Chcem ešte jedno, ale manžel nie. Ako ho presvedčiť?

pacna
1. apr 2008

ahoj babenky. manžel nechce už dalšie babo ale ja strašne po jednom ešte tužim.
jeho dovod je, že je stary (podla jeho slov).
ma 34 rokov a ked to počital tak on bude mat 54 ked dcera/syn by mali 20 rokov.
ja budem mat tento rok 30. teraz sa kliečim na endometr. a po liečbe by to šlo.
no včera sme sa o tom bavili a to jeho nechcem ma až rozplakalo 😢
ako sa s tym zmierit alebo ako ho presvedčit alebo nie??? 😖

collette
20. jún 2010

@leginca - nic proti, ale chtít druhé dítě proto, aby ses mohla věnovat tomu prvnímu, až půjde do školy, mi přijde trochu zcestné. A až půjde do školy to druhé, tak budeš chtít třetí? 😅

leginca
21. jún 2010

collette - nie je to len kvôli tomu aby som sa mohla prvému venovať. Konečne sa mi vylepšil aj zdravotný stav a prvorodený chce súrodenca.

stefulka
23. jún 2010

Leginca, drzim ti palce, je super, ze ste na druhe babo vsetci pripraveni a chcete ho, nic lepsie sa nemoze stat a je urcite fajn, ked budes doma a budes mat cas na skolaka. Tiez pamatam casy, ked som vecer unavena prisla z prace domov a nemala som chut ani cas na deti, Ked som teraz s tretim doma, spokojnost je na strane deti i na mojej strane. Babo ani nebolo planovane, ale je to to najlepsie, co nas mohlo stretnut. Teraz v septembri budem mat uz dvoch skolakov, tak sa tesiiim 🙂

andrea999
24. jún 2010

@leginca aj ja som to tak plánovala a aj sa mi to podarilo...bola som takmer do večera v práci
a nevedela som si predstaviť,ako by som sa venovala synovi-prvákovi. pri dcére to už bolo inak,ale zas
som robila na smeny,tak sa to dalo s pomocou mojej mamy.a to ešte netušila,že budem doma s tretím,
ale to je dcéra už piatačka ,a skôr mi pomáha ona 😀

andrea999
24. jún 2010

@leginca vidím že sa vám to podarilo...gratulujem...nech je všetko ako má byť

leginca
24. jún 2010

stefulka, andrea999 - ďakujem za Vašu podporu a aj názor. Na dieťatko sa doma všetci tešíme, doma zostanem až od januára budúceho roka nakoľko termín mám v polovici februára. Cítim sa výborne, tak ešte chcem chodiť do práce a mám dobrú pracovnú dobu, takže je to pohoda. 🙂

binki
25. jún 2010

leginca: chtěli bychom taky druhé, ale bohužel jsem se taky ještě po prvním porodu nezotavila...a malý je velmi akční, tak to snad dopadne jako u vás...druhé miminko ti moc přeju a držím pěsti... 😉

vlastovka385
28. jún 2010

Ahojte holky, taky bych chtěla druhé dítě, ale ještě ne teď, ideálně, kdybych otěhotněla příští rok v zimě, tak, aby se mimčo narodilo, až Tibuš půjde do školky. Bohužel se na to téma moc neshodnu s manželem, sice jsme se domluvili na dvou dětech, ale manžel teď háže zpátečku, vidí, jak je to s děckem náročné, a argumentuje krizí a že je možná lepší mít jedno a dát mu všechno a tak... Já mám teď momentálně pocit, že bez druhýho dítěte by mi v životě něco chybělo, chci to zažít ještě jednou, ten zázrak, tu obrovskou lásku a klidně i ty deprese, únavu a prořvaný noci, však co, věčně to trvat nebude. Je ale fakt, že teď mi je 35 roků, takže moc času na rozhodování už nemáme, a už teď, jak Tibor začal běhat, vidím, že to moje tělo už těžce zvládá, mám problémy s kolenem a občas jsem večer úplně mrtvá. Řekla jsem mu, že ve 40 letech rodit nehodlám, on to moc nechápe, jeho babička měla jeho otce ve 45, tak si myslí, že je to brnkačka 😉 . Tak jsme to zatím nechali u ledu, uvidíme, jaká bude situace.

