Cestovanie v MHD a pokuta

jajaba
9. okt 2008

Baby mali by sme niečo robiť s MHD v BA ale aj medzimestkov.

Toto sa mi stalo . Čo vy na to ?

V MHD v Bratislava som cestova s mojim 22mes. synom v nedelu okolo obeda bez kočara on ho odmieta a s kočarom do autobusu kto Vám pomôže nikto to bôž nie v nedelu nikde nikoho.Cestovala som z obchodnej ulice na hlavnu stanicu elektičkov . Kupila som si listok naštastie som naškrabala drobné. Dalo som si ho do zadneho vrecka nohavic.Syn pobehoval sem a tam. .Prišla električka rýchlo som ho popadla a uteka na nu pretože sme boli od nej dosť daleko. Nastupili sme a sadli sme si hned za vodiča na jednu sedačku maleho som mala na kolenach .Len čo sme si sadli už sa aj elektička pohla. Trklo mi lísto ach čo teraz pokusila som sa ho vybrat z nohavic po sediačky s malým na kolenách no nešlo mi.Obzeram sa nikde nikoho len vzadu jeden starší pan a jedna pani nikto kdo by mi pomohol. Mam sa postaviť aj s malým kým vyberiem listok a cvaknem ho ved zabrzdi zatoči a poletime to isté ak by som vstala ja a a malého nechala sediet ved sa ani nema čoho držať a myslím že žiadne 22 mes . dieta nieje natoľko silne a natoľko neobsedí.No čo už rysknem to nebudem ryskovať zdravie mojho syna necvaknem. Už sme raz v autobuse obdržali tipel .Sedel mi na kolenach a držal sa tičky na sedadle pred nami v tom autobus silno zabrzdil. Na dalšej zastavke iba zastavil a nikto tam nebol tak opat vyštartoval kým som sa spamätala premeškala som opäť šancu skusiť si cviknúť listok. Ok no čo už dalej som zabavala syna ktorý mal z jazdy radosť.No na dalšej zastavke REVYZIA CESTOVNYCH LISTKOV. Ledva som lapala po dychu. Revizor odo mna pita listok ja že nemám pripravená sa braniť začala som vysvetlovať hned ma zastavil že ma nepotrebuje počuvať a prosí si občiansky preukaz malý sa ho zlakol a začal plakať tak som vybrala z rupsaku penaženku a dala mu občiansky .Čo bol tiež dosť naročný úkon s malým na kolenách .Malý strašne plakal tak som ho utišovala revizor vystupil a ja som išla ešte jednu zastavku na hl. stanicu kde som sa aj ja nakoniec rozplakala a malý tým pádom ešte viac. Potom som lutovala že som mu moj príbeh nevysvetlila a dala mu ten občiansky ale čo už . Napísala som aj na Dopravní podnik žiadosť o odpustenie pokuti však som na materskej a nemyslím že pokuta bola opravnená aj ked som lístok cvaknutí nemala. No an eviem koho by mali pokutovať mna či DP ja som sa bala o syna tak som lístok necvakla . Ale neviem čo by sa stalo keby som to riskla a preca len vstala a niečo by sa mu stalo bola by to opat moja vyna ja som zodpovedná . A tak račej našetrím peniaze/slobodna matka na MD/ a zaplatím pokutu ako zaplatiť zdravým mojho syna. Dnes mi totiž došla odpoved a jedným slovo mojov povinosťov je cvaknuť si lístok . OK to som vedela ale viem aj to že mojov povinostov je chraniť život mojho syna v dopravných prostriedkoch ktoré sú nevibavené pasmi , už vôbec nie deckými sedačkami a ničím čo by deti aspoň do 6rokov držalo v bespečí bratislavakej MHD.V auto sedačka byť musí !!!!!

slnieckova
14. okt 2008

predsa alebo preca? 😲 😅 🤐

marse
14. okt 2008

ked to zvladnem ja alebo ine mamicky s viac detmi ako s jednym tak nevidim naozaj problem 😔

bibula
14. okt 2008

mne sa zase pravidelne stava,ze ked idem s malym sama,teda ,ze ho mam na kolenach revizori ma akoze nevidia. minule sme dokonca bol ispolu aj s druhom ,jeho skontrolavali ,sme sedeli vedla seba a mna nic🙂
on ma samozrejme elektricenku ako pracujuci,ja ako cestovatel 1x mesacne samozrejme nie, aj ked prave kvoli tomu stikaniu mi chcel kupit,ved kolkokrat stikac nefunguje a musime utekat na koniec autobusu.
inac podla mna by ti mohli spravoit vynimku,napis este raz.ze sisi vedoma toho a tak ,ale ze jednoducho si nebola schopna tak kvoli bezpecnosti maleho urobit.hm

sstefi
14. okt 2008

monkula, si mu mala flasnut po papuli, drzan jeden 😠 😀 😀

aj ja si myslím, že "revyzor" či revizor 😉 konal spravne takisto aj DP

sstefi
14. okt 2008

možem sa opytat, kolko bola vlastne tá pokuta? ako to teraz ide, našťastie, zatial ma nikdy nepokutovali za nič, tak ani netušim ake palky "letia"

sjuzi
14. okt 2008

Kočka zlatá, no som sa troška pobavila... Prepáč... 😀
Myslím, že keby si aj slušne poprosila niekoho, čo nablízku stál a pekne sa na neho usmiala, tak by ti ten lístok s radosťou cvakol a vrátil do rúčky... Hm?

