Chcem svetlohnedé vlasy

slnieckova
19. nov 2008

Tak to skusim takto, novou temou 😀 kludne ma potom zamknite, len chcem radu....

Mam mahagonove vlasy a chcela by som svetlo hnede. Aku farbu (znacku a odtien) odporucate? Skusila som uz totiz vsetko mozne, parkrat som si kupila svetlo hnedu farbu, no vzdy som skoncila ako tmavohneda, az cierna.

Mate niektora skusenosti so svetlo hnedou farbou? Ktora vam chytila naozaj na svetlucko hnedo?

Dakujem 🙂

ikke
3. nov 2009

zuzana76 • 17. máj 2009 o 21:20
Viete mi poradit nejaku kvalitnu farbu na vlasy? Este som si nikdy nefarbila vlasy, jedine samponom, ale to mi dlho nevydrzi. Ja mam ale vlasy dost nekvalitne a uz fakt neviem, co si mam s nimi urobit, umyvat ich musim velmi casto, lebo inak vyzeraju ako slama. Predtym som si par krat dala melir, ale to mi dost znicilo vlasy a teraz nemam na nich nic a pripadam si ako sediva mys, potrebujem nieco naozaj kvalitne, lebo som pocula, ze niektore farby dokonca vlasom aj pomozu. Neviem, ci je mozne menovat znacky takto verejne, aby to nebola reklama, ak nie, tak mozete pisat aj do IP. Dakujem

saska.t • 17. máj 2009 o 21:29
zuzi to chce dobreho kadernika a nie experimentovat s farbami, na pulte predajni vzdy riskujes ze ta farba nebude vyzerat ako na obale a duplom ak mas takuto kvalitu vlasov, na tvojom mieste by som navstivila kvalitneho a skuseneho kadernika

zuzana76 • 17. máj 2009 o 21:31
saska, to sa aj chystam urobit, sama by som si to urcite nefarbila, ale aby som sa aspon vedela orientovat, lebo sa v tejto problematike vobec nevyznam, nieze mi da nejaky suvix na vlasy a este mi ich nejako dobabre

nadhera • 17. máj 2009 o 21:39
Pouzivam P.... e de luxe 678 /cervena krabicka/. spokojna s farbou aj balzamom, ktory je v baleni. vlasy si farbim sama doma uz niekolko rokov kazde tri tyzdne, dost rychlo mi odrastaju.

pancake • 17. máj 2009 o 21:42
ja chodim ku kadernicke, ktora je vlastne aj moja kamaradka. viem ze mi vzdy vlasy spravi ako ja chcem. ale kedze nebyvam na SK, tak tu v UK, to nechcem riskovat a aj je to nekrestansky drahe, tak si len kupim farbu a dam na hlavu.
takze toto budu moje rady a skusenosti:
-vsetky stredne hnede, chytaju do zelena
-vsetky hnede chytaju na cierno
-ked sa nevies rozhodnut medzi dvoma odtienmi, vzdy si vyber ten svetlejsi.
no a dnes som si zrovna zase farbila a je na nej napisane Prirodna tmava blond cislo 7.0
a chytila mi na tmavo hnedo! skoro ma zase porazilo. ale bola som rada ze aspon nie do zelena.
a ano, je to pravda a povie ti to kazda kadernicka, ze pokial si nefarbis vlasy svetlymi odtienmi ktore obsahuju peroxid vodika, tak vyzivuju vlasy.preto su take krasne a jemne. a mali by sa farbit kazde 1-2 mesiace, aby sa tie vlasy pravidelne vyzivovali.
moja kamoska robi s matrixom a ja som s nim spokojna. ale ked si davam sama farbu,tak je to ta znacka co teraz reklamuju ze za 10 minut ti nafarbi vlasy a mozes si ich umyt. a ano, je to pravda.myslim ze je to najlepsia volno predajna znacka u nas aj v zahranici na trhu.

