Chcem ešte jedno, ale manžel nie. Ako ho presvedčiť?

pacna
1. apr 2008

ahoj babenky. manžel nechce už dalšie babo ale ja strašne po jednom ešte tužim.
jeho dovod je, že je stary (podla jeho slov).
ma 34 rokov a ked to počital tak on bude mat 54 ked dcera/syn by mali 20 rokov.
ja budem mat tento rok 30. teraz sa kliečim na endometr. a po liečbe by to šlo.
no včera sme sa o tom bavili a to jeho nechcem ma až rozplakalo 😢
ako sa s tym zmierit alebo ako ho presvedčit alebo nie??? 😖

mata25
13. aug 2008

ja mam 29 a manzel 38, zatial sice mame 15 rocneho pubertaka, manzelov syn z prveho manzelstva, ale planujeme este aspon dve miminka, nemysli ze tvoj muz je stary, ja som tiez rozmyslala nad tym ze ked nase dieta bude mat 20 tak manzel bude mat okolo 60, ale zasa nie kazdy kto ma 60musi byt stary dedo, v dnesnej dobe uz ti chlapi tak nestarnu ako v minulosti. tot moj nazor.

siduska
13. aug 2008

dievcata, tak to ja mam potom este cas na dalsie...a aj tak este nesom si ista,,, ci som na druhe priravena
mne je 22 a priatelovi 23..tak asi pockame....

sandrika
14. aug 2008

Môj manžel ide mať 35 a narodil sa nám synček len pred 3 mesiacmi a to chceme ešťe 3 ja chcem veľkú rodinuso 4 detičkami niokdy nie je neskoro a čo má potom povedať Kája??? 😀
markétka ty máš určite ešťe čas 🙂

pacna
autor
14. aug 2008

tak babenky podarilo sa mi prehovorit manžela ani neviem ako 😀 trošku som mu vosla do psychiky a hrala na city ale ta tuuuuužba neviem kde sa vo mne berie 😀

siduska
14. aug 2008

jaby som miminko aj chcela,len nechcem byt tehotna 😀

pensadorcallisto
14. aug 2008

Pacna, tak to ti gratulujem, ze sa ti to takto podarilo...
Len aby si to on potom este nerozmyslel... A uz bude neskoro... 😀 😀 😀
Moj manzel ma 39, ja 26, teraz budeme mat prve babo spolocne a este 1 planujeme...

Len ako vravi Siduska, mat babo je uzasne, ale byt tehotnou... hmmmm.... Hlavne tie starosti, ci je babo v poriadku, ci ho donosis, ci nebudu nejake komplikacie atd...
Uz mi ani nevadi brusko, skor naopak. Aj priberanie som uz akceptovala, aj ked to bolo dost tazke.
Len tie neustale starosti o mimi... 😅

lorin11
14. feb 2009

moj muž bude mat 44 rokov a ja mam 34 a máme 3 ročného syna a ja by som ešte chcela mat 1 dieta ale muž chce počkat , hnevá ma to.
😠

hellsinka
4. mar 2009

siduska: mám to podobně 🙂

singid
4. máj 2010

Ahoj,
můj muž je s naším prvorozeným přesně o 40 let🙂) je to jeho první dítě a tak za rok bychom se chtěli snažit o druhé, takže když to klapne tak manžovi bude 43 až se narodí druhé
mám to stejně s otčímem, mě je 28 a jemu 67, je plný energie, s vnoučaty blbne, žádný problém

mateson
4. máj 2010

Manžel má 51, já 40. Náš syn má 5 a dcera 21. Jelikož dcera pochází z mého prvního manželství náš syn je manželovo první vlastní díte. Ale otec je fantastický pro oba. Je to trošku neobvyklá kombinace detí jeden na vysoké a druhý ve školce ale moc si to užíváme. Duležité je aby sloužilo zdraví a pak bude všechno ok. 🙂

