Češky / Moraváčky na Slovensku. Přidejte se

charlinka
7. dec 2007

Ahoj, je tu někdo kdo se přestěhoval na Slovensku a ještě se stále zabydluje, hledá kamarády, někoho na pokec o všem možném?

czechzuzanaba
15. nov 2010

tak my budeme mit Inglesinu hluboky kocarek. A mozme se potkat treba u te fontany ci co to je venku..... 🙂

lenulice
15. nov 2010

ok, může být ta fontána, snad ji najdeme 🙂 My budeme mít černou Teutonku (sporťák) se zeleným vnitřkem a já na sobě šedý kabát 🙂

pettru
16. nov 2010

ahoj holky, je mi lito, ale dneska bohuzel nedorazime...zastihla me nejaka strevni potvurka,blebleble ☹ jako dnes uz je mi lip, ale radsi nebudu riskovat cestu. at se vam srazik vydari a priste se k vam moc rada pridam!

lenulice
16. nov 2010

@pettru Škodaaa, ale hlavně se brzo uzdrav 🙂

inffinity
8. feb 2012

babulky aj to tu ještě fungýruje? 😉

miushak
6. sep 2012

Ahoj ahoj,taky by mě zajímalo či to tu ešte funguje 🙂 jsem z Dubravky a mám maloou dcerku 3 měsíční..

jareczka
29. sep 2012

Ahojte holky, jsem také Češka žijící na SR,konkrétně v Trenčíně...Mám také holčičku, ale už větší, teď jsme měli jeden rok! 🙂))

ivka288
15. sep 2014

ahojte baby ja sem taky ceska sem z Prahy a sem tady 12 let ale nemenila bich sem tady stastna pokud se budete chtit pokecat budu rada moje mamka je z Petrova okres Hodonin pokud je tu nekdo od tamad budu rada st se ozve a mejte se krasne ahoj kocky 🙂

czechzuzanaba
15. máj 2015

@lenulice @miushak @ivka288 @pettru Holky nejdete nekam zitra v BA na hokej? 🙂

lenulice
15. máj 2015

Ahoj Zuzi, my urcite ne, nevim momentalne co driv :( @czechzuzana

lennka24
16. aug 2022

Ahojte, ozivuji diskusi, je tu aktualne nekdo?
Ziju v Trencine uz 6 let, prave tehotna na PN, a zvykla jsem si tu celkem, ale nemam tu zadne kamaradky, jen kolegy/kolegyni z prace, coz je ted pase.
Jak jinak zvladate mluveni slovensky? Ja mam pocit ze i po tech letech mi to nejde a stejne na to lidi prijdou kdyz mi neco uklouzne, rikam si na co se snazit, hur se mi vyjadruje pak, hraju si na neco co nejsem...ale bojim se ze me lidi odsoudi.

evka_s
16. aug 2022

@lennka24 I já jsem v Trenčíne, trvale 5 let, předtím přes 10 let návštěvy (manžel je z TN) 🙂 Já mám opačný problém, přirozenější mi občas v mluveném slově začíná být slovenština a docela ráda bych si tu češtinu nějak udržovala 😀 Ale teda cíleně se o slovenštinu nesnažím, jen výrazy které by mohly být problém (měsíce v roce např) a nikdy s češtinou nikdo problém neměl - ani soukromě, ani v práci 🙂

lennka24
16. aug 2022

@evka_s ahoj 🙂 jo s měsícema to řešívám tak, že když si nemůžu honem vzpomenout použiju číslovku :D mě si chlapi v práci kvůli češtině dobírali, ale tak v pohodě.
Jinak u mě to bude tím, že manžel má otce čecha a býval tam na prázdniny u babičky, takže česky umí a doma mluvíme jen česky.
Já doufám, že cca za 5 let bychom se stěhovali na barák, někam do čech zpět, jěště nevím kam, a dítě by mohlo chodit do české školy. Jen s těmi cenami nemovitostí minto přijde jako scifi.
Ty máš děti?

evka_s
16. aug 2022

@lennka24 my jsme taky neměli plány být na SK, ale vyšlo to jinak 🙂 Máme 2 děti, zatím důsledně míchající češtinu se slovenštinou 😀