Češky / Moraváčky na Slovensku. Přidejte se

charlinka
7. dec 2007

Ahoj, je tu někdo kdo se přestěhoval na Slovensku a ještě se stále zabydluje, hledá kamarády, někoho na pokec o všem možném?

sisstin
29. jún 2008

aniska: ahojky..Mp bydlí v Seredi, pracuje v Bratislave...ale chce bydlet doma...a já zas v hlavním městě nebo někde na okraji, takže se nemůžeme dohodnout..a já jsem stále tady doma 😔

czechzuzana
15. júl 2008

Caute baby,
ja su z Prostejova, ale uz dva roky bydlim v BA. Pritel je z Michalovec, takze to ma domu jeste dal, nez ja 😀 V srpnu mame svatbu.

Sisstin, premluv ho a pojdte do BA 😉

sisstin
15. júl 2008

czechzuzana: no, taky bych šla..my se budeme stěhovat nejdřív za rok, jestli vůbec 😕 zatim furt funguje na dálku a vypadá to ještě na dlouho 😕

emjee
19. jan 2009

zuzujo • Dnes o 17:10
Zdravim všechny moravske a české duše co se vydaly proti proudu a zakotvily na Slovensku. Jsou vubec nejaké takové? Nejste náááááhodou některá v Trnavě? Ozvěte se, ať se necítím jak raritka

danona • 2d • Dnes o 17:18
ahoj, je tu k tomu i nějaká téma..jsem původně z NJ, teď Galanta..

aluli
23. jan 2009

Ahoj emjee,nejsi sama ja uz jsem taky zakotvila pred 3 lety kousek od DS a vloni v rijnu se nam narodil chlapecek.Ty uz to mas taky za par.... 🙂

eliszabetha
21. apr 2010

Z ČR na Slovensko

„Zdravím všechny maminky a těhulky.
Momentálně bydlím v ČR ale budu se stěhovat za přítelem na Slovensko do Trnavi.Jsem na konci 7.měsíce (čekám Daníka).Bohužel nemám žádné informace,jak by to bylo v případě , že budu rodit tam a kde mám zažádat o porodné a jak je to se úřadem príáce a podobně.
Hlášená jsem zatím v Brně na ÚP a pojišťovnu mám zde“česká průmyslová zdravotní pojišťovna. Kterou můžu používat i v EU. Také mám už rodný list,který jsem si nechala poslat do Prahy k Apostilu,takže ho taktéž můžu používat v EU.
Takže kdyby se tady našla nějaká češka která už na Slovensku žije a rodila tam,tak mi poradte prosííím ! Nebo slovenky,které ví,jak to chodí u nich…Děkuju moc! .A jak jsem četla vaše přízpěvky co se týče pojištění,tak jsem z toho vlastně teď úplně zmatená.Byla jsem teď měsíc a něco v Polsku a platila mi tam kartička EU a nic jsem neplatila( gyn.prohlídky) No prostě, kdyby jste mi mohli poradit jak začít bydlet a rodit na Slovensku budu vám vděčná holčiny!!! 🙂)
Pa 😉

markymark
6. sep 2010

ahoj holky,take jsme se pristehovali pred pul rokem,
bydlime ted kousek od Pezinku,
mam dvouletou holcicku Nelinku a radi
bychom se s nekym seznamily,nekam zasly... 🙂
jinak jsme z moravy-Kromeriz.
zdravime vsechny maminecky 😉

lenulice
30. sep 2010

Ahojte babenky, no to jsem ráda, že jsem narazila na tuto stránku 🙂 Aj já jsem Čech, resp. Moravy, kousek od Olomouce a momentálně bydlíme u Bratislavy - manžel je rodilý Slovák, momentálně jsem na MD se skoro 10-měsíčním mrňouskem. A líbí se mi tu, moc, hlavně co se týče práce to je sto a jedna v porovnání s Olomouckem, aj lidi jsou tu fajn, jen aj tak stále v Čechách se cítím být fakt doma, je to prostě tam jiný. A dobrý nápad se takto někde sejít, aspoň ty co jsou tak kousek k sobě, coooo? To bych moc ráda 🙂

mateson
30. sep 2010

@lenulice já jsem z Lanžhota, to je u Breclavi a jsem tu už 21 let 🙂 🙂

mateson
30. sep 2010

@markymark Kromeríž poznám 🙂

lenulice
1. okt 2010

@mateson No ahojky, tak to už jsi tu veterán, to už snad ani česky nemluvíš, či ano?

