Chcem ešte jedno, ale manžel nie. Ako ho presvedčiť?

pacna
1. apr 2008

ahoj babenky. manžel nechce už dalšie babo ale ja strašne po jednom ešte tužim.
jeho dovod je, že je stary (podla jeho slov).
ma 34 rokov a ked to počital tak on bude mat 54 ked dcera/syn by mali 20 rokov.
ja budem mat tento rok 30. teraz sa kliečim na endometr. a po liečbe by to šlo.
no včera sme sa o tom bavili a to jeho nechcem ma až rozplakalo 😢
ako sa s tym zmierit alebo ako ho presvedčit alebo nie??? 😖

dai
26. nov 2010

hm,
no ja myslim ze by sme mali vnimat aj manzelove potreby...napr. iluss - nezamyslala si sa nad tym, ked manzel chce aby si isla do prace, ze je mozno pod nenormalnym financnym tlakom a chcel by tiez pomoct? nie je to tvoje prianie z tohto pohladu trosku sebecke? pises ze mate 2-izbovy byt - mozno to manzelovi vadi ze spite v obyvacke, mozno ma nejaku tuzbu po niecom viac... skus sa s nim porozpravat a mozno sa ho snaz trosku viac pochopit ...
podla mna to, ze muz popri parmesacnemu babatku nad dalsim dietatom nerozmysla je samozrejme a u vacsiny to tak je - pre nich sa tiez vela zmenilo narodenim dietata - pravdepodobne menej sexu, viac prace, zodpovednosti, vsetky financie stojja na ich pleciach, cize stres, ked pridu domov caka ich tam uplakane dieta,, mnohokrat neupravena unavena zena etc. ... uplne chapem ze chlapi v tomto stave si tiez chcu vydychnut ...
ak by som mala jedneho z tychto normalnych muzov tak by som urcite netlacila na pilu - podla mna je najlepsie ked partnery obaja chcu deti, samozrejme - vmanevrovat chlapa do dietata nie je problem -otazka je ale potom ako sa k vam bude stavat, ako bude vyzerat vas vztah a pod. ...

ine je podla mna ked muz absolutne nechce dieta a vy ano.... ale v pripade ze tam je male dietatko a muz sa len vyjadri ze nechce teraz dieta, mozno aj povie ze uz nechce dieta ( casto pod vplyvom prave veci spominanych vyssie...) asi treba pockat, vratit zivot do zabehanych kolaji - mozno muz len tuzi po tej nezavislej krasnej zene ktoru si bral - a myslim ze ked ma dieta 2-3 roky, tak sa vela veci upravuje, okrem toho uz aj vacsina chlapov sa dokaze s dietatom zahrat a vidi v nich uz nieco viac, nielen urevane klbko 🙂

ked ma niekto 2 deti a chce dalsie 😒 neviem, ta tuzba sa tazko potlaca - ale preboha ved 2 deti je krasny pocet a pokial su este aj zdrave - ludia -mate viac ako mnoho zien na svete - tak si to vazte a neohrozujte svoju rodinu kvoli vasim sebeckym pocitom 😔

vlastovka385
30. nov 2010

@dai Myslím, že na tom co píšeš je strašně moc pravdy. Já to vidím u nás, já pod vlivem hormonů jsem mluvila pořád o dalším dítěti, jako ne hned, ale výhledově, a můj muž se k tomu stavěl dost negativně, protože si ještě nezvykl, jak se nám změnil život, nemáme v podstatě ještě jasno, kde budeme žít, ale hlavní byla podle mě ta finanční zodpovědnost, že všechno leží na něm. Teď už od února zase pracuju, dělám z domu, takže si beru jenom kolik zvládám, ale hned se to vidí, předtím jsme neušetřili nic, teď už zase máme polštářek na účtu a člověk se hned cítí líp. A hlavně Tibor už je větší, dá se s ním dělat spousta věcí, a jak se mění před očima, tak i manžel začal mluvit o tom, že chápe, že si lidi po čase pořídí další dítě, protože se jim zasteskne po tom miminku na mazlení. Takže si myslím, že časem mi na to druhý taky kývne, snad to nebude trvat moc dlouho, protože už mi je 36 roků. Hlavně člověk nesmí tlačit a dělat scény.

iluss
1. dec 2010

@dai Rozhodně si nemyslím, že bych se chovala jakkoliv sobecky. Nechci si dítě vydupat nebo si ho pořídit tajně vysazením prášků. To bych nikdy neudělala a to by se mi zdálo sobecké. Já si o tom s manželem v klidu povídám a vyslechnu si i jeho názory. Já to před tím možná napsala špatně, s penězi si sice vyskakovat nemůžeme, ale není to tak, že bychom dřeli bídu s nouzí. Prostě už to není takový vysoký standard jako před mimčem, musíme se trošku uskromnit, ale co chceme to si pořídíme a nemáme žádné dluhy. Samozřejmě kdyby byla hypotéka nebo nás tížila horží životní situace, tak bych byla taky trošku opatrnější v úvahách nad dalším mimi.
A taky jak se narodila naše Luci, tak u nás je to trošku opačné, než ty popisuješ. Manžovi ubyly všechny domácí práce, protože jelikož jsem doma na mateřské a mám dá se říct čas, tak veškeré domácí práce jsou na mě. A to samé je s péčí o dítě. On si s Luci hraje a věnuje se jí, ale přebalování, koupání a další povinnosti, to je moje starost. Takže myslím, že jsem mu tu situaci ulehčila jak nejlíp jsem mohla.

