Chcem pomáhať. Dajte tipy ako na to

lienka.
2. sep 2007

ahojte,dlho uvazujem o zalozeni nejakej charity,velmi by som chcela pomahat napr.chorym detom,alebo ludom bez domova....nestaci mi hodit obcas nejaku tu stovecku do urny v Tesku,alebo dat studentkam na ulici,a neviem kam tie peniaze idu...Chcela by som napr.zbierat veci a davat to osobne ludom,ktory to potrebuju,samozrejme financna zbierka,ktora by sa uverejnovala v novinach,aby ludia vedeli kam peniazky idu.Som na materskej dovolenke,a okrem staleho kolotoca,chcem robit nieco potrebene a nieco z coho by som mala dobry pocit.Neviete,ako sa taka charita zaklada,alebo co poradite?pravidelne nosim satstvo,stupliky z umelych flias,pouzite cestovne listky do kostola,ale chcem urobit viac poradite???dakujem

hanka274
2. sep 2007

jej ty si anjelik! 🙂 🙂
hm, ale ja neviem ☹

eva4444
2. sep 2007

ahoj lienka.
ja si myslim, ze s tou charitou to nie je az take jednoduche. charitativnych organizacii je uz vela, podla mna by bolo rozumnejsie sa na nejaku uz existujucu 'napojit'. problem vidim v tom, ze ludia su dost nedovercivi a s financnymi zbierkami je to potom tazsie, aj ked za tym stoji dobry umysel.
no ale ak ta to neodradi, vyves letaky po okoli, ze zbieras satstvo, potom to pretried a rozdaj. len si neviem predstavit ze kde to budes triedit - doma? ono na zaciatok ti nikto peniaze neda. preto zakladaju charity hlavne bohatsi ludia, ktori uz maju kontakty a vstupny kapital, kt. je myslim do istej miery tiez aj tu potrebny 😅
ale sa mozrejme prajem vela elanu a hlavne sil 😉

maruschka
2. sep 2007

lienka,s tou charitou to nie je také jednoduché.Ak to chceš robiť celkom vážne,musíš byť zaregistrovaná a mať všetky potrebné papiere v poriadku,samozrejme aj účtovníctvo.Vieš,peniaze od ľudí sú háklivá vec a preto treba mať všetko profi vyúčtované.A keďže charita je nezisková organizácia,treba zháňať sponzorov,vyhlasovať zbierky,tlačiť nejaké oznamy,plagáty-aby si mohla zohnať šatstvo,peniaze atď.A to všetko stojí kopec peňazí.My sme pár krát robili zbierku-zakaždým sme zozbierali buď oblečenie alebo školské potreby a niekoľko krát aj niekoľko desiatok tisíc korún,ale to sme boli zastrešení celoslovenskou organizáciou.Takže ti odporúčam začať v nejakej organizácii ako dobrovoľníčka a keď získaš nejaké skúsenosti,kontakty a rutinu v tej práci,potom popremýšľaj o založení svojej org.Držím ti v tom všetky palce. 😉 😉 🙂

madeleine
2. sep 2007

lienka, priprav sa na to, ze si to mozno rozmyslis, ked prides na to, co vsetko ta to bude stat... 😔

Nejake info najdes tu http://www.1snsc.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Le..., skus preluskat zakony, alebo sa na bezplatnych serveroch opytat na pomoc... 😉