dada1212 • 17. máj 2009 o 21:43
Mne sa zlepšila kvalita vlasov na chvílu po farbe Casting creme glos od Loreal. Akurát ma sklamalo, že sa mi rýchlo vymyla,ale je možné, že aj kvôli tomu, že som si 3 týždne predtým dávala inú farbu na vlasy....

danu • 17. máj 2009 o 22:48
pocula som ze je dobra farba na vlasy Londa

veronikahel • 18. máj 2009 o 09:06
farby od Loreal paris....

nanika • 18. máj 2009 o 20:14
No, to som teda naramne zvedava, zuzika, ako to s tym farbenim prezijes Ja si farbim s deluxom, co tu niekto spominal, zatial mi to vychadza na najlepsi pomer cena a vysledok. Casting som jeden cas pouzivala, este za mojich stredoskolskych cias, bola to super farba, ale nieco s nou porobili, lebo mne uplne spalila vlasy, ked som ju skusala navnadena reklamou teraz. Mojej sestre detto. Este je jedna farba, taka draha, okolo 8 eur moze stat tusim lorealka, tak na tu mam vyborne referencie, ibaze na mna je pridraha. Na tie 10 minutove nemam odvahu a okrem toho, su uz dvaja vyrobcovia, nie len jeden. Upozornenie, chytaju tmavsie, takze odporucam si dat o stupen svetlejsiu... No a na zaver, bola som uplne odfarbena blondyna, posledna farba deluxka mi akosi nesadla a hore, esteze som si dala len ku korienkom, mam cokoladu... ze zlata skorica, skoro som plakala...

mima1 • 18. máj 2009 o 20:16
tie z vas co skusali 10minutovku viete ju porovnat s tou klasa? chyta dobre?

zuzana76 • 18. máj 2009 o 21:21
ahojteee
takze na zaciatok som stavila na prirodnu kozmetiku a kupila si sampon na prirodnej baze zn. Lavera, zacala som uzivat Zinok na zlepsienie kvality vlasov a umyvat vlasy zihlavovym odvarom, na to farbenie sa chystam v juni, potom napisem ako som dopadla, uz som si vytipovala aj jeden beauty salon , tak sa zverim do ruk odbornikom, oni pracuju so znackou Matrix.

pancake • 18. máj 2009 o 23:34
ja mam cerstvu lorealku 10 minuovu. ano chyta tamvsie ale to vsetky farby myslim. a som spokojna, vobec som si neutierala kozu na tvari ked som trosku ,,zasla,, a krasne sa mi to umylo.inokedy som aj tyzden chodila s nafarbenou kozou okolo usi. ale zdalo sa mi malo 10 minut, tak som si pre istotu nechala az 20. ale efekt super. len skoda ze nemaju aj svetlejsie odtiene. kupila som najsvetlejsi 7.0 prirodna tmava blond /ako som uz vyssie pisala/ a chytila do cokoladova. tak bacha na to.

veronikahel • 19. máj 2009 o 19:54
ja mam tiez 10-minutovku a super. kedysi som použivala palete,ale z tej som mala strasne vysušené vlasy a raz som si dala tmavu hnedu-čokoládovú a mala som to čierne a nezbavila som sa tej farby, až kým mi neodrastli a neostrihala som vlasy. používam už len lorealky. su sice drahsie, ale ved si ich nedavam kazdy tyždeň, takže radšej si priplatiť a mať zdravé vlasy... je pri nich aj balzam na vlasy a ten vydrži na niekolko umyti...

marcela.m • 1. jún 2009 o 23:47
Ja som max. spokojna s Garnier - aj moj kadernik mi povedal,ze ma najvacsi lesk.Ale urcite je viac dobrych farieb.

