Chcem ešte jedno, ale manžel nie. Ako ho presvedčiť?

pacna
1. apr 2008

ahoj babenky. manžel nechce už dalšie babo ale ja strašne po jednom ešte tužim.
jeho dovod je, že je stary (podla jeho slov).
ma 34 rokov a ked to počital tak on bude mat 54 ked dcera/syn by mali 20 rokov.
ja budem mat tento rok 30. teraz sa kliečim na endometr. a po liečbe by to šlo.
no včera sme sa o tom bavili a to jeho nechcem ma až rozplakalo 😢
ako sa s tym zmierit alebo ako ho presvedčit alebo nie??? 😖

karolinkafe
4. apr 2008

😀 😀 😀

ajka23
4. apr 2008

pacna, moj manzel ma za par dni 35 a to sa chystame na nase prve, dufam, ze sa coskoro zadari, takze to o veku su len vyhovorky... 😒
drzim palce, aby si ho zlomila... 😉

sonije
4. apr 2008

Tak to je gól, můj přítel má 35 roků a ještě se na dítě necítil zralý, musela jsem ho k tomu dokopat a teď se může z našeho 8 měsíčního prcka zbláznit a všude o něm vypráví. No a jak jsme se k tomu dopracovali, prostě jsem ho postavila před hotovou věc, že už bych mimčo prostě chtěla a vysadila jsem antikoncepci s tím, že to stejně aspoň rok potrvá.. Povedlo se to za 4 měsíce🙂. Zkus manželovi říct, že ho dítě omladí, když si připadá tak hrozně starej a něbo ještě jedna věc, odchod do důchodu se stále oddaluje, tak čím později bude mít děti, tím spíš si užije vnoučat🙂.Držím palečky

pacna
autor
4. apr 2008

sonije dik. 🙂
aj ajke dik a držim palceaaby to vyšlo ja ešte tri mesiace musim presviedčat. 😅
do vtedy vlasy podrastu nie? 😀 😝

ajka23
4. apr 2008

urcite podrastu, neboj... 😉

dankaa
4. apr 2008

ahoj pacna,ked vy mate obavy,co mame my povedat,moj muž ma 35 😅 navyse mam operovanu chrbticu a momentalne na babetko nemožem ani mysliet,ale ak by som bola na Tvojom mieste,tak urcite by som zvolila ANO,vždy som tužila po 3 detoch a to ani neviem,ci budem moct mat druhe...

dankaa
4. apr 2008

v každom pripade hor sa do toho!samozrejme Tvojho muža nepoznam,takže musis opatrne 😀

andelka
5. apr 2008

Promiň, ale já jsem se taky smála. 34 a starý, jo? Moje mamka měla 35, když jsem se narodila, omladilo ji to, je ráda, že mě má. Ohledně chlapů-otců, mému muži bude letos 30 a ještě mimi neplánujeme, až tak za dva roky a to chceme aspoň dvě, max.čtyři. A můj bratr se ženou se rozhodli pro první dítě až teď, když mu bude 40. A starý si určitě nepřipadá. Spíš bych řekla, že ho to omladí, bude s mimčem blbnout, jak malý kluk, už to vidim.
Ten nápad s tím, říct si, že necháme tomu třeba rok, a když se nezadaří, není nám přáno, když ano, mělo to tak být, se mi líbí. Je to takové nenásilné, spíš osudové.

violetka1
16. apr 2008

pacna, manzel mal dva mesiace pred 39, ked sa mu narodilo prve dieta- nasa Kristinka. On ma zas teoriu, ze chlap by mal mat dieta okolo 40tky, ze si ho viac uzije a on deti fakt lubi..Skor nam nebolo dopriate, takze neviem posudit, ako by to bolo, keby ho mal skor. Myslim, ze take iste. Nema ten tvoj strach, ze vas tolkych neuzivi a kryje to vekom?