stacinka
1. dec 2010

@pacna a to by ti ako dlho trvalo?
vies, ono je to tak: kto chce, hlada cestu a kto nechce, ma vyhovoriek milion... mozno si mysli, ze v 50tke bude stary, ale zas si povedz, ze napr. ked sme mali 18, tak sa nam 30tnici zdali pristari a ked sme podrastli, tak uz ani nie. Ja tvojho muza nepoznam, ale urcite potrebuje pocitit, ze je stale mlady a ze dokaze byt znovu otcom. Skus popremyslat, ako mu to nepriamo povedat.
Moj muz ma 38 a mame 1. dieta a chcem dalsie.... dakt je to len o tom, ze nechce a vyhovoriek bude mat milion... drzim palce!

dai
2. dec 2010

iluss,
ja ta nechcem presviedcat... zobrala som si teba ako priklad lebo si ty pisala, ze manzel ti spomina, ze by si sa mala vratit do prace...nepoznam tvoju rodinu, ani situaciu v nej - nedovolila by som si konkretne vas vztah posudzovat - islo mi len o to ukazat mozno aj iny pohlad na vec.
Pises ze vsetky domace prace a starostlivost o dieta su na tebe ... no , neviem kedy sa ti manzel vracia domov. Moj muz tiez nikdy neprebaloval, domace prace nerobi - mame na tie vacsie prace pani, tie kazdodenne som robila a viac menej aj robim ja. Myslim ale, ze ziadna z nas si nevie predstavit , ake to je zivit celu rodinu - podla mna je to velky tlak pre vacsinu chlapov , hlavne ked boli zvyknuty ze zena tiez zaraba a o vydavky sa delia. Moj otec bol napr. 2 roky nezamestnany a viem co to postupne robilo s mojou mamou - ich vztahu to urcite neprospievalo - a to pritom otec prebral vsetky domace prace na seba a pod. ... Mama bola ale jednoducho pod velkym tlakom. Verim ze vacsine terajsich chlapov sa predstava ze ich zena bude 6 rokov doma, postupne strati pracovne navyky, znizi sa jej sanca na dobru pracu, postupne aj urcite pre chlapa zmysluplne temy nahradza tema jedna jedina - dieta a starostlivost on - no, tato predstava sa im urcite nemusi pacit....druha vec je , ze vacsina zien sa stava viac matkou ako manzelkou v tomto obdobi - straca zaujem o seba samu, svoj vyzor - mame milion vyhovoriek preco sa neda schudnut a tu cokoladku si jednoducho musime dat etc. ...co tiez chlapovi nemusi byt moc prijemne ( ani mne sa nepaci ked sa moj muz o seba nestara )

samozrejme su aj chlapi, ktori chcu mat svoju zenu doma a vobec nechcu aby sa do prace niekedy vobec vratila... pripadne im nerobi problem zarobit dost penazi aby udrzali zivotny standart ( hlavne ak zena ani pred porodom nebola zarobkovo cinna, pripadne jej zarobok bol len percentom celkoveho domaceho rozpoctu )

Ja napr. viem ze mojmu muzovi by strasne vadilo keby nemohol cestovat - on je cestovatel a miluje to. Samozrejme ze miluje aj nasu malu a aj dietatko , ktore verim ze uz nosim v sebe 🙂 ale cestoval aj vtedy ked malinka bola malicka a je mi jasne ze sa toho nevzda aj pri dalsom babatku... a viem ako strasne by ho bolelo, keby sa tohoto - pre vacsinu ludi nadstandartu, musel vzdat.... pritom zijeme velmi prijemny zivot - mne to cestovanie po vseliakych rozvojovych krajinach nechyba - aj kvoli dietatu ocakavam uz urcitu mieru hygieny a luxusu, ale moj manzel tymy krajinami zije a proste pre neho by to bola strata kusku z neho... Tym chcem len povedat , ze kazdy vnima stratu urciteho nadstandartu inak - niekto ( vacsinou matka ) sa s tym kvoli dietatu v pohode vyrovna, inemu to moze nenormalne vadit. ...

kazda z nas je samozrejme v inej situacii a doma ma vztah o ktorom my tu na stranke nemame ani paru... islo mi naozaj len o to podat aj iny pohlad na vec - nielen ten zensky 😉