Chcem svetlohnedé vlasy

slnieckova
19. nov 2008

Tak to skusim takto, novou temou 😀 kludne ma potom zamknite, len chcem radu....

Mam mahagonove vlasy a chcela by som svetlo hnede. Aku farbu (znacku a odtien) odporucate? Skusila som uz totiz vsetko mozne, parkrat som si kupila svetlo hnedu farbu, no vzdy som skoncila ako tmavohneda, az cierna.

Mate niektora skusenosti so svetlo hnedou farbou? Ktora vam chytila naozaj na svetlucko hnedo?

Dakujem 🙂

mikalove
19. nov 2008

ahoj,aj môj problém,ked si dám svetlohnedú vždy to mám tmavé,mám hnedé vlasy a chcela by som trochu zosvetliť,len sa mi to zatial nepodarilo. 😢

titkovamiriam
19. nov 2008

tak to sa asi musia najskor vlasy zosvetlit a potom asi farbit 🙂 ,mama ked isla z tmavo hnedych na svetle tak ich zosvetlili a o 4t farbili 🙂

audreyd
19. nov 2008

pokiaľ viem, farbou sa vlasy zosvetliť nedajú, vždy len stmaviť... ak chceš svetlejšie, asi musíš najprv zosvetliť zosvetľovačom a až potom farbiť. jedným krokom to nepôjde 🙂

titkovamiriam
19. nov 2008

tak to dve naraz radime to iste tak nieco na tom bude asi by som sa poradila s kadernickou nech nemas na hlave spaleny chemlon 🙂

johanda
19. nov 2008

jj, holky mají pravdu - nejdřív zesvětlit - a raději ne svépomocí, ségra to zkoušela a ráno letěla se srdceryvným řevem ke kadeřnici

zanett
19. nov 2008

slnieckova - jedina bezpecna rada je zajit si ke kvalitni kadernici a sverit se do rukou odbornika. Ja bych takovou zmenu doma v koupelne nedelala, protoze se to muze podarit, ale je velka sance, ze se to nepodari a jeste si treba znicis vlasy. radsi obetuj par stovek a vysledek bude zarucenejsi nez domaci pokusy 😉

slnieckova
autor
19. nov 2008

tak to ste ma nepotesili 😀 myslela som si, ze by to malo ist, pretoze vlasy nemam tmave 😖

johanda
19. nov 2008

slnieckova - nemusíš mít vlasy nějak extra tmavé. Pokud chceš světlejší odstín než je tvůj přirozený, musíš vlasy zesvětlit.

janulle22
19. nov 2008

slnieckova- no nejlepsi by bylo si vlasy nechat zevetlit a pak si je nechat na barvit...bylo by lepsi si to nechat udelat od kadernice aby se ti treba doma nestalo ze ti vlasy zezelenaji po naneseni hnede barvy...asi to nebude nejlevnejsi ale kdyz to chces... 😀 a nebo zkusit hustej blond melir a pak celou hlavu prebarvit na hnedo a ty blond se pekne vyzarijou a vypada to mooooc hezky... 😉 ...zalezi na tobe...ale barvou si to nezesvetlis a i kdyby jsi sis koupila svetle hnedou tak ti to jen ztmavne protoze to proste nejde... 😉 tak pak napis jak ses rozmyslela...

roasha
19. nov 2008

slnieckova skus Wellu cokoladovykaramel 😉 ,teraz neviem ake cislo odtiena. 🙂
wella je jedna z najkvalit.farieb na trhu./okrem profesional.kadernickyx/ 🙂

zuzitka
19. nov 2008

slnieckova ... ja som si tiez volakedy dala svetlohnedu a bum!!! bola som tmava ☹

aj tu ti odpovedaju 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dididi30
19. nov 2008

ja som si dnes dala cokoladovu a mam ciernu 😕 a to som si dala tu najnovsiu 10 minutovu lorealku 😒 ale to asi preto,ze som ju nemala 10 ale 30 minut 😀

ale mozem povedat,ze par krat som chcela svetlohnetu a tu som nedosiahla svetlohnedou farbou ale blond, hm takze tak 😉