bilka
2. sep 2007

lienka, skutocne mas slachetne ambicie, tak ti drzim paste aby sa ti podarilo ich zrealizovat a nic ta na tej ceste neodradilo 😉
v suvislosti s touto temou ma napadlo, co sa stalo mojmu expriatelovi ktory vlastni pekaren na sladke pirozky. chcel pocas zimy urobit dobry skutok a odniest teple pirohy bezdomovcom do stanovych taborov co pre ne mesto vybudovalo aby nepomrzli a stretol sa teda s velmi zvlastnym pristupom. bol tam jeden pan, povereny ako organizacna sluzba a ten mu velmi nepriatelsky oznamil, ze pokial priatel s nimi nema zmluvu, nic od neho neprijmu. este bol dolezity a rozhorcoval sa, ze ako si to predstavuje ze ktovie co im to vobec doniesol, ze to by mohol hocikto s hocicim prist...akoby ich tam snad prisiel otravit alebo co...expriatel bol z toho uplne v soku a pytal sa, ze ci ma teraz to jedlo zahodit do kontajnera alebo co. a ten pan velmi hrdo odvetil, ze to moze odniest ciganom. takze niekedy sa aj ta najlepsia snaha stretne s nedocenenim. expriatel odtial odchadzal pekne rozcarovany as pocitom, ze chcel urobit dobry skutok a pomaly bol vykazany ako podozrive individuum... 😖
dufam ze teba cakaju len lepsie skusenosti 🙂

lienka.
autor
2. sep 2007

no asi to nebude take lahke ako som si myslela,vdaka za vase odpovede,som na materskej este 3 roky tak nieco prestudujem,alebo opytam sa nejeho pravnika,diky moc

majina.b
2. sep 2007

lienka, kam tie vršky nosíš? mám ich nazbieraných plny sáčok. doteraz mi ich brala sestra v škole mali zberné miesto.kostol či seleziani?
tie lístky z mhd to ma prekvapilo

a čo tak adopcia na dialku?

najjulinka
3. sep 2007

No na zaregistrovanie OZ treba tak kolok - toť vstupný kapitál.. .Myslím 500 Sk, ale neviem na isto... žiadosť o verejnú zbierku je tiež 500Sk kolok a keď ministerstvo zbierku schváli, tak NO problem...

janinah
3. sep 2007

ahoj lienka,ja som si našla socialne slabú rodinu a pomáham im podľa svojich možností,viem komu konkretnemu čo dávam,oni vedia od koho veci či peniaze majú,mám dobrý pocit,tým chcem povedať,že stačí začať v malom možno nemusíš hned charitu zakladať,tak nech sa ti darí.

ena
11. sep 2007

majina.b: k tym vrchanok plastovym, pred chvilou som nasla na jednej stranke, ze kde sa daju odniest... http://www.domka.sk/spravy/?id=207

myslim, ze je tam datum do 17.9.2007

madeleine
13. sep 2007

Baby, ak mate satstvo a pripadne chut pomoct, 28. - 29.9. http://www.nasabratislava.sk/

nguyen
1. okt 2007

Ahojte baby, drzim palce a fandim vam, kazdopadne sa pridavam, nakolko pravidelne prispievam takymto organizaciam. Tu v Europe to myslim az take strasne nie je ale co je fakt pecka tak to su chore a hladne deti v Keni a Sudane a vobec v tychto oblastiach, puka mi srdce ked to vidim a som zufala z toho, ze im neviem pomoct ☹

marcela79
5. jún 2009

Našla so tu túto zabudnutú, ale krásnu tému... 😵 Určite chcem v budúcnosti i ja prispieť svojou troškou... 😵

mirka414
5. jún 2009

ak chce napr.niekto pomoct https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?... tu je mozno moznost.

claudinka
6. jún 2009

Chcela by som sa opytat, kde sa daju dat cestovne listky alebo stupliky z flias, uz dlho zbieram a nemam sajnu, co s tym.. nepocula som uz dlho o nicom, kde sa daju odovzdat a vyuzit za dobru vec..

oalaa
6. jún 2009

claudinka: pokial viem, stupliky z flias ale umelohmotnych zbieraju mozno deti na ZŠ aspon v nasom meste to tak funguje

claudinka
8. jún 2009

musim sa niekde popytat 😝

maruschka
8. jún 2009

viem, že minulý rok sme zbierali štuple z plastových fliaš..Pred pár rokmi sme zasa zbierali známky z listov a pohľadníc a posielali na misie do Afriky,Ázie,atď..Tam to vymieňali za stravu,vodu, atď..Ale to sa tiež robilo cez nejakú organizáciu..

