Chodíte na návštevu k svokrovcom?

dekys
14. mar 2015

Ahojte robim si taky prieskum, zaujimalo by ma ci chodite na navstevu k svokrovcom ale aj k partnerovej starkej starkemu,LEN VY A DIETA.BEZ PARTNERA.ja tych svojich svokrovcov ani jeho starku, nemam rada,skor neznasam tak tam nechodim,co mi vyčíta ze ochudobnujen malu a ze je len s mojou rodinou..ale ked je doma a nie je v robote, nezoberie malu a nejde k tej svojej rodine.. Tak nechapem o co mu ide.tie vas poprosim aby ste k odpovedi napisali vas vztah k partnerovej rodine. Uvítala by som samozrejme skor odpovede od mamiciek co maju tiez zle vztahy.dakujem 🙂

sense
14. mar 2015

ano idem aj bez chlapa , bola som aj minuly rok v lete zial "LEN" dva dni , keby osm bola vedela ze mala tam bude taka spokojna vzala by som viac veci a ostali dlhsie,....tohto roku kedze chlap nema dovolenku pojdeme zas aspon na tri dni...potom aj tak pride k nam svokra na mesiac.....

dekys
autor
14. mar 2015

@sense nebyvate v tom istom meste, usudzujem z tvojho príspevku? 🙂

sense
14. mar 2015

@dekys nie nebyvame....keby byvame tak by to malo vyhodu v tom ze svokra je na dochodku a mala by osm viac casu pre seba .....apropo ked ti muz vycita ze ty nechodis s dietatom k svokrovcom , tak nech zoberie chlap dieta a ide on...osobne by osm tiez nechodila niekam kde by som sa necitila dobre a je mijedno ci by to bola moja al. jeho rodina...napr. ku nam chodim len k mame a babke z otcovej strany, k ostatnej rodine nechodim, preco ? lebo sa s nimi necitim dobre....a ked nie som ja pre nich dolezita nie su ani oni pre mna....takze ta chapem...

dekys
autor
14. mar 2015

@sense a nenapisala si aky mate vztah

nika83k
14. mar 2015

Ano chodim aj bez chlapa,dokonca tam aj bez chlapa prespim,respektujem ich ,maju tiez narok na vnucence aj ked nikedy mam chut odtial vypadnut hned po prichode.So svokrom ok,svokra je iny orech,ale ja som papula,takze si vydiskutujeme co nas trapi a v poho. 😉 😉

sense
14. mar 2015

@dekys ako aky mame vztah? ja mam so svokrovcami dobry, dokonca uz aj vztahy s jeho sestrou sa zlepsili...

stanislavao
14. mar 2015

@dekys preco ich neznasate? spravili vam nieco? ja toto nikdy nepochopim, ako mozete milovat svojho muza a neznasat jeho rodicov. chodim k svokrovcom castejsie, ako mm, lebo on je v robote a nema tolko casu na to. a taktiez aj k babke mm chodim, vozim ju kadernicke a do kostola, ked treba. nemozete nenavidiet svoju rodinu. nenavist plodi nenavist. a nezabudajte, ze aj vy budete raz svokra. A deti maju pravo byt aj s druhymi starkymi. a taktiez svokrovci maju pravo byt so svojimi vnucatami. Co jej davaju, co vy zakazujete? cokoladu napr? jejda, je to babka. babka kasle na vase zakazy. aj my sme jedli cokolady a sladkosti. babka sa z toho tesi, ked moze dat vnucatu nieco, co mu spravi radost.

dekys
autor
14. mar 2015

@sense prepac ukazala sa mi u tvoja odpoved🙂 veď to nechapem ze mi to vycita ale on tam tiez nejde.:D uz to ale neeiesim chodila som tam nasilu,ale to mi vydržalo len mesiac,uz som tam skoro pol roka nebola.svokra sa ale s malou stretáva, aj ju mava keď idem do fitka a samozrejme ide aj k svojej mame(partnerovej starkej).ale tiez je ten problém ze ma nerespektuju obidve v tom ze jej davaju to co zakazujem, to je ale ina tema.

