Češky / Moraváčky na Slovensku. Přidejte se

charlinka
7. dec 2007

Ahoj, je tu někdo kdo se přestěhoval na Slovensku a ještě se stále zabydluje, hledá kamarády, někoho na pokec o všem možném?

danona
7. dec 2007

ahooj, já se tu vdala, ale už jsem zabydlenáá 😎 ale začátky byly dost hrozné 🙄 teď už super.. 😉 jak dlouho tu bydlíš??

charlinka
autor
7. dec 2007

Ahoj. Já tu bydlím rok a pul. a je to tri mesíce co jsme se prestehovali, sice jenom do vesnice od mesta ale i tak. jak jsi tu dlouho ty?

charlinka
autor
7. dec 2007

Vidím že máme i skoro stejně staré mimča. 🙂 😉

lucijeja
8. dec 2007

Ahojky holky já už jsem na Slovensku 2 a půl roku. Jak se Vám tady žije. Já bych se nejraději vratila na Moravu.

charlinka
autor
8. dec 2007

Ahoj, mě se žije ok. Jen kdyby tu měl člověk rodinu, nebo aspon víc kamarádu, tak by to měl lepší. já jsem až ze severních čech, takže mě vždy čeká minimálně 5 hodin jízdy, snad se tam dostanu apson na vánoce.
Lucijeja kde jsi na Slovensku. Jsi tu vdaná, nebo jak jsi se sem dostala 😉 😉

lucijeja
8. dec 2007

Ano jsem tady vdaná, a žijeme nedaleko Čadce. Domů to mám sice necelé 2 hoďky ale nekdy mi to připadá strasně daleko a rodina mi tady taky chybí, připadá mi že na Slovensku ty přátelské vztahy nejsou nejak upřímné.Ale možná se mi to jen zdá.

danona
8. dec 2007

jee, je nás tu víc, jak čtu.. 😉 já jsem z moravy - Nový Jičín.. 😉 jak jsem psala, začátky byly dost blbé - měla jsem jen vysokaanské telefoní účty.. domů mi to trvá 2,5 hod. autem, 5 hodin autobusem, vlakem se už přímo nedá, jen s minimálně třemi přestupy, což si nějak s ročním dítkem nedokážu představit.. ☹
lucijeja - ono to nějaký čas trvá, ale kamarády najdeš, neboj 🙂 i když jestli jsi na vesnici, tak je to možná kapánek horší.. 😒

charlinka
autor
9. dec 2007

Ahoj, jsem ráda, že se nám to tady rozrustá. Lucijeja, s tím souhlasím. Já si našla pár holek tady, ale oni drží víc při sobě a mě chybí dobrá kámoška na pokec, procházky, prostě poznat někoho s kým mužeš kecat o všem. To je dost těžký, ale na druhou stranu to chápu. Je těžký vzít mezi sebe někoho nového, a lidi jsou občas dost odměřený. ☹
Danona, ty to taky s tou cestou nemáš nic moc. Já to mám 5 hod autem, ale sama jet nemužu, s malým dítětem je to nemožný, tak mě musí přítel odvezt do Prahy, pak jede vlakem nazpět a já odřídím tu další hodinku. 😉
Jak tu jste už dlouho??? 🙂

charlinka
autor
9. dec 2007

Danona, krásné fotky, máš dvě dcerky? Jaké to je když je mezi nima vetší věkový rozdíl?? 🙂
Lucijeja, koukám, že máš dvojčátka. To vzdávám hold, vždycky jsem obdivovala maminku co musí zvládat dvě miminka najednou 😵 , ale teď už si spolu pohrají, ne? 😉

danona
9. dec 2007

charlinka - jsem tu už 10 let, proto asi ten můj optimismus.. 😀 dík, no, mám dvě babulky 😉 já chtěla větší rozdíl, navíc tu starší jsem měla v prváku na vš, pak jsem si dodělávala výšku /podařily se mi nakonec výšky dvě 😀 /, chtěla jsem trochu zapracovat na ´kariéře´a pak jsem se rozhodla pro druhé bejby 😀 a hned nám to vyšlo 😉 z mého pohledu je ten rozdíl v pohodě - věnovala jsem se dost dadě, teď mám čas věnovat se hodně i nince.. 😵 je to věc názoru.. 😉
taky jsem okoukávala fotky, máme tu babineec 😵 jedna kočka péknější než druhá 😵

charlinka
autor
9. dec 2007

Ahoj a co jsi dostudovala? Já jsem ted ve druhaku na vš, ale není to zatím nic těžkého, studuji sociální práci, takže se to dá a dodělávám si státnici na angline. myslím že na materské je studium super vid? Dáda ti aspon pomáhá, Ninka je pro ni asi jako živá panenka 😉

danona
11. dec 2007

carlinko - mám filozofickou fakultu - sociologii, pak jsem si udelala pedag.fakultu - soc. práci, ta byla o dost lehčí než sociologie..ti závidím tu anglinu.. státnici nemám, a nevím jestli se k tomu ještě dokopu..co já vím jestli je studium na md super - když jsem mela dadu, tak mám pocit že jsem ji více "odsouvala na druhou kolej" když jsem měla před zkouškama.. myslím, že teď si to víc užívám.. 😉

charlinka
autor
11. dec 2007

Dve VS, to jsi dobra. Ja si myslím, že charlottku neodsouvám, není to zas az tak tezky, možná přístí rok na státnice to bude jiný, ale ted to docela zvládám a jsem rada že jsem se do toho pustila. Ale mám času dost, ven nic moc nechodím, nemám s kým. ☹
Jaké byli tvoje začátky tu? Jak jste se s manzelem seznamily, kdyz on je slovak a ty z CR???