😉 😉

modrofuzik11
14. júl 2013

je super, ze ludia stale maju zaujem pomahat druhym. bola som na pohode a tam mala workshop www.dobrakrajina.sk. je tam niekolko zaujimavych projektov, ktorym mozete prispiet financne alebo sa zapojit ako dobrovolnici...

janica25
1. sep 2013

@lienka.
@maruschka
@oalaa
@claudinka
@nguyen

dievcata pisem tak oneskorene nakolko sme to nemuseli riesit s muzom.my mame dcerku dvojricnu s diegnozou detska mozgova obrna najt.forma je cisto leziaca.Vdaka dobrym ludom mohla doteraz absolvovat tri pobyty v Adeli centre kde jeden pobyt stoji (2000eur) a dve pobyty v madarsku (600eur pobyt)a koper roznych terapii ako skenar kranipsakralna teraia,hipoterapia kaz.tyzden cvicenie v Madarsku v Bratislave tore stoji 20eur 3/4hod co neni sranda ked to mate absolvovat kazdy tyzden plus cesta a rozne vyzivove doplnky.....visc info www.leuska.estranky.sk Teraz zbierame plastove vrchnaciky za co mame za tri tony 600eur t.j jeden pobyt v madarsku.Pravdupovediac mnoho ludi dava roznym organizaciam nadaciam ktore by mali podporovat taketo deti...no z vlastnej skusenosti z min.aj z tohto roku co som napisala asi 50nadaciam odpoved vzdy bola ze nas nevybrali alebo nemaju doststok penazi pre podporu nasej dcerky na pobyt.Tak ja fakt neviem kde davaju vsetky peniaze ale moc tomu neverim ze to davaju takymto detom.Mozno srdce pre deti to ano ale ostatne faskt neviem.Preto sme zacali rozne zbierky na internete alebo tito viecka ako ked cakat na nadaciu ktora vobec odpise nieco.Velka vdaka vsetkym dobrym ludom
@majina.b

claudinka
4. sep 2013

@janica25 a daju sa vrchnaciky teda posielat priamo k Vam? Ja mozem robit zbierku napr. u nas vo firme..

maruschka
17. sep 2013

@janica25 Ahoj, zbierku vyhlásime v našej škole ZŠ Beckov, aj v Súkromnom centre špeciálno-pedagogického poradenstva Kálnica-pracovisko Nové Mesto n.V. 😉
Čo sa týka tej finančnej pomoci - momentálne mi z J&T nadácie odpísali, že tento rok podporujú jednotlivcov a taktiež Nadácia pre deti Slovenska má momentálne grant vyhlásený aj pre jednotlivcov.
U nás v poradni vieme zorganizovať reportáž do TV, či rozhovor s redaktorom časopisu. Už sme tak robili a rodine sa pomohlo.
S deťmi, ktoré majú DMO - kvadruparetickú formu, ležiace deti, atď.. pracujeme tiež a viem teda pochopiť, čo to je za trápenie a veľa krát bezmocnosť pri zháňaní financií..Máme taktiež skupinu rodičov, ktorí k nám chodia na terapie, deti učíme komunikovať, rodičia sa navzájom podporujú-skupinky.. 😉
Prosím Ťa, napíš mi bližšie info na mail l.babulicova@gmail.com aby som mohla prosbu posunúť ďalej.. 😵

katka183
28. dec 2013

Ahojte.neviete o niekom,komu by pomohli vrchnaciky z plastovych flias?

zuzi235
13. júl 2014
zuzi235
13. júl 2014

@zuzi235 ahoj Katka máš ešte tie stuple?

zita19
13. júl 2014

@zuzi235 ja mam nejake pol kilo. Potrebujes?

zuzi235
14. júl 2014

Ahoj Zita môžeš zbierať ďalej ďakujem

katka183
14. júl 2014

momentálne veľa nemam,ale nie je problém zbierať.treba?

zuzi235
21. júl 2014

Hej treba je to dlhodobejsia záležitosť. Môžeš ak chceš poslať na adresu Zuzana fajnorova dibrovova 6 stará Turá 91601

12ema
15. jan 2015

Mam strasne vela autobusovych listkou ale neviem komu ich dat?? 😎