briketa • 2. jún 2009 o 01:45
Drogeriove farby sa nikdy nevyrovnaju farbam, kt. pouzivaju profesionalne salony.
Dolezite je, ze ty doma ako laik nevies ako uz mas zreagovane vlastne vlasy, preto ti dalsia farba chyti inak. Tak isto musis mat prisposobenu radu s podtonom, ktory prislucha Tvojim vlasom, abi Ti farba nechytila na zeleny podton a podobne.
Ziskat prirodzenu peknu farbu podla zelania (nie plechovy vyzor), to su zmiesane vacsinou dva-tri odtiene dokopy, este ozivene dalsimi pramienkami inej farby.
Ja som akurat prisla zo salonu, kde mi davali jednu farbu na zaciatok, z ktorej potom papierom po pramenoch odpili prebytocnu vodu, na to davali inu farbu (odtien) na korienky a inu na konce (oboje boli zmiesaninami dvoch roznych odtienov), za tym pramienky este trochu ineho odtiena a nakoniec navrch vyslovene na minutku medzi umyvanim este cosi ine. Stravila som tam styri hodiny, ale z vysledkom som absolutne spkojna!

ikke
3. nov 2009

berenika39 • Dnes o 09:45
Ahoj, chodím normálka ke kadeřnici, mám melír, světlý pružky, ale nechávám si ted vlasy dorůst a potřebovala bych jen prostě oživit barvu, ne moc změnu...nechce se mi dávat osm stovek, když nechci vůbec stříhat.
Poradíte mi, když jsem nešikovná, která barva je snadná na aplikaci? Kterou to zvládnu, aniž bych musela malovat koupelnu?
Nikdy jsem si vlasy doma nebarvila
Dík a hezký den!

kristi • Dnes o 09:49
kup si nejakou s aplikatorem, nic tezkyho na tom neni...

beruska2x • Dnes o 09:51
nebo popros kamaradku, to nejde? ja mam kamaradku kadernici a chodi me taky barvit domu ale zvladne to i laik.. treba Schwarzkopf nebo Wela XXL ma pekny barvicky

dagina • Dnes o 10:16
Ahojky, skvělá barva je od Schwarzkopfu Natural easy, má 3 barevné odlesky, fak je super, barevných odstínů mají také dost, a hlavně se nesmívá (např. od Londa mi po každém mytí tekla tmavá voda z vlasů). Cena též ucházející, barvím se jedině sama, není nic jednoduššího.

berenika39 • Dnes o 10:40
dagina, dík, to jsem chtěla slyšet - aby se to hned nesmývalo,umývám si vlasy často, cenu nějak neřeším, kadeřnici mám v praze, celkem drahou, cesta do prahy,pak tam ještě nakoupím a hlava mě vyjde na 3plínky propetase,takže si radši vyberu barvu v drogošce dražší, ale dobrou. Chodím do schleckera, tam mají výběr, takže snad tam tu tvojí najdu. Ale počítej s tím,že když se mi to nepovede .....
(nemyslím to vážně )

renda71 • Dnes o 11:53
berenika,tak já ke kadeřnici chodím jen na stříhání,páč mám taky dost drahou,jinak barvu si dávám pravidelně sama a nejčastěji používám od Loreálu ledový kaštan je to spíš přeliv,ale určitě to zvládneš není to žádné umění a stojí kolem stovky,podle toho kde ji kupuješ.jo a mají spoustu odstínů

dagina • Dnes o 11:57
Berenika, hlavně na mě prosím neposílej tchyni jo .
Hele, v reklamě je teď nějaká nová barva, která se nechá působit jen 10minut. Ještě jsem ji nezkoušela, se mi líbí ta doba působení... nechceš odskoušet a pak dát echo ?!

lamarika • Dnes o 12:00
renda: A jak dlouho vydrží přeliv? Taky se vymívá? Nemám s tím zkušenosti, tak se musím zeptat
Jinak já taky doporučuju od Schwarzkopfu Natural easy. Používala jsem zlatohnědou (nebo nějakej takovej podobnej název) a vlasy vypadaly přirozeně

aurecon • Dnes o 12:16
Já se taky barvím doma, ale po pár umytích mi jdou vlasy do rezava a nevypadá to moc dobře. Nevíte, čím to může být?

