Chcem ešte jedno, ale manžel nie. Ako ho presvedčiť?

pacna
1. apr 2008

ahoj babenky. manžel nechce už dalšie babo ale ja strašne po jednom ešte tužim.
jeho dovod je, že je stary (podla jeho slov).
ma 34 rokov a ked to počital tak on bude mat 54 ked dcera/syn by mali 20 rokov.
ja budem mat tento rok 30. teraz sa kliečim na endometr. a po liečbe by to šlo.
no včera sme sa o tom bavili a to jeho nechcem ma až rozplakalo 😢
ako sa s tym zmierit alebo ako ho presvedčit alebo nie??? 😖

emily3
30. máj 2008

pacna ze stary 😉
moj otec ked slavil 50 rokov mal 9 mesacne babo ( moj najmladsi braocho je nas 6)
a je to uzasne mat viacej surodencov. vsetko ma svoj za a proti..ale nemenila by som svojich bratov a sestru. rozumieme si a pomahame si ked ma niekto problemy. mat velku rodinu je super a ked sa stretneme u rodicov je nas " iba"25 nasi maju 13 vnucat.
a moja sestra sa vydavala o 13 rokov starsieho muzaz, vtedy mal 38 rokov, takze uz je "velmi stary na deti"? a maju 4 deti a vobec sa neciti stary.
to je len sebeckost muza, asi sa boji zrieknut sa svojho pohodlia a standardu.
ked som oznamila mojmu muzovi ze cakame tretie, tiez nebol velmi nadseny ale teraz basni o 4 a to dievcatku
😉 do paru....
tak drzim ti palceky aby ste sa radovali z dalsieho pokladu, ked uz nemame vela penazi nech s´me bohati na deti 😉 😀 😀

pacna
autor
30. máj 2008

emily dik už sa to bliži. lenže teraz mam taky problem skončila mi horm. liečba a sama neviem kedy budu plodne dni kedy nie, ale chcela by som to utajiť 😅 ale ked nemame tajnosti pred sebou aby mu to neprišlo že som ho oklamala. 😕

liana
31. máj 2008

držím palce pacna nech sa zadarí i keď.... v dnešnej dobe je už prepych mať aj jedno dieťa. dieťa nie je hračka, a keď si predstavíš že ho nemusí ani pekný život čakať.... je prirodzené že manžel sa bojí, lebo choroby nechodia po horách ale po ľuďoch, pracovná sféra je taktiež nie vždy istá a podobne. určite ho za jeho obavy neobviňuj a neroň slzy. 😉

pacna
autor
31. máj 2008

liana ja ho chapem ale ta tužba je veeelika ☹
ešte nedavno mi zomrel 33rocny bratranec tak potom hovoril no vidiš a keby sa to mne stalo čo budeš robiť? 😖 ma pravdu ale.... to ale tam je stale. 😠

rusovcanka
12. jún 2008

Pacna,môj drahý mal 29 rokov aj 9 mesiacov,keď sa nám narodila prvá dcérka a doteraz som ho nepočula sťažovať sa,že by bol starý.Pomaly začíname uvažovať o druhom a čo sa veku týka,vôbec sa nesťažujeme-on má 33 a ja 30 😀
Ešte k tým "ale"-je pravda,že človek sa bojí,aby dieťa bolo zdravé,aby malo pekný život,aby bolo dosť financií,aby sa našla dobrá práca,aby,aby...Stále je tam niečo a nedá sa takto rozmýšľať,lebo potom by si nemohla ani len nos z domu vystrčiť,lebo čo ak ti padne na hlavu lietadlo?:::a to ani nevravím,čo všetko sa ti môže stať doma 😀 Ozaj,drahý má odložený časopis s návodom,ako sa "robia" chlapci,ak takým veciam veríš,môžem pozrieť a zajtra ti sem ten návod hodím 😉

titkovamiriam
12. jún 2008

moj priatel mal 43 ked sa narodil marek 😀 ,ma tri dospele deti a teraz si otcovstvo naozaj uziva 😀

lante
12. jún 2008

Pacna 34 a je starý?? No tak potom čo hovorí na názory tých, čo v 34 tvrdia, že sú ešte mladý nato aby mali deti? A majú prvé tesne pred 40-tkou?
Možno sa mu nechce zase začínať od začiatku.......mini baby, plienky, jedenie, grganie, grcanie, málo spánku.....