janulle22
19. nov 2008

didi ono to bude vsechno hrozne tmavy ale po par umyti to vybledne a bude to lepsi... 😀 ano wella je jedna z nejkvalitnejsich barev ale taky zbytecne draha...platis tam jen za znacku... 😖

maminkatn
19. nov 2008

mno moj,,nazor..je taky,,,ze ja ked som vlasy,,,xcela bledsie,,,,trak mi ix,,,museli,,najprv,,,vyprat,,,,to je nazov,,,aky mi dali na to v zmenarni,,,ked som bola....a to zevraj z vlasov vypieraju,,,farbu,,ja som mala cervenu,,,,,az bordo,,,a svoje vlasy tmave,,,takze tam bol ten zaklad,,,moj,,,a potom ma nafarbili,,,neviem aka to bola farba ale urcite nejaka kvalitna,,,,a bleduco,,hneda,,,az trosku,,,,,spinovo blond,,,s melirom oklolo tvare,,,,,a teraz si to farbim,,,,uplne,,,ta najsvetlejsia,,,z palette,,,,je to tusim az platina,,,ale mne to nexti na uplne svetlo......ja uz len ferbim korienky,,,,a ostatne,,mam blond,,,,ale nie az tak moc,,ved kukni to pasu,,,,,mam ale problem ryxlo mi vyrastaju vlasy,,takze musim skoro kazdy mesiac,,,farbit,,,,, 😒 😒 😒

roasha
20. nov 2008

janulle,ale klasika wellaton nie su drahsie ako paletta 😉 ,a paleta je popri nej humus. 😖
od welly mas vlasy leskle az do dalsieho farbenia/odtien chyti ako ma/,po palette to mas ako chemlon-vysusene,a chyta to ako chce pri blond odtienoch/oranz/.... 😝

marika80
20. nov 2008

No ja neviem, ked som si doma farbila vlasy tak mi ich aj zosvetlilo. Tym nemyslim zmyvatelny sampon. Tak neviem preco to Tebe nechyta.

sisstin
20. nov 2008

slnieckova: poradim ti, nebarvit vlasy doma a jít k profíkovi...domácí barvení je na dvě věci 😉

livi
20. nov 2008

slnieckova - ako baby vravia - chod ku kaderníkovi, inak nikdy nedosiahneš s farbami z obchodu taký odtieň, aký chceš. jednak preto, že tie odtiene zo vzorkovníka sú farbené na priesvitné vlákno a ďalšia vec je, že každý odtieň (svetlý či tmavý) obsahuje rovnaké množstvo peroxidu 😠 to mi vysvetlila kaderníčka. v kaderníctve ti farbu namiešajú - samozrejme že na svetlý odtieň musí ísť viac peroxidu ako na tmavý.
ja z vlastnej skúsenosti - nikdy viac farba z obchodu 😝

janulle22
20. nov 2008

roasha-uz nevim kolik stoji ted ten wellaton ale zalezi taky kam pujde a jestli delaji s wellou tak s jakou konkretni znackou...ale mas pravdu neni o moc drazsi...ja jsem s barvama o paletka nemela nikdy problem akorad to obcas bylo tmavsi nez melo ale to mi nevadiklo stejne se to vymyje... 😉

marorlinko
20. nov 2008

chod radse ku kadernicke, ak nechces dopadnut ako moj akamoska, ktora chcela mat svetlejsie vlasy ,chcela hnede z ciernych, lenze ona si dala zosvetlovac potom odfarbovac a farbu,mala som dost ked som to pocula, najprv sa dava odfarbovac a potm farba aku chceme mat, nie zosvetlovac. vo farbeni sa vyznam uz roky

certisko19
20. nov 2008

urcite by som sa sla ku kadernicke...doma mozes zo seba urobit iba "cudo"...odbornik nato predsa vie...ako to ma urobit...moj nazor