stylly
30. jún 2010

Ahojky,..my bychom chtěli taky druhé,..ale jelikož jsem rodila v 33+6 a předtím ležela dva měsíce v nemocnici tak se bojím dalšího těhu jako blázen 😖

bibione
30. jún 2010

mne jedno bohate staci...porod bol este tak ok,ale este raz tehotenstvo prezivat,ani za svet 😠

pattie
30. jún 2010

Tak u nás to bylo tak trochu naopak, druhé mimčo chtěl manžel 🙂) Dohodli jsme se, že chceme děti brzy po sobě, ale malá je takový čertisko, že jsem se do druhého moc nehnala, ale když mě přemluvil, tak mě přemluvil... 😀

misicka85
1. júl 2010

Já jsem vždycky chtěla min. 2 děti,sama jsem jedináček tak jsem říkala že jedno dítko ani náhodou. Manža se teda moc netvářil když jsem začla mluvit o druhém dítku, ale nakonec nechal rozhodnutí na mě, přeci jen většina péče o dítě je na ženské a to nemluvím o těhotenství a porodu 😉 Protože o dcerku jsme se snažili 2,5 roku, tak jsem po porodu ani nebrala HA, říkali jsme si kdo ví kdy se zase zadaří 😀 No a vyšlo to úplně nečekaně už 8m po porodu. Dneska jsem nejšťastnější máma 2 svišťů a zatím si to opravdu nemůžu vynachválit, dokonce bych klidně brala i třetí,ale to už z fin.důvodů fakt nepůjde takže za 14 dní frčím na gyndu pro Mirenu.Celkem mě to i mrzí že už těhu ani porod zřejmě nezažiju ☹

holesov
20. aug 2010

No vydíš to tak kup paruku,,, 🙂 bude sranda,,,

cherry1981
29. okt 2010

Aj mne trvalo kym som manzela prehovorila na tretie miminko, tiez hovoril ze dve nam stacia, aj do buducna ich zabezpecit, lebo tri deti to uz je vela vydavkov, ale teraz sa mi ho podarilo zlomit, a nejako sa nedari, zatial ale uz sa tesi aj on na tretie miminko len aby prislo 😀 Pritom prve dve deti sme vobec neplanovali, ale ani sa im nebranili

daducha
30. okt 2010

Ahojte,

tak ja ked teraz vidim ako sa mi mladsi drobcek zacina menit a uz o chvilu to nebude babatenko,tak zacinam tuzit po tretom.Ale nie hned teraz, az ked ten mladsi bude mat 5 a starsi 8.No a taaaaaaaaakto velmi chcem aby to bolo dievcatko.NO manzel tej myslienke az tak velmi nakloneny nie je.On uz by mal 40 a hovori ze na stuzkovu ho pritlacim na voziku 😀 .
Ma to ale este jednu podmienku, musi byt dom,lebo do 3-izboveho bytu 3 deti ani omylom.Takze u nas to vyzera nateraz tak, ze cas ukaze 😉

eaka
31. okt 2010

@daducha susedia mali v trojizbovom byte tri deti a mali tam aj stále poriadok, aj sa v pohode všetky tri vydarili a dve už žijú mimo a tá tretia tam žije s rodinou (2 vlastnými deťmi) a furt sa nemusia hambiť pozvať si návštevu... 😉 Viem, že to nie je o poriadku iba...ale keď inak nejde, tak sa to dá aj tak.. 🙂

katecameron
31. okt 2010

@daducha ja by som 3izbovy brala my mame 3deti a zijeme v 2izbovom byte da sa to zvladnut aj ked niekedy ked su deti chore ta izba chyba ja mat dom tak este 1dietatko by som brala 😉

nebbia
31. okt 2010

Aj my sme boli 3 surodenci v 3 izbovom byte a nebol to ziadny problem.Mama vsetko pekne zvladala.Vzdy navarene,upratane,deti obriadene....no len to bola trosku ina doba.Byt dostali od statu,robotu mali istu....Mz
y sme si vzali hypoteku a uz teraz popri vsetkom mame co robit aby sme to utiahli.Aj keby som po dalsom dietatku neviem ako tuzila,tak viem,ze ho mat nebudem.To jedine,ze by stryko z Ameriky poriadny balik penazi posla...

zuzkat1
3. nov 2010

ahojte🙂 pozeram ze tema pre mna🙂 ja chcem tiez este jedno, manzela som uz ukecala ale stale ma dost reci typu kde ho chcem akoze dat (to druhe mimi) mame len 2izbovy byt a ja teda viem ze je maly pre dve deti,ale zas nie kazdy moze byvat vo vacsom... a poznam rodiny co zili v malych bytoch a bolo im dobre... myslite ze je to taky problem ten maly byt? inak mala bude mat sama izbua my budeme v obyvacke a teda si nemyslim ze ked sme v obyvacke tak sa v detskej nezmestia 2 deti... ci?

eaka
3. nov 2010

do detskej sa zmestia aj tri deti... a dobrý ľudí sa všade veľa zmestí... 😉

dai
3. nov 2010

no, my sme aj z manzelom z 3-och deti... my to pride ze kedysi to bolo normalne mat 3 deti 🙂 ( vacsina mojich znamych je najmenej z 3-och deti...) - a nezda sa mi zeby zili v nejakych domiskach...
my sme obaja vyrastali v 3-izbovom byte - vsetci sme vystudovali VS a myslim ze z nas vyrastli normalni ludia - niekedy mam pocit ze prave vdaka tomu ze sme mali surodencov a sme si taky blizky ...
my mame velky byt, ale planujem dat deti az do puberty do jednej izby - myslim ze je to dar pre deti byt spolu ked zaspavaju, delit sa o zazitky etc. ... a tiez planujem este aspon 2 deti... ak sa podari tak aj viac🙂

zuzkat1
3. nov 2010

@katecameron jej aj my sme v 2izbaku a manzel ze 2deti su v takom byte vela,ale uz som ho ukecala,lebo kvoli malej suhlasi, ze potrebuje surodenca🙂

zuzkat1
3. nov 2010

@eaka 🙂 tak tak...no tak dufam ze sa nam podari este jedno mimi ..