mamka34
9. máj 2010

Ahoj mateson,
som veľmi rada, že si to tu napísala. Ja budem mať 34 a manžel 45. Chcela by som ešte jedno dieťa. Máme splatenú hypotéku, dve autá a ja sa pýtam prečo nie. Sme nefajčiari, športujeme, vyzeráme mlado a sme zdraví. Manžel argumentuje tým, že dieťatku sa budú smiať, že má starého tatka...Robí si také vtipy, že aké krásne vnúčatko máte deduško a tak 🙂a ja sa pýtam viacerých, je to nezodpovedné??? Ja naozaj veľmi chcem bábätko, prišiel taký čas, že ak nie teraz, už to nebude .

mywiel
9. máj 2010

Tak my sme sa dohodli na troch uz na zaciatku 😀 nemam to tazké kedze manzel je z piatich deti a jeho sestra ma uz styri takze oni ako rodina su za velku rodinu aj stari rodicia su radi. 😀 😵 😉

rimmel
10. máj 2010

mamka to rozhodnutie je na vas, nic vam v ceste nestoji no nie? ale moja kamoska ma dost stareho otca ma 70rokov a je z toho velakrat velmi nestastna, praje si aby mala otca ako kazdy iny, mladsieho...teraz do toho prisli rod.problemy a zase hovori ze kebyze je mladsi vedel by aj pomoct..ale takto....plus ten rozdiel v generacii je tam dost citit. a tiez to, ze vie ze sa pravdepodobne jej deti otec nedozije 😔 co ju tiez smuti.
ale je to individualne 😉

mywiel
10. máj 2010

No moj otec zomrel ako 50 rocny a tiez sa nedozil mojich deti ani svadby takze takto ja uz nerozmyslam. Treba to brat podla vlastnej tuzby mat dieta, teraz maju kolké slavne herecky prvé dieta v 40tke 😅 mne sa to zda neskoro ale doba sa meni uz je to iné ako za cias nasich mam ked uz 22 rocné mali aspon dve deti to by som ja zas nechcela. 😀

rimmel
10. máj 2010

podla mna je tiez dolezite sa na vec pozriet aj ocami potencionalneho dietata...

mamka34
11. máj 2010

Ja som mala počas dectva najlepšiu kamarátku, ktorú mala mama v 45, bolo to veľmi veľa, hanbila sa celé dectvo za to, no prišiel čas, keď sa vydala, mama ju zabezpečila, mala čas na vnúčatká a veľmi jej pomáhala. myslím, že dnes jej je to jedno.
Môjmu manželovi ešte žije otec, je vitálny a sám pomáha s vnúčatami. On sám mal syna v 44, dožil sa jeho svadby aj jeho detí. A navyše, ja som veriaca, takže to beriem tak, že hoci aj deti možno frflú na niektoré aspekty ich života, je to vždy najväčší dar a aj najväčšia radosť, akú môžem mať.
Ale nechávam to na manželovi.
Inak, Rimmel, ja mám otca, ktorý ma mal, keď mal 22, opustil našu rodinu a tiež to nie je žiadna výhra.

helcah
11. máj 2010

Manželovi bylo 32 když se nám narodilo první a u druhého mu bude 34. Myslím si, že je to akorát. Na druhou stranu jeho mamka ho měla ve 40ti a teď spolu opravdu moc přátelský vztah nemají, na vnoučátka je stará - už by nezvládla kolem malý běhat a já si s ní taky v podstatě nemám moc co říct - je skoro o 50let starší než já.

rimmel
11. máj 2010

mamka jasne stava sa cokolvek ale so starym otcom je to viacmenej ocakavatelne..vies s isototu ze zomre, kdezto taky 40rocny muz to je hra o nahodu ...chapes ako to myslim 😔

mamka34
12. máj 2010

rimmel,
ja to chápem a myslím, že 3tie nebude, ale mne je to veľmi ľúto. Chela som 4 deti. Tak sa musím už len tešiť na to, že budem mať nevestu a zaťa a to bude spolu 4 ks detí a potom vnúčatá.
No neviem, či sa vieš tak vžiť do toho, že ja sa cítim ešte mladá a príde mi to ešte dlhý čas čakať na vnúčatká. Mám takú celkom fajn prácu, takže robím au-pair svojej kamarátke, ktorá má tretie a je to pre mňa siedme nebo, keď si potrebuje zájsť ku lekárovi a prinesie mi ho.