renda71 • Dnes o 12:56
lamarika,mě přeliv vydrží tak 2 měsíce a to si myju hlavu 3x týdně.neřekla bych že se vymývá spíš působí jako barva

lamarika • Dnes o 13:13
renda: tak ještě jeden dotaz od nevzdělance A přeliv je šetrnější jak barva nebo jaký je v nich rozdíl?

jakoubka • Dnes o 13:22
aurecon-podle mě máš ve vlasech hodně přírodního,červeného pigmentu
V drogérkách mají i 10 minutové barvy,10 minut hotovo

mamutka • Dnes o 13:28
no hlavne nie henna, ja ju mam moc rada, ale desim sa dna ked si ju idem davat. ach jo. ale je vyzivna, prirodna, mne tie chemicke oslabuju vlasy a vzdy mi chytia hlavne pri korienkoch a ostatne moc nie, proste vidno hrozny rozdiel.
ale ziadna farba sa nedava tak zlozito ako ked poprosite manzela, nech vam to nafarbi podla vasich instrukcii, ze sa vam nechce. uprostred procesu uz som to musela stopnut no a napravat potom to rozbabrane haro a kopu farby co mi tam nakydal, boze, len taku chybu neurobte

renda71 • Dnes o 13:33
jasně,přeliv je šetrnější,neobsahuje amoniak ale nevím jak je to u jiných značek

aurecon • Dnes o 13:55
jakoubka: A co tedy pomůže? Chci si dát světle hnědý odstín, ale pořád nějak nemůžu na to přijít.

jakoubka • Dnes o 14:34
aurecon-já to tak mám taky.
buď ráda,ale že to máš tak.
Já ,když si dávala dřív jen tak světle hnědou,tak jsem byla zelená
Vždy se má dávat do přírodních odstínů řady N(natural),alespon 1cm nějaké červené
Jo a u té světle hnědé pozor,ať nejsi černá raději si vyber tmavě plavou nebo středně plavou

jakoubka • Dnes o 14:37
vyzkoušejte http://ucesy-cz.happyhair.cz/

jituskak • Dnes o 14:41
jakoubka: to že když si dám světle hnědou jsem černá je kvůli pigmentu? to jsme teda tayk netušila. párkrát jsme si barvila, ale to bylo v době puberty a téměř vždy to byl masakr teky si chci něco udělat s hlavou, nějakou změnu a taky... když jdu někam sama bez dítěte a manžela a nedej bože kupuju alkohol, musím dávat občanku

jakoubka • Dnes o 14:48
ono taky záleží od výchozí barvy vlasů,jestli jsou přírodní,barvené.
Já teda měla vždy světle hnědou ,jako černou,po určité době se vymyla na tu světlehnědou

berenika39 • Dnes o 16:32
tak barvení on-line. ted jsem si to napatlala.
Mám Loreal, novinka, Casting Creme Gloss, čokoládová, není vůbec tmavá, mám kaštanový vlasy. Optimálně kryje šediny, tak to je přesně pro mě. Je tam i nějakej balzám na regeneraci. Akorát mě překvapilo, že se to dává na vlhký vlasy, kadeřnice mi to dává na úplně suchý. No návod jsem dodržela .
Za půl hodiny se nahlásím.

berenika39 • Dnes o 18:12
dobrý! docela tmavý, ale stejnoměrně, už to uschlo, tak mám radost. Velkej Brácha sice říkal Pétovi, že dneska večeře nebude, že musíme počkat, až přijde máma....to jsem stála u plotny, dělal, že mě nepoznal, ale je to janek, furt si ze mě utahuje. Mě se to líbí a dík za rady!