katecameron
4. nov 2010

@zuzkat1 tak nech vam to vyde tak ako si predstavujete drzim palce deti su v zivote cloveka potrebne kto nema deti nema nic moje deti su pre mna viac nez moj zivot

zuzkat1
4. nov 2010

@katecameron ano chapem ta🙂 ja kym som hanku nemala tak mi nejako deti nechybali,ale teraz neviem ako som bez nej mohla zit 😔

iluss
4. nov 2010

Tak tohle téma je mi taky blízké. Mám téměř rok a půl starou holčičku a chtěla bych jí pořídit ještě jednoho sourozence. Ne teď, ale chtěla bych se o mimi začít snažit příští rok, abych ho porodila až budou první dceři 3 roky. Manža chtěl původně taky dvě děti, jenže teď pořád říká, že jedno stačí, že nejsou peníze, že by už bylo finančně lepší, abych nastoupila do práce apod.
Já vím, že finančně vycházíme jen tak tak, jenže já si myslím, že tam kde se uživí jedno dítě, tak se uživí i druhé, vždyť celou výbavu mám po tom prvním, takže pokud budu kojit tak dlouho jako u první, tak krom plínek toho do začátku opravdu moc potřebovat nebude.
Jinak taky máme dvoupokojový byt. Luci už má svůj pokojíček sama pro sebe (má totiž hodně hraček a už to nebylo kam dát), a my s manžou spíme v obýváku. Ale velikostně nám to stačí a všude je pořádek a nic není zas tak moc nahuštěné. Stejně když původně místo děcáku byla naše ložnice, tak byla přes den úplně nevyužitá, pouze tam v posteli chrněl kocour, jinak tam přes den nikdo nechodil.
A teď je z toho krásný velký dětský pokoj, kam se určitě vejdou dvě děti!

No snad manžu ještě ukecám na druhé mimi 😅 Já sama jsem ze třech dětí a manža má dokonce bráchu dvojče, se kterým jsou snad srostlí pupečníkem doteď, protože jsou na sobě fakt dost závislí, tak bych o to nechtěla připravit naši Luci.

bocinka
4. nov 2010

Vzkaž muži, že když jsem rodila své i přítelovo první dítě, tak měl tři dny 40 😉 😉 😉 neřeším jeho věk... malou miluje a aspoň se bude snažit být stále mladý a nebude z něj umorousaný dědek.... s přítelem si o tom promluv, já nejsem ten typ, co vysadí antinu a jakože se stalo.... z toho můžou být problémy.... ☹

miarosa
4. nov 2010

@pacna Ani se ti nedivím, taky ještě toužím po jednom kdyby se zadařilo tak bych byla rada za holčičku, ale hlavně ať je to zdrave, přítel ví že to chci protože o tom pořád mluvím, takže až se na to budu cítit tak to příjde, ale ještě si dám pauzu. Já si myslím že by jsi ho měla něak šikovně přesvědčit. Je to chlap hlava rodiny ale kdo je ten krk kdo s hlavou otáčí. Mluvila bych o miminku tak dlouho až by řekl ano, jen bych řekla že to nemusí být hned, prostě až se to podaří 😀 nikdo neví kdy to může být. Ukázala bych mu taky spoustu tatínků v jeho věku jak je to v pohdě a jak to zvládají s dalším miminkem. A on si uvědomí že by to nakonec nemuselo být tak špatné. Držím palečky. 🙂

skurinka
15. nov 2010

Ahojky Holky tak tohle je diskuze pro me.Mam dve deti 6let a 4 roky ,ale nejak jeste touzim po tretim mimouskovi,ale manzel nechce ani slyset.Jsem z toho uplne zoufala ☹

mamka34
25. nov 2010

ahojte dievčatá,
tak napíšem, ako môže pokračovať, keď partner nechce viac detí. U mňa osobne nástup depresie, antidepresíva, teraz úplná strata chuti na sex, takže sexuálny život je u nás 1:0 pre manžela. neviem ako dlho ho to bude takto baviť ďalej☹ Samozrejme premýšlam nad tým, že by som s rozviedla, nie preto, aby som si našla iného, to sa mi už vôbec nechce, skôr asi zo zúfalstva,
Škoda, myslím, že sme mohli mať radšej starosti s bábätkom.