rimmel
12. máj 2010

mamka chapem ta, ty musis byt taky mamickovsky typ, vies taka co ma rada vsetky babatka a deticky ze? 🙂 a nech ti to neni luto ved zivot nieje iba o detoch! a vnucat sa raz dockas a budes ich mat kopeeec ze nebudes vediet co so sebou tak si to teraz uzi ..toho kludu 😀

janinah
16. máj 2010

mamka,naše najmladšie sa narodilo,keď mal manžel 50 a ja 42 😉 a nič lepšie nás nemohlo stretnúť,ty s manželom ste oproti nám mladíci 🙂 takže ti držím prsty,materstvo v staršom veku je krásne a drobec to moja priorita,nie práca ako voľakedy...malý 4,5r.sa ma dnes opýtal,či som stará,ja že niééé a že prečo si to myslí...tak preto,že nosím okuliare /na čítanie/,ale nosí ich aj jeho sestrička 14r.,takže okuliare nie sú len pre starých 🙂 ..pochopil....na Deň detí som bola zaručene najstaršia mamička,ale toto vôbec nevnímam,vnímala som len synka,ktorý mi o106 kýval z pódia...

majka35
17. máj 2010

mne zasa príde sebecké, kalkulovať s tým, že starší rodičia nám už nepomôžu s vnúčatami ... myslím si, že našim rodičom by sme mali ďakovať za to, že sme tu, že nám dali život, že sa o nás starali celý čas, že z nás urobili osobnosti a že už budú starí, keď budete mať vy deti? no a čo? naši rodičia nie sú povinní starať sa o naše deti ... mňa mama mala v 18 a už nie je medzi nami ... otec nás opustil, keď som mala 4 roky ... môžeme sa hanbiť za rodičov, ktorí sa o nás nestarajú, pijú, drogujú, sú nezodpovední, čo ja viem, čo ešte, ale za to, že sú starší???

brisalek
17. máj 2010

Me bylo 34 a manzelovi 38 kdyz se nam narodila dcera a take si na druhe pripadam uz "stara"🙂. Byvaly pritel i manzel maji starsi rodice, ze je meli maminky po 30 a je to hrozne znat na vztahu mezi nimi. Nevim ,jestli je to nahoda nebo je to opravdu tim vekem. a to jsou manzovi rodice opravdu cili a aktivni i kdyz je jim pres 70 let. Myslim, ze vek na deti je tak od 25 do 28 pak uz je "pozde" i kdyz je to dnes "moderni" a normalni. Jenze zivot si to nekdy naplanuje jinak bez nas🙂 Ale urcite je to nejen o veku, ale o pocitu cloveka!!!

Ja ted uz take druhe nechci, protoze si mysli, ze by bylo potreba bud ted hned🙂 a to bych pri te nasi dracici a uz x mesicich nespani asi nezvladla(proste se na to ted necitim) a za 2-3 roky mi bude 37-38 a to uz nechci. Vsichni kolem mne mi to trosku vycitaji a me to mrzi, ze to nikdo nechce aspon trochu pochopit. Tak treba manzel zakladatelky to citi podobne i kdyz si myslim,ze u chlapa je to dost jine.

mamka34
17. máj 2010

Janinah, Rimmel ,majka35 a mamky, čo to chápu:

ja som fakt ten typ, čo od detstva sníva sen o rodine.
Zvlášť preto, že mi chýbala a to, čo som naozaj chcela dať deťom bola rodina. Ja viem, že je dôležité vzdelanie, práca, to aby sme mali kde bývať. No predsa len nepoznám väčšiu a krajšiu hodnotu, ako ľudský život.
Ja viem, že bábätko by prinieslo veľa radosti do nášho života.
Keď si pomyslím, že už nie...aj sa chcem s tým vyrovnať a vravím si, že je to super mať dve zdravé deti, no predsa na mňa doľahne taký smútok. Ale to poznajú mamky, ku ktorým bocian neprichádza.

mmart
17. máj 2010

Ahojte. Ja pridam sa tiez....

