Chodí sa s výronom k lekárovi?

cairka
20. feb 2008

Ahojte. Viem, že troška od veci téma, prepáčte. 😅
Včera som zle skočila, mám opuchnutý členok, červený. Stiahla som si to obväzom, tak to ani moc nebolí. Dá sa zistiť bez RTG, či je tam aj dačo pošramotené? ale to by asi viac bolelo. a čo by urobil lekár okrem toho, že by mi to stiahol? máte niekto skúsenosť?

janka196
20. feb 2008

cairka mne na vyron stale mamina davala octan a stiahla to obvazom. ale ked sa obavas tak radsej chod k lekarovi ale bez RTG asi nic nezisti ☹

junovka
20. feb 2008

ak vies slapat na nohu, tak to asi nie je nic vazne.Ja som mala tak asi 2x s kotnikom, az mi zfialovelo, ale i tak som nesla.Bolelo to sice skoro 2 tzdne ale natierala som si Octanovou mastou/tusim, ze sa tak vola/ a stale som si stahovala obvazom.Na noc, som nechavala bez obvazu nohu.Asi 2 x denne si natieraj. 😉

cairka
autor
20. feb 2008

OK, dík. tak zbehneme kúpiť a budem natierať. mna sa práve moc nechce ísť k dr., zabíjať tam čas 😠 ďakujem za odpovede 😉

pietra
20. feb 2008

mne chirurg vravel, ze ked noha opuchne, opuch je vyrazne cerveny alebo sa vytvori modrina, treba k doktorovi ist, lebo moze byt aj nejaka kosticka nalomena. Ja sa tiez k lekarom nehrabem, ked nemusim, ale ak ti to cairka neprejde, tak by som na tvojom mieste este tento tyzden k doktorovi isla

roxy
20. feb 2008

mojmu priatelovi museli tahat z clenku krv ked mal výron...mal to velmi opuchnute a modro fialové...a potom mu to dali do sadry na tyžden...ja by som s tym isla k lekarovi

lienockaa
20. feb 2008

môj muž sa s výronom ženil..🙂som myslela, že ma trafí, keď mi zavolal dva týždne pred svadbou, že zle stúpil na schodoch..mal to červené až fialové a opuchnuté..tiež som sa bála, že vnútri môže byť krv, ale keďže na to mohol ako-tak stúpiť a bolo pred svadbou, tak sme k doktorovi nešli / prípadnú sádru nechcel ani za svet/..liečili sme doma- studené obklady, mastička heparinAL, striedavo s fastumom a ortézka- dá sa kúpiť v lekárni..a v pohode..ešte aj tancoval na svadbe.. 😵 veď uvidíš, či sa Ti to bude lepšiť, alebo horšiť..

sveva
21. feb 2008

Ja som mala výron už 5 krát. Treba natrieť octanovou mastičkou a jeden deň vôbec nazaťažovať nohu, tzn. vôbec na ňu nestúpať. Na druhý deň je to už lepšie a v pohode budeš chodiť, len treba natierať kým to nezmizne. Ja som tiež tancovala s výronom na svadbe bratrancovi (to bolo na 3 deň). 😉

bubinko83
13. mar 2012

ahojte
synček mi včera zle skočil na nožku a sem tam krivka ale zacvhilu aj skače a chodi normalne. Nožku nema ani spuchnutu ani modrinu nema.Mam mu to niečim natriet alebo obviazat?

aurum_8
13. mar 2012

@bubinko83 Pre istotu aspoň na noc s Octanovou mastou a do sťahovacieho obväzu, ak ho to ešte trocha boli .. Len aby nemal z toho vacsie problémy 😒 .. Niekedy sa to moze inak prejavovať ako modriny alebo napuchnutie ..
Prajem skoré uzdravenie 🙂

bubinko83
14. mar 2012

@aurum_8 vdaka ale už mame pokoj včera cez den to rozchodil a už poobede ho to nebolelo. Dufam,že nas nič podobne nestretne už 😉

lusila91
16. okt 2016

@aurum_8 vidím že to je starý príspevok, len musím zareagovať kvôli tomu, že sťahovací obväz sa na noc nesmie dávať!

simonka121
23. jan 2017

Zdravím pred týždňom som nešťastne spadla a rovno na nohu inak to nešlo keďže som už v 8.mesiaci.... Štyri dni som mala sadrovu dlahu po troch dňoch dom sa ako tak mohla na nohu postaviť samozrejme ešte používam barle..... No problém je že už niekoľko dní má noha neskutočne bolí.... Natierala som octanovy krem opuch ustupil no miesto kde som to mala asi vyvrtnute mi scervenalo miestami to mám až horúce.... Neviem či to rak má byť... No zajtra idem na kontrolu taj dúfam že to nebude nič vážne.......