monkula
11. dec 2007

Ahote, ja síce Češka nie som, ale dobre viem, ako sa cítite, moja mamina prišla na Slovensko pred 25-mi rokmi, z Brna a doteraz si tu nezvykla...

charlinka
autor
11. dec 2007

Ahoj, to je teda doba 25 let. Já nevím, já jsem žila 6 let v Londýně a byla jsem v pohodě. Ale možná proto, že jsem věděla, že je tu přestupní stanice. Jsem sice tady štastná ale je težký tu někoho najít, kdo vám rozumí. A to mám těch přiležitostí docela dost na seznámení, ale ale..
Na druhou stranu celkově si myslím, že lidé jsou tady takový milejší než někde jinde.
Monkula, tvoje dcera má nádherné jméno.

monkula
11. dec 2007

Charlinka, ďakujem, aj Tvoja... 😵

sharlotta
11. dec 2007

Ja sem tiez nepatrim, ale mam skusenosti so stahovanim....a zvykanim si. Zijem v Bratislave 8 rokov a v celku som si zvykla, ale rodicia mi neprestali chybat. Na zaciatku to pbolo dost zle, kde som nikoho nepoznala, nevedela som, ako tu ludia funguju a ake maju zvyklosti. Tak po 2 rokoch sa to upravilo a citim sa viac doma tu, ako v Presove. Charlinka, tak drzim palce, urcite sa s niekym zoznamis. Najst dobru kamaratku nie je take jednoduche. 😉

sharlotta
11. dec 2007

Teda som chcela povedat, ze to trva dlhsie, ked to ma za to stat...

danona
11. dec 2007

charlinko - na návštěvě 😉 a ty?? co tě sem zaválo?? 🙂
monkula - fakt pěkné jméno 😵 já chtěla jméno Nina Ella, nakonec jsem ráda že se mé polovičce zalíbilo aspoň nina 😎

charlinka
autor
11. dec 2007

Přeju pěkný večer. Já jsem se se svojím milým seznámila v Londýně, pak jsem otěhotněla no a teď jsem tu 🙂
A jak vám jde čeština, neplete se vám to? Já se snažím kvuli malé mluvit česky ale nejde to, občas se mi zaplete slovenština a i přízvuk je už na pr d😵

charlinka
autor
12. dec 2007

halo, už tu nikdo není??

danona
18. dec 2007

ahooj 😎
já na slovens. mluvím slovensky, když volám s našima, se segrama , nebo s nima skype-uju, tak česky.. ale už jakžtakž rozumím i maˇdarsky, s mluvením madarsky mám ale problém 😀
charl.-neboj, dcerka se naučí česky i slovensky - má starší dcera mluví tak i tak, také super madarsky /naučila ji tchýne 😅 /jinak dada nesnáší když na ni mluvím česky tu, ale když jsme u našich tak jí to nevadí 😀
chystáš se na svátky domu?? - já to chci otočit asi ve čtvrtek tam a v sobotu zpátky - vlakem,nebo autem - pokud bude mít manžílek čas, což zatím nevím 😔

charlinka
autor
19. dec 2007

Ahojky,
na svátky to nestíhám, ale plánuju jet domu v puli januára. Už se docela těším, vždycky si tak oddychnu a malá si tam hned zvykne, i když je to pro ní nové prostředí, uvidím známy, rodinu a tak. Přemýšlím, že to zkusím poprvé vzít autem sama, ale nevím. 5 hodin je dost dlouhá doba s aktiním děckem, ale možná že za celý den to zvládnu 😉

charlinka
autor
19. dec 2007

Jak často jezdíte domu?

danona
19. dec 2007

já asi zítra pojedu vlakem, zpátky pro nás v sobotu skočí manžel autem, autem se sama na takovou dálku bojím, no v léte bych to mohla zkusit.. nevím, večer mám volat našim, jestli mají čekat na nekde na nádraží 😀
no já ted nebyla doma dloooouho - v červenci jsem byla naposledy.. na podzim tu jednou byli naši.. 😉 a ty??

sisstin
19. dec 2007

já se chtěla stěhovat..okres Galanta..nicméně jsem furt doma 😔

danona
19. dec 2007

sisstin - a kdy plánuješ stehování?? pak dej vedet!! 😎

sisstin
20. dec 2007

danona:já nevím..mělo to být ted na jaře..ale asi těžko..kde přesně bydlíš? 😉

danona
20. dec 2007

charlinka - no, zustávám tu, domu necestuju, naši prijedou za náma 😀
sisstin - já prímo v galante, ty se chystáš kam? 😉

sisstin
20. dec 2007

danona:Sereď 😖