takže když jim napíšeš tak ti celkem rychle odpoví a dají ti kloudné informace 😉

czechzuzanaba
18. okt 2010

Tak baby kdy a kde dame sraz? Aby sme se vubec v te mlze nasly 😀

lenulice
18. okt 2010

@czechzuzanaba Ahojky, teď jsem neměla moc času tu vypisovat, no každopádně už to musíme spáchat. Já jsem pro to udělat co nejdřív, už dokonce hrozí i sněhem 🙂 Neee, čím dřív tím líp, čím víc se to bude odkládat, tím spíš se nesetkáme. Takže jak to uděláme? Dáme nějaký 2, 3 termíny, nějaký pátky odpoledne a napíšeme babám interní poštu? Toho si spíš všichni všimnou, jestli nekukají pravidelně sem, co? A kde, no to bude těžký. Já jsem pro Bratislavu, asi aj ty, ale co zbytek? No zkusíme, uvidíme.

czechzuzanaba
18. okt 2010

Ja bych navrhovala Euroveu, je to v centru, neprsi tam a da se tam dobre parkovat. Kdy - to se prizpusobim 🙂

lenulice
18. okt 2010

No super místo, souhlasím, na termíny kuknu a něco povybírám.

lenulice
18. okt 2010

Tak jsem probrala kalendář a pátky nejsou zrovna šťastný teď, ale snad od 5.11. by to u nás šlo kdykoliv. Vyhovovalo by to toho 5.11.? Nebo potom někdy v týdnu, to už by mi asi bylo víceméně jedno kdy 🙂
Baby, ozývejte se a dávejte návrhy kdy, ju?
No snad to vyjde, už teď se těším 🙂

czechzuzanaba
18. okt 2010

@lenulice me je to jedno ktery den, takze kdykoliv. Proc zrovna ten patek? 🙂

lenulice
18. okt 2010

Ok, může to být teda kdykoliv v týdnu. My míváme pátky takový asi nejklidnější, proto 🙂 Tak někdy cca za 14 dní, ať se můžou baby, co by chtěly dojít přizpůsobit, ju? Dejme tomu v tom týdnu od 1.11., co?

czechzuzanaba
19. okt 2010

@markymark
@lenulice
Tak chcete toho 1.11.? Markymark, aj tobe to vyhovuje? A v kolik hodin? Tak ve 14.00? To sme asi jen my tri, ne?

lenulice
19. okt 2010

@czechzuzanaba Jééé, to je zrovna státní svátek, co? To já asi nehrozím, pokud je manžel doma, budeme s ním, moc toho času spolu netrávíme :( :( :( Ale jinak ve 14 hodin by to bylo ok, jen asi jiný den pro nás.

Jak se dohodne nějaký termín, tak já bych napsala i těm, co už tu dlouho nepsaly, že jestli nechtějí dojít, ju?

markymark
19. okt 2010

@czechzuzanaba
jj.vyhovuje 🙂
a misto?ja teda moc Bratislavu neznam,
pro mne by byla lepsi ikea 😉

czechzuzanaba
19. okt 2010

@lenulice Tak to si me potesila, ze bude volno, ja sem si to vubec neuvedomila 🙂 Tak mozme toho 5.11.? A neni to pozde? Nezapomene se na to do te doby? 😀

czechzuzanaba
19. okt 2010

@markymark No ja jsem z Dubravky a neridim, takze pro me je teda Ikea dost z ruky ☹ Ale tak kdyz nebude moc snehu, tak by sme to snad zvladly 🙂

lenulice
19. okt 2010

Aj nám je Ikea dost z ruky, to nevím jak bychom se tam dohrabali, ale vždy nějak 🙂 Jsem sice šofér, ale hrozný

No snad by se nezapomnělo do toho 5.11., či? Takže datum je jistý? 5.11. o té 14. hodině?

czechzuzanaba
19. okt 2010

@lenulice
@markymark
Tak budeme pocitat s tim 5.11. a na miste se este dohodneme casem, co vy na to?

lenulice
19. okt 2010

@czechzuzanaba Ok, píšu do kalendáře a těším se 🙂

inffinity
20. okt 2010

@rajce ahojky já jsem taky Ostravačka ale na opačném konci Slovenska 🙂 kde ty jsi se vzala až v Prešově???

holky i já bych se ráda srazila, ale zrovna budu v Ostravě,a BA mám celkem z ruky asi 100km no ale myslím, že nějak by to šlo ale tedka nemůžu tak snad příště třeba na jaře ráda bych pokecala jak se komu žije atd 🙂

rajce
20. okt 2010

Ahojky vzala jsem si Prešovčana a kdepak bydlíš ty ?

inffinity
20. okt 2010

@rajce v Topoľčanoch je to kousek od Nitry 🙂 už jsi v SR dlouho?