mata128
14. mar 2015

Chodime....muzovi rodicia maju rovnake pravo na vnuca ako moji rodicia....a hlavne vnuca ma rovnake pravo na starych rodicov z oboch stran.A to teda svokru vobec nemusim. Keby som cakala vzdy na draheho,kedze je v praci od nevidim do nevidim,asi by nas syn casto starych rodicov z otcovej strany nevidel

dekys
autor
14. mar 2015

@stanislavao ano spravili,a vela vecí. To ze ich neznasam ma svoje dovody,nie je to len tak,ze su mi nesympaticki. 🙂

stanislavao
14. mar 2015

@dekys ale to je vas problem. a nie problem vasich deti. tak nenavidte cely zivot, ked vam to tak vyhovuje. vsetko, co date, sa vam raz vrati.

dekys
autor
14. mar 2015

@mata128 mala je aj s jeho rodinou, casto aj cely den,ale bezo mna.pride si ju zobrat, kedze byva hned cez cestu oproti. A myslim ze ten vas ide/isiel by aj bez vas,nie?moj nejde

dekys
autor
14. mar 2015

@stanislavao odpovedala som na otázku. Ale n amalej vidím ze aj jej asi leZie na nervy lebo vzdy ked pride nechce ist s nou,ide na silu.ja nic o svokre nehovorim, nerozpravame sa o nej doma

sense
14. mar 2015

@dekys to by som ani ja s radostou nechodila tam kde nerespektuju moju vychovu ja nastastie tento problem nemam i ked ja zas uplne vsetko striktne nezakazujem....

stanislavao
14. mar 2015

@dekys ale to je chyba. vasa svokra je mama vasho manzela a mali ste o nej hovorit. mala by ju vasa dcera poznat aj z vasho rozpravania. mala by vediet ze je to jej babka a ma ju rada. ked o nej nehovorite, tak nepatri do vasho sukromia - dieta to tak moze vnimat a preto potom ide s nou "nasilu".

mata128
14. mar 2015

@dekys no ja tiez vidim svokrovcom do okien 😉 .... hej,moj ide aj sam s malym 😉

ursulienka
14. mar 2015

citam tu citam a som z niektorych prispevkov uplne paf. ved su aj dobre vztahy aj zle. ako ja ako cudzia zena ktora absolutne nepoznam tu druhu zenu - co tu pise - ako by som ja tu zenu mohla sudit za to ze nema dobry vztah so svokrovcami???????? nerozumiem vobec... 😒 nikdy nikto nevie co nas caka dnes vecer a nie to este tak o rok??? ked mam teraz super vztah - bude to tak aj o rok????? pha!!!!!!!! pustat do sveta hlasky ako - aj oni maju pravo a raz sa vam vsetko vrati - to su dost silne slova.... kazdy by tomu druhemu dal hned aj 1000 odpovedi na jeho problemy len skoda ze na tie vlastne nema ani jednu......................................................

dekys
autor
14. mar 2015

@sense nie som striktna. Ide hlavne o to ze mala mi velmi neje,predvcerom zjedla len 1 banan,este ze ju este kojim, inak by ma slaktrafil.a oni jej davaju hlúposti, co ani v jedálničku ani nie dvojročného dieťaťa nemaju co hľadať.

dekys
autor
14. mar 2015

@stanislavao ani o mojej mame sa nerozpravame a mala ju zboNuje!lebo jej dovoli hrat sa s múkou,neutiera ju po kazdom zahryznuti, u svokry nemoze rozhadzat hracky,resp moze ale svokra to HNED upratuje,u mojej mami moze sa hrat s cim chce atď.. Takze aj preto ju moja dcera velmi nemusí.

dekys
autor
14. mar 2015

@ursulienka dakujeeeem, sami dviha veru tlak pri takych odpocediaxh kde hneď odsudzuju, by ma zaujinalo ako by to oni brali keby ich svokra o nich vsade po rodine aj nerodine rozprávala ze jej "nevesta" nevie ani navarit ani oprat ani upratat,a ze jej mama je kurva a kurvila sa a nestarala sa o deti atd. (nic Z t oh o nie je pravda).a to este som nenapisala všetko.

lucyzet
14. mar 2015

ja mám dobrú svokru, chodím k nej len tak na návštevu, na kávu aj sama. predpokladám, že aj potom s malým budem chodiť, keď bude mm v práci.