marse
14. okt 2008

teraz je pokuta 1400.-

roasha
14. okt 2008

a pokial bude dievcina este nejaky ten cas cakat pokial sa jej na pokutu poskladame,penale si zaplati sama. 😀

majka35
14. okt 2008

klavesnicovimi ... 😀 😀 😀 mne je skôr na smiech, keď niekto poukazuje na gramatiku a sám má s ňou problém ... 😝

a keďže tu nechcem mudrovať, tak sa vrátim späť k téme ... jajaba, určite nesmelo čítaš tieto prípevky a už nemáš chuť sem vôbec niekedy niečo napísať ... ani by ma to neprekvapilo ... 😕
ale revízor naozaj správne postupoval, je to aj môj názor ... 😉

bibula
14. okt 2008

v kazdom pripade psotupoval spravne ,ale existuju aj vynimky,kedy DP pochopi a odpousti.takze ak chces pomoct s nejakou ziadostou,napis do IP.
v kazdom pripade,kezdej sa moze nieco stat-ja som dokonca aj sama cestovala a listok v ruke,az po vystupeni som zistila,ze je necvaknuty.no a co,stava sa. 😀
neboj sa,urcite ti odpustia.pa

susik77
14. okt 2008

Ja to uplne chapem 😔 Sice v BA nebyvam, ale som tam 9 rokov studovala -na SS aj VS a tie elektricky su strasne 😠 Ja som mala problem sa tam udrzat ked som stala a nie este behat po iducej elektricke s dietatom v naruci 😖
Myslim, ze baby, co cestuju takto bezne skoro kazdy den su zvyknute, ale mne by sa mozno tiez stala podobna situacia 😎
Myslim, ze by mohli zmenit system stikania-nieco ako v Londyne-ze ked ides na mhd, stikas listok pred vchodom vonku...

susik77
14. okt 2008

sorry, nezaregistrov. som ze sa hovori o buse...no, myslim, ze aj v buse by som mala rovnaky problem 😎 ale na bratislavske elektricky som fakt vysadena 😠

ena
14. okt 2008

depecko, co ju mame povzbudit, nech ide aj nabuduce nacierno a potom nam tu o tom napise?

ena
14. okt 2008

susik77- ale keby bolo len jedno cvikatko vonku na zastavke, tak by sa tam ludia udupali, lebo kazdy by chcel cviknut tesne pred prichodom busu, kvoli minutam.. a ked mas na jednej zastavke viacej spojov tesne za sebou..
ale tiez som zazila taky strojcek vo Svajciarsku, ale bolo to pri takom vlaciku z dediniek do mesta a tam to fungovalo, lebo sa cvikali jednotlive cesty a nie casove listky..

nanyka
14. okt 2008

no, mhd v ba je fakt otrasná, ešte že už na ňu nie som odkázaná 😉

keď som chodila busom, rozčuľovalo ma, že pokutujú čiernych pasažierov nespravodlivo - bezdomovcov a rôznych "iných" nepokutujú vôbec..chápem, že by to asi moc význam nemalo, ale aspoň by vodiči po upozornení cestujúcimi mali zakročiť a vypoklonkovať ich von..

mojej kamarátke sa stalo práve v čase, keď bola na MD, že mala síce označený lístok, v tej istej sume ako bol platný, ale inej farby ( z minulého roku) a revízor jej to napriek tomu neuznal..bol to začiatok januára nového roka a lístok mala kúpený v decembri..to už bolo aj na mňa silné kafe..

jajaba, ale myslím, že si v práve vôbec nebola..nemôžeš to brať z ľudskej stránky, Dopravný podnik nie je charitatívna organizácia..

chichinka
14. okt 2008

ja som raz sla od zubara po resekcii zuba mudrosti (kto na tom bol, vie o com hovorim 🙂), pusu som mala plnu vatovych tamponov a v hlave mi hucalo. sla som s mojou tetou, ktora mala barlu (mala nieoc s nohou). nastupili sme do trolejbusa, ona mi podala listok, nech jej ho cvaknem (zatial si sadla) ja som sa naciahla no uz daavno to bolo zablokovane. naozaj nebola sanca to cvaknut, revizori sa s nami nebavili - barle nebarle, vysekany zub - pokutu musela teta zaplatit 😠 pritom to bolo naozaj nefer, pri najlepsej voli a nachystanom listku sa to nedalo...to aby sme sa pomaly pobili pri tom cvakavatku, kto si vobec stihne skor cvaknut 😠

viva13
17. mar 2014

Ahoj, prosím cestuje tu niekto v MHD po Nitre?

peneloppe
7. mar 2017

Ahojte, skusim obnovit tuto temu. Chcela by som sa opytat ci mate niekto skusenost so staznostou. Mne sa stalo ze som cestovala s listkom, samozrejme, bez listka by ma nenapadlo ist, nikdy necestujem nacierno. A listok bol 1 minutku po takze revizor sa na mna osopil ze mam neplatny listok a ako sa spraval to ani nejdem rozpisovat. NOrmalne ho upozornili ini ludia ze co sa na mna oboruje ved listok mam a vpredu sedi bezdomovec a toho si ani nevsimne. Podotykam ze som tuto trasu absolvovala predtym a casovo mi to vyslo. Vraj meskanie nebolo ziadne, to mi tvrdil revizor. Bolo to tesne pred mojim vystupenim. Hned v ten isty den som napisala staznost na ich oddelenie kontroly a doteraz mi neodpisali. Zajtra je 10. pracovny den, dovtedy by som mala pokutu zaplatit. Ale nechcem to platit, lebo potom mi uz peniaze nikto refundovat nebude. Mate niekto takuto skusenost? Vopred dakujem za odpovede.