elly
16. apr 2008

No manzel mel z predesleho manzelstvi 2 deti a ted mu bylo 50 let a mame dalsi..manzel si to vic uziva..predtim jen hodne pracoval, vydelal penize..ted ma vic casu....rozhodne mu to prospelo... 😉

iffka2002
16. apr 2008

moj otec pocal mna v 46 rokoch a brata v 50tke.. tak tomu sa hovori pokrocily vek 😉

pacna
autor
17. apr 2008

violetka on sa skor boji toho, že ich nevychova že zomrie skor ako budu sebestačne. 😖

biba12
19. apr 2008

Ja mam 31 rokov, rodila som v 30-tke a dalsie planujem asi za 3 roky.. To budem mat prave tych 34 rokov. To budem ako stara? Ja sa ani teraz necitim byt stara a uz vobec nie na 30 rokov. Manzel ma 28 rokov, o 3 roky bude mat 31 rokov. Akurat sme obaja uvazovali, ze sa ani na to rodicovstvo necitime. Stale vymyslame s krocom hovadiny a ked sledujem ich ako sa on vala po zemi, maly na nom sedi a moj drahy sa smeje ako pri najlepsej hre na PC.... ManDufam, ze si nikdy nebudem mysliet, ze som na nieco stara/okrem minisukne-tu si po 40 tke urcite neobleciem/ 😉

zdina
19. apr 2008

pacna ja mam ted pul rocniho chlapecka a nedala bych za nic. Je to vytouzene dite. Mam uz tri velke deti, muj pritel ma taky dva vetsi chalpce. Martinek se mi narodil v 41 a memu priteli bylo 43. Kdyz to vyjde podle palnu budu letos jeste jendou tehotna. Stara se rozhodne necitim 😉

myschka
19. apr 2008

Nám se narodila Adélka když bylo Mírovi 37, nepřipadá si staře a řekla bych, že s malou omládl. Ještě chceme určitě jedno mimi a nijak nechvátáme takže je možné, že se narodí až po Mírovo čtyřicítce 😀 😀
To mi příjde jako výmluva, že je chlap moc starý, vždyť co opravdu starých chlapů si pořizuje děti a myslím, že chlap kolem 35 let je v nejlepších letech a konečně si to začíná v hlavě srovnávat 😉 😀
Muj Taťka mě měl v 35letech a bráchu v 39 a je plný sil a užívá si vnučky 😉

emogeon
19. apr 2008

u chlapa je este v poho ked ma dieta v 40tke...
len ako ho presvedcit

luminkasp
20. apr 2008

No, tak moj muz sa stal otcom v 48. rokoch po prvykrat a prospelo mu to 😀 a este by sme jedno chceli, zatial neplanujeme, tak to bude mat tak cez 50 😎

kili
20. apr 2008

pacna, k tvojmu prvému príspevku, tvoj muž moc nevie rátať, keby mal malý/á 20, on by mal 55 😀

ja tiež chcem ešte jedno a manžel je proti. Ale chcem ho až za rok, teda snažiť sa za rok, takže možno do vtedy zabudne na to, aké je to teraz hrozné a bude chcieť. Ja som iná, čím horšie je to teraz, tak tým viac chcem ďalšie, lebo nechcem mať jedinú spomienku na materstvo takéto aké to je teraz. A ešte chcem strašne moc byť tehotná a užiť si to až do konca, chcem porodiť zdravé dieťatko a kojiť. No a toto pre neho nie je dôležité, lebo to by aj tak nezažil.

tlapicka
22. apr 2008

pacna: koukam, ze moje rodice jsou teda pekne stary vykopavky... narodila jsem se, kdyz bylo mamine 36 a tatkovi 38. mam dva starsi brachy o 7 a o 8 let, taze mas jeste par let na to, abys ho nalomila 🙂 Jestli nejsou u vas problem penize (tj. kdybys byla na matersky, tak abyste nemuseli lizat zed) tak me prekvapuje, ze na to ma ta razantni nazor.... vzdyt bys byla doma ty, ne? ale na druhou stranu na mimi maji byt dva, takze pokud nepomuze soustavny natlak, tak bych do toho nesla proti zdi...