Moja stara mama mala prve dieta v 33-ke. posledne v 39-ke a to bola moja mama. K starej mame sme chodievali pravidelne na vsetky mozne prazdniny a uzila si nas teda dosytosti. Nikdy som nepocitovala z jej strany, ze by na nas nemala silu, energiu, a podobne.... Venovala sa nam naplno... Nasim sa pritrafil moj brat takisto ked mali 39. A tiez nemam pocit, ze by nemali nanho cas. Je to ine samozrejme ako s nami, ked sme boli mali (mam este o 2 roky mladsieho brata), ale starnu pomalsie 😉

Preto si myslim, ze je to velmi individualne, kto sa na co citi... Niekto sa citi v 40-ke ako starec a niekto v 60-ke ako mladik 🙂

berika
18. máj 2010

Ahojte baby, mám 2 ročnú dcérku, ja mám 28 a manžel 30. On už nechce ďalšie dieťatko, s odpoveďou lebo NIE. Pred narodením dcérky som 4 roky počúvala, že kedy už budeme mať dieťa a on ako veľmi by už chcel atď. a teraz druhé ani za svet. Asi prišiel nato, že nestačí len zarábať ale deti treba ja vychovávať, harť sa s nimi, mať veľa trpezlivosti.... Toto je len moja myšlienka, že možno mnoho mužov sa srýva za všelijaké hlúpe výhovorky a pritom sa len boja zodpovednosti.

leginca
19. máj 2010

Ahojte,
ja mám 32, môj manžel 36 rokov a vôbec si nepripadáme starí. Máme 6 ročného syna a chceli by sme druhé dieťa. Ja mám zdravotné problémy, tak som sa obávala, že už nebudem môcť mať druhé dieťa, ale všetky výsledky mám v poriadku, tak mi to odporúčajú aj doktori. 🙂

brisalek
19. máj 2010

legnica 32 a 38 je uz trosku rozdil🙂
mamak34 urcite fyzicky mohou byt cilejsi o 10 let starsi lide...je to o aktivite, pristupu k ziovotu, ale nemuzu si pomoc manzovi rodice jsou ve veku me babicky a teba v pouzivani mobilu, PC...jsou na tom stejne jako ona na rozdil od nasich, kterym nedela PC ani poslat sms problem. Proste je to jedna generace navic a jak jsem osobne poznala na to vztahu mezi rodici a detmi je to znat🙂

adamkofjo
19. máj 2010

ja mam tiez problem teda ale skor zo sebou manzel chcel dietatko uz davno ale ja som sa obavala ako to zvladneme aj po fin. stranke ale aj po zdrav. stranke, mame dvoch chlapcov starsi ide na rok do skoly a mladsi ma 4 roky , a postupne stale viac sa vo mne ozyva tuzba mat este jedno dietatko, vek na tom mam prvy sa mi narodil ked som mala 20 takze vek by neprekazal aj ked moj muz je o 5 rokov starsi ale este nieje ani zdaleka stary, stale viac premyslam ake by to bolo keby sme mali doma este jedneho drobca ale aj sa obavam ako by som to zvladala, jedneho skolaka , druheho skolkara a male babo , neviem sa k tomu niako odvazit zozieraju ma pochybnosti ci sa budem dostatocne venovat tym starsim ,

leginca
20. máj 2010

Ja chcem druhé práve kvôli tomu, aby som mohla byť doma a venovať sa Romankovi, ktorý v septembri nastupuje do prvého ročníka a aj Romanko si pýta súrodenca. 🙂