mateson
1. okt 2010

@lenulice by ses divila 🙂

lenulice
1. okt 2010

Takže ano, stále česky? Já jsem se snažila chvíli Slovensky, ale kvůli malýmu teď musím česky, ať nemluví nějakou špatnou slovenčinou 🙂 I když moje čeština je asi už dost zdeformovaná, ty jsi na tom jak?

mateson
1. okt 2010

@lenulice dost je slabé slovo 🙂

inffinity
6. okt 2010

Ahojte holky já jsem Ostravačka zakotvená v Topoľčanoch už přes dva roky 😀

mataharyy
6. okt 2010

Ahojte,
tak já tu budu 9. ledna přesně dva roky, jináč jsem z Prahy a až na rodinu mi tu nic neschází, je to tu celkem fajn, jen jsme na vesnici bez auta, takže je paráda zapomenout něco koupit, nebo spoléhat že jednota má v neděli otevřeno 😀

lenulice
12. okt 2010

@inffinity Ahojky, no já studovala kousek od tebe, v Karviné, jaj, tam bylo moc dobře 🙂 A spokojená jsi tu?

lenulice
12. okt 2010

@mataharyy Ahoj, no aj já zkončila na vesnici, sice s autem, ale aj tak je to někdy sranda, přesně jak píšeš. No na druhou stranu, neutratíme aspoň tolik :D

mataharyy
12. okt 2010

@lenulice to je taky pravda 😀

monkula
12. okt 2010

@lenulice ja som mala z Karvinej vynikajúcu kamarátku, len sme sa nejako prestali kontaktovať a veľmi ma to mrzí

lenulice
13. okt 2010

@monkula Ahojky, a jak jsi k ní došla? Ty jsi Slovenka, že?

monkula
13. okt 2010

@lenulice Áno, ja som SLovenka, ale moja mama je Moraváčka 🙂
Ako som k nej prišla? Naši otcovia boli spolu na vojne, oni si písali a potom sme si začali písať aj my.. Písali sme si viac než desať rokov... Potom ako doštudovala sa mi ale prestala ozývať.... ☹

lenulice
13. okt 2010

@monkula A odkud máš přímo mamku?

lenulice
13. okt 2010

@monkula Jinak škoda, že se takto přetrhlo přátelství, to je jak námět do Pošty pro tebe :D

monkula
13. okt 2010

@lenulice Z Brna, konkrétne z Chrlic 🙂
Aj mne je to ľúto.... Posledná správa bola taká, že ide pracovať do Nemecka na nejakú kliniku, študovala medicínu v Olomouci...

czechzuzanaba
13. okt 2010

Ahojte, my sme teda taky porad tu v BA, ale zadnou jinou cesku jsem tu jeste nepotkala 🙂 Manzel mel jednu kolegyni v praci, ale ja nikdy nevidela 🙂

eaka
13. okt 2010

@czechzuzanaba ja jednu poznám, je to švagrina mojej spolužiačky... (teda dúfam, že to nie si Ty, ja som ju videla len raz a už sa ani nepamätám, ako sa volá, ale má malé bábo), tak keby si chcela, môžem skúsiť iniciovať kontakt 😉 A možno to aj budeš Ty... 😀 Pozerám, že máš tiež malé dievčatko... 😀

czechzuzanaba
13. okt 2010

@eaka To asi nebudu ja - mam sice svagrovou, ale pokud si dobre vzpominam, nikdy jsem zadnou jeji spoluzacku nevidela 😀

eaka
13. okt 2010

@czechzuzanaba idem jej písať a uvidíme... 😉

lenulice
14. okt 2010

@czechzuzanaba No ahojky, a ty jsi jak dlouho na Slovensku?

No poslouchejte baby, co takhle nějaký sraz? Nebyly byste pro? Trochu poklábosit, pomluvit Slováky :D a oprášit češtinu?