maminkatn
21. nov 2008

inak,,,aj ja xodim,,kadernicke,,,a nemam taky,,nazor,,ze palette,,je humus,,,,,ako hovoria,,niktore,,,,asik to treba vediet,,jednoduxo,,,nafarbit,,,,,a nie si to robit,,,doma,,,, ☹ ☹ ☹
ja som spokojna,,,aj s paletkom,,,,,a vlasy,,,nemam vysusene,,,a ani ako xemlon,,,,to by som nikdy nedala dopustit,,,,,,,,na svoje vlasy,,,na to som ja pes,,,,,,a vzdycky,,,,najprv,,,,rokujeme s kadernickou,,,,ako a co vlastne urobime s mojimi vlasmi,,,su to moje vlasy,,,tak mam narok,,,si povedat co xcem,,,a ona po vzajomnej debate,,,,a dohodnuti urobi,,,co a ako....a vzdy som bola s nou spokojna,,,a aj ako som isla zo zmenarne,,,som sa jej bola ukazat,,,,ze aby videla ako ma bude,,,dalej farbit,,,,xi xi 😀 je to spravna kocka,,pozname sa uz asi 10 rokov,,,mozno aj viac,,, 😀 😀

cipsinka
21. nov 2008

ja som za kadarnicku a mas po starosti 😉

kristtin
21. mar 2009

Vlasy musíš najskôr zosvetliť, tak ako ti tu nejedna napísala. Ja by som si to na tvojom mieste nerobila. Vlasy môžu byť dosť zničené tým odfarbením a následne zafarbením, ale horšie je to odfarbenie 😨 Ja by som to neriskovala mať zničené vlasy. Voľakedy som aj ja blbla a menila farbu vlasov, ale to je už dávno preč. Uvedomila som si, že najkrajšie sú zdravé lesklé vlasy a teraz si dávam len šampón s 1.9% peroxidu, ale ja mám zas taký opačný problém ako vy.Mne sa zdá, že mám vlasy nie dosť tmavé a to mám skoro čierne🙂.

Ešte ma napadlo, že existuje aj sťahovanie farby z vlasov, ale do toho sa až tak nevyznám. Zdá sa mi, že je to dosť drahé.

miranda04
21. mar 2009

skús inú koncentráciu peroxidu-9%-ten,ktorý je pri farbe je 6% a ten je na zosvetľovanie slabý.Držím palce 😝

briketa
21. mar 2009

Pozor lebo domace odfarbovanie a nasledne farbenie konci velmi casto zelenym odtienom! A nakoniec tie baby aj tak skoncia u kadernika.
Musis mat odfarbenie aj zafarbenie s podtonom, ktory prinalezi Tvojej vlastnej farbe, preto s tym treba do salonu.
A dalsou vecou je, ze ked si hodis celu hlavu jednou farbou, velmi rychlo vidno odrastenie. Omnoho schodnejsia cesta je zacat melirovat a tak sa postupne dopracovat k inej farbe, Vyzera to aj omnoho prirodzenejsie.

briketa
21. mar 2009

Este dodavam, ze tie pekne farby co vidis v TV a casopisoch su miesaninou troch-styroch farieb. Mam manzela od fachu, takze trosku sa v tom vyznam.

kristtin
27. mar 2009

Každá farba chytá každému inak, podľa kvality a farby vlasov, preto netreba pozerať na obrázok modelky na obale farby. Radšej sa poradiť s odborníkom.

gogogo
27. mar 2009

ahojte tmavovlasky 🙂 ja tiez tuzim uz dlhsi cas po hnedych vlasoch...doteraz mi ziadna nechytila na hnedo, vsetko bolo cierne, a to som uz toho poskusala...terz naposledy som vyskusala od palette vinovo hnedu a celkom sa to podoba na hnedu...doteraz najlepsia hneda, myslim ze ked ju dam este raz alebo dvakrat tak bude hneda uvidim...

3558
27. mar 2009

ja chodim iba kadernicke,lebo ked si dam na hlavu kupovanu farbu, tak vzdy chyti inak. kadernicka mi namiesa 2-3 odtiene a vysledny efekt je taky ako chcem.

briketa a este tie v vlasy v reklamach su pekne nasvietene aby sa aj tak krasne leskli. 😖