pusinka9565
23. jan 2010

ahoj ja mam problem vzdy som tuzila mat blond vlasi lenze moj otec mi ich nedovoli a na cierno si ich fsrbim ma 19 rokou a chcem viskusat blond aki postup mam zacat 😢

mamutka
23. jan 2010

pusinka, k tomu pravopisu uz ti blond netreba...

emanka
23. jan 2010

😀 😀 😀 mamutka

mamutka
23. jan 2010

emanka, pojdem do pekla za to, viem, ale nedalo mi..... 😀

emanka
23. jan 2010

😀 no ale tým blond to aspoň potvrdí...

lenka1smejka
24. jan 2010

pusinka-ja si idem farbit zajtra vlasy sice na hnedy odtien ale tiez mam cierne vlasy tak ja som sa rozhodla ,ze na vlasy si dam odfarbovac a potom tu vyvolenu farbu

sari16
30. aug 2010

Ahojtee potrebujem zfarbit peroxidovy melir na hnedu farbu lebo tie pasy mam strasne hrube:((chcem ich zjemnit,som uplne zufala z toho..chyti na peroxid obycajna hneda dobre??

murinka
30. aug 2010

@sari16 obycajna hneda ti moze chytit az do cierna 😒 ja na tvojom mieste by som volila skor svetlejsi odtien hnedej-prechadzaj postupne medzi odtienmi lebo vlasom sposobis ,,sok,, 😉

danielitka26
23. sep 2010

ženy poradte mi chcem sa zafarbiť .....ale akú farbu si dať ?...dať do toho aj melír ?? alebo radšej nie ??

danielitka26
23. sep 2010

som špinavá blondína

danielitka26
23. sep 2010

radili mi aby som si dala takú farbu ako má kristína farkašovská

diusik
24. sep 2010

podla mna by sa ti to tiez hodilo,ale nie taku oranzovu,taku nejaku "jesennu" ak vies naco myslim...

jonatanka
24. sep 2010

@danielitka26 preboha len si nedavaj taku kriklavu, to ti absolutne nepristane, podla fotky si bleda, povedala by som malo vyrazna (neuraz sa prosim) a ta farba by bola ako pest na oko 😉

zvolila by som jemnejsi otien, nie taky vyrazny 😉 😉 😉 😉

diusik
24. sep 2010

http://www.aktuality.sk/fotogaleria/146280/mala...
mozno este toto,ale aj to sa mi zda dost silne na teba,tiez este trosku slabsiu.Ale myslim ze ani blond ani tmava by sa ti nehodila,podla mna

danielitka26
1. okt 2010

už som červenovláska 🙂)

briketa
1. okt 2010

@danielitka26 😵 two thumbs up! (vztycene palce)
tiez nosim cervene, ale ja to mam pomiesane tri farby dokopy na moju vyslednu.

@sari16 bacha s experimentovanim na odfarbene vlasy. urcite by som isla k profesionalovi, lebo odfarbene vlasy chytia velmi lahko zelenkavy odtien, ver mi, ze to nechces... 😲 treba na to najprv neutralizer a potom spravnu miesaninu farieb.

majushqa22
28. dec 2010

kamarátka si tmavé skoro čierne vlasy zosvetlila na oranžovú a potom nato naniesla hnedú a nechytilo to do zelena ... no bojím sa že pri mojom "šťastí" by zozeleneli. 😖 Existuje aj nejaká šanca že by mi vlasy po tom čo si ich zosvetlím zosvetľovačom nezozeleneli? Je nejaká farba čo tomu predchádza? mám vlasy gaštanové také do červena a chcela by som svetlejšie hnedé nie moc ale svetlejšie 🙂

maca793
28. dec 2010

ahojte ja to riešim tak že si nechám vlasy trošku odrásť a kúpim si svetlejšiu farbu ktorú nenechávam dlhšie ako je v návode, max. 10 minút. lebo viem že by mi to chytilo na tmavšie ako je na obrázku.