andelka
23. apr 2008

Pacna: že zemře dřív než bude dítě samostatné, na to bych nesázela. Umřít může každý kdykoli, nikdo neví, kdy se to stane. Někdo má nehodu ve 20 a někdo zemře na sešlost věkem. Mám pocit, že jsou to jen výmluvy. moje mamka bude mít letos 60, mně je 25 a ještě studuju. Vychovala mě sama, takže ona měla nárok na to, bát se, aby se jí něco nestalo, dokud jsem byla malá. Ale na dítě budete dva. Tyhle katastrofické scénáře by si neměl připouštět nikdo, jinak se budebát pustit se do čehokoliv. Je to stejné, jako když si někdo řekne, že nebude mít dítě, protože je hrozná doba. Myslím, že za starého Říma a vůbec kdykoliv jindy, byla doba stejná, ne-li horší. Navíc dnes jsou takové možnosti, že dítě může být samostatné klidně od 16 let.

pacna
autor
23. apr 2008

tak ja som z toho jelen ved aj ja si myslim že by omladol.
ked už nevie ako sa vyhovarať tak povie že by chcel chlapca 😖 aj ja no a čo s tym spravim???? 😀 😝

andelka
23. apr 2008

Ty nic, o pohlaví rozhodují spermijky. 😉

kili
23. apr 2008

pecna, no to je jednoduché, chlapci sa robia zo zadu, tak mu to treba vysvetliť, že to je dosť veľká šanca, že sa zadarí chlapec a šup na to 😉
treba to hlavne robiť najlepšie v deň ovulácie alebo deň pred, ináč bude zas dievča.

horajda
23. apr 2008

pacna ja mam 30 a moj priatel ma 36 a cakame prve a chceme urcite este jedno 🙂 takze musis zapracovat na mangela 😀

pacna
autor
24. apr 2008

dik 😀
ja budem mat v septembri 30 a to so si hovorila do tridsiatky ešte jedno. no to už nestihnem 😀 😝

ronie
24. apr 2008

😀 ahojky pacna tak mojemu muži bude 37 a chceme ještě 2 děti k tomu našemu prckovi 😀 a rozhodně se stár necítí 😀 a s těmi vlasy-nech si je prodloužit 😉 to bych udělala já-ať je legrace 😀

Držim moc moc palce ať máš zdravé miminko a ať jste šťastná rodina 😉 🙂

duskaf
24. apr 2008

Ahoj pacna, tiež sme si mysleli, že budeme mať dve, ale ja som veľmi túžila ešte po jednom, manžel by bol možno spokojný s dvoma našimi drobcami, ale myslím si, že cítil tú moju túžbu po dieťatku a nenamietal a niekto to tu písal, keď už boli chlapci v podstate sebestační v mnohom, zabudol na tie niekedy ťažšie, únavnejšie dni s bábätkovskými povinnosťami. A teraz máme našu Veronku- už sme ostrieľaní rodičia a malá manžela zbožňuje, a on ju.
Myslím si, som presvedčená, že keď tak veľmi túžiš, splní sa Ti to.

pacna
autor
24. apr 2008

ronie diky 😀
ste zlate všetky mate taky nazor čo ja len on nie
ale ved uvidi 😠

lenand
29. apr 2008

pacna ja mam zachvilku 32 a muzik 35 a chceme druhe babo a teraz sa nasim znamim narobilo prv babetko a on ma 42rokou a je to super teraz si to uzivaju

nika251
29. apr 2008

Ja mam opacny problem- muz basni o 3 detoch a mne by moc nevadilo keby sme zastali pri dvoch, ale prehovorit ma asi prehovori 😵 -ale ak by to boli dvojky tak ho zabijem 😝