lante
12. jún 2008

rusovcanka a návod na baby nemá?

rusovcanka
12. jún 2008

Ten nepotrebuje-jedna baba sa mu podarila na prvý pokus 😀 Ale zdá sa mi,že v tom časopise sa spomínajú obe pohlavia,tak dnes to preštudujem a zajtra napíšem čo a ako...je tam niečo o tom,že ak chceš chlapca,mal by muž niekoľko dní sexuálne abstinovať...neviem si spomenúť,musím sa pozrieť 😝

kasli
12. jún 2008

Pacma 34 a je starý! 😀 Můj muž má 34 a teprve teď se nám narodilo 1. dítko 😉
Chlapi na děti nikdy nejsou moc starý, vždyť oni můžou prakticky zplodit dítko klidně i v 60ti!
U nás se teď řeší 2. dítě, které já chci minimálně za 4 roky a to bude manžovi 38, no trošku remcá, že už pak bude moc starý, ale po mém argumentu, že jeho splodil tatínek až po 40cítce a žádné následky to na něm nezanechalo, mám doma klid 😀 😝

rusovcanka
13. jún 2008

Lante,asi ťa sklamem,ale časopis som doma nenašla-manžel si po dllllhom rozmýšľaní spomenul,že ho požičal kolegovi a kolega u nich už nejaký ten mesiac nepracuje!!!Booože,tí chlapi 😠 Takže časopis je fuč a ak bude naše druhé dieťa zase baba,(čo by mňa osobne potešilo 😀 ),môže si drahý frflať sám sebe,lebo je sklerotik a zabudol pýtať časopis späť 😉

liana
13. jún 2008

baby, ja som zase čítala že ak bude chlap jesť veľa orieškov tak to bude baba, ak bude jesť veľa zelenej zeleniny tak to bude chalan 🙂 možno na tom niečo bude 😉

sirinka
25. jún 2008

moj muz mal tiez 34 ked sa narodila nasa dcera a on planuje este 4...no ja uz iba dve...tak uvidime...nasilu nie je vzdy dobre, ale ked sa zase prihodi, urcite by sa tesil 😉

majina
25. jún 2008

Mému příteli bude za pár dní 35 a ještě nemáme mímo ani na cestě 😀 😀 😀

daniela1983
25. jún 2008

mam brata, ktoreho mala mama v 40tke, jeho otec mal 42. teraz ma brat 10, mama 50 a otec 52 a nevidim, ze by to niektoremu vadilo

bambulik
25. jún 2008

tak já mám 30 a můj 39 a určo ještě jedno chceme a starej si nepřipadáme ani jeden

prasiatko30
25. jún 2008

no neviem liana - moj muz teda urcite jedol viacej zelenej zeleniny ako orieskov a bola to baba 😀 😀

beranek
25. jún 2008

Nám je oběma 34let a staří si nepřipadáme, naopak dřív jsme dítě nechtěli 😉

artuse
25. jún 2008

34 není u chlapa žádný věk 🙂 já se narodila, když bylo mému tátovi 40 a mámě 35 let 🙂 a žádné následky to nezanechalo 🙂 já sama mám první dítě ve 30 (manželovi 31), a ve 34 si na další rozhodně staří nepřipadáme 😕 🙂

bambulik
25. jún 2008

no dřív se koukalo v letech mojí mámy že která měla dítě ve 25ti bylo pozdě....
nechápu...

beranek
25. jún 2008

Dřív byly holky ve 25 letech naprosto odepsané a vykopávky, které nikdo nechce, dnes jsou to mladé holky 😀 😀

lindulak
20. júl 2008

No ja som sa veru tiez zasmiala 😀 😀 😀 Moj drahy ma 42 a este mame len prve babo. Ja som ovela mladsia a tiez riesime, ci dalsie a kedy. No jeho vek podla neho nehra az taku rolu - skor ide o tom, ci a ako dokaze zabezpecit rodinu financne a ci nam ma kto pomoct - my tu totiz nemame ziadnu rodinu. Ked mas pomoc, tak je to super, mas sa o koho opriet 😉 Daj manzelovi cas a potom skus zase presvedcit...