dekys
autor
14. mar 2015

@lucyzet v dobrom závidím, ja keby mam svokru a vlastne celu rodinu bývalého priateľa, tiez by to tak bolo,no ale bohuzel

ursulienka
14. mar 2015

@dekys take mudre rady s jedinym pohladom na svet moze rozdavat len ten kto si este nic "nezazil" ......... asi tolko.... 😉

natalym
14. mar 2015

K svokrovcom ak by som si s nimi nerozumela by som bez manžela nešla, jedine vo výnimočných prípadoch. Spolu áno, ak s ním žijem akceptujem aj jeho rodinu. Nechápem prečo Tvoj priateľ nejde s dieťaťom sám, alebo teda spolu. Podľa mňa ak žiada od Teba aby si tam chodila aj keď sa tam necítiš dobre je od neho sebecké. Veď sa predsa nemusíte milovať. Ja mojich svokrovcov tiež nemám rada a to pre to, lebo mi ublížili, ale snažím sa správať slušne, lebo sú to manželovi rodičia. Asi každý by mal prijať kus ústretovosti.

dekys
autor
14. mar 2015

@natalym ked mame ist spolu,tak to idem.rozpravam sa s nou normálne, ale nie viac ako je potrebné 🙂 s jeho starkou sa ani neda rozpravat lebo ta ked daco hovorí tak len to co jej mam davat jest,co ako mam robit atd takze to jednym uchom dnu druhym von.

natalym
14. mar 2015

@dekys Koľko má starká rokov?

bubelko
14. mar 2015

@dekys ano chodim s detmi k svokrovcom aj bez manzela. su to stari rodicia mojich deti. teraz uz maju len babku, a maju ju radi. to, ze ja s nou mam problem, je moja vec, nie deti. a ano, aj ona detom dovoli ine ako ja, dava im jest to, co by nemali (hlavne, ked boli mensi), ale kezde je to raz za cas, tak sa svet kvoli tomu nezruti.
tiez ma svoj nazor na moju, resp. nasu vychovu, ale tak na to ma pravo, hoci ma to vytaca. a co? deti ju maju radi, vzdy sa tesia, ked tam ideme, brava ich do parku a venuje sa im. tiez zo zaciatku bola nervozna, ze je vsade vela hraciek, a to a hento, medzicasom si zvykla.

ono treba si uvedomit, ze problem so svokrovcami mas ty, nie tvoje dieta. ved ju tam mozes odviezt a zas pre nu prist, nemusis tam zostavat 😉 a aj mne by muz vycital, ked by som sla na svk a bola len u nasich a k jeho mame nesla. jednak nema tolko volna ako ja, aby isiel tiez a jednak je to nespravodlive voci babke, ze jedni stari rodicia deti vidia 5 dni v tyzdni a druhi jeden den za tyzden... napriek nezhodam si treba zachovat aku-taku objektivitu a uvedomit si, ze pokial jedna ci druha strana nie je nevhodna pre deti (alkohol, drogy, nasilne chovanie), tak by sme nemali ventilovat svoje nezhody cez vnucata 😉

malamargotka
14. mar 2015

Ked nebyvate daleko od seba zbal malu a nechaj ju svokrovcom a ty si sprav svoj program...lebo ked tam ostanes tak budes vidiet co jej davaju a budes len viac rozculena...

dekys
autor
14. mar 2015

@bubelko vyssie som pisala ze svokra a spol je s malou,ale bezomna.a je to tak fifty fifty.pride si po nu a je snou aj cely den niekedy.ale zaujímavé ze ani moj priatel ked moze tak s nou tak nejde,nie? Lebo ta moja svokra je asi uplne ina ako tie vase🙂

bubelko
14. mar 2015

@dekys tak potom co riesis? svokra pride, vezme malu alebo ju tam odvezies, ked ides do fitka. ved tam trcat nemusis.
a co sa tyka partnera - tak sa ho opytaj na rovinu, preco tam nejde on, ked je doma, ze ved ty proti tomu nic nemas. alebo uz ste to prebrali? 😉
a nie, nie je ina ako tie nase. tiez je to clovek z mäsa a kosti. a väcsina generacie vo veku nasich svokier ma ine nazory ako my - ono sa to aj vola - generacny rozdiel. a vzty tu bol a vzdy tu bude 😉