briketa
28. dec 2010

@majushqa22 zozen si neutralizer a nemusis mat obavy

briketa
28. dec 2010

prepacte, bolo to dvojmo

valika_val
3. feb 2011

baby, neviete mi poradit, kde by som zhnala takuto farbu? kupim aj viac kusov.
http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://imgs....
ze vraj sa prestala vyrabat...
asi ma porazi!!!

ivanadud
16. jan 2012

Ako vidim....nebudem šaškovať s odfarbovaním vlasov.Nemá to zmysel a ešte ako ja chcem....z čiernych na svetlohnedú e e....aj tak si myslím, že všetko čo do toho investujem bude zbytočné, pretože to nakoniec aj tak dám späť na čierno. 😒 Mám riedke a nie boh vie aké silné vlasy.Pomaly rastú a pokiaľ sa dočkám o znovu narastenie do dĺžky ktorú mám teraz.Nie.A kaderníčkam veľmi neverím, keďže ani nejaké extra skúsenosti s nimi nemám.

galioska
23. okt 2013

@valika_val neda sa najst nahrada /🙂

valika_val
23. okt 2013

@galioska to bolo 3.2.2011 😀 😀 😀
😉

livi
24. okt 2013

@ivanadud tým som si prešla aj ja..odfarbované 3x, no s odstupom asi 1,5 roka..vždy som sa vrátila k tmavej, potom zas svetlejšia hnedá..mám skúsenosti s kadečím, no na čiernu zaberá jedine peroxid..a ten ničí vlasy. teda, závisí od kvality. moje prvé odfarbenie bolo u kadeníčky, dopadlo super, žiadne poškodenie, lesklé krásne zdravé vlasy. druhé asi po roku a pol tiež v pohode. akurát po čase sa mi začali lámať konce vlasov, takže som to podstrihávala dosť často, potom už to bolo ok. ale po treťom, už to tak v pohode nebolo. vlasy síce nevyzerajú zničenie, ale už mám o dosť suchšie niektoré pramene, konce poštiepené..takže som musela podstrihnúť. najhoršie je, že sa mi lámu už asi 10 cm od korienkov, takže budem ich musieť postupne strihať a strihať až kým nenarastú nové ☹ ono to síce nevidno na pohľad, už som videla oveľa horšie, zničenejšie vlasy ako mám ja, ale pokiaľ ich chcem úplne zdravé, ešte tak pol roka minimálne si počkám. našťastie mi rastú asi 1,5 cm mesačne. takže baby, ktoré máte jemné vlasy, pozor na to odfarbenie, niekedy sa vám oplatí nechať si odrásť, potom prípadne podstrihávať na kratšie, ale zdravé vlasy sú vždy krajšie ako keď máte želanú farbu, no zničené vlasy. inak paradox je, že pred dvoma mesiacmi som bola u kaderníčky, ktorá mi vravela, že moje vlasy vyzerajú v pohode zdravo a včera som sa z núdze bola podstrihnúť u inej, ktorá mi 15 min. rozprávala, že čo to mám s vlasmi, aké sú zničené, že hrôza...proste nie sú 100% zdravé, ale toto počúvať neprajem nikomu..a keby aspoň ako profesionálka mi navrhla nejakú rekonštrukčnú kúru u nej, ale nič... 😨

galioska
10. jan 2014

@valika_val :D nevadi :D tak si sa aspon pobavila hhihi

kadernickyservis
15. sep 2014

Profesionálne farby na vlasy, aj bezamoniakové nájdete v našej ponuke http://www.kadernickyservis.sk/farby-na-vlasy 🙂

dominikagonova
14. mar 2021

Dobry deň ja sa chcem opýtať .. Mám tmove hnedé vlasy a nato mam melir ale chytilo mi to všelijako a nemám všade len niekde .. tak chcem si hore dat blond farbu len sa bojim
Že mi tie hnedé chyti na oranžovo ake stým mate skusenosti ??