andrii
20. júl 2008

Ja si myslím,že je dobré mať aspoň dve deti. Veď rodičia tu nebudú naveky, tak nech sú aspoň súrodenci. Pochádzam z veľkej rodiny - mama má 5 súrodencov. Otec sú traja. Každý z ich súrodencov má tri deti. Aj ja mám dvoch bratov. Vždy som hovorila,že chcem tri deti. Manžel však iba dva. Ale po 8,5 roka sa nám v máji narodil chlapček. Keď som zistila,že som tehotná, veru manžela napadla aj tá najhoršia myšlienka... ale iba na 5 min. Teraz sme radi,že ho máme. Nič sme neplánovali,ani ja som manželovi neurobila "podraz" jednoducho to tak vyšlo. Manžel bol dlho v zahraničí,tak som nebrala HAK a keď sa vrátil,hneď som otehotnela. Ale lepšia vec sa ani nemohla stať. Ja by som určite nezostala pri jednom.

Ešte k tomu veku. Ja budem mať tento rok 35 a manžel 34. Vôbec mi to nepripadá,že sme starí na dieťa. V dnešnej dobe majú rodičia v takom veku prvé dieťa.

verulka
20. júl 2008

pacna, ja si viem predstavit ako by si chcela este jedno..aj ja som to tak mala a moj muzik ani velmi uz 4.te neplanoval..nam sa vsak pritrafil ronusik skor ako som ho stihla spracovat 😀 drzim palce, nech sa ti to podari 😉

anaret
22. júl 2008

ahoj verulka, už dlhšie ťa registrujem na MK, a vyslovujem úprimný obdiv za 4 deti a k tomu si zvládla aj vysokú...ja som tiež diaľkovo študovala a viem koľko voľného času to zaberie- musíš ukrojiť z času, ktorý patrí rodine a deťom..a k tomu si sa dala na 4.dieťa...super...
ja som mala 2 aj to horko-ťažko vynosené obe z rizikového tehotenstva /druhé aj problémový pôrod/ a sú pre mňa darom...

prajem všetko dobré, nech sa Ti darí a na promóciách si vyzerala perfektne...

abetka
23. júl 2008

baby aj ja by som chcela tretie , ale som este mlada a manzelovi sa to moc nezda. Hlavne po financnej stranke ☹ . MOzno o tych 7 rokov to bude ine. To by som mala mat 35 , tak mozno aj financne to bude u nas lepsie. Inak aj ja som studovala dialkovo pri dietati a bolo toho dost, takze vsetkym velka poklona a najma tym , co mali dve a viac 😉

pensadorcallisto
24. júl 2008

Ahojky....
Ja mam dceru z predchadzajuceho manzelstva, ale moj terajsi manzel sa prvykrat stane otcom a ma 39. Inak, dcera sa mi narodila v 3.rocniku na vyske, takze 1 rok som studovala taktiez dialkovo a ostatne 2 som studovala normalne a dalo sa. Mam na to fakt super zazitky... Litre kavy a az do rana sa ucit na skusky... A poviem pravdu, ze mi to aj chyba. Taky stres, pretoze teraz zijem uplne kludny a bezproblemovy zivot... Hahaha....

marselina
25. júl 2008

pacna:že je starý??teda já mám syna za svobodna,manželovi je také 34let v unoru mu bude 35 a v prosinci čekáme naše první společné miminko.starý určitě není,ale když se necítí,těžko ho přemlouvat.

sasenka
25. júl 2008

Pacna, som na tom úplne rovnako, mame 2 deti - chlapca aj dievčatko. Ja ešte chcem babo - nie teraz, tak o par (3-5) rokov. Ja mam 32, muž o rok menej a ked začnem o babatku... tak začne jeho pesnička ... "ja budem na dochodku a dieťa na ZŠ" alebo .... "v 35-ke sa budem tešiť na vnúčatká..." nechapem to, on je z 3 detí, deti miluje (naše, ale aj všeobecne všetky deti)
Ja sa vobec necítim stará, pri malom som ešte akosi omladla 😉 Ja len dúfam, že sa to ešte otočí... no ešte aby on mna neprosil 😀 😀 😀

mirka755
28. júl 2008

pacna: tvůj muž určitě starý není ☹, mému bude letos 34 a máme 15 ti měsíční dceru. Chceme se od listopadu začít snažit o druhé mimčo, právě kvůli tomu důvodu aby si nedělal dítě ve 40. 34 let